Şimdi Ara

#onlineegitimistemiyoruz diyenler (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
5.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Hastalık dönemi için evet,

Sonrası için de ile yaramayan bütün üniversiteleri kapatalım.

Antep mezunu mühendis tanıyorum, İngilizce yok bilgisayar bilgisi yok, yön eylem nedir haberi yok, istatistikten haberi yok.

Harran mezunu tanıyorum, aynı şekilde.

Antalya mezunu tanıyorum benzer.

ÖZEL üniversite mezunları tanıyorum aynı durumda.

Yani sağdan, soldan, duyduğum değil. Beraber çalıştığım ve size diploma vereni öpeyim dediğim durumlar.

Böyle mezun verirsen vasıfsız vasıfsız, işsizlik artar, ücretler düşer.

Bununla ilgili tartışmayı mezun olduğunda yapabiliriz istersen.

Bunlar iyidir.

Dört dörtlük mezun olan adamlar kalıyor mu memlekette..!?

Hemen yurtdışına...

Sen burada besle, büyüt yetiştir.

Tam çalışacak, memlekete faydası dokunacak..

Hooop yurt dışınaaaaa....

O yüzden, kötü eğitim olsun ki, gidemesinler. Memlekette kalsinlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

Bunlar iyidir.

Dört dörtlük mezun olan adamlar kalıyor mu memlekette..!?

Hemen yurtdışına...

Sen burada besle, büyüt yetiştir.

Tam çalışacak, memlekete faydası dokunacak..

Hooop yurt dışınaaaaa....

O yüzden, kötü eğitim olsun ki, gidemesinler. Memlekette kalsinlar.

Alıntıları Göster

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 28 Aralık 2020; 17:9:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

Üniversitede herkes seks yapmıyor, yapmak isteyen yapıyor. İsteyip de yapamayan manuelci ezik tayfa var bir de.
    O manuelci ezik tayfada sen varsın sanırım bu konulara hakim olduğuna göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtesHırsızı

.

Alıntıları Göster

Biraz ironiyle karışık cevap verdim.

Yani kim destekler, ya da ister ki üniversiteleri kötü eğitim versin...

Ama gerçeklik payı da yok değildi.

Yani, yabancı dil kursuna gidiyordum geçen sene. 45 yaşlarında bir uzman doktor gördüm. Dedim hocam ne işiniz var, yani sizin ingilizce öğrenmeye ihtiyacınız yoktur.

Yurtdışında çalışma hedefi varmış. Eşi de uzman doktormuş ve peşinden o da gidecekmiş.

Şimdi bireysel olarak kendimizi kurtarabiliriz. Gemi batıyor, terkedelim hesabı.

Ancak bu şekilde gemi batar ve dönecek bir vatanınız olmaz. Ecdadımız böyle düşünseydi kurtuluş savaşı olmazdı. Osmanlı son 300 senede hiç bir taarruz yapamamış, yaptıklarında başarılı olamamış der ve kaçabilirlerdi.

Siz diyorsunuz ki biradakileri mi beslesinler. Tam tersi, memleketin bulunduğu durumdan mutsuz olan insanlar memleketi kime bırakıp gidiyor..? Durumdan mutlu olanlara ya da en azından şikâyetçi bile olmayanlara.

Sizin savınızın aksine; asıl memnun olmayanların ülkeyi terketmesi, yönetenlerin işine gelir. Onlar gitsin ki biz de istediğimiz gibi at koşturalım derler.

Ve bu yukarıda saydığınız bahaneleri her ne kadar doğru bulsam da, ülkeden kaçmayı asla ama asla doğru bulmam, bulamam.

Efendim yurtdışında yaşıyorum oooh rahatım. Ben kendimi kurtardım geride kalan düşünsün.

Türkiye de en iyi üniversiteyi okudum, 2,5 milyon öğrenci arasından elindeki imkânların en iyisini bana verdi bu ülke. Ve ben fırsatını bulur bulmaz başka ulkeye hizmet etmeye başladım. Artık x ülkesini geliştirmekle meşgulum.

Burada mutar 134 e binersin, belki de ona bile binemezsin ama ülkeni terketmemelisin. Asla umutsuzluğa kapılmamalı.

Atatürk Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet ederken hiçte böyle düşünmemiştir. Eminim.

Içinde bulunduğumuz tüm bu kötü duruma rağmen benim umudum var. Değişecek bu düzen. Bazen dibi görmek gerekir tekrar yükselişe çıkmaya başlamak için.

• EthanCarter III kullanıcısına yanıt
    Aynen sabah, akşam 31 çekiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Biraz ironiyle karışık cevap verdim.

Yani kim destekler, ya da ister ki üniversiteleri kötü eğitim versin...

Ama gerçeklik payı da yok değildi.

Yani, yabancı dil kursuna gidiyordum geçen sene. 45 yaşlarında bir uzman doktor gördüm. Dedim hocam ne işiniz var, yani sizin ingilizce öğrenmeye ihtiyacınız yoktur.

Yurtdışında çalışma hedefi varmış. Eşi de uzman doktormuş ve peşinden o da gidecekmiş.

Şimdi bireysel olarak kendimizi kurtarabiliriz. Gemi batıyor, terkedelim hesabı.

Ancak bu şekilde gemi batar ve dönecek bir vatanınız olmaz. Ecdadımız böyle düşünseydi kurtuluş savaşı olmazdı. Osmanlı son 300 senede hiç bir taarruz yapamamış, yaptıklarında başarılı olamamış der ve kaçabilirlerdi.

Siz diyorsunuz ki biradakileri mi beslesinler. Tam tersi, memleketin bulunduğu durumdan mutsuz olan insanlar memleketi kime bırakıp gidiyor..? Durumdan mutlu olanlara ya da en azından şikâyetçi bile olmayanlara.

Sizin savınızın aksine; asıl memnun olmayanların ülkeyi terketmesi, yönetenlerin işine gelir. Onlar gitsin ki biz de istediğimiz gibi at koşturalım derler.

Ve bu yukarıda saydığınız bahaneleri her ne kadar doğru bulsam da, ülkeden kaçmayı asla ama asla doğru bulmam, bulamam.

Efendim yurtdışında yaşıyorum oooh rahatım. Ben kendimi kurtardım geride kalan düşünsün.

Türkiye de en iyi üniversiteyi okudum, 2,5 milyon öğrenci arasından elindeki imkânların en iyisini bana verdi bu ülke. Ve ben fırsatını bulur bulmaz başka ulkeye hizmet etmeye başladım. Artık x ülkesini geliştirmekle meşgulum.

Burada mutar 134 e binersin, belki de ona bile binemezsin ama ülkeni terketmemelisin. Asla umutsuzluğa kapılmamalı.

Atatürk Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet ederken hiçte böyle düşünmemiştir. Eminim.

Içinde bulunduğumuz tüm bu kötü duruma rağmen benim umudum var. Değişecek bu düzen. Bazen dibi görmek gerekir tekrar yükselişe çıkmaya başlamak için.

Alıntıları Göster

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesHırsızı -- 28 Aralık 2020; 17:9:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AtesHırsızı

.

Alıntıları Göster

Bence sen git.

Daha da dönme.

Mansur yavaş gelirse, geri dönermiş.

Ha memleket düze çıkacak, ekonomi mis.

Buyur paşam diyeceğiz kötüyken kaçanlara.

Bana ülkedeki olumsuzluklardan bahsetme, ben hayatımda bir gün mevcut iktidarı desteklemedim. Destekleyen arkadaşlarımla da aram bozuldu. Bahsettiğin şeyleri biliyorum zaten.

Bu ülkeden kaçan insan vatanını sevmiyor demektir. Vatanını sevmeyen adamın beyni ülkede kalsa kime ne fayda sağlar. Kapı açık buyursun gitsinler.

• quote:

Bence sen git.

Daha da dönme.

Mansur yavaş gelirse, geri dönermiş.

Ha memleket düze çıkacak, ekonomi mis.

Buyur paşam diyeceğiz kötüyken kaçanlara.

Bana ülkedeki olumsuzluklardan bahsetme, ben hayatımda bir gün mevcut iktidarı desteklemedim. Destekleyen arkadaşlarımla da aram bozuldu. Bahsettiğin şeyleri biliyorum zaten.

Bu ülkeden kaçan insan vatanını sevmiyor demektir. Vatanını sevmeyen adamın beyni ülkede kalsa kime ne fayda sağlar. Kapı açık buyursun gitsinler.

Alıntıları Göster

Mesela sen ve senin mesajını beğenen şahıs gibiler kendinizi vatanın sahibi olarak görüyorsunuz, devran değişirse söz hakkına sahip olacağınızı düşünüyorsunuz. Ama işin acı gerçeği ben gitsem de kalsam da bu devlet benim gibiler sayesinde memurlara ay sonu maaşlarını ödüyor. İmkanı olmayan için konuşup boş keseden sallamak kolay, önce gitme şansını reddedip kalmayı seç sonra bana burda ahkam kes. Sen muhtemelen daha çalışmaya bile başlamamış 20lik bir ergensin. Gidenlerin çoğu oradaki lobi faliyetleri ile senin hayatın boyunca bu devlete katacaklarını bir yılda katıyor. Kaldı ki kim gelirse gelsin "ekonomi mis" olmayacak. Bu iş senin gibi burada kalmaya mecbur tiplerin sandığı gibi para mevzusu değil, o yüzden gitme veya kalma konusunda fikrine danışılacak birisi değilsin. Ben buradayım bekliyorum, keyfim istediğinde gitmem için tek gereken şey internetten iş başvurusu ve uçak bileti. Bunun rahatlığıyla bu milletin 70 yıllık asalak anlayıştan kurtulmaya çabalayıp çabalamayacağını gözlüyorum. Ben aldığım hizmetin çok çok daha fazlasını takır takır vergi olarak ödüyorum, asalaklar devletten yardım alıp memuriyete torpille atanırken ben hak etmediğim bir kuruşu almadan devleti besliyorum. O yüzden benim bu ülkeye değil bu ülkenin bana borcu var, gönlüm rahat, o asalaklara da helal olsun aksırana tıksırana kadar yesinler, bir gecede yediklerini kusturan çıkmazsa bu milletin bileceği iştir.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Maşallah kendini de fasulye gibi nimetten sayıyor.  

Beni tanımıyorsun, akrabalarımın çoğu yurtdışında. İstesem liseyi bile orada okuyabilirdim.

Ülke de yalnız sen vergi veriyorsun zaten. Sayende 80 milyon yaşıyoruz işte Allah razı olsun.  

• low IQ berkecanlar pelinsular seks yapamıyoruz diye ağlıyorlar büyük ihtimalle. Twitter'da zeki insan olduğunu sanmıyorum

• equallyworthless kullanıcısına yanıt

O tayfanın maalesef kazılıp atılması gerekiyor.Kendilerini çok açık fikirli sanıyorlar ama onlar gibi de düşünmezsen asosyal ve abaza olarak yaftalanıyorsun.Konuyu bel altına getirenler de kendileri bu arada.Zavallılar sanıyorlar ki bir tek kendileri sevişiyor.Oysa şunu bilmiyorlar götüren Karsta da götürüyor Amsterdam'da da götürüyor.O kokmuş evlerine kısılıp kaldılar elleri kavladı tabi.Alayı ezik,cahil ve meczup

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.