Şimdi Ara

Online Eğitim Rezillikten Başka Bir Şey Değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
1
Favori
11.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vize sınavlarında da aynısı oldu, finalde de aynen devam ediyor. Çevresi geniş olanlar hep beraber soruları çözüyor. Benim gibi bir iki kişi tanıyanlar da ne yapabiliyorsa onu yapıyor. Normalde 50-60 arası olması gereken çan 75-80 civarına fırlıyor.

Sınav soruları desen zaten millet bilmem kaç dolara Chegg'den aylık üyelik alıp atıyor siteye: Hoopppp çözüm.

Online eğitim dediğimiz şey insanın aklıyla dalga geçmektir. Tonla ödev yaptım ama bana hiçbir faydası yok. Neden mi? Çünkü zaten sınavda kopya çeken adam arayı kapatıyor. Hatta önüme geçiyor. Sonra ortalamam yerle bir oluyor.

Gerçekten kafayı sıyırmak üzereyim. Bunlarla mücadele etmenin hiçbir yolu yok.

Okul Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri... Gerisini varın siz düşünün. Okulları açamıyorlarsa bile şu kamera işini yasallaştırmaları lazım. Herkes açsın abi kamerasını! Kişisel veri diye ağlıyor herkes. Amaçları kopyadan başka bir şey değil. Benim bildiğimin yarısını bile bilmeyen adam sınavda bana fark atıyor. Sizce bu mümkün olabilir mi? En temel şeyi sorup "Bu ne?" diyen adam gelip senden kat be kat yüksek not alıyor.

Ve okul buna rağmen "pass-fail (geçti-kaldı)" sistemini getirmeyi düşünmüyor. Bazı arkadaşlarım okulu saldılar artık. Çünkü mücadele etmek imkansız.

"Ortalama önemli değil." diyenler olabilir. Haklısınız, fakat her şeyin eşit olduğu durumda ortalama önem arz ediyor. Ya da yarın bir gün yüksek lisans yapmak istediğinizde ortalamanızdan ötürü başvuramıyorsunuz bile.

Söyleyin bana, nasıl mücadele edeyim ben bunlarla?

• Allah belasını versin böyle işin

3.13 ortalama geldi 85ten aşağı notum yoktu bir tane ders c+ geldi diye battı ortalama 3.13 geldi

Allah kahretsin online eğitim denen rezalet şeyi. Herkes kopyayla fulluyor

Utanmadan bir de kamera kvkk ihlali filan diyorlar

Kamera da çözüm değil bu arada. 2-3 kamera+ayna belki bir nebze çözer ama o bile tam yeterli çözüm değil

Düzenleme: çevresi yok diyen aptallara ithafen

Kendimi bildim bileli sosyal ilişkilerim süper, neyse konu dışına cikmayayim ama herkesi kendiniz gibi ezik zannetmeyin kopyacı hırsızlara bu lafım. Dileyen geçmiş mesajlarımı araştırabilir. Su anda da birçok bölümden dolu arkadaşım var, bütün gruplarda da varım ama sınav zamani bakmiyorum. Ayriyetten kardeşim öğretmen yani gidip her dersi alaninda uzman öğretmene de cozdurebilirim bunun dışında zaten kendi çevrem de çok geniş. Liseden öğretmenlerime bile rica etsem çözerler.

Okullar açılmasın diye dua etmeye devam edin hırsızlar. Ömür boyu ezik silik olarak kalacaksiniz, anı edinemeden, arkadasliklar edinemeden dümdüz bomboş mezun olacaksiniz. Şimdi size gün doğdu ama unutmayın ki hile skoru şu anlık değiştirse de kaderi değiştirmez.

Tane tane anlatacağım bakalım anlayabilecek misin.

1-Bazı derslerde curve(çan)sistemi var.Senin çektiğin kopya beni aşağı çekiyor.

2-İnsanlar ortalama kasıp yatay geçiş ,çap,Erasmus yandal yapmak isteyebiliyorlar hani.Bunlar için de belli kontenjanlar var senin bedavadan kopyayla o sınırlı konyenjanda yer almana itiraz eden kişi de haset mi oluyor.

Diploması da değersiz olan taşranın kağıt parçasını almaksa amacın vizyonun kopyanın sana bir etkisi olmaz doğru.

Şu an bir dersin Finalinden çıktım. Vizeden sonraki ders burnunuzdan fitil fitil getireceğim dedi. Tek soru sordu. 409 kişi kaldık dersten. Geçen yok yapabilen yok. Sonra sınav toplantısına katıldık gülüyor. Yapacak bir şey yok diye. Resmen en yüksek not 40 geçme notu 45. Bıraktı herkesi sırf uzaktan diye.

Kesinlikle saçmalıktan başka bir şey değil adam tün gün lol oynuyor sınava giriyor pat 95 alıyor. Benim 400sayfa not çıkardığım dersten adam tek kelime bilmeden gruptaki cevapları işaretleyip fulluyor. Emeklerimiz çöpe gidiyor gerizekalı hocalar da inatla ödevlere düşük veriyor sınavı kopyayla fulleyip benim sayfa sayımın yarısı kadar ödev yapan adama benden daha yüksek not veriyor. Haksızlıktan başka bir şey değil beni 1 dönemde okuldan soğuttular sınıftakilerin alayı gerizekalı zaten.

• Allah belasını versin böyle işin

3.13 ortalama geldi 85ten aşağı notum yoktu bir tane ders c+ geldi diye battı ortalama 3.13 geldi

Allah kahretsin online eğitim denen rezalet şeyi. Herkes kopyayla fulluyor

Utanmadan bir de kamera kvkk ihlali filan diyorlar

Kamera da çözüm değil bu arada. 2-3 kamera+ayna belki bir nebze çözer ama o bile tam yeterli çözüm değil

Düzenleme: çevresi yok diyen aptallara ithafen

Kendimi bildim bileli sosyal ilişkilerim süper, neyse konu dışına cikmayayim ama herkesi kendiniz gibi ezik zannetmeyin kopyacı hırsızlara bu lafım. Dileyen geçmiş mesajlarımı araştırabilir. Su anda da birçok bölümden dolu arkadaşım var, bütün gruplarda da varım ama sınav zamani bakmiyorum. Ayriyetten kardeşim öğretmen yani gidip her dersi alaninda uzman öğretmene de cozdurebilirim bunun dışında zaten kendi çevrem de çok geniş. Liseden öğretmenlerime bile rica etsem çözerler.

Okullar açılmasın diye dua etmeye devam edin hırsızlar. Ömür boyu ezik silik olarak kalacaksiniz, anı edinemeden, arkadasliklar edinemeden dümdüz bomboş mezun olacaksiniz. Şimdi size gün doğdu ama unutmayın ki hile skoru şu anlık değiştirse de kaderi değiştirmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD88C7FAD -- 26 Ocak 2021; 15:12:13 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocalar zaten bir ders için tonlarca ödev verip bir de habersiz quiz yapıyorlar. Üstüne üstlük normal zamanda sınavda sordukları soruya kıyasla daha zorunu soruyorlar. Süreyi de normal zamanda verdiklerinden daha az veriyorlar. Bunların sebebi sırf birileri kamera açmak istemediği için. Milletin ortalaması 2'den 3'e çıktı. Ben toparlarım bu dönem dedim yine rezil hale düştü. 2.5 ortalamam olsa şükredecek hale geldim. Hatta 2.5 ortalamam olsa kalkar göbek atarım.

Bir de insanlar o kadar yüzsüz ki sen ödevlerde yardımcı olsan, yapamadıkları zaman atsan onlar sana asla atmıyor. Ben böyle bir şey görmedim. Umarım okullar bir an önce açılır da akla kara belli olur.

• hiç kimseyi tanımıyorum

ama hocalar kopya çekiliyor diye çok zor soruyor

• 120205044 kullanıcısına yanıt

Zor sorduklarında da kopya çekmeye devam ediyorlar. Olan senin benim gibi çevresi olmayan insanlara oluyor.

• Kesinlikle saçmalıktan başka bir şey değil adam tün gün lol oynuyor sınava giriyor pat 95 alıyor. Benim 400sayfa not çıkardığım dersten adam tek kelime bilmeden gruptaki cevapları işaretleyip fulluyor. Emeklerimiz çöpe gidiyor gerizekalı hocalar da inatla ödevlere düşük veriyor sınavı kopyayla fulleyip benim sayfa sayımın yarısı kadar ödev yapan adama benden daha yüksek not veriyor. Haksızlıktan başka bir şey değil beni 1 dönemde okuldan soğuttular sınıftakilerin alayı gerizekalı zaten.

• -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __caesar -- 18 Mart 2021; 1:10:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeterince arkadaşım var ama 20 kişilik grup oluşturacak kadar değil. Zaten böyle bir şeye zorlanmak da mantıksız. Ancak herkes yapınca zorlanıyoruz.

• Gariban her zaman ezilir

• Turkiyedeki ünilerin %90 i odevle, kamerasiz kolay sinavlarla 3,5+ ortalama yapiyor. Kalan uniler yuzyuze egitimden daha agir sartlarda sinava giriyor. Aldigimiz egitim yuzyuze ile alakasi yok, sordukları sinav ve kontrol sistemi yuzyuze sinavdan beter. Yuksek gno isteyen bazi kurumlarda bu baya dezavantaja dönüşüyor. Olayın bu yüzü de var yani.
    Ya her üniversite tam kontrollü arkadan elin pcnin önü ekran gorunecek sekilde kamera sistemine gecsin ya da hepsi odev versin kamera kaldirsin. Bir gram adalet yok şu an.

Tek kamera ile dogru acı yerlesimi saglandiginda 2. Kameraya gerek kalmıyor ve bizim uni bizden istiyor bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 25 Ocak 2021; 18:44:12 >
  • Onun için #bahardayuzyuze .d

• Pandemiden sonra herkes öncesinde kaldığı yerden devam ettirilmeli.

Geçen yıl olsa sınıf tekrarı yapacak adam bu yıl 70 80 ortalamayla geçti. Yüz yüze sınava aldığında iki kelamı yan yana getiremiyor.

Eğer pandemi bunlar mezun olmadan biterse zaten sıkıntısını fazlasıyla okulda çekecekler. Yok hasbelkader mezun olurlarsa ellerine düşecek kişilere yazık. Kendilerine de.

• Ben kendim yapıyorum ödevi. Ortalamam 3.27 idi 3.32' ye çıktı . Onlar beraber çözüyorsa cozsunler sen kendi işine bak. Geçmekte zorlanıyorsan yeterince çalışmamışsın demek ki
  • Biz yalnızlar her zaman kaybediyoruz.Aynen bende de öyle.

• Kamera tamamen okulun saçmalığı olmuş. Eğer dönemin başında alsalarmış KVKK iznini, o öğrenciler seve seve açmak zorunda kalacaktı kameraları. Okula zor gelmiştir bunlarla uğraşmak. Öğrencilere de güzel bahane kopya çekmek için

• dsaewq D kullanıcısına yanıt

Geçmekte zorlanmıyorum, çan çok yükseliyor.

• En kötüsü de işe alımlarda ortalamaya bakılması ne kadar artık çok bakılmıyor dense de, özellikle de resmi yerlerde.
  • Bizde derste doğru düzgün anlatılmıyor hoca kitap falan vermedi kendi notlarına göre gidiyor notlarda çince gibi ne olduğu belli değil derste çözdükleriyle sınavda sorduklarının alakası bile yok ort şuan 1.44 son notlarla falan 1.80 hedefliyorum zaten yıl sonu 1.80 altı tekrar yapıyor ilk dönemi saldım analytic geoda salladım full ilk soru tuttu sadece bakmadım bile sorulara o kadar hevesim kırıldı okullar bi açılsa yetişcemde kafadan 1 yarıyıl çöpe gitti.

• Şu an bir dersin Finalinden çıktım. Vizeden sonraki ders burnunuzdan fitil fitil getireceğim dedi. Tek soru sordu. 409 kişi kaldık dersten. Geçen yok yapabilen yok. Sonra sınav toplantısına katıldık gülüyor. Yapacak bir şey yok diye. Resmen en yüksek not 40 geçme notu 45. Bıraktı herkesi sırf uzaktan diye.

• Çok hak veriyorum. Ama bu sene de böyle gider riske giremezler yurtlar amfiler yemekhaneler tıklım tıklım.. seneye ilk dönem bile uzaktan olabilir. Böyle beleşten okul geçen çok oldu üzücü ama bi taraftan da sağlık söz konusu

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.