Şimdi Ara

★| OnePlus NORD |★ [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
19
Favori
53.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OnePlus bootloader(önyükleyici) kilidini açma 

Dikkat!!! Bootloader kilidini açmak tel. komple sıfırlayacağından yedek almayı unutmayın.

1:Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme Numarası yazısının üstüne 7 kere basın. 

Artık geliştiricisiniz yazısını göreceksiniz. 

2:Ayarlar/Sistem/Geliştirici Seçenekleri ne girin.

OEM ile kilit aç yazısını aktif hale getirin ve izin verin.

3:Gelişmiş Yeniden Başlatma seçeneğini de aktif edin.

4:USB hata ayıklamayı aktif edin.

5:Güç tuşuna uzun basın ve çıkan ekranda Ön yüklemeyi seçin. tel. fastboot modunda açılır.

6:PC Minimal_adb_fastboot_v1.4.3.zip ve Qualcom_usb_driver_32_64.rar inidirip kurulumu yapın

7:USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın

8:Bilgisayarım/C:/Program files/Minimal ADB and Fastboot klasörüne girip cmd-here.exe başlatın

9: adb devices bu komutu verin pc tel. görüp tel. izin isteyecektir. izni verin.

10: fastboot oem unlock bu komutu girin. Komutu girdikten sonra telefonunuza uyarı gelecektir.

11:Ses tuşu ile UNLOCK THE BOOTLOADER i seçip güç tuşu ile onaylayın.

Telefon sıfırlanıp açılacaktır her açılışta bootloader kilidi açık olduğu için uyarı verecektir.

Normal bir durum herhangibi işlem yapmanıza gerek yok telefon açılacktır.

Qualcom_usb_driver_32_64

https://drive.google.com/file/d/1UTKUX3m46ZTs7cs9XZX1iEgy1xg8Ydpb/view?usp=sharing

minimal_adb_fastboot_v1.4.3

https://drive.google.com/file/d/1zbqzk2NcXytylEbrWhFzcsZJ8p_FbXAt/view?usp=sharing

İşlemlerden dolayı oluşabilecek veri kaybı ve sorundan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.★| OnePlus NORD  |★ [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitech -- 6 Ekim 2020; 17:30:38 >

• OnePlus Nord TWRP recovery yükleme

İşlemlere başlamadan önce bootloader kilidinin açık (bootloader unlock) olması gerekmektedir

USB driverların kurulu olması gerekir.

1:Ayarlar/Telefon Hakkında/Derleme Numarası yazısının üstüne 7 kere basın.
    Artık geliştiricisiniz yazısını göreceksiniz.

2:Ayarlar/Sistem/Geliştirici Seçenekleri ne girin.

3:Gelişmiş Yeniden Başlatma seçeneğini de aktif edin.

4:USB hata ayıklamayı aktif edin.

5:Güç tuşuna uzun basın ve çıkan ekranda Ön yüklemeyi seçin. tel. fastboot modunda açılır.

6:USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağlayın.

7:İndiriğiniz OP_Nord_twrp-3.4.0-13_mauronofrio.rar dosyası içindeki klasörü masaüstüne çıkartın.

8:Klasör içindeki OnePlus_Nord_twrp_yukle.bat dosyasını çift tıklarak açın.

9:Uyarıyı E ve Enter'ı tuşlayarak kabul edip twrp yi tükleyin. Tel. kapanıp twrp den açılır.

10:Tel. şifre varsa açılışta onu girin. Reboot/System yaparsanız tel. normal açılır.

Root için twrp/yükle den(install) dahili hafızaya attığınız Magisk-v20.4.zip i seçin işlem bitince yeniden başlatın.

OP_Nord_twrp-3.4.0-13_mauronofriohttps://drive.google.com/file/d/158vtLHivsdIxQ5pcQ9-uUskFfg9r9ISv/view?usp=sharing

Magisk-v20.4 (root)https://drive.google.com/file/d/18tCyqeat-y3RGVvhn50jglWzHGeJg8rZ/view?usp=sharing

İşlemlerden dolayı oluşabilecek veri kaybı ve sorundan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digitech -- 6 Ekim 2020; 17:21:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• digitech kullanıcısına yanıt

ben teşekkür ederim paylaşımların için emek verip güzelce anlatmışsın.. danışmak istediğim bir şey var benim ; senin telefonunda tercih edilen ağ türünde 2g3g4g5g olarak seçenek varmı acaba .... çoğu kimsede varmış,bende ve bazı arkadaşlarda 2g3g4g ye kadar var sadece, *#*#4636#*#* kodundaki seçenklerinden de aktif olmuyor....

ben telefonu alırken de yarın öbür gün yakın zamanda 5g yavaş yavaş hayata geçer diye bu özellik de olsun diye özellikle istemiştim,acaba sebeb ne olabilir bir fikrin varmıdır senin, telefonun hint versiyonu idi sanırım o zaman 5g seçenekler arasında varmıydı, yoksa global roma döndükten sonra bu seçenek de çıktımı...

tek derdim bu telefonda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox59 -- 6 Ekim 2020; 20:44:56 >
  • fox59 F kullanıcısına yanıt

Durum bu AC2001 Hint tercih edilen ağ türün de NR seçilimi

★| OnePlus NORD  |★ [ANA KONU]

benim model Oxygen OS 10.5.8 AC01DA AC2001...

tercih edilen ağ türünde nr seçeneği yok zaten..

seçsemde menüye geldiğimde aktif olmuyor reset yapıp tekrar baktığımda ise eski haline geliyor 4g ye kadar oluyor sadece... acaba vodafone diye şebekeden kaynaklı bir şeymidir dedim ama o da mantıksız, sonuçta telefondaki özellik bu seçeneklerde çıkar, şebeke destekler yada desteklemez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fox59 -- 6 Ekim 2020; 21:7:6 >
  • fox59 F kullanıcısına yanıt

Tam bilemiyorum ama kayıt işlemi yapılırken bir hata falan yapılmış olabilir. Xiaomi ler de bazen band kaybı olabiliyor bunda da böylemi acaba. Bildiğim den değil de tahmin sadece

sanırım başka eski bir telefonun imei üzerinden kayıt olduğu için ..

şebeke o telefonun adını görüyor, haliye 5g seçeneği bu yüzden mi çıkmıyor acaba diye bende düşündüm..... aklım almadı tıkandım sonuçta...

sağolasın kardeşim ilgilendiğin için...

• Arkadaşlar iphone 8 den geçmek için nord sipariş geçtim. Ancak geçmek hata olur üzer gibi yorumlar aldım. Sizce hata mıdır bu değişim?

Grup linkini paylaşırmısınız hocam, misafir olalım 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _Köroğlu_ kullanıcısına yanıt
    https://www.facebook.com/groups/926127211244024/?ref=share

• Arkadaşlar telefonun kulaklıkta ses performansını yorumlayabilecek olan var mı? İphoneden geçeceğim yorumlarınız önemli

• Az önce geldi güncelleme.. Fakat Wi-Fi olmadığı için yükleyemedim. 👍

neyse olayı anladım problemi yok.... başka sim kart taktım, normal şekilde gözüktü seçenekler... hattım Vodafone ...hattan kaynaklıymis meğer 👍👍

• nirvana08 kullanıcısına yanıt

İphone 7den geçtim mutluyum. Çok daha iyi. Batarya performansı yeter benim için. İos takıntınız yoksa düşünmeyin.

• nirvana08 kullanıcısına yanıt

Oppo kulaklık aldım standart diyebilirim performans için.

• Selamlar acil bu hafta telefon almam lazım nord kamera performansı nasildir birde steryo hoperlör yok diye biliyorum ses kalitesi ve yüksekliği nasil "benim kulaklarda biraz duyma sorunu var"
    Kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim. Birde bu fiyat bandında tavsiye edebileceğiniz başka bir model varmı örneğin oneplas 7 pro ile arasında kamera ses vb. Performans farkı çok varmı

• telefonda farklı custom rom kullanan oldu mu hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 12 Ekim 2020; 21:53:3 >
  • AliExpress de takip ettiğim zırh kılıfı gittigidiyor dan daha hesaplı aldım 45 TL.
    Arkasında video izlemek için halka ve araç içinde kullanılan mıknatızı hazır.
    Bu zırh kasayı önceki lenovo telefonumda da kullanmıştım, çok işe yarıyor düşmelerde falan 👍
    ★| OnePlus NORD  |★ [ANA KONU] ★| OnePlus NORD  |★ [ANA KONU] gittigidiyor linki..

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.