Şimdi Ara

OnePlus 8 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın önemli amiral gemilerinden birisi olarak merakla beklenen OnePlus 8 serisi bugün itibariyle resmiyete kavuştu. OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro modelleri pek çok açıdan birbirleri ile farklılaşıyor.

OnePlus 8 özellikleri ve fiyatı

OnePlus 8 amiral gemisi 6.55 inçlik AMOLED ekranında 2400x1080 piksel çözünürlük sunuyor. Kavisli ekran ve delikli çentik tasarımı agresif bir çerçevesiz görünüme olanak tanımış. OnePlus bu tasarıma Fluid AMOLED adını vermiş.

Ayrıca Bkz.2020 yılında 199 milyon 5G telefon satışı ön görülüyor

Ekranda 90Hz tazeleme hızına yer verilirken HDR10+ standardı sayesinde parlaklık seviyeleri de 1300nit değerine ulaşıyor. Always On teknolojisi ise sürekli kilit ekranında belirli bilgileri görmenizi sağlıyor.

OnePlus 8 modeline Snapdragon 865 amiral gemisi yonga seti güç veriyor. 8GB/12GB LPDDR5 RAM bellek yanında 128GB/256GB depolama belleği ise UFS 3.0 destekli.

Telefonun arka kısmında 48MP çözünürlüğünde OIS destekli f/1.75 ana sensör yer alıyor. Yanında ise 16MP çözünürlüğünde ultra geniş sensör ve 2MP makro sensör bulunuyor. Kamera paketi 4K video kaydı, gelişmiş gece çekimi gibi detaylara sahip. Ön kamera ise 16MP çözünürlüğünde.

4300mAh kapasiteli bataryanın 30W hızlı şarj ile desteklendiği telefon IP68 sertifikası sayesinde su altında dayanıklılık sunuyor. OnePlus 8 modelinin fiyatı 699$-799$ olarak belirlenmiş.

OnePlus 8 Pro özellikleri ve fiyatı

OnePlus 8 Pro modelinde 6.78 inçlik AMOLED ekran 3168x1440 piksel çözünürlük sunuyor. Diğer detaylar orijinal model ile aynı iken 120Hz tazeleme hızının öne çıktığını görüyoruz.

Yonga seti ve bellek tarafında yine orijinal model ile detaylar aynı. Kamera tarafında ise 48MP çözünürlüğünde OIS destekli f/1.78 ana sensör, 48MP çözünürlüğünde ultra geniş sensör, 8MP çözünürlüğünde 3x melez telefoto sensör ve 5MP çözünürlüğünde renk filtre sensörü yer alıyor. Ek olarak lazer odaklama ve ses yakınlaştırma özellikleri mevcut. Ön kamera yine 16MP çözünürlüğünde.

Batarya tarafında 4510mAh kapasite görüyoruz ancak 30W hızlı şarj yanında 30W kablosuz şarj ve tersine şarj imkanı da sunuluyor. Gövde yine IP68 destekli. OnePlus 8 Pro ise 899$-999$ fiyatlara sahip. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    OnePlus 8 serisi tanıtıldı

Kaynak:

• Sonunda tanıtıldı da rahatladık. Aylardır her gün sızıntı haberleri çıkıyordu.

Kavisli ekran sevmediğimden dolayı beğenmedim, OnePlus 7T daha güzeldi bence.

Ayrıca 7T Pro'daki pop-up kamera ve çentiksiz ekran gitmiş delik gelmiş. Tasarımda her anlamda geriye gidilmiş.

Edit: Resmen "8 almayın, daha pahalıya 8 Pro alın" dayatması yapmışlar.
    -OnePlus 8'de IP68 sertifikası sadece Verizon ve T-Mobile'a özel çıkaracakları modellerde olacakmış, diğerlerinde yok. 8 Pro'da var.
    -OnePlus 8'in ana kamera sensörü IMX586'ymış. 8 Pro'daki IMX689'u kullanmamışlar. 8 Pro'nun geniş açı lensini 8'de ana kamera olarak kullanmışlar.
    -OnePlus 8'de kablosuz şarj yok. 8 Pro'da var.
    -OnePlus 8'de Full HD+ 90hz ekran varken 8 Pro'da QHD+ 120hz ekran var.
    -OnePlus 8'de telefoto lens yok, 8 Pro'da var.
    Ya su telefonları kacak olarak nereden alıyorsunuz bır benmı bılmıyorum Turkıyede. Hıc bır yer bu telefonları satmıyor. Ben dogubank yada malum sarı sıteden alırım dıyorsanız ınanın bahsı gecen telefonun sahtesını bıle satarlar. Resmı yollardan ulkemıze gelsın dıyıncede sonuc xiaomideki gibi oluyor. Samsungun amıral gemilerinden pahalıya gelıyor. ozaman kım bu cın coplerıne para yatırır, mıs gıbı garantılı lısanlı tum dunyada global olarak satılan garantili bır marka dururuken. Bırde imei attırma olayını merak ediyorum simdi bu bahsi gecen telefonlar 5g. Siz herhangi eski bir 4g yada 3g telefonunuzun imei sini attırdıgınızda 5g hatlara baglanmak isterseniz, BTK bunu fark edıp cıhazınızın kaydını sılmeyecekmı? Ustelik adamlar yurt dısından kacak gelen telefonlara karsı bu kadar gıcık bellemısken. Acıkcası benim fikrim bu ucuz denılen cin urunlerinin ulkemizde uzun surelı kullanımlarda Iphone ve Samsungtan daha pahalıya geldıklerı yonunde
    Fiyat normal. IP sertifikası alınmış pro model için. Sertifika fetişistlerine iyi haber. Ama adet bazında en az 50 dolar maliyeti var demişti OnePlus. Düz modelde ise almamışlar gerek yok. Çünkü zaten kablosuz şarj yok. Ekrandaki delik benim için hayal kırıklığı olsada buda kablosuz şarjın bir yan etkisi. Çünkü sıvı geçirme riski minimum olmalı. Düz modelde popup kamera olabilirdi ama bu seferde alt modelin daha iyi olması gibi bi algı olabilirdi. İstememişler. Düz model 7tpro ile benzer özelliklerde, yılın getirdiği yeniliklere sahip. 7tpro kullanıcısı olarak ekranında delik çentik vs olan bir telefona asla geçmem. Ön kameranın sürekli temiz kalmasıda ayrı bir güzellik. Giriş fiyatı güzel. 899/999 dolarlık fiyat yüksek gibi görünsede hiçbir telefondan eksiği olmayan fazlası olan cihazı 499 dolara satılmasını bekleyemezdik.
  • Sonunda tanıtıldı da rahatladık. Aylardır her gün sızıntı haberleri çıkıyordu.

Kavisli ekran sevmediğimden dolayı beğenmedim, OnePlus 7T daha güzeldi bence.

Ayrıca 7T Pro'daki pop-up kamera ve çentiksiz ekran gitmiş delik gelmiş. Tasarımda her anlamda geriye gidilmiş.

Edit: Resmen "8 almayın, daha pahalıya 8 Pro alın" dayatması yapmışlar.
    -OnePlus 8'de IP68 sertifikası sadece Verizon ve T-Mobile'a özel çıkaracakları modellerde olacakmış, diğerlerinde yok. 8 Pro'da var.
    -OnePlus 8'in ana kamera sensörü IMX586'ymış. 8 Pro'daki IMX689'u kullanmamışlar. 8 Pro'nun geniş açı lensini 8'de ana kamera olarak kullanmışlar.
    -OnePlus 8'de kablosuz şarj yok. 8 Pro'da var.
    -OnePlus 8'de Full HD+ 90hz ekran varken 8 Pro'da QHD+ 120hz ekran var.
    -OnePlus 8'de telefoto lens yok, 8 Pro'da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil Belief -- 15 Nisan 2020; 14:36:50 >
  • Gayet iyi fiyatlar donanımlara göre, ip68 de cabası. 700$'a bence çok cazip. Tek eksiği telefoto kamerası ki benim için pek önemli değil. İmei atılmış cihaz alacaklar için mis gibi telefon.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kurban olayım artık kavisli ekranı olmayan bir telefon çıksın. İstisnasız tüm android üst seviye telefonlar kavisli ekranla çıkıyor. Sevmeyen de var kardeşim onları da düşünün biraz.

• POP-OUT KAMERA TASARIMI VE DELİKSİZ EKRAN EN GÜZEL TARAFLARIYDI. SELFİE MANYAĞI OLMAYANLAR ÖN KAMERAYI KULLANMIYOR BİLE NE DİYE EKRANDA DELİK İSTEYEYİM ?
  • 700$ bu özellikler iyi. Samsung, Apple düşünsün. 7t kullanıyorum bunlar daha bir can alıcı olmuş.

• ip68 sertifikası yok

• Ohh be arkadaş, aylar süren bekleyişim sonunda bitti. Türkiyeye resmi şekilde resmi, gelmezse imei çakar kullanırım.. Aylardir elimde sorunlu telefonla hayatımda İlk defa bir elektronik ürünün gün gün çıkışını bekledim, o da OnePlus'a özel oldu.. 7T Pro alamadim niyet 8 Pro demiştim, bakalım umarım bi tane edinebilirim. OnePlus bi güzellik yapsa TR'e resmi şekilde getirse misler gibi olur be.. Sorunlu ve bozuk Çöpxynoslu samsung çöplerine para verileceğine OnePlus her türlü en iyi tercih bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 14 Nisan 2020; 20:10:18 >
  • Kopya bir ürün için çok para
    OnePlus 8 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torabi -- 14 Nisan 2020; 19:57:39 >
  • En sonunda çıktı

• s865 islemciyle 5g standart mi geliyor yoksa ayri model olarak mi cikiyor bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schtroumpf Grognon

s865 islemciyle 5g standart mi geliyor yoksa ayri model olarak mi cikiyor bilen var mi
    4G olarak ayrı model yok, Standart hepsi 5G demişlerdi.
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    tesekkurler bilgilendirme icin

• düz 8i kaçak olarak kaç paraya alabileceğiz şimdi
  • Ekrem en önemli detaylardan birine değinmemişsin. Yazdığın haberde sanki ikisinin kameraları aynı gibi algılanıyor. Ama çok ciddi bir fark var arada. Düz versiyonda imx586, pro versiyonda imx 689 sensör mevcut. Bu detayı atlamamalıydın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cngzmls -- 14 Nisan 2020; 20:43:50 >
  • bunun da tepe modeli 1000 doları buldu.. tüketici laptop a para harcamak yerine telefona harcamaya başladığından beri, bunu sezen firmalar taleple doğru orantılı olarak fiyatları arttırdı. 10 yıl içinde 500 dolardan 1000 dolara geldik..

• Ya su telefonları kacak olarak nereden alıyorsunuz bır benmı bılmıyorum Turkıyede. Hıc bır yer bu telefonları satmıyor. Ben dogubank yada malum sarı sıteden alırım dıyorsanız ınanın bahsı gecen telefonun sahtesını bıle satarlar. Resmı yollardan ulkemıze gelsın dıyıncede sonuc xiaomideki gibi oluyor. Samsungun amıral gemilerinden pahalıya gelıyor. ozaman kım bu cın coplerıne para yatırır, mıs gıbı garantılı lısanlı tum dunyada global olarak satılan garantili bır marka dururuken. Bırde imei attırma olayını merak ediyorum simdi bu bahsi gecen telefonlar 5g. Siz herhangi eski bir 4g yada 3g telefonunuzun imei sini attırdıgınızda 5g hatlara baglanmak isterseniz, BTK bunu fark edıp cıhazınızın kaydını sılmeyecekmı? Ustelik adamlar yurt dısından kacak gelen telefonlara karsı bu kadar gıcık bellemısken. Acıkcası benim fikrim bu ucuz denılen cin urunlerinin ulkemizde uzun surelı kullanımlarda Iphone ve Samsungtan daha pahalıya geldıklerı yonunde

• Gereksiz pahallı bence gerek yok buna

• Bu fiyat segmentinde kimse Çin lilere para vermez...
    Daha düne kadar F/P amiral katili diye tanıtılan telefon fiyatları bile uçtu gitti.

• Korkunç fiyat. Burada imei çakılarak kullanılacak telefona o paraları vereceğime iphone 11 duruyor alternatif akarı kokarı yok...

Bir de 5G deniliyor da eski markalı bir telefonun imeisi çakılırsa o 5G kullanılamıyor.

Müthiş beğendiğim telefon ancak ölü doğdu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.