Şimdi Ara

★| OnePlus NORD |★ [ANA KONU] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
19
Favori
53.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler telefonu bugün aldım.zil sesini açamıyorum bir türlü.aktif hale gelmiyor ayarlardan açmaya çalışıyorum medya sesi ve alarm sesini ileri geri oynatabilirken zil sesi seviyesi kapalı durumda sabit duruyor.nasıl yapabilirim bunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dexterr kullanıcısına yanıt

Sağda aşağı yukarı inip çıkan iphonelardakine benzer bir kilit var, onun aşağı çekin. Fiziksel tuştan bahsediyorum.

• iNFeRNuS kullanıcısına yanıt

Sağol hocam hallettim

• Arkadaşlar merhaba
    Yaklaşık 2 yıldır kullandıgım xiaomi redmi note 6 pro'yu değiştirmek istiyorum.

Çift hata mecbur oldugum için F/P olarak bu modeli gözüme kestirdim, tavsiye edermisiniz, OP 8 için üste 1000 TL vermeye değermi. Yoksa boşver samsung A71 falan al dermisiniz?

Yardımcı olursanız memnun olurum. Telefonda oyun oynamam, word excel döküman açarım, sosyal medya birde kamera önemli...

• sabah Android 11 için beklenen güncelleme geldi, 100-110MB civarında.

yazılım versiyonu Oxygen OS 11.1.1.1 olarak güncellendi (benimki AC01BA).

daha önce Andrpid 11 ile sorun yaşayanlar mutlaka denesin, sürüm notlarında sorunların giderildiği yazıyor.

• GreatWhite kullanıcısına yanıt

eğer 2 hat kullanımı şartsa OnePlus en iyi tercih.

model olarak seçenekler var ama bence en üst modellere gerek yok.

OnePlus Nord ve Nord N10'a bakabilirsiniz.

• sahafiec kullanıcısına yanıt

Cevap için çok sağolun OIS ve işlemci hızından dolayı nord daha iyi bir tercih olacak gibi.

Merak ettiğim daha üst seyiyeye çıkıp çıkmamak gerektiğiydi, gerek yok diyorsunuz, eyvallah  

• Herkese iyi akşamlar dilerim.

Şu anda Xiaomi Redmi Note 8 kullanmaktayım ve xiaominin yazılımsal sorunları ve redmi note 8 in kalitesiz ekran paneli( ghost screen ve koyu renklerde kenarlardan oluşan ışık süzmeleri) sorunlarından dolayı Android tarafında en sorunsuz, stabil olarak gördüğüm OnePlus'a geçmeyi düşünüyorum.

Araştırmalarım sonucunda oyun oynamadığım için en uygun model olarak Nord'u buldum. Okuduğum incelemeler kadarıyla ihtiyaçlarımı tamamıyla karşılayacak bir telefon fakat sizlerinde bildiği üzere kullanıcı yorumları daha önemli. Yabancı forumlarda gördüğüm bazı sorunlar var; hızlı pil tüketimi, bağlantı problemleri gibi.

Konunun neredeyse tamamını okudum fakat yine de sormak istedim.
    1- Kullanımı etkileyecek yazılım sorunları mevcut mu?
    2- Yukarıda bahsettiğim, yabancı forumlarda gördüğüm sorunları sizde yaşıyor musunuz?
    3- Note 8deki ekran paneli illallah ettirdi. Ekrandan memnun musunuz?
    4- Kullanıcıdan kullanıcıya çok değişir fakat ortalama kaç saat ekran ve kullanım süresi alıyorsunuz?
    5- Kutu açılışlarından gördüğüm kadarıyla fazlasıyla büyük bir şarj aleti çıkıyor. Sizlerden çıkan batarya aynı mı yoksa daha küçük bir şarj aleti mi çıkıyor?

Yardımcı olan ve olmayan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İyi forumlar dilerim.

• theicestorm kullanıcısına yanıt
    1. Ben beta sürümün deyim normal sürümde bir süre kullandım ikisinde de bir sorun yaşamadım. Android 11 bu arada. sadece ufak bir bug var gördüğüm oda mobil veriyi kapatınca ayarlara tıklayınca üstte mobil veriyi aç uyarısı yerine kapatın yazıyor o kadar. muhtemelen ufak bir çeviri hatası.şarj aleti alacağın telefonun geldiği yere göre değişiyor galiba bende Hint versiyonu var ve evet biraz büyük çevirici de kullanınca biraz daha büyüyor. Avrupa versiyonunun biraz daha ufak olması lazım ve çeviriciye gerek kalmayabilir. Ekrandan memnunum 90 hz kullanıyorum fakat güneş ışığı altında kesinlikle parlaklığı bence sıkıntılı , görüş baya zorlaşıyor. Ses kalitesi ve yüksekliği tatmin edecek seviyede. 12/256 modelini kullanıyorum bu arada. hız akıcılık 1 ay oldu en ufak bir sorun yaşatmadı .. pek oyun oynamam . ekran süresi gündüz modunda bende akıllı saatte var bluetooth , konum ,90 hz ekran, mobil veri her şey full açık şekilde 13 - 15 saat kullanımda 4.30- 5 saat ekran süresi veriyor bana da yetiyor . pil tasarrufu ve diğer ufak tefek ayarlamaları yaparsak bu süre 1.5 2 saat rahat artıyor. ayarlama dediğimde gece modu , konum kapatma ,pil tasarrufunu açma ,60 hz alma falan yani çokta kullanımı kısıtlayan şeyler değil .. yani günlük kullanım için bence süper bir cihaz. pil dolum süresine gelince 45 dk civarında dolduruyor kendi orjinal kablo ve adaptörü. ben 15w lık Samsung dan kalma alet ve kablo kullandığım zamanda 1,5 2 saat civarı sürüyor . birde şuna dikkat ettim 2 farklı program ile kendi aleti yüzde 60 seviyesine kadar 30 w olmasına rağmen 5800 5900 seviyesinde bir akımla doluyor . tam bilgim yok ama 15 ve 18 20w lık aletlerle denedim hep normal akımlar 1500 2000 arası. zaten kendi kablosu olmadan yada uygun bi kablo olmadan 15 w üstüne çıkmıyor . galiba bu warp teknolojisinin bir avantajı olabilir yada benim bilgim eksiktir :)) . yani 30 olmasına rağmen belli bir süre ve yüzdeye kadar çok daha hızlı bir akımla dolum yapıyor olabilir ..

• Hemen hemen aynı senaryolarda kullanıyoruz telefonu, kullanımınıza göre çok güzel süreler şuan kullandığım telefona göre.

Ekran cidden takıntı oldu bende. Sadece panel kaliteli olsun saçma sapan sorunlar çıkartmasın istiyorum. 90 hz HDR destekli amoled olması güzel artılar benim için.

Programların doğru ölçtüğüne çok inanmıyorum kaldı ki şarj olma süresi de çok önemli değil benim için. Gece takar sabah alırım yıllardır. Sabah evden çıkıp akşam eve gelecek kadar yetsin şarjı yeter. Hızlı şarj konusunda dediğiniz gibi belirli bir yüzdeye kadar hızlı doldurup sonra daha yavaş dolduruyor diye okumuştum genel hızlı şarj teknolojisi üzerine. Ne derece doğrudur bilemiyorum.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim. İyice kafama yatmaya başlıyor bu telefon :)

• Ekranın güneş altında kullanımından bende rahatsızım, parlaklık yeterli gelmiyor.

• Arkadaşlar Android 11'in son yayınlanan yapısı bence olmuş. Ben telde hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. Üstelik Instagram YouTube gibi sitelerdeki yavaşlık videonun dolmaması sorunları da gitmiş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhabalar,

Oneplus one'dan beri oneplus kullanıcısıyım 6t cihazım var ekranı değiştirdim. O eski akıcılığı hissetmiyorum o yüzden yeni telefon alıcam. Nord düşünüyorum sizce bir eksiklik kalite farkı hisseder miyim ?

Bin tl fark verip 8t lere mi çıkmalı ?

• 1112 güncellemesi de geldi. Arkadaşlar bu konuda neden kimse yazmıyor😀

• karahacı kullanıcısına yanıt

evet ya, sessiz sedasız güncelleme gelmiş. bende kurdum, sıkıntı yok.

• sahafiec kullanıcısına yanıt
    Batarya problemi de çözülmüş gibi geldi hocam sanki

• karahacı kullanıcısına yanıt

evet, benim de gözlemlerim bu yönde.

• Arkadaşlar bu oneplus 7 ve üzerine gelecek olan oppo nun ColorOS bizede gelecekmi acaba ? :))

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.