Şimdi Ara

ONKYO AV RECEIVERS (KULLANICI KAYITLARI İLK SAYFADADIR) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.825
Cevap
27
Favori
469.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaw üstadım önler sertifikasız .bari arkalar damgalı olsun .. şaka bir yana dfs 20 var bende çok tizli geliyo böle kafama göre bir rear lazım bana.. 8.3 ler bile dada iyi idi valla.benim evimde abartmıyorum abi 11 adet 8.3 vaedı 4 adet 8.4 vardı tavanda 3 tane center vardı ..inanmıyosan aç telefon aktıve elektronıke dogubank gencten işhanına sor. mal lazım oldumu benı arıyolardı depo olarak ....
    bilmiyorum çok güzel bir çift rear almam lazım olucak temmuz gıbı sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

Orjinalden alıntı: cfiliz
    Bu arada, 875 için fiyat görebileceğimiz bildiğiniz online bir site var mıdır...?

Onkyo TX-SR 875 link1
    Onkyo TX-SR 875 Link:2

KDV Dahil 2944 YTL'ye geliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak
    yaw üstadım önler sertifikasız .bari arkalar damgalı olsun .. şaka bir yana dfs 20 var bende çok tizli geliyo böle kafama göre bir rear lazım bana.. 8.3 ler bile dada iyi idi valla.benim evimde abartmıyorum abi 11 adet 8.3 vaedı 4 adet 8.4 vardı tavanda 3 tane center vardı ..inanmıyosan aç telefon aktıve elektronıke dogubank gencten işhanına sor. mal lazım oldumu benı arıyolardı depo olarak ....
    bilmiyorum çok güzel bir çift rear almam lazım olucak temmuz gıbı sanırım

Alemsin vallahi sevgili Hakan
    Sen boşver THX sertifikalı hoparlörleri, gel şu kardeşini dinle!
    Klipsch RF-82 + Klipsch RC-64 + Klipsch RC-62 + Definitive Supercub I yap kendine; ömrün boyunca bana dua edersin
    Evo40'ları da merak etme hiç! Ben gözüm gibi bakarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 18 Mart 2008; 17:43:32 >

• ya abi nerden bildin be valla rc 64 mü alsam clr 2500 mü kararsızım .dengesını bozmasın benım evoların .. 82 leri almam sanırım çok fazla benım ıcın bır de yakın bır arkadasım kı kulak zevkımı o bıolıyor benım cok ıyı ..pek aran ıyı olmaz dedı onlarla o yuzden caydım ..yoksa cok sevmıstım klıp lerı..ama rear olarak olabılır çünkü hafif önleri
    geçsin efektlerde öyle seviyorum sinemada ben ..evolarım kalır yaw çok güzeller müzikte valla hele 875 ile daha da bi büyüdüler gözümde.jbl e 250 sub var o zaten cok iyi yetıyo sınemada .cüp 1 superdır ama gereksız benım ıcın .center ve rear lazım .ılk once rear ama ..
    haaaa bu arada satarsam sana bıldırırım evoları
  • clr2500 deil de CLR2002 düşün Hakan, gerçekten benim dinlediğim en iyi center o herhalde. Yalnız şöyle bir olay da var, centeri bipolar alman frontlarla uyumunda sıkıntı yaratabilir. Hatta ben 9Cm'yi crossoverları mid ve tweeteri diğerleri ile uyumlu olsun diye almıştım towerlarla
  • peki 2002 alsak benım evolarla uyumlu hale gelmezmi ? ayarlarını falan kıssak biraz ....

ben çünkü dialogları falan abartı şeklinde güçlü seviyorum .bazı sinemalarda dikkat etmiştim ve çok hoşuma gitmişti felaket bir dialog gücü hissetmiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

Güzel diyorsun ama distribütör yıllarca kaçak mal ile uraşmış buraya verdiği emeğin servisin kaymağını spotçuların yediği piyasa koşullarında nasıl yatırım yapılabilir. Doubankın bitmesi bir artıdır bir başlangıçtır.

Burası TR'de bu tarz ekipman bilincinin yerleşiminde bence çok önemli yer tutuyor. Adetlerimiz yurtdışı ile karşılaştırıldığında gerçekten çok az ve encak bu kolektif bilincimizin artmasıyla deisebilecek bir sey.

Sadece tüketicinin deil iyi satıcılarında kıymetinin bilinmesi gerekiyor ayrıca, onu da eklemem lazım.

çoğuna katılıyorum ama satıcı + yüksek vergi ile yurtdışına göre epey fahiş fiyata geliyor. mesela 905 i 1820 dolara almış burdaki fiyata bakın. selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: hakansolak

peki 2002 alsak benım evolarla uyumlu hale gelmezmi ? ayarlarını falan kıssak biraz ....

ben çünkü dialogları falan abartı şeklinde güçlü seviyorum .bazı sinemalarda dikkat etmiştim ve çok hoşuma gitmişti felaket bir dialog gücü hissetmiştim

Center kanalının dBini arttırırsın diğer kanalların önüne geçer aslında ama farklı crossover, farklı driver yapısı ve bipolar hoparlör farkının getireceği ses farklılıklarının aşılabileceği konusunda emin değilim.
  • o zaman kullanamayız daneel.denge yi bozacaksa yapıcak bişey yok .o zaman bana normal yapıda ama güçlü bir center tavsiye lütfenn beylerr.
  • quote:

Orjinalden alıntı: salagar

quote:

Güzel diyorsun ama distribütör yıllarca kaçak mal ile uraşmış buraya verdiği emeğin servisin kaymağını spotçuların yediği piyasa koşullarında nasıl yatırım yapılabilir. Doubankın bitmesi bir artıdır bir başlangıçtır.

Burası TR'de bu tarz ekipman bilincinin yerleşiminde bence çok önemli yer tutuyor. Adetlerimiz yurtdışı ile karşılaştırıldığında gerçekten çok az ve encak bu kolektif bilincimizin artmasıyla deisebilecek bir sey.

Sadece tüketicinin deil iyi satıcılarında kıymetinin bilinmesi gerekiyor ayrıca, onu da eklemem lazım.

çoğuna katılıyorum ama satıcı + yüksek vergi ile yurtdışına göre epey fahiş fiyata geliyor. mesela 905 i 1820 dolara almış burdaki fiyata bakın. selamlar

Garanti mevzunu yabana atmamak lazım, ben 4 ayı aşkın süredir 875 kullanıyorum, ben aldığımda TR'de yoktu ve ne zaman geleceği belli değildi.

Misal önceki gün 875 başıma ilk derdini açtı, dün akşam maudio firewire spdiften başlayan sıkıntı, daha sonra background noise olarak bütün kanallara yayıldı. AC3 kodekli bir hdriple denemeye çalıştım, receiver tıktık ederek dolby digital moduna kitlenmeye çalıştı ama beceremedi. Ben daha ne olduğunu çözmeye çalışırken hdmi bağlı olan dvdden firewire410dan spdif bağlı olduğu vcr'a dönünce yıldırım düşmüş gibi bir sesle amfi kapandı.

Normalde receiver açılıyor fakat audio veren bir kaynağa geçtiğim anda çat edip kapanıyordu. ( Yanıp sönen stanby) Bu durumda ilk bakılacak hoparlör kablolarının şaseye veya birbirine değmesidir, öyle bir durum yoktu, önce biwire centeri söktüm, front+surroudlarda kapanmaya devam etti, frontları biamptan çıkardım kapanmaya devam etti, surroundları söktüm frontlarla kapanmaya devam etti, 4ohma geçirdim farketmedi, bu arada ses ayarı yapmaya çalıştığımda sesin sayıların değişmesine rağmen artıp azalmadığını gördüm, muting ses seviyesi de +40 olarak belirlenmişti ve değiştirilemiyordu, bu hatayla ilgili yurtdışı forumlarda birinin postunu okumuştum vatandaş hard resetle çözmüştü. Makinaya hard reset atınca biraz kendine geldi ses ayarı çalışmaya başladı.

Frontları tekrar bağladım, sesi açtım çat die gene receiver protection moda girdi, sorunu bulduk diye sevinirken asab bozukluğu hat safhaya vardı, önce trafoyu açtım trafo içi kablolamada mı sorun var diye sağlam gözüküyordu. Daha sonra receiverın içini açtım, onun içinde de ilk bakışta sıkıntılı bir durum göremedim, bu arada neden sağ arkanın en fazla ısındığını da tespit ettim reon dışında dijital processorler de orada ve öndeki fanlarla arası hava geçirmeyecek şekilde bölünmüş( Processor kısmının trafodan gelecek interference tan etkilenmemesi için), bu sebepten arka taraf ne kadar ısınırsa ısınsın, fanlar ön taraftaki power supplyi soutmak için konumlandığından arka için devreye girmiyor. Teknik servis numarası araştırmaya başladım. ( Yurtdışından getirecek arkadaşlar için bir uyarı olarak alınsın)

İyice ümidi kesmiştimki sag frontla sag surroundu, front olarak bağladım, o zaman sesi açınca bile sıkıntı olmadı. Daha sonra kolonlarının terminallerinde yaşadığım bir sıkıntı aklıma geldi. hem 9cm hem 2 9.6nın terminallerini sıkarken terminaller boşa dönmeye başlamıştı ve terminalleri çıkartıp içerden sıkmak durumunda kalmıştım 10 gün kadar önce.

Netekim sorun açıktaki kablolamada değil kolon içinde olabileceği aklıma geldi, sıkıntılı sol frontun terminalini çıkardım ve HF- ile LF+nın kolonun içinde temas ettiğini gördüm, izolasyon bandı ile bunları ayırdım, elim değmişken diğer front içinde aynı şeyi yaptım, gerçi wharfedale deki teknikerlerin bence terminal içine kablo başlarına bir izolasyon koymuş olmaması bir eksiklik.

Neyse uzun lafın kısası herşeyi taktım çalışmaya başladı, hard resetten sonra giden ayarları tekrar yaptım. Max Volume arızasında bir tweeter yakmamış olmamız mucize( aslında detaylı incelemem lazım belki yakmışızdır birini ama yakmamışsak hakkaten bu kolonların driverları gerçekten çok dayanıklı)

Aslında bunları yazmadan bir süre denemek istiyordum, ama şu anda bir sıkıntı görmüyorum.

Neyse bunları niye yazıyorum, wharfedale ve onkyo sahipleri artıyor, bir wharfedale terminallerine nazik davranın terminallerin somunu dışında vidasıda dönmeye başlarsa sıkıntı olabiliyor, iki ki bu bütün onkyo x05 serileri için geçerlidir, processor aklı karıştığına dair emareler veriyorsa fazla kurcalamadan hard reset atın( vcr basılı tutarken powera basmak anfi üstünden)

• aman daneel dikkat et dostum .sana bişey olmasın .sokma elini elektiriğe
  • Eheh eyvallah hakan.

Bu arada daha sessiz bir bilgisayar fanı bulmam lazım onkyo sağ arka 60 derece rahat görüyodur o kadar sıcaklık hiçbi alet için iyi olamaz.
  • korkuttun benide .geçen akşam 4 saat açık kaldı çok ısınmadı benim ki .hayret yaw.
  • quote:

Eheh eyvallah hakan.

Bu arada daha sessiz bir bilgisayar fanı bulmam lazım onkyo sağ arka 60 derece rahat görüyodur o kadar sıcaklık hiçbi alet için iyi olamaz.

daneel fazla kurcalama bozacaksın canım cihazı yaw...
    bu arada şaka bir yana geçmiş olsun..bende arkadaşın birinin montajında yaşamıştım tam değil ama buna benzer bir problem...yamaha amfi idi.640 model.çıt diye kapanıyordu amfi...check the cable veya check the speaker cable die bir yazı yazıyordu ekranda.center da temas vardı...öyle çözmüştük olayı...
  • Yahu bu ara fazla elektronik alet kurcalamamam lazım, uzerimde bir ugursuzluk var, aynı anda hem processor sorunu hemde kulenin için temas sorunu olur mu, 3 saat minimum surmustur sorunları bulmam.

Hayır sırf kablolar değmesin diye terminallerda bağladıktan sonra izolasyon bant çekiyor olmama rağmen hemde.

Bide içim sıkıldı şu hoparlörleri çıkarıp çıkarıp geri vidalamaktan benim kalın kablolara uygun güzel bir banana plug olayına girmek istiyorum artık, dandiklerinden aldım ama kablo yuvaya sığmadı.

Neyse bu soutucu işine girmeye hevesliyim, güzel sessiz bir 12cm fan arıyorum 5vda tercihen çalışacak, olmazsa 12vda olur ama aletin arkasındaki amerikan jakında uygun 110v uyumlu 12v çıkışlı bir adaptör bulmak lazım. Elde bir tane var aslında 1A'lik biraz hantal bir şey.

Tavsiyelere açığım.
  • KİM NE TER DÖKTÜN DANEEL .. arkasına gir kolonların o koca amplıyı çek..mazallah ter damlacıklarından kısa devre bile olur..ama ben inanmıyorum be daneel o japon abiler tüzlerce test yapmışlardır ısı devamlılığı ve zaman eğrisi şeklinde .bence rahat ol biraderim,birazda toprağa bas ta şu negatif iyonlar gitsin de plazma olaraktan seyreder millet .
  • Uzakdoğu'da Onkyo 905lere yeni firmware yüklenmeye başlamış.

Sinyale geç kilitlenme olayının ortadan kalktığını söylüyorlar. Benim bildiğim Reon'un HD kaynak renk yönetimine dair bir iyileştirmesi de olacak bu update de.

Vatandaş sesin daha da iyileştiğini söylüyor, baya ilginç. Daha önce yazdığım DTSHDMA çip sorunu da bu uygulama ile gideriliyormuş. RS232 ve ayrıca servis portundan cd ile iki farklı güncelleme yapmışlar, RS232 portu güncellemesini bizimde yapabilmemiz lazım aslında ama diğer servis portu güncellemesi konusunda ne yapabiliriz emin değilim.

Bu güncelleme daha Amerika da bile çıkmadı ve şu ana kadar sadece 905 için ama ben diğer üniteler içinde bir güncellemenin önümüzdeki 45gün içinde çıkarılacağını düşünüyorum, yeni Onkyo amfi alacak arkadaşlar bu firmware yayınladığında Onkyo merkez servisinden bu güncellemeyi almanın imkanı olup olmadığına dair teyid alsınlar çünkü benim receiver da gördüğüm çoğu sıkıntıyı ortadan kaldırıyor gibi.

A short while ago, my 905 was upgraded with the "release candidate" 1.08 firmware. I could not do this myself - it had to be performed by technicians. The process took about 1 hour.

There were three steps - two updates done from laptop via RS-232, and one done from an external optical disc connected to the 905 (I could not see if this was via an optical connected or via the special service connector next to the component inputs.

I've had very little time to play since, but hear are some observations (subject to change as I spend more time with it)

- EVERYTHING is wiped on the unit - Audyssey, presets, custom names, etc.
    - FIX! Audio lock on is instaneous - no more three or four seconds of silence as it tries to lock onto a different audio stream
    - FIX! I can turn my HDMI connected Sony XBR2 SXRD OFF and not lose audio after 2 minutes.
    - I did a quick 3-position Audyssey calibration. Soundfield is noticeably richer, which before sounded thin (I ended up bypassing Audyssey and used manual EQ) Now low and mid frequencies sound much more realistic and have better presence. The technicians said Audyssey itself was not updated, but when I indicated about the better soundfield, they both smiled and referenced the DSP upgrade.

They indicated this upgrade *is supposed* to address the DTS bitstream bomb issue - that is one reason why it is still being tested/verified as opposed to being released formally. He did indicated that he played Close Encounters DTS-MA and could not get the bomb to appear on their test unit.

The issue of end-user install vs. service center install seems to be up in the air right now, primarily driven by the fact that there are three update files, and two methodologies (RS-232 and optical disc) Also unsure if the third upgrade file can be passed via optical or needs to be connected to the special service port. I suppose that's one of the technical issues under review.

What else?....I will do more testing and post more later this afternoon or tomorrow. But overall, my first initial impression is that this is a very positive upgrade.

• daneel dostum ağzına sağlık .. bu çok güzel bir haber gerçekten .inşalllah hiç kimse sıkıntı yaşamaz hiçbir modelde
  • Bu postta da RS232 olmayan güncellemenin dijital çıkıştan cd player ile yapılabileceğini belirtiyor.

Onkyo TX-SR605 Firmware Update

September 20 2007: It has recently come to Onkyo’s attention that there is a minor error in Firmware on a limited number of the first batch of TX-SR605’s
    This Firmware error does not impede the working or performance of the unit in any way but, in the future, may cause a playback issue for some owners.
    Because of the Firmware error a small number of units may have difficulty decoding Dolby True HD Bitstreams correctly. There is currently no source hardware on the market capable of generating a Dolby True HD Bitstream for the TX-SR605 to decode but there will be in the near future.
    For those owners who have no intention of using HD-DVD or Blue-Ray this issue will be irrelevant but owners who are keen to enjoy the new HD audio formats (when suitable source hardware arrives) will need to apply a simple Firmware update to their receivers.
    No other models in the 2007 Onkyo range are affected and all TX-SR605s currently with UK retailers have already been updated.
    TX-SR605 owners who wish to establish whether their receiver needs a Firmware update should go towww.onkyo.co.uk where they’ll find a serial number checker.

HOW TO UPDATE THE TX-SR605
    The Firmware update only takes 16 seconds to do and is carried out using a disc (which we will supply) and a CD player equipped with a digital optical output. There are three different ways of implementing the update:-
    A] If you own a suitable CD player we can ship out a CD with instructions to you, so that you can update the receiver yourself (remember… it only takes 16 seconds). Alternatively it can be sent via email (please email onkyo@onkyo.co.uk with ‘605 update disc’ in the subject line AND PLEASE INCLUDE YOR SERIAL NUMBER ) and burnt/finalised as an audio CD on a CD-R disc.
    Here’s what you do…
    1) Connect the CD-Player’s optical digital output to Optical Input 1 of the TX-SR605
    2) Select «CD» at the receiver and change the input to Optical 1 by pushing the button marked « Digital Input »
    3) Switch the receiver into ‘Firmware writing’ mode:
    a) •Push «Standby » key while holding «Display » key
    b) •Push «Tone +»key several times until you see « DSPSR605:XXXXX »
    c) •Now push « CD ». In the display you will see the message: S/PDIF UPDATE
    4) Now start the CD Player. After 15 sec the display will change to WRITING. If the display does not show WRITING, play the CD again.
    NOTE: The vast majority of CD players with optical output will work fine but some players modify the data held on the disc so may not work correctly. In that case please try another CD player. If that’s not possible please use Update options B] or C].
    5) When writing is finished «Clear »will come up at the display and the receiver will automatically switch to Standby mode.
    6) Check the device to establish if it is outputting sound. Select either a digital or analogue input signal in combination with a DSP mode.
    You can confirm that the DSP Firmware version has changed by:-
    1. Pushing «Standby » key while holding «Display » key
    2. Push «Tone +» key several times until you see « DSPSR605:XXXXX ». It should now read « 07727A ». Push « Standby » to leave this mode
    3. Note – if the Firmware version number is not displayed and you see « ?????? » on the display you will first need to reset the receiver by pressing « VCR/DVR » + «Standby »
    B] If you can’t or don’t wish to update the receiver yourself you can contact the dealer that you purchased it from and let them carry out the update for you (you will have to take it in to the store).
    C] Onkyo will collect it from a pre-arranged address, update the Firmware for you and then return it to you. Bear in mind that because the receiver will have to be shipped to and from Onkyo you may be without use of your receiver for a period of time.
    I suspect that most TX-SR605 owners on the forums will take option A] because of the speed of implementation and ease of installation but the choice is theirs.
    Unfortunately owners who have purchased their products outside of the UK will have to contact their overseas supplier to make arrangements.
    ONKYO UK

• http://dl3.rapidshare.de/files/38949782/580490749/DSP_UPG_TX_705_-_905.zip

Onkyo DSP güncellemesi, PS2 üzerinden optik kablo ile yaptım. Ses kalitesini ve sinyal kilitlenmesini iyileştiriyor.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.