Şimdi Ara

Online Mağazalardaki Sahte Motor Yağları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
2
Favori
18.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bi site var orda temin ediyorum ve islak imzali fatura ile gönderiyolar kutu üzerindeki numarayi shellmadeniyağlar galiba oraya mail cekip teknik bilgileri paylaşmişlardi gercekten shell kalitesi ön planda iki yağ tercihim ya shell ya motul..başka yağlara güvenmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de mobil super 3000 almıştım. yaklaşık 1-2 saattir bu durumu araştırıyorum. benim aldığım üründe, arkada tarih var ve kutunun altındaki tarihle uyumlu. arkadaki etiket iki katlı açılabilir. kutunun kapağını ben açtım, açarken çıt çıt kapağı tutan yerler alttaki parçadan ayrıldı. yine bir videodan izlediğim clean ve bright testini denedim. cam bir bardağa yağ koyup yeterince, yağın parlak ve net olmasını kontrol ettim. bana orjinal gibi geldi. sadece aklıma takılan önde karekod okutunca bir numara çıkıyor. arkada da bir karekod var, öndeki ve arkadaki karekodlar farklı.. bu numara ile web'de arama yapınca yağın kendisi çıkıyor. arkadaki çubuk barkodu okutunca yine aynı ürün çıkıyor. sizce bu emareler yeterli mi? yağ gerçek midir
  • eranyumm kullanıcısına yanıt
    güzel yağ bende kullanıyorum ,nereden aldın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 152den 2 tane mobil 1 almıştım nasıl anlarız sahte olup olmadığını henüz kullanmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

güzel yağ bende kullanıyorum ,nereden aldın
    hepsiburada'da bir satıcıdan almıştım. 95 liraydı o zaman. şimdi de 105-110 civarı. sanırım bu modelin çok sahtesi yok gibi, sonuçta mobil 1 gibi pahalı bir yağ değil.

ayrıca mobil'e mail gönderip seri numarasını vs. iletmiştim. bu harman numaralı ürün üretim tarihi şu, ürün 4lt, plastik ambalaj, mobil super 3000 x1 vs diye özelliklerini belirtmişler. kısacası kutunun üzerindekilerle eşleşiyor. için daha rahat şimdi, zaten dün gece kendim testlerden geçirip orjinal olduğuna kanaat getirmiştim. bence özelikle dikkat edilmesi gereken kutunun kapağını açarken biraz zorlanması ve o alttaki halkayı tutan plastiklerin pıt pıt diye koparak , halkanın altta kalması gerekiyor. yani kapağını açarken alttaki halkanın kapakla birlikte komple çıkmaması lazımmış. özellikle orjinal kutusuna yapılan dolum olursa kapağın açılmasına dikkat edilmesi gerekiyor. çünkü zaten kutu orjinal , ancak kapak daha önce açıldığı için mecburen yeni kapak yapılacak. bu tip ürünleri de kapağı ele veriyormuş. bir de kutunun üzerinde seri numarası ve üretim tarihi muhakkak olmalı ve kutunun altındaki üretim tarihini gösteren saat gibi yer 2019 gösteriyorsa, kutunun üzerindeki ile eşleşmeli

şu videoda kapakla ilgili söylediklerimi anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=RcGCuMbX8-k

burada da ; clean and bright durumu :https://www.youtube.com/watch?v=H2bL_sdqgvY

şu var mobil'in videosu ama çok detaylı değil :https://www.youtube.com/watch?v=h3JgRvLbAzk

bir de mobilden gelen email'de mobil-oil satıcısından alın diyor ya da yetkili satıcısı https://www.cleanpex.com.tr/ burasıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 2 Eylül 2020; 1:15:6 >

• https://forum.donanimhaber.com/bu-yag-sahte-mi--144460018#144462245

Bu fotomdaki fotolarla karşılaştırma yapabilirsiniz. Ben iade ettim. Sonra sanayide kendim görerek aldım yağı. Kutuda bariz farklar vardı en başta o etiketin kalitesi pikselleri daha kaliteliydi kutunun altındaki o saat gibi şey net belli oluyordu ama hiçbiriburada sitesinden Aldığım yağda belli değildi

• Ben yaşamış biri olarak bunun bilgisini vereyimde isteyen Alsın

Akrabam motor yağı aldı hepsiburadadan satıcı baska firma yağ ise castrol marka Yağın kutusu sanki yıpranmış gibiydi ayrıca etiketide öyle biraz değişikti kutu felan internetteki resimlere göre şüphelendi kutu etiket felan aynı gibi ama biraz renk felan farklı duruyordu ve castrolün bursa da ki fabrikasına o yağdan numune gönderdi yağ sahtedir diye castrol evrakla dönüş yaptı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOLDVIPER -- 2 Eylül 2020; 10:5:38 >
  • Mobilin resmi satış sitesini söylediğiniz iyi oldu. Liqui Moly’nin vardı da Mobilin olduğunu bilmiyordum.

Kendi sitesi yönlendiriyor, oradan alınabilir bence. Firmanın kendi satış kanalı yoksa da benzinliklerden gidip almak en iyisi.

• Artık Emniyet Genel Müdürlüğü mü kim ilgileniyorsa sahte yağ dolduranlara baskınlar yapmalı.
    Araba kadar vergi veriyoruz ama devlet arkamızda değil.

Bu da benden. Akaryakıt katkısı.https://forum.donanimhaber.com/piyasadaki-berner-urunleri-sahte-mi--145308465#145308465

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 2 Eylül 2020; 13:8:11 >
  • Arkadaşlar şimdi hiç bir mağazaya güvenim kalmadı, sadece mobilin kendi mağazası olan mobil-oil den alayım diyorum, fiyatı yüksek diğer satıcılara göre ama orjinal en azından, ne diyorsunuz ?
    https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2020-p-HBV00000HYQUZ-yorumlari?magaza=Mobil-Oil&sirala=createdAt&sayfa=1

• İkidir hepsiburadadan motul x-clean 8100efe 5 lt alıyorum. Bir problem çıkmadı her ikiside orjinal üründü. Fiyat 185 tl idi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence fiyat normal, diğerleri pahalıya satıyor.

İki defadır Mobil 1 ESP alıyorum. HB'den alıyorum ama satıcı başka gayet memnunum.
    Arabanın sesi falan azaldı, çekişi arttı yağ kendini gösterdi.

Ucuz olmasının olayı 2019 üretimi olduğu için satıcı stok bitiriyor.
    1 ay önce bakıma gittim, usta özellikle parmakla test etti 10bin bkm sonrası bile kalitesi gayet iyidi.
  • Örneğin İzmir'de Petrol Ofisi tedarikçisi tek firma var. Canege Otomotiv. Gerisi genelde spotcu olarak adlandırılır bizim piyasada. Her firmanın böyle tedarikçileri var. Castrol için İduğ var mesela Bornova Belediye Başkanı'nın firması. Böyle tedarikçilere hakim olursanız, oradan mal alıp perakende satanlardan alırsanız, sahte yağ alma ihtimaliniz olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Arkadaşlar şimdi hiç bir mağazaya güvenim kalmadı, sadece mobilin kendi mağazası olan mobil-oil den alayım diyorum, fiyatı yüksek diğer satıcılara göre ama orjinal en azından, ne diyorsunuz ?
    https://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2020-p-HBV00000HYQUZ-yorumlari?magaza=Mobil-Oil&sirala=createdAt&sayfa=1
    Taş çatlasa 50 tl fark ediyor. Hatta gittigidiyor, trendyol, n11 ve hepsiburada üzerinden de satış yapıyor bu firma. Çek bulursanız daha da fark azalır. Ben de bu firma dışında almamaya karar verdim. Araç fiyatları fırlamışken hem de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    İnternette satılan yağların %90 nı sahte mümkün değil o fiyatlara satmalarının fabrikanın distribütörüne sattığı fiyatın altında rakamlara yağ satıyorlar yukarıda cahilin biride 5 senedir kullanıyorum birşey olmadı diyor 😂 sanki sahte yağ olunca araba direk yatak sarıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

Taş çatlasa 50 tl fark ediyor. Hatta gittigidiyor, trendyol, n11 ve hepsiburada üzerinden de satış yapıyor bu firma. Çek bulursanız daha da fark azalır. Ben de bu firma dışında almamaya karar verdim. Araç fiyatları fırlamışken hem de.

Alıntıları Göster
    Öyle yaptım bende en azından kafamda acaba olmayacak, 40-50 lira için 250 bin liralık aracı çöpe atamam. Sadece bu mağazadan alacağım bundan sonrada.
  • Ignite kullanıcısına yanıt
    Adam sizi bilgilendirmiş bedavaya hemde uğraşmış etmiş teşekkür edeceğinize millete sarıyorsunuz böyle yaparsanız burada çöp konular kalır sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

İnternette satılan yağların %90 nı sahte mümkün değil o fiyatlara satmalarının fabrikanın distribütörüne sattığı fiyatın altında rakamlara yağ satıyorlar yukarıda cahilin biride 5 senedir kullanıyorum birşey olmadı diyor 😂 sanki sahte yağ olunca araba direk yatak sarıyor

Alıntıları Göster
    alakası yok, ben daha önce yedek parça işinde bulundum. mesela total toptancısı gelirdi bizim oraya bazı yağların fiyatlarını onlar dahi veremiyor. bizim mağaza sahibi hepsiburada'dan indirimde aldığı yağları söyleyince fotoğrafını aldı, seri numarasını vs. sonra incelemiş ama hiç bir şey bulamadı. yani yok %90'ı sahte falan diye öyle bir genelleme yapamazsınız. yüzlerce dürüst satıcı da var, onları töhmet altına bırakmaya hakkınız yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 5 Eylül 2020; 1:5:33 >

• netten yağ alırken iki kez düşünün arkadaşlar

Online Mağazalardaki Sahte Motor Yağları

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.