Şimdi Ara

Onlar için su koymayı unutmayın...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayvanseverler herkese çağrıda bulunarak,;sahipsiz hayvanları susuz bırakmamayın. mesajını veriyor.

Su sıkıntısı ve sıcakların bir başka boyutu da sokak hayvanlarının hayatlarının tehlikeye girmesi... Bu nedenle hayvanseverler hayvan seven, bakan veya bakmayan herkese çağrıda bulunuyor:Lütfen sokakta, yalnız yaşayan canlılara bir kap su koyalım. Ve her gün boşalan kaplarını tazeleyelim.

alıntıdır...

• Kesinlikle katılıyorum.Lütfen herkes kapısının veya penceresinin önüne bir kap su koysun.Gerçekten dostlarımızın bu sıcak yaz günlerinde buna ihtiyacı var.Haydi arkadaşlar...
  • İşyerimin önünde her gün gelir su içer hayvanlar...Çok güzel bir şey bu..Keşke herkes böyle düşünebilse..

• keşke kerkes sizin gibi duyarlı olsa
    serçelerin su içmesini izlemek çok zevkli
  • Sokak kedileri ve köpekleri için ayrı ayrı yem alıyorum, apartmanın önüne 2 kase olarak kedi ve köpek mamaları + su koyuyorum ama 1 haftadır bikaç seferdir birileri o koyduğum ufak plastik kaplara göz dikmiş olucakki çalıyorlar apartman önünden. İnsanlar çok vicdansız.

Şimdi yere çiviletip çıkmayacak şekilde yaptırtacağım çelik kap.

Arkadaşlar bakın hayvanlar çok çaresiz, çaresiz çok insanda var biliyorum ama onun komşusu bişey getiriyor, yada dükkanlar bedavaya veriyor hayır olarak bir şekilde birşeyler yiyip içiyorlar, hayvanların öyle bi durumları yok, ne verirsen onu yiyorlar, hele köpeklerin durumu dahada vahim, kediler çöplerin içine girip eşeleniyorlar, köpeklerin öyle bi şansıda yok, ben bazen sandvic alıp yaptırtıyorum, yaptırdığım pideden verdiğim dahi çok olmuştur, bu yaptığım şeyler bazılarına garip geliyor dışarıda, garip garip bakıyorlar çokta umurumda değil, benim içimde büyük bi hayvan sevgisi var, onların çaresizliğinide hissediyorum, elimden geldiği her anda yardımcı olucam, sizde en azından ufak bir kaba bir su koyup apartmanın önüne koymamazlık etmeyin, ne kaybedersiniz ki?

• quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Sokak kedileri ve köpekleri için ayrı ayrı yem alıyorum, apartmanın önüne 2 kase olarak kedi ve köpek mamaları + su koyuyorum ama 1 haftadır bikaç seferdir birileri o koyduğum ufak plastik kaplara göz dikmiş olucakki çalıyorlar apartman önünden. İnsanlar çok vicdansız.

Şimdi yere çiviletip çıkmayacak şekilde yaptırtacağım çelik kap.

Arkadaşlar bakın hayvanlar çok çaresiz, çaresiz çok insanda var biliyorum ama onun komşusu bişey getiriyor, yada dükkanlar bedavaya veriyor hayır olarak bir şekilde birşeyler yiyip içiyorlar, hayvanların öyle bi durumları yok, ne verirsen onu yiyorlar, hele köpeklerin durumu dahada vahim, kediler çöplerin içine girip eşeleniyorlar, köpeklerin öyle bi şansıda yok, ben bazen sandvic alıp yaptırtıyorum, yaptırdığım pideden verdiğim dahi çok olmuştur, bu yaptığım şeyler bazılarına garip geliyor dışarıda, garip garip bakıyorlar çokta umurumda değil, benim içimde büyük bi hayvan sevgisi var, onların çaresizliğinide hissediyorum, elimden geldiği her anda yardımcı olucam, sizde en azından ufak bir kaba bir su koyup apartmanın önüne koymamazlık etmeyin, ne kaybedersiniz ki?

aynısı işte ya bende bi yere su koysam direk birine batıyo

bide sandviç yerine mama alsanız daha iyi değilmi :D

• Yukarıda yazmıştım zaten mama koyduğumu, sandvici örnek olarak verdim, bi kere kafede otururken görmüştüm yanıma geldide, onada yaptırmıştım sandvic, cebimde taşıyamamki mamayı sürekli
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Yukarıda yazmıştım zaten mama koyduğumu, sandvici örnek olarak verdim, bi kere kafede otururken görmüştüm yanıma geldide, onada yaptırmıştım sandvic, cebimde taşıyamamki mamayı sürekli

bide orda öten tipler vardır ''git bi fakiri doyur''diye o köpek sanki milyarder
  • Geçen gün kandil çörekleri dagitiyorlardı.Kediler çöreği dağıtan kişinin etrafında sürekli dolaşıyo nereye giderse gitsin kedilerde gidiyorlar.Masum masum bakıyorlar resmen çörek istiyorlar ama 1 tanesi bile ucundan bölüpte vermedi.Neyse bizede getirdiler bende bölüp kedilere verdim.Resmen yanıma oturdular beraber yedik diyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seF[o] -- 18 Ağustos 2008; 3:54:08 >
  • Evcil hayvanlara tam da bu konuyu açmak için girmiştim.Olduğunu görmek beni sevindirdi.Teşekkürler konuyu açan arkadaşa, teşekkürler DH.

Bende penceremin önüne bir çay altlığı içine kuşlar için koydum.Ama şu ana kadar içtiklerini görmedim.Bir dahaki sefere daha açık bir yere koyacağım.İlk mesajdaki resim çok duygulandırıcı olmuş bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kassady -- 18 Ağustos 2008; 8:38:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reasonable

Evcil hayvanlara tam da bu konuyu açmak için girmiştim.Olduğunu görmek beni sevindirdi.Teşekkürler konuyu açan arkadaşa, teşekkürler DH.

Bende penceremin önüne bir çay altlığı içine kuşlar için koydum.Ama şu ana kadar içtiklerini görmedim.Bir dahaki sefere daha açık bir yere koyacağım.İlk mesajdaki resim çok duygulandırıcı olmuş bu arada.

yoğurt kabı gibi birşeyin içine koysan sanırım kuşlar daha rahat görürür bide biraz ekmek kırıntısı koyarsan oturup keyifle izleyebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winchester -- 18 Ağustos 2008; 21:52:56 >

• Vallaha ki köpeğin gözleri önüme geldi yatakta dayanamadımda indim koydum aşaı ıslanmış ekmekle suyu
    Ama şimdi paylaşamıyo herhalde sokak köpekleri dalaşıyolar galiba sesler gelio
  • konu biraz gerilemiş up...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgurdeniz65

İşyerimin önünde her gün gelir su içer hayvanlar...Çok güzel bir şey bu..Keşke herkes böyle düşünebilse..

Ne bakıyon nan dermiş gibi bakıyo bu

• Bizim bahçede herzaman su ve bi kabın içinde ekmek kırıntıları felan olur kuşlar geliyo bazen kediler de geliyo..
  • quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

quote:

Orjinalden alıntı: Reasonable

Evcil hayvanlara tam da bu konuyu açmak için girmiştim.Olduğunu görmek beni sevindirdi.Teşekkürler konuyu açan arkadaşa, teşekkürler DH.

yoğurt kabı gibi birşeyin içine koysan sanırım kuşlar daha rahat görürür bide biraz ekmek kırıntısı koyarsan oturup keyifle izleyebilirsin

Bu yaz geçti bir dahaki yaza artık.

Bu kış biraz ekmek falan didelemeyi düşünüyorum.Ne dersiniz?

• Arkadaşlar bende rica ediyorum Biz daha yokken bu hayvanlar bu cografyada yaşıyorlardı Bizim neden oldugumuz olaylardan ötürü bu hayvanlar ölüyor Dışarda kar bile yagsa bir kedi içmek için temiz bir su arar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.