Şimdi Ara

ONEPLUS ONE KULLANICILARI KULÜBÜ (Official Android 6 Geldi ) (381. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.516
Cevap
86
Favori
297.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ddiscoveryy

Hocam o videoda 3.dk'ya kadar sorunsuz geldim ama sonra fastboot devices yazınca bir şey değişmedi.
    Yazılımsal ise nasıl halledebilirim?

Siz driverları yükleyememişsiniz herhalde. Driverları tekrar yükleyin.
  • Hocam sonunda root'u yapabildim. Ama hiçbir şey silinmedi, unlock bootloader yaparken de silinmedi. Yani iyi oldu tabi ama :D Silinmesi gerekmiyor muydu?
  • Bir de şu twrp recovery'ye girmek için her seferinde bilgisayara bağlayıp toolkit ile yapmam gerekiyor. Normal ses kısma+power ile stock recovery'ye giriyor. Neden olabilir?
  • quote:

Hocam sonunda root'u yapabildim. Ama hiçbir şey silinmedi, unlock bootloader yaparken de silinmedi. Yani iyi oldu tabi ama :D Silinmesi gerekmiyor muydu?

Silinmesi gerekiyordu. Bence yine bir yerde hata yaptınız.
  • Ama root'ta sorun yok, supersu'ya da baktım root checker'a da baktım hatta titanium indirip yedek de aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaslar
    Bu sayfada DAVETIYE kodu paylasalim...

Listeye yazilmak isteyenlere link TIKLAYINIZ !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spyda

Merhaba Arkadaslar
    Bu sayfada DAVETIYE kodu paylasalim...

Listeye yazilmak isteyenlere link TIKLAYINIZ !!!

Hocam oneplus 2 nin konusu var. Oradan devam edebiliriz.

http://forum.donanimhaber.com/m_104990664/f_//tm.htm#104990664

Bu arada Oneplus 2 Ana konuyu devretmek istiyorum. İlgilenen varsa bana PM ile dönüş yapabilir.
  • quote:

Ama root'ta sorun yok, supersu'ya da baktım root checker'a da baktım hatta titanium indirip yedek de aldım.

Siz memnunsanız sorun yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Ama root'ta sorun yok, supersu'ya da baktım root checker'a da baktım hatta titanium indirip yedek de aldım.

Yani memnunum tabii :) Rom yüklerken sorun çıkarmaz değil mi? Bir se yukarıdaki mesajda söylediğim twrp recovery'e girmek için bilgisayara bağlamak herkeste olan bir şey mi? Normal ses kısma+power yapınca stock recovery'e giriyor.

• quote:

quote:

quote:

Yani memnunum tabii :) Rom yüklerken sorun çıkarmaz değil mi? Bir se yukarıdaki mesajda söylediğim twrp recovery'e girmek için bilgisayara bağlamak herkeste olan bir şey mi? Normal ses kısma+power yapınca stock recovery'e giriyor.

Toolbox da twrp yukleyince telefon twrp recovery ile acilinca telefonu bilgisayardan cikarin ve guc tutuna basili tutarak kapatin. Bazi arkadaslar sorunu boyle cozmustu.

• quote:

Orijinalden alıntı: onkuba

quote:

quote:

quote:

Toolbox da twrp yukleyince telefon twrp recovery ile acilinca telefonu bilgisayardan cikarin ve guc tutuna basili tutarak kapatin. Bazi arkadaslar sorunu boyle cozmustu.

Eve gidince deniyim hocam

• onkuba kullanıcısına yanıt
    Hocam denedim de olmadı yine. Şu geliştirici seçeneklerinde Cyanogen kurtarma modunu güncelle kısmı seçili değil, onunla ilgili olabilir mi?
  • Arkadaşlar hangi ROM'u önerirsiniz? Şarj, görsellik ve performans konusunda en iyisi hangisidir? Color OS hoşuma gidiyor önceki telefonumda kullanıyordum ama şarjı sıkıntılı diyenler var, şu an CM12'de 3-3.5 saat ekran süresi alıyorum.

Bir de TWRP Recovery'den ROM yüklerken bir şey silinir mi telefonda? Silinirse, Titanium ile aldığım yedeği daha sonra geri yükleyebilir miyim?
  • video geldi
  • fiyat da belli oldu OnePlus 2'nin 16GB'ı 329$, 64GB'ı 389$
  • Evet OPT resmi olarak tanitildi. Bekledigimden cok daha kotu bir telefon ortaya cikti.
    Fiyatlari da belli oldu. Ben acikca yikildim. NFC yok, Kablosuz sarj durumu yok. Islemci 1.8, performans olarak fazla isinmiyor denilse de ilk versiyon kadar tutulur mu bilemiyorum.
    Youtube'ta izledigim videolara bakilirsa yabanci inceleme yapan gencler de pek begenememisler.

Zaman herseyi yerine oturtacak ama simdilik hayal kirikligi desem yeridir.

cift simkart guzel bir secenek ama kirpilmis cihazdan o kadar beklemek dogru mudur?

Bu arada fiyati 64luk icin 389 dolar.
  • Telefonu begenmedim OP one modelindeki Albeni bunda yok .
    Tasarimindan zaten kaybediyor eski telefona gore rezil bir tasarimi var.

Millet sifira yakin cerceveli telefon ortaya cikarirken bunlar tersini yapmislar.

Sahsen begemedim.
    İlk telefonun ulastigi basari citayi yukari cekmisti ikici tel ile o citanin cok ama cok altinda kaldiklari anlasiliyor.

Şu tasarimla herhangi bir cin mensei telefondan farki yok.

İcindeki insinmasin diye kirpilmis islemciyi konusmaya bile gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi red01 -- 28 Temmuz 2015; 9:14:11 >
  • Ben ikinci cihazı beğendim. Tasarım olarak ilkine çok benziyor. Zaten ilk telefonun tasarımı güzeldi. Bir de metal çerçeve ile daha güzel yapmışlar. Özellikle 450$ fiyat beklerken 390$ dan çıkış yapması çok iyi oldu.
    Kağıt üstündeki eksikleri arasında tek kayda değer olanı işlemcisi diye düşünüyorum. Onun da etkisini MKBHD incelemesinde görürüz artık.

• Ben beğendim fakat oneplus one dan geçmeye değer mi tartışılır.
  • OP2 olmamış bence, şöyle olmamış.

İlk olarak SD810 var, bence bu işlemciyi kullanan hiç bir telefon 2015 flagship killer olamaz, 2016 hiç olamaz.

Kamera için final sürümü yayınlanmadan yorum yapmak çok uygun değil ama OPO'dan iyi S6/G4'ten kötü diyebiliriz sanırım. Yine de final sürümü görmek gerek.

Tasarım olarak insanlar çok beğenmemiş ama bence güzel. Dışarıdan bakınca sağlamlık hissi uyandırdı bende açıkçası. Parmak izi sensörünün yeri olabilecek en iyi yerde. İsterseniz onscreen tuşları kullanın isterseniz hw tuşlarını. Bu hw tuşlarına özel bi resim koymamışlar, istediğiniz şeyi atayın garip gözükmeyeceği için OPO'dan daha kullanışlı olmuş.

Yazılım olarak öncelikle CyanogenOS'ten kurtuldukları için mutluyum sahsen, CyanogenMod insanlarda ne kadar iyi bi izlenim uyandırdıysa Cyanogen de o kadar mahvetti. Kendi yaptıkları romu kullanmaları hem şirketler arasındaki iletişim problemini kaldırır, hem de güncellemeleri daha rahat vermelerini sağlar. OxygenOS de daha final sürüm değil, çok fazla feature yok zaten şu anda. Basit bir tema aracı, büyük ihtimalle RRO. Normal bir theme engine ilerki günlerde gelecekmiş, Helen Oneplus forumunda yazdı. Ayrıca OxygenOS'in bizim telefonlara gelmesine daha varmış. Ekip biraz küçük olduğu için OP2'ye yoğunlaşmışlar, ondan bu gecikme. Yakın zamanda da COS12.1 güncellesi gelecekmiş de, çok bişey beklemiyorum açıkçası kaç hafta önce de aynı şeyi söylemişlerdi.

iPhone gibi sound switch koymuşlar, bir çok insan için must have bi özellik değildir ama kullanışlı olacağı kesin.

Amaaa bence cihazın en büyük iki sıkıntısı. Type-C usb olduğu için Quick Charging yok. MKBHD yaklaşık 3 saatte şarj olduğunu söyledi videosunda, çok da kötü değil ama kesinlikle iyi değil. 2.side NFC olmayışı, OPO kullanıcıları kullanmadıkları için koymamışlar, daha doğrusu hw olarak var ama yazılım olarak etkin değil, belki bir hack ile aktif edilebilir. Ancak bu sorun harici kapak gibi alternatiflerle çözülebilir.

Ne olursa olsun, bu cihaz 320/390 dolarlık bir cihaz, neredeyse normal flagshiplerin yarısı. Bu yüzden eleştirirken bunları dikkate almak gerek. Adamlarda güzel bir potansiyel var, umarım ellerine geçen bu şansı güzelce kullanıp şu Samsung/Apple tekeline son verirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcukXIII -- 28 Temmuz 2015; 10:26:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 379380381382383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.