Şimdi Ara

OnePlus Türkiye sürprizi: Resmî sitesi faaliyete geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
5.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnePlus Türkiye sürprizi: Resmî sitesi faaliyete geçti

Akıllı telefon pazarının beğenilen markalarından OnePlus uzun süredir ülkemizde de satılıyor ve OnePlus Türkiye garantisini de görüyorduk. Bununla birlikte bir resmî sitesi yoktu ama artık var. 

OnePlus Türkiye’de üretim yapacak mı?

Son dönemde Çinli markaların toplamda yüz milyon doları geçen yatırımlarına şahit olduk ve 3 büyük marka ülkemizde yerli üretime başlamıştı. Bu hafta itibariyle OnePlus markasından da önemli bir adım geldi. 

Ayrıca Bkz.Redmi K40 Gaming'in silah çeker gibi ses çıkaran tetik tuşları böyle çalışacak [Video]

Çinli akıllı telefon markalarından Xiaomi’nin Avcılar’da, Oppo’nun Tuzla’da, Tecno’nun ise Pendik’de üretim tesisleri bulunuyor. Bu markaların alt markaları da olduğu için kalabalık bir üretim hattı ortaya çıkacak. 

OnePlus ise resmi internete sitesini hayata geçirerek önemli bir eksiği kapatmış oldu. OnePlus telefonları ülkemizde OnePlus Türkiye garantili şekilde satılıyor ancak erişilecek bir resmi site bulunamıyordu. 

OnePlus markası da Oppo ve Vivo gibi BBK Holding iştiraki olduğu için Oppo’nun Tuzla’daki tesislerinde üretim yapması bir hayli olası. Muhtemelen de Nord serisinden bir telefonun ülkemizde ilk yerli OnePlus modeli olduğu haberini yakında duyabiliriz. 

Kaynak:https://www.oneplus.com/tr

• Maalesef Ülkemizde üretilmeye başlanınca yerli olmuyor! Ülkemizde sadece ucuz iş gücü kullanılarak montaj işleri yapılıyor o kadar!
    Adamlar mesela bize telefon satarsa pahalıya satıyor vergiler yüzünden bu yüzden satamıyor. Onun yerine ucuza parçaları getirtiyor. Ucuz iş gücü ile montajını yaptırtıyor. Sonra görece ucuza bize satıyor.
    Ayrıca Çinden Avrupaya pahalı taşımayla telefon göndereceğine bizde ucuza imal ettiği telefonu yine ucuza avrupaya gönderebiliyor.

Yani burada üreterek adamlar bir taşla iki kuş vuruyor. Biz pis fakirlerde istihdam sağladılar diye bol bol seviniyoruz. :D

Yerli firmlaar pek beceremedi. Bir şeyler hep eksikti. Vestelin telefonları sürekli problemdi. GM çok model çıkarmayacağız kullanıcıları mağdur etmeyeceğiz dedi ama birbirine çok benzer normal ve pro sürüm çıkardı. Fırsatçılar normal sürümü pro gibi sattı. Güncellemelerde sıçtılar.

Çinliler düşük üretim yüksek montajla hızlı iş çıkaracaklardır. Zamanla terlik oranı artacaktır.

• Gönder gönder gelsin...bi siz eksiktiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oneplus gelmesi efsane oldu çok kaliteli bir marka pahalı ama cidden aşırı kaliteli Android'in en üst kalitedeki elite cihazları var

• nathandrake0677 kullanıcısına yanıt
    Eksiktiniz derken? Ne güzel insanlara iş imkanı olacak.

• Bana göre Android tarafının alınabilir tek markası ama fiyatları iphone ile rekabet ederse albenisi kalmaz….

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 16 bin TL’ye oneplus 8 pro satmazlar inşAllah

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • E hayırlı olsun bakalım.

• Hadi bakalım

• Hoş gelmiş sevindim, Oneplus 5 kullanıyorum 4 yıla yakın bir süredir, zaten 3 küsur yıl güncelleme aldım. Bozulacak diye korkuyorum büyük ve kalın telefonlar kaplamış sektörü.

• Gel ne olursan ol gel.
    400 dölarlık köleleriniz hazır hünkarım.
    Dolar 9 olmadan gel.
    Sen yeter ki gel hünkarım.

Ytd.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 senedir OP3 kullanıyorum. 6GB ram var )

• Eskiden milyoncular vardı hep Çin malıydı,şimdilerde akıllı telefonlar var yine Çin malı yani değişen bir şey yok :D

• Maalesef Ülkemizde üretilmeye başlanınca yerli olmuyor! Ülkemizde sadece ucuz iş gücü kullanılarak montaj işleri yapılıyor o kadar!
    Adamlar mesela bize telefon satarsa pahalıya satıyor vergiler yüzünden bu yüzden satamıyor. Onun yerine ucuza parçaları getirtiyor. Ucuz iş gücü ile montajını yaptırtıyor. Sonra görece ucuza bize satıyor.
    Ayrıca Çinden Avrupaya pahalı taşımayla telefon göndereceğine bizde ucuza imal ettiği telefonu yine ucuza avrupaya gönderebiliyor.

Yani burada üreterek adamlar bir taşla iki kuş vuruyor. Biz pis fakirlerde istihdam sağladılar diye bol bol seviniyoruz. :D

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Yerli firmlaar pek beceremedi. Bir şeyler hep eksikti. Vestelin telefonları sürekli problemdi. GM çok model çıkarmayacağız kullanıcıları mağdur etmeyeceğiz dedi ama birbirine çok benzer normal ve pro sürüm çıkardı. Fırsatçılar normal sürümü pro gibi sattı. Güncellemelerde sıçtılar.

Çinliler düşük üretim yüksek montajla hızlı iş çıkaracaklardır. Zamanla terlik oranı artacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmei çakanlara selam olsun artık yavaş yavaş oneplus tan da ümidi kesin infinix size fazla bile,:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahercetin -- 11 Haziran 2021; 18:54:28 >
  • ahercetin A kullanıcısına yanıt
    neden ümidi keselim mesela

• 1+ kaliteli iyi güzel de, hem artık eskisi gibi f/p değil hem de pil konusunda hiç başarılı grafikler sunmuyor.

• Xiaomi de fabrika açtı ve sonrasında yeni modellerde rsi şifreleme kullanıyor artık

• ahercetin A kullanıcısına yanıt
    xiaomi ile ilgilenmediğim için bilgim yok o konuda bilgilendirme için eyvallah.

• Onlar için ülkemiz sadece pazar. Üretim sadece montajdan ibaret.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.