Şimdi Ara

Onno Usta'dan Çok Konuşulacak LPG Dosyası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
3
Favori
5.970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: refleks_22

bu lpg bir bende sorun çıkarmıyor diye düşünmüşümdür yıllardır. 97 model bir tek nokta enjesiyon unom var. 2011 yılından beri bende. 130 bin de lpg taktırdım araba oldu şimdi 270 bin. her bulduğum yerden de ucuz lpg aldım hatta. bir kere olsun motordan dolayı sanayiye gitmedim. bu yazıları okudukça da ben hayret ediyorum. ben çok şanslıyım demek
    Arttırıyım hocam. Bende 2010 dan bu yana 98 model enjeksiyonlu uno kullanıyorum. 101 bin km de aldım şuan 347 bin km oldu ve 50 bin km den beri lpgli. Motor maşallah canavar gibi. Bu süre zarfında 2 kere regülatör, 2 kere ateşleme bobini değişti başka sıkıntısı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg konusunda şu net: eski araçlar lpgye daha dayanıklı. Yeni araçlar daha hassas dünya kadar sensör var

• quote:

Orijinalden alıntı: netttt2627

Bu mesaj silindi.
    Çok ince görmüşsün hocam bayildim
    Ben de lpg li sirali sistem arac kullaniyorum hep bir gaz kokusu var gibi sanki bi kivilcim ciksa patayacak gibi huzursuzum butun avmler geri ceviriyor magdur oluyorum arac lpgye gecince gücü yari yariya dusuyor gitmiyor yokuş olunca kamyonlarin arkasindan gidiyorum onlari sollamak bile cok zor oluyor ayda bir sanayideyim hep sorun cikiyor biktim bu tüpten az yakacak diye canimizdan mi olalim
    Şaka lan şaka
    Yarismaci arkadaslara pahali benzinle doya doya gezmeler diliyorum gaza abanmasinlar bir de gozlerini benzin ibresinden ayirip yola baksinlar
    Kamyoncu arkadaslar da biraz devirli sursunler ddf tikanmasin mazotu hep iyi yerden alip fisleri saklasinlar aman enjektörler cok paahali bir de ceyrek depo altina dusmesinler yakit pompasi da can yakar soğukta motorlari gec isinir battaniye ortebilirler traktör sesine takilmasinlar muzik acsinlar yokusta cok iyi ivmeleniyor sirf bu yuzden kenddilerini avutmaya devam etsinler
    Yillardir hepsini kullandim arkadaslar su anda sifir lovato obd sirali sistem japon aracla afr ayari ile birlikte dizellerden az yakmaktayim cok memnunum herkese agiz tadiyla keyifli sürüşler dilerim 👍

• quote:

Bu mesaj silindi.
    2019 1.6 corolla vision mds lovato obd kit afr ayari yapili

• quote:

Orijinalden alıntı: AbAs..

Arttırıyım hocam. Bende 2010 dan bu yana 98 model enjeksiyonlu uno kullanıyorum. 101 bin km de aldım şuan 347 bin km oldu ve 50 bin km den beri lpgli. Motor maşallah canavar gibi. Bu süre zarfında 2 kere regülatör, 2 kere ateşleme bobini değişti başka sıkıntısı yok.

Alıntıları Göster
    valla anlamadım, yok performans düşer, yok yokuş çıkamazsın, yok hareret yapar falan flan. kış olduğu zaman zorlamamk için benzinle çalıştırır biraz ısındıktan sonra lpg ye atarım, yazın da ara sıra benzinle gezerim. rutin yağ filtre değişimini yaptım fulledim depoyu gezdim hep. ben ekonomiye bakarım,torkmuş morgmuş beni ilgilendirmiyor. yakın zamanda 120 liralık gazla yaklaşık 500 km yol gittim 4 kişi ve bagaj full

• quote:

Orijinalden alıntı: refleks_22

valla anlamadım, yok performans düşer, yok yokuş çıkamazsın, yok hareret yapar falan flan. kış olduğu zaman zorlamamk için benzinle çalıştırır biraz ısındıktan sonra lpg ye atarım, yazın da ara sıra benzinle gezerim. rutin yağ filtre değişimini yaptım fulledim depoyu gezdim hep. ben ekonomiye bakarım,torkmuş morgmuş beni ilgilendirmiyor. yakın zamanda 120 liralık gazla yaklaşık 500 km yol gittim 4 kişi ve bagaj full

Alıntıları Göster
    Onu diyenler bu arabayı kullanmayanlardır yada aracı bakımsız olanlardır. Soğutma sistemi bakımlı bir araç neden hararet yapsınki. Uzun yolda, dik rampalarda, yüklüyken çekişten düşer o da motor hacminden dolayı normaldir. Araçta tek kişiyseniz çekiş problemi diye bir derdinizde yok. Ayrıca yağ bakımına ek olarak yaz kış antifirizide eksik etmemek lazım.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Bendeki elmas gümüş gri uzerine full paketlerdeki gri celik jant taktirdim guzel oldu tavsiye ederim diğer beğendiğim renk ise lansman rengi olan mavi hayırlısı olsun hocam

• Bende de 2011 mitsubishi lancer 1.6 115 ph var hocam. Lpg brc takılmış. Nasıldır hiç duydunuz mu araçla ilgili bişey.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

Bu konuda herkes farklı fikir beyan ediyor.

Anlatan Adamlar konuşuyor, Onnu Usta konuşuyor, Otomobil Anlatıcısı diye bir kanal var mühendis abimiz, o da o iş öyle değil diyor.

Yahu mekanik anlamda doğru bir tane değil midir? Yok mu bu işin verileri, kanıtları, belgeleri..
    Bunun konuyu anlatan kişiler açısından sebepleri bazı ustalar ya çok eskide kaldılar ondan yeni teknolojileri kabullenemiyorlar ustalık hastalığıdır bu veya yeni yetme youtuberlar ki çoğu prim peşinde bunların kulaktan dolma bilgiler ile anlatıyorlar.

Son kullanıcı içinde olay birisi hangi LPG'yi taktırayım dediği zaman klasik cevap " yaaa ne gereği var o kadar para vermeye taktır X markasının ucuz ürününü " cevabı geliyor ve çoğu kullanıcı da bunu taktırıyor. Böyle bir dünya yok, 5 bin TL'ye satılan kit ile 2500 TL'ye satılan kit aynı olsa idi eğer 5 bin TL'lik kit üretilmezdi.

Tabi hangi araç LPG ile ne kadar uyumlu bunun da baştan araştırılması lazım. Aracına göre belli kmlerde sübaplar yenilenmek isteyebilir veya araç LPG'ye uyumlu değildir veya sadece belirli marka ve modellerle uyumludur.

Örnek vereyim, Toyota Corolla şu anda piyasadaki LPG'ye en uyumlu motorlardan birisi,ben en az üç senedir kim sorarsa BRC Seq32 veya başka markalarda buna eş değer kiti takın dedim birebir gerçek hayatta bana soranlara ve bir tanesi bile sorun yaşamadı,ilerleyen kmlerde de yaşamayacaklar. Pahalı bir kit sanırım şu anda 4-5 bin TL aralığında belki daha pahalı ama sağlam bir kit,baş ağrıtmıyor iyi bir usta taktıktan sonra ki bölge bayileri genelde iyi işcilik çıkartıyor.

Ama sosyal medya gruplarına giriyorsun sorun yaşayan yaşayana, niye daha ucuz bir modele daha ucuz bir ustada kaçmış. O yüzden her ağlayan,dert yanan kişiye araştırmadan inanmamak lazım. Bizim insanımız ağlamayı,dert yanmayı,kötülemeyi çok sever. Boşver sorunları ile boğuşsun dursun,böyle böyle öğrenecek herkes hayatı.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Ben alirken vision ile dream arasinda fiyat farki fazlaydi benim gibi vision alanlar cok oldu yilbasindan sonra aradaki fark azaldi sifir icin konusuyorum dream alabilirseniz iyi olur katlanir ayna elektronik el freni auto hold gibi ekleyemeyeginiz basi özellikler mevcut

• quote:

Orijinalden alıntı: tiestoly

Bende de 2011 mitsubishi lancer 1.6 115 ph var hocam. Lpg brc takılmış. Nasıldır hiç duydunuz mu araçla ilgili bişey.
    Olumsuz bir yorum hatirlamiyorum hocam genelde japon araclar lpgye uyumlu oluyor brc kit kaliteli bir marka zaten 10 bin km de bir filtresini degisin araci 4 bin devir uzerine cok cikarmadan kullanin yeterli aracin yasi ve km sine bagli olarak ufak tefek sorunlar yasarsaniz da afr ayarini arastirin ama en onemlisi bulundugunuz yerde iyi bir ustaya gidin bu kadar...

• İstanbul Avrupa yakasındayım. Usta bulmak şart tabi ki...
    Araç afr ayarı yapılmış aldığımda. Candan mühendislik takmış brc. İnşallah sıkıntı olmaz. Teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.