Şimdi Ara

★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.966
Cevap
57
Favori
228.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam macro cekimlerde kalite nasil acaba ?Hatta bir iki ornek atabilirseniz memnun olurum.
    Sirf bu olay yani kamera sistemi yuzunden proyu alacagim gibi malum sensorleri de farkli pro modelinin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olytncl -- 6 Haziran 2020; 14:20:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ara ara atıyorum arkadaşlar ki batarya birçok kişi için çok önemli bi durum ve düşünenlere de fikir vermesi açısından iyi olur kanısındayım. Sonuna kadar zorluyorum pili ve gerçekten muazzam durumlar ortaya çıkıyor gördüğünüz gibi. Umarım güncelleme ile falan berbat duruma getirmezler bu pil performansını. Cihaz tamamen stok, hiçbir işlem yok.

Sesli görüşmem bu paylaştığım pil sonucun da sadece 11dk. Kalan kısım yoğun whatsapp, web sörf kullanımı...

★| OnePlus 8 PRO |★ [ANA KONU]

• Dxomarka her ne kadar guvenmesemde bugune kadar pek yanilttiginida soyleyemem.
    Bir once kullandigim cihaz mate30pro dan daha dusuk skor elde etmis pro.Guncellemeyle cok daha iyi olacaktir fakat yine bir gcam e muhtac algisi dogmuyor degil kafamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olytncl -- 6 Haziran 2020; 22:42:33 >
  • Cihazı batarya haricinde konuşan pek olmayacak sanırım :)
  • Pek fotoğrafla işim olmadığından ben çok bahsedemiyorum o kısımdan, 20 fotoğraf çekmemişimdir daha, o derece:)

Gece kamerayı hiç denemedim mesela daha. Gün ışığının tam saatlerinde epey başarılı buldum birkaç denemem de. Portre modu da baya iyi geldi bana(3-4 tane çektim).

Oppo Find X'den geçtim ben bu cihaza, bana göre, benim fotoğraf işiyle ilgilendiğim kadarıyla fark 2 cihaz arasında çok çok bariz fazla doğal olarak. Ona keza selfi kamerası da epey başarılı, geri de ki sayfalarda da bahsetmiştim bundan. Gayet memnunum yani cihazımdan, fazlasıyla işimi görüyor, hele batarya:)

• edacsac kullanıcısına yanıt
    Bataryası abarttiginiz kadar iyi değil bence. Tahmini gösteriyor o verilerde. Elinize alın sürekli kullanın o kadar gitmediğini siz de göreceksiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şüphem var hocam dediğiniz gibi. Çünkü fazla gösteriyor gibime geliyor benim de

Yalnız saçmalık şu; ekran süresi neden tahmini değer veriyor? Kullanıyorsan kullanıyorsundur, kullandıkça saat sayacı ölçer kullanımı, yazar. Orası kafamı kurcalıyor...

Bi programla ölçücem bakalım, doğruyu görelim...

• regasoft kullanıcısına yanıt
    Sorun yazılımsal falan değil burada yanlış bilgilendirmeyin insanları. Oneplus sadece yazılım ile bu fabrikasyon hatasını halı altına itmeye çalışıyor. Daha detaylı bilgiyi yabancı forumlarda yada çince forumlarda translate kullanarak bulabilirsiniz. Sadece şunu bilin bu sorun fabrikasyon hatasıdır. Yazılımla çözülemez. En fazla halı altına itebilirler.

• CSCO_CS kullanıcısına yanıt
    Bu özellik açılabilir fakat 1. Derece tanıdıklarınız dışında kullanmamalısınız. Bu kayıtların hiç bir geçerliliği yok yasal açıdan eğer kaydederseniz ve bunu kanıt olarak sunmaya kalkarsanız suçlu duruma düşüyorsunuz. Haberiniz ola.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niyete göre değişir hocam. Eve gelirken siparişleri yazmaya gerek kalmıyor. Yasal anlamda kullanamazsın zaten mahkeme kararı olmadan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CSCO_CS kullanıcısına yanıt
    Ben de onu demek istedim zaten. Telefon kayıdının mahkeme kararı çıkartılamıyor. Sadece savcılık kararı ile sizin müdehaleniz olmadan konuşma dökümü isteniyor öyle bir durumda.

Evet alışveriş konusunda haklısınız sadece ben gördükçe yazmaya çalışıyorum insanlar bilgilensin kayıt hakkında diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung Galaxy note 10 plus dan one plus 8'e geçtim (12/256). Bir gün kullandım. Zarar ile aldığım yere verdim.1 günlük kullanım tadını damağımda bırakmıştı . Cihazı 1 hafta sonra tekrar aldım, 4 gündür kullanıyorum. note 10 plus gerçekten iyi bir telefondu. Bazı tereddütlerim dışında çok çok memnunum.

• 12/256 ile bende aranıza katılmış bulunmaktayım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

Pek fotoğrafla işim olmadığından ben çok bahsedemiyorum o kısımdan, 20 fotoğraf çekmemişimdir daha, o derece:)

Gece kamerayı hiç denemedim mesela daha. Gün ışığının tam saatlerinde epey başarılı buldum birkaç denemem de. Portre modu da baya iyi geldi bana(3-4 tane çektim).

Oppo Find X'den geçtim ben bu cihaza, bana göre, benim fotoğraf işiyle ilgilendiğim kadarıyla fark 2 cihaz arasında çok çok bariz fazla doğal olarak. Ona keza selfi kamerası da epey başarılı, geri de ki sayfalarda da bahsetmiştim bundan. Gayet memnunum yani cihazımdan, fazlasıyla işimi görüyor, hele batarya:)
    Vallahi hocam gece otomatik modda cihaz yok bunuda mi fark etmediniz:)
    İlerleyen saatlerde mi10 ile karşılaştırmalı foto vs aticam.
    Performans olarak sözüm yok ama malesef düşük ışık ve gece çekimlerinde kamera hiç olmamış.
    Gcam vs de ne olur bilinmez de stok olarak aı de olmadığı için bu böyle kalir.

• Gece modu olarak hala dediginiz gibi yazılım olarak yol kat etmesi lazım gcam kurdum durum daha çok hoşuma gitti gcam sürümü ile denene bilir herkes göre sonuçlar değişir

Bende genede OnePlus serisi için de en iyi kamera yazılımını bu seride yakalamışlar video ve fotolar gün içinde ve hava kararmaya yakın guzel görüntüler sunuyor

Pil konusunda tartışmalar var 12 13 saat alamiyorim bencede öyle bişey yok full ekran açık testlerde 8 saat biraz geçiyor cihaz videolar da ki bu bile bence süper bunu veremeyen note 10 plus be McLaren 7t pro kullandım yaklasamadim bu rakamlara

• quote:

Orijinalden alıntı: Xg0

Gece modu olarak hala dediginiz gibi yazılım olarak yol kat etmesi lazım gcam kurdum durum daha çok hoşuma gitti gcam sürümü ile denene bilir herkes göre sonuçlar değişir

Bende genede OnePlus serisi için de en iyi kamera yazılımını bu seride yakalamışlar video ve fotolar gün içinde ve hava kararmaya yakın guzel görüntüler sunuyor

Pil konusunda tartışmalar var 12 13 saat alamiyorim bencede öyle bişey yok full ekran açık testlerde 8 saat biraz geçiyor cihaz videolar da ki bu bile bence süper bunu veremeyen note 10 plus be McLaren 7t pro kullandım yaklasamadim bu rakamlara
    Hocam kullandiginiz cihaz pro mu düz 8 mi ?
    Batarya hususunda birşey diyemem fakat şunu soyleyebilirim hanimdaki mi10 normal kullanımda 10 saat belki daha fazla ekran süresi aliyor.2 gün olmasada 1.5 gün bekleme var.Bunda durum nasıl olucak bende merak ediyorum.Bu arada bende sizin kullandığınız iki cihazida kullandım fakat bundan önce mate30pro kullanıyordum.Belkide ona alışık olduğum için kamera için böyle demiş olabilirim diyeceğim fakat cidden gece fotograflarinda yol kat etmesi şart oneplusin.Normal isik video cekimlerinde note10+ bence çok iyiydi hocam.
    Bu arada kullandığınız gcam surumunu paylaşabilirsiniz birde öyle denemek istiyorim.
    Son olarak da normal 2* ve tele foto ekliyim oto mod da.

• quote:

Orijinalden alıntı: olytncl

Vallahi hocam gece otomatik modda cihaz yok bunuda mi fark etmediniz:)
    İlerleyen saatlerde mi10 ile karşılaştırmalı foto vs aticam.
    Performans olarak sözüm yok ama malesef düşük ışık ve gece çekimlerinde kamera hiç olmamış.
    Gcam vs de ne olur bilinmez de stok olarak aı de olmadığı için bu böyle kalir.

Alıntıları Göster
    ''Gece kamerayı hiç denemedim mesela daha.''

Diye yazmışım bak hocam oarada. Nasıl farkedecektim?
  • Ve cihaz gece çekimin de gerçekten de rezalet boyutundaymış

Yani anlamadım, cihaza toz kondurmuyor muyum gibi bi algı falan mı oluştu, çözemedim tam olarak... Neyse o yani bence, gece kamera da rezaletse rezalettir doğrudur, denemedim, deneyen foto atmış, Evet büyük REZALET! OnePlus'a ortak falan değilim haberiniz olsun arkadaşlar, yanlış anlaşılmasın...

Pili şimdi Gsam battery monitör programıyla izlemeye aldım. Yarın da deneyip paylaşıcam, bugün kü sonuçlar stok pil durumu gösteren sonuçlarla aynı. Yani cihaz batarya durumu gösteren menüsünde tahmin yada fazla gösterme falan yapmıyor, haberiniz olsun. 12 saat ekran sürelerinin doğruluğunu teyit etmeye çalışıyorum dünden beri, yarın da paylaşırım...
  • Hala söylüyorum, cihazın kamerayı daha 1 kez gece test etmedim, diyorum ya hiç işim yok kamera ile(Asosyalim ben). Eden arkadaş sağolsun, çekmiş, atmış. Cihazdan soğudum diyebilirim, net! İyi ki denememişim

Zaten Find X2 Pro yada Mi10 sipariş verme arifesindeyim, karasızım hala 2 cihaz arasında. Karar vermeye başlasam iyi olacak gibi duruyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: edacsac

Hala söylüyorum, cihazın kamerayı daha 1 kez gece test etmedim, diyorum ya hiç işim yok kamera ile(Asosyalim ben). Eden arkadaş sağolsun, çekmiş, atmış. Cihazdan soğudum diyebilirim, net! İyi ki denememişim

Zaten Find X2 Pro yada Mi10 sipariş verme arifesindeyim, karasızım hala 2 cihaz arasında. Karar vermeye başlasam iyi olacak gibi duruyor...
    Hocam birşey ima edip sizi zan altına sokmak istemedim garip şekilde savunmusunuz da ben birine veya size laf soylemedimki :)
    Bu cihazların olayı işlemcisi,donanımı+kamera yazılımı bildiğiniz üzere.Donanima vs söz etmiyorum da bu şekilde muadillerinin baya arkasında şu anda.Hatta üstte de yazdığım 7tmclaren gece olayında bundan cok daha iyiydi ama tabiki arada büyük fark var.8pro bir tık daha iyidir diye düşünüyorum.Hatta pro modeldeki sensör sadece find x2ro de var diye biliyorum.
    Ukalalik etmek istemem tabiki de fakat find x2 kamera donanımı olarak da iç açıcı degi.Esimin kullandığı mi 10 çok daha iyi durumda.
    Gerçi güncellemelerle ne olur bilinmez ama antutu sonuçlarını ekliyim buraya :)
    Pek sevmem benchmark olaylarında ikisinde de bir deneyim dedim.
    Son olarak da mi10 kadar olmasada ona yakın olaydı iyiydi kamera.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olytncl -- 8 Haziran 2020; 23:54:58 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.