Şimdi Ara

Önerilen Güç Kaynakları Listesi (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
37
Favori
87.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, sisteminizde köklü değişimler olmayacak ise aynen kullanmaya devam edebilirsiniz, aynı şekilde bende 10+ yıl T.Take Q-Fan serisi psu'yu kullandım, ancak sistemi komple değiştirince onu da elden çıkardım son 1-2 senedir de başka birisi halen kullanmakta.

Corsair tarafında TX ve CX serileri yarı modüler, RM serileri tam modüler yapıda gelmektedir.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Sistemi yazmayı unutmuşum. Birkaç parça 1 sene içinde yenilendi ve uzun süre kullanırım diye düşünüyorum.
    Ryzen 3600
    Sapphire RX 5600 XT
    TUF B450 Pro Gaming
    2x SSD
    2x HDD
    5x 14'lük fan

Dediğim gibi bir sıkıntı yaşamadım hiç ama içini açıp bakabileceğim bir yeri var mı mesela şu kısımda şöyle bir şey olmuşsa artık ömrü bitiyor denilecek türden?
  • Aslında sisteminiz güçlü özellikle işlemci ve ekran kartı yük altında TDP değerinden fazla güç çeker bu ikisi farklı kavramlardır TDP değerini herkes bileşenin direkt çektiği güç sanıyor.

Psu'da genelde arkası şişen kapasitörler varsa yakında sıkıntı çıkaracağı anlamı çıkarılabilir, elektronik bilgisi olan biri daha doğru cevap verebilir ama arkadaşımın psu'da 5v kapasitörü şişmişti ve oradan arıza verdi değiştirip yeniden kullanmaya devam etti psu'yu.

Önerilen Güç Kaynakları Listesi

Görünen iki kapasitör sorunlu mesela biri gitmiş diğeri de gitmeye yakın.

Bir de psu'yu yada psu'nun takılı olduğu sistemi günde kaç saat ve ne akdar süre yük altında kullandığınıza göre de belli oranda yıpranmalar olur, 9 sene de siz günde 2 saatten fazla yük altında kullanmadıysanız o psu da kolay kolay sıkıntı olmaz, ancak atıyorum kafadan tabi hem overclock hemde günde 5-6 saat yük altında (oyun,render vb) ya da yeri geldi açık bıraktınız komple günlerce iş değişir tabi anlık bir şeye bakar tık diye sistem kapanabilir.

R5 3600 güç tüketimi;

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_5_3600_review,7.html

RX 5600XT güç tüketimi;

https://www.guru3d.com/articles_pages/sapphire_pulse_radeon_rx_5600_xt_6g_review,8.html

Normal de psu'nuza bakarak halen götürür gibi görünüyor bence, döneminin en iyi ürünlerindendi.

Yani bugüne kadar 24 saat açık kaldığı da oldu, birkaç saat kullanıldığı da oldu tabi. Ben müsait bir zamanda içini açıp bakayım hem temizlik için de bahane olur. Teşekkür ediyorum.
  • Herkese selamlar. Ryzen 5 3600 ve rx580 li bir sistem toplamayı düşünüyorum. Anlık olarak para sıkıntısı yaşadığım için psu kasa ssd gibi şeylere pek bütçe ayıramadım. 400tl civarında bir psuya ihtiyaç duyuyorum. Güvenli olması yeterlidir. 10 sene kullanmayacağım. Param olduğunda değiştirebilirim. Teşekkür ederim iyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çok teşekkür ederim hocam Allah razı olsun fakat dün akşam çıkan da3 sistemi satın aldım. Onda da kaliteli olduğunu düşündüğüm Corsair 550w 80+ bronze sertifikalı bir psu var. İhtiyacım kalmadı fakat tekrar teşekkür ederim. Diğer arkadaşlar için çok iyi bir tercih olabilir. Fiyatı da gerçekten iyiymiş. İyi akşamlar iyi forumlar.

• Rica ederim, hayırlı olsun sisteminiz, kasa da gelen psu'da yeterlidir sizin için
    2 yıldır araştırma içerisindeyim. Gerçekten zor bir süreç oldu ama en azından paramın hakkını alacağım bir sistem tercih ettiğimi düşünüyorum. Biraz gecikse de bilgisayarlar hakkında bayağı bir şey öğrendim. Darısı benim gibi bilgisayar hasreti çekenlerin başına. Teşekkürler.

• Liste için teşekkürler, faydalı

• Merhaba. Güç kaynağının temizliğini bugün yaptım da bir göz atarsın belki diye resim de çektim. Bahsettiğin kondansatörlerde bir şişme görünmüyor. Diğer parçalarda da göze batan bir şey göremedim. Sadece fanı dönerken hafif bir sürtme sesi var ama o da 9 senedir dönen bir şey normaldir sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence maşallahı var kardeşim gittiği kadar kullan sorun görünmüyor, ek olarak genel anlamda akım korumalı priz ya da ups ile de ek takviye yapabilirsin, bu herkes için geçerli.
    Onlar da var hocam. Prizde bu var

Ona bağlı Tunçmatik Lite II 850va var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o priz ups olmadan bir işe yaramaz ups olmadan pc kullanmadım 10 yıllık ocz ftaly 550 w psu hala taş gibi. her zaman söylerim dünya para verilen donanımlarınızı korumak için 1 defa paraya kıyıp ups alın ama çoğu es geçer
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Tamam var işte priz ve UPS.

• sende yok demedim zaten bazıları akım korumalı priz var ya yeter diyor o yüzden yazdım
  • Gayet iyi o zaman mevcut psu ile devam kardeşim
  • Listeyi ciddiye almadım. Ciddi Markaların ürettiği ve sertifikasyona sahip tüm psular zaten belli bir kalite standardında ve koşullarda üretiliyordur. Çok şaapmamak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Orodruin

Merhaba, listeyi ciddiye alıp almamanızın önemi yok.

Psu incelemelerine sadece kolaya forumdaki arkadaşların ulaşmasını sağlamak için açılmış bir konudur, reklam vs. gibi bir amacı yoktur zaten buna da şahsen ben müsade etmem.

"Çok şaapmamak lazım" dediğiniz için gidip Corsair gold sertifikalı ürün almışsınız, demek ki tam tersi oluyormuş.

• Corsair CX650F RGB

FSP Hydro PTM Pro 1200W Platinum

Be quiet! Dark Power Pro 1500w

XPG Core Reactor 850w

FSP Dagger Pro Gold 650w

İncelemeleri eklendi arkadaşlarÖnerilen Güç Kaynakları Listesi 

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.