Şimdi Ara

Online Kitap Kampanyaları [Güncel] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
37
Favori
15.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ezberlerinizi, coşkularınızı arttıracak kitaplar(şeyler) okumak yerine eleştirel düşünceyi/sorgulamayı arttıracak kitaplar okumanızı öneririm.

İskiliplı Atıf Hoca'yı anmanın nesi suç? İskilipli Atıf'ı anmak ile yobazlık-cahillik arasında nasıl bir bağ var?

Eminim ilkokulda bizlere ezberletilen peri masallarını sayıklamaya başlayacaksınız hemen.
    İyi bir tane adamın ihanet içindeki tüm dünyayı nasıl dize getirdiğini anlatacaksınız.
    Ben de 7 yaşında olsaydım bana da inandırıcı gelirdi o masallar. Ezberlerden bıktık. Gerçekçi ve mantıklı şeyler duymak istiyoruz artık.

Bu konu hakkında forumda bir başka konuda bu argümana karşı sorularım şu şekildeydi. Size de aynı soruları soruyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=GNCR-iBfqDQ&feature=youtu.be&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

"kabul edersiniz ki videodaki ifadeleri birer delil saymak mümkün değil.
    Biraz yöntembilim bilen herkes videodaki ifadelerin delil değil iddia olduğunu anlar.
    İşin içine dünya görüşü(subjektiflik) yoğun bir şekilde girdiği için iddiaların gerçekliği yansıttığı hiçbir zaman söylenemez tabi ki.

Öztürk, İskilipli'nin Şapka Risalesinden dolayı Giresun mahkemesinden beraat ettiğini Ankara'da vatana ihanetten yargılanarak idam edildiğini iddia ediyor. Bununla ilgili belgeler var mı? Bu belgelerin gerçekliği var mı?
    İskilipli'nin ihanet suçunu yaptığına dair açık ve kesin deliller var mı? Yoksa rejim kendisine muhalefet ettiği için ihanet kılıfını mı uydurdu?(Bilirsiniz Anadolu'da iktidarların büyük bir kısmı muhaliflerini hain olduğunu iddia ederek cezalandırması gibi bir gelenek var.)

Meydan'ın iddiası çok ciddi ama aynı zamanda çok muğlaklık içeriyor.
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı ve İskilipli Atıf'ın imzasının olduğu iki bildirinin olduğu söylüyor.
    Bu bildilerin orjinaline ulaşmak mümkün mü? Bildiride bu ifadeler mevcut mu?
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı bildiriyle İskilipli arasında nasıl bir alaka var?
    Konuşmacının ifade ettiği gibi İskilipli bunun altına imza atmıştır?

Her şeyden öte biz olaylara bugünün gözüyle bakarak anakronizme düşüyoruz. O dönemler asıl/hakim gelenek olan Osmanlı ve İslam görünüyordu, onun iradesi dışında bir seçenek sunanların meşruiyet sorunu vardı. Biz olaya bu meşruiyet kavgası içinden zafer kazanıp gelmiş kişinin tek meşru kişi olduğunu kabul ederek olaya bakarız. Oysa bu olumsal(contingent) bir durum.
    Dolayısıyla o dönemde birbiriyle rekabet halinde olan hiziplerin birbirini gayrimeşru ilan etmesi normal.
    Hatta geleneği yok etmeye çalışan bir hizbin meşruiyetinin sorgulanması çok daha normal."

• quote:

Orijinalden alıntı: hop-e3

Ezberlerinizi, coşkularınızı arttıracak kitaplar(şeyler) okumak yerine eleştirel düşünceyi/sorgulamayı arttıracak kitaplar okumanızı öneririm.

İskiliplı Atıf Hoca'yı anmanın nesi suç? İskilipli Atıf'ı anmak ile yobazlık-cahillik arasında nasıl bir bağ var?

Eminim ilkokulda bizlere ezberletilen peri masallarını sayıklamaya başlayacaksınız hemen.
    İyi bir tane adamın ihanet içindeki tüm dünyayı nasıl dize getirdiğini anlatacaksınız.
    Ben de 7 yaşında olsaydım bana da inandırıcı gelirdi o masallar. Ezberlerden bıktık. Gerçekçi ve mantıklı şeyler duymak istiyoruz artık.

Bu konu hakkında forumda bir başka konuda bu argümana karşı sorularım şu şekildeydi. Size de aynı soruları soruyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=GNCR-iBfqDQ&feature=youtu.be&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

"kabul edersiniz ki videodaki ifadeleri birer delil saymak mümkün değil.
    Biraz yöntembilim bilen herkes videodaki ifadelerin delil değil iddia olduğunu anlar.
    İşin içine dünya görüşü(subjektiflik) yoğun bir şekilde girdiği için iddiaların gerçekliği yansıttığı hiçbir zaman söylenemez tabi ki.

Öztürk, İskilipli'nin Şapka Risalesinden dolayı Giresun mahkemesinden beraat ettiğini Ankara'da vatana ihanetten yargılanarak idam edildiğini iddia ediyor. Bununla ilgili belgeler var mı? Bu belgelerin gerçekliği var mı?
    İskilipli'nin ihanet suçunu yaptığına dair açık ve kesin deliller var mı? Yoksa rejim kendisine muhalefet ettiği için ihanet kılıfını mı uydurdu?(Bilirsiniz Anadolu'da iktidarların büyük bir kısmı muhaliflerini hain olduğunu iddia ederek cezalandırması gibi bir gelenek var.)

Meydan'ın iddiası çok ciddi ama aynı zamanda çok muğlaklık içeriyor.
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı ve İskilipli Atıf'ın imzasının olduğu iki bildirinin olduğu söylüyor.
    Bu bildilerin orjinaline ulaşmak mümkün mü? Bildiride bu ifadeler mevcut mu?
    Teali İslam Cemiyetinin yayınladığı bildiriyle İskilipli arasında nasıl bir alaka var?
    Konuşmacının ifade ettiği gibi İskilipli bunun altına imza atmıştır?

Her şeyden öte biz olaylara bugünün gözüyle bakarak anakronizme düşüyoruz. O dönemler asıl/hakim gelenek olan Osmanlı ve İslam görünüyordu, onun iradesi dışında bir seçenek sunanların meşruiyet sorunu vardı. Biz olaya bu meşruiyet kavgası içinden zafer kazanıp gelmiş kişinin tek meşru kişi olduğunu kabul ederek olaya bakarız. Oysa bu olumsal(contingent) bir durum.
    Dolayısıyla o dönemde birbiriyle rekabet halinde olan hiziplerin birbirini gayrimeşru ilan etmesi normal.
    Hatta geleneği yok etmeye çalışan bir hizbin meşruiyetinin sorgulanması çok daha normal."
    "eleştirel düşünceyi/sorgulamayı arttıracak kitaplar "

Kendi ideolojine yakın kimseler için de bu tür eleştirel düşünce ve sorgulama yapan kitapları okuyor musunuz peki? Örneğin; daha 15 temmuz olmadan 10 sene evvel F tipi hakkında yapılan uyarıları,eleştirileri içeren kitapları okudunuz mu,sonra sorguladınız mı ? Yoksa ülkeyi yönetenler gibi "Bunlar bizden,iftira atıyorlar,masal anlatıyorlar! " mı dediniz ?

Başkalarından beklediğiniz şeyi kendiniz de yapacaksınız ki objektif olasınız.Yoksa öyle f tipi tarihçilerden tarih öğrenip de ondan sonra f tipine lanet okumayacaksınız.

• Game Of Thrones / Taht Oyunları Seti (9 Kitap) (Kutulu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black-Bird_ -- 30 Mayıs 2018; 13:42:10 >
  • hop-e3 kullanıcısına yanıt
    önerebilceginiz yazar varmı ?

dondurmacı kadir'le mi başlasam bilemedim yardım edermisin ?
    Bir Mazlum Padişah: Sultan II. Abdülhamid
    Cumhuriyet Tarihi Yalanları
    Asrın İhaneti hangisi ni tavsiye edersin?

7 yaşında bize okulda böyle masallar anlatılmadı keloğlan filan anlatılmıştı.İstiklal Marşı, Andımız ezberletildi.
    Sanırım eğitim aldığımız yerler farklı .

Mantıksız dediğinn olayları bu kitapları okuyarak sorgulayabilirsin.
    Peri masalları değil ha belgelerle kanıtlanmıştır

Nutuk
    Medeni Bilgiler
    Arıburun Muharebeleri Raporu
    Atatürk'ün Hatıra Defteri
    Mustafa Kemal Atatürk'ün Karlasbad Hatıraları
    Zabıt ve Kumandan İle Hasbıhal
    Cumalı Ordusu
    Taktik Tatbikat Gezileri

http://www.atam.gov.tr/dergi/sayi-19/ataturkun-ariburnu-muharebeleri-raporu-ve-anafartalar-muhaberatina-ait-tarihce-adli-eserlerinde-yer-almayan-emir-ve-raporlarindan-bir-demet

Konuya dönersek eğer

quote:

TEÂLÎ-i İSLÂM CEMİYETİ

Önce Cem‘iyyet-i Müderrisîn adıyla meslekî bir cemiyet olarak kurulan, daha sonra bu ismi alan fikrî, siyasî ve içtimaî bir dernek.

15 Şubat 1335’te (1919) İstanbul’da Cem‘iyyet-i Müderrisîn adıyla oluşturuldu. Kurucuları Fâtih dersiâmlarından Abdülfettah, Geyveli İbrâhim Hakkı, İskilipli Mehmed Âtıf ve Bayezid dersiâmlarından Ermenekli Mustafa Saffet efendilerdir. Cemiyetin idare heyeti Fâtih dersiâmlarından Mustafa Sabri Efendi’nin başkanlığında Mehmed Âtıf Efendi (ikinci başkan), Ermenekli Mustafa Saffet (umumi kâtip), Eşref Efendizâde Şevketî, Said Kürdi (Nursi), Düzceli Zâhid, Seydişehirli Hasan Fehmi, Manisalı Mustafa, Âsitâneli Hâfız Abdullah ve Sinoplu Mehmed Emin’den meydana gelmekteydi.

Yunan ordusuna Hilafet ordusu olduğunu söylerek aşağıdaki bildiriyi imzası olsun olmasın bu bildiri üyesi olduğu tarikat aracılığı ile dağıtılmışır.

bknz :http://www.guncelmeydan.com/pano/iskilipli-atif-hoca-necip-fazil-recep-erdogan-yusuf-dulger-t30049.html

Bildiri dağıltıldıktan sonra tarikattan ayrılmadığı gibi görevine devam etmiştir. Madem imzası yok ve bu bildiriden haberi haber olduğu halde neden ayrılmadı ?

ilber oltaylını yazdıgı bir makale vardı bulabilirsem yollarım.

Asteğmen Kubilay'ın boğazını cani şekilde kesenlerle bunların hiçbir farkı yoktur .

https://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/devrim-sehidi-mustafa-fehmi-kubilay-ve-menemen-olayi-1581576/

iki tarafın seyiricisi aynı sesini çıkarmayıp izleyip daha sonra dara düşünce aman yapma etme...

buda sizin diyiminizle düşünceyi/sorgulamayı arttıracak bi yazı
    http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/ahmet-anapali/sistemin-buyuk-yalani-menemen-ve-astegmen-kubilay-1-13139.htm

• https://m.qnbfinansbank.enpara.com/kidega-indirim-kampanyasi

Enpara yine 30a 15 kampanya yaptı. ufak da olsa bu sene de bizi unutmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden cok daha iyilerini yapardı, bu aralar kampanyalar iyi değil.

Dun siparişimi verdim. Site nasil bir site bilmiyorum, elime ulaşınca konu acacaktim ben de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hiç yoktan iyidir. aylarca kampanya yaptığı dönem gibi olmaz tabi. dünya kadar kitap aldık sayesinde. kampanya bitmeden uzatılması için mail atsak tekrar uzatma ihtimalleri olabilir. daha önce yapmışlardı. denemek gerek.

• Dört kitap ekledim 35 lira ediyor. 15 lirasını geri vereceğine göre 20 liraya 4 adet mühim kitap almış olacağım. Siteye pek güvenim yok gerçi, ekşide de bol bol reklamlarını yaptırmışlar. BKM Kitap ya da Eganba gibi bir şey herhalde bunlar. Reklam var icraat yok gibi. Neyse, deneyeceğim 5-10 gün içinde. Yazarım buraya.

Ama keşke kitapyurdundan ve geçen seneki gibi yapsalardı. Geçen sene Enparam olsaydı çok kara girecektim.
  • Kidega siparişim geldi. Siparişi verdikten bir sonraki gün kargoya verildi. Paketlemesi Kitapyurdu şeklinde. Kitaplar sağlam. Ikı kitap 20 ve liraya gelmiş oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

Kidega siparişim geldi. Siparişi verdikten bir sonraki gün kargoya verildi. Paketlemesi Kitapyurdu şeklinde. Kitaplar sağlam. Ikı kitap 20 ve liraya gelmiş oldu
    Kitapların kargoya veriliş süresinde gerçekten de 1 gün mü yazıyordu?

Ekşide 1 günde verileceği söylenen kargonun verilemediği, aras'la gönderilmesi gerekirken ptt ile gönderildiği ve kargo takip nosu verilmediği yolunda yazılar var.
  • E-Nazmi E kullanıcısına yanıt
    İki kitapta da tedarik süresi için 2 işgünü yazıyor. Aras seçmiştim, Aras ile geldi. Takip no da sipariş sayfamda görünüyor hocam.

• Kidega ile ben de kısaca deneyimlerimi paylaşayım. Geçen hafta salı günü iki adet kitap siparişi verdim, ikisinin de tedarik süresi 2 gün olarak görünüyordu. Cumartesi günü kargoya verildi olarak göründü ama ptt sitesinden sorguladığım zaman hala sonuç çıkmıyor. Pazartesi günü telefon açtım, cumartesi ptt kargo cumartesi günü çalışmadığı için bugün girerler bilgileri vs dedi. Bakalım ne zaman gelecek kitaplar !
    Sonuç olarak acil kitaplar olmasa da insan bir an önce elinde olsun istiyor. Kitapyurdundan salı verdiğim siparişler çarşamba elimde oluyordu, bunlar 1 haftayı doldurdular.
    Sanırım kampanya ile kapasitelerinin üstüne çıktılar ve yetişmekte zorlanıyorlar. Tekrar sipariş verir miyim, kampanya vs olmadıkça sanmıyorum...
  • fiyat çok iyi kaçırmayın arkadaşlar hala okumayan varsa

https://kidega.com/kitap/otostopcunun-galaksi-rehberi-5-cilt-birarada-ciltli-114705/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

fiyat çok iyi kaçırmayın arkadaşlar hala okumayan varsa

https://kidega.com/kitap/otostopcunun-galaksi-rehberi-5-cilt-birarada-ciltli-114705/detay
    Hocam ben bunu son anda aldım, 15 TL iadesiyle birlikte daha iyi alınamazdı sanırım.
  • quote:

fiyat çok iyi kaçırmayın arkadaşlar hala okumayan varsa

Hocam fiyat iyi değil maalesef. Kitapyurdu hepsi burada dr hep 56 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: atanamayansantrafor

Hocam fiyat iyi değil maalesef. Kitapyurdu hepsi burada dr hep 56 tl

Alıntıları Göster
    indirim dündü , tek günlük indirim yapıyorlar. 37.5 tl idi evvelsi gün.

enpara kampanyasıyla da 20 tl'ye geldi koskoca kitap
  • quote:

indirim dündü , tek günlük indirim yapıyorlar. 37.5 tl idi evvelsi gün.

enpara kampanyasıyla da 20 tl'ye geldi koskoca kitap

Alıntıları Göster
    Hocam kusura bakmayın

Baya iyi fiyatmış keşke görseydim ben de :(

• https://www.dr.com.tr/yil-sonuna-kadar-indirim

D&R şöyle dandik bir kampanya yapmış. İlgilenen olursa diye bırakayım buraya.

• Enpara kidega kampanyasi da uzatilmis.

• Kitapyurdu'nda sanırım yarın akşama kadar 1984 kitabı %50 indirimle 14.25 lira
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.