Şimdi Ara

Online sınava gireceğim site, ne yaptığımı görebilir mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
63.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Scalh

Bi öğrenci yüksek kaliteli kamerayla kendi videosunu çekiyor (oturur vaziyette) sonra onu telefondan açıp pc kamerasının önüne koyuyor. Başka pc den cevaplara bakıp sınavı yapıyor.

Alıntıları Göster

Çok yaratıcı bir taktik.Mesela böyle bir hareketten bahsetmiştim.

• GakgoBey23 kullanıcısına yanıt
    Farkli bir cihaz kullanmanızı tavsiye ederim başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BC95874BB

Çok yaratıcı bir taktik.Mesela böyle bir hareketten bahsetmiştim.

Alıntıları Göster

Dostum zaten sınav kamerasız olacak, böyle aksiyonlara lüzum yok :)) başka pc olsaydı yapardım dediğini ama maalesef. Telefonla ve defterle idare ederim herhalde herkes gibi :)

@furkanta_resmi çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GakgoBey23 -- 21 Haziran 2020; 18:57:17 >
  • DrakeMcCain kullanıcısına yanıt

tarayıcıdan da anlaşılması mümkün mü

• Bizde alt tab falan yapılmıyor yazı yazmak dışında hiç bir şekilde sayfadan çıkamıyorsun. Neyse ki uber zeki bir kişiyim sınavları hallediyorum.

My rab thanks.
  • bursalıtimsah kullanıcısına yanıt

Evet tarayıcıdan da mümkündür. Şöyle ki, bazı web siteleri, ön planda olup olmadığını anlayabilir.

Arkaya alındığını farkeder fakat ne yaptığını anlayamaz sanırım

• Arkaya alınması kopya çektiğinin kanıtı değil bir nane yapamazlar rahat ol. Belki virüs programının bildirimi geldi, belki virüsden kaynaklı bilgisayar bir sürü program açmaya başladı. Vsvs her türlü savunursun kendini.
  • Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt

Benim kastettiğim bu değil. Web siteleri aktif sekmede olup olmadığını anlayabilir.

Hatta VPN açsan bile gerçek IP adresini görebilir.

Mesela Alldebrid sitesi VPN açarsan uyarı veriyor.

Kısacası Web teknolojileri düşündüğünden daha gelişmiş.

Algılasa bile bunu mahkemede delil olarak kullanamazlar yani bununla hiçbir şeyi kanıtlayamazlar. Zaten başkasının kişisel bir cihazını izlemek ve takip etmek yasal olarak suçtur.

• Heisenbergin asistanı H kullanıcısına yanıt

Başkasının cihazını izlemek suç, öyle mi? Google yıllardır ne yapıyor sanıyorsun sen?

• quote:

Orijinalden alıntı: DrakeMcCain

Başkasının cihazını izlemek suç, öyle mi? Google yıllardır ne yapıyor sanıyorsun sen?

Google ile bu bir mi? Burada kopya muamelesi yapamaz diyorum ben. Google senin verilerini kullanıyor fakat bununla ilgili sana bir yaptırım uygulayamaz. Aynı şekilde okulun online sınavlarında seninle ilgili verileri görseler dahi bununla ilgili bir yaptırımı sana yapamazlar hukuken bir geçerliliği yok.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.