Şimdi Ara

| OnePlus 7T VE 7T PRO | [ANA KONU & KULLANICILAR KULÜBÜ](GÜNCELLENDİ) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.319
Cevap
58
Favori
181.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ferhatugur

işlem çok mu karışık? çünkü ben de 2. sime geçtim geçen hafta, aldığım yer halledecek ama kendi başıma yapabileceğim bir işlemse kimseyle uğraşmaya gerek yok 🙂
    bir de imei nerden temin ettin?
    hocam işlem karışık sayılabilir evet, bazı püf noktalar var. asıl önemli soru kullanılan program. bu program ücretli olarak satılıyor.
    eski bozuk olan çift hatlı telefonumun imeilerinden birini kullandım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • wincentt W kullanıcısına yanıt
    oxygen updater uygulamasını indirip open beta kanalını ve full update seçeneği ile son sürümü indirin (eu romlarda en son sürüm şuan ob 2'dir fakat diğer sürümler için ob 4 yayınlandı. eğer cihaz eu rom ise, xda dan global rom için ob4 indirebilirsiniz) daha sonra sistem güncellemeleri kısmından yerel yükseltme seçeneği ile indiridiğiniz dosyayı seçip (indirilen dosyayı download klasöründen ana dizine atmamız gerekiyor) kurulum yapabilirsiniz

• open beta yükleyeceksen, global rom open beta 4 indirip yükleyebilirsin. cihaz eu olsa da sıkıntı olmaz.

• nexusian kullanıcısına yanıt
    Biliyorum fakat stabil sürüm tercih ediyorum sadece eu rom neden hep yavaş alıyor güncellemeleri anlamıyorum

Hocam msj geç gördüm kusura bakma :)
    Fastboot rom beklememin sebebi şu hocam. Magisk kurmak için boot.img dosyası gerekiyor fakat ben boot.img dosyasını kendim çıkaramıyorum telefondan. Farklı bir boot.img de düzgün sonuç vermiyor malum :) bende fastboot romun içinde direk boot.img bulunduğu için fasboot rom ile kurulum yapıyorum sonra fastboot rom dosyasında bulunan boot.img ile magiski hallediyorum tamamen uyumlu oluyor :)
    Yani aslında telefondan boot.img çıkarmayı beceremediğim için hocam :)

Peki birşey sorsam hocam. Şu an magisk kurulu. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlasam ardından full update kursam sorun olur mu? Magisk varken güncelleme de sorun yaşayanları duymuştum. Ben telefonu önce sıfırlasam ardından indirdiğim full update kursam sorun olur mu? Hem temiz kurulum olmuş olur sanki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs01 -- 31 Mayıs 2020; 21:20:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gs01 G kullanıcısına yanıt
    ahahah hocam dediğim gibi, size yardımcı olurum. siz müsait zamanda magisk modullerini kaldırıp fabrika ayarlarına dönün, sıfırlayın cihazı. daha sonra boot.img dosyasını çekme konusunda yardımcı olurum :) fastboot rom beklemeye gerek yok yani, üstelik öğrenmiş de olursunuz

Hocam açıkçası hem size zahmet vermek istemedim hem de lmyle nir baktım aslında en çok kullandığım modül font changher :) sanırım kullanmasam da olur :) modülleri kaldırıp ayrıca magiskten bir kaldırma işlemi yapmama gerek var mı hocam yoksa direk fabrika ayarlarına sıfırladam magiskte kalkar mı otomatik olarak :)

eğer sistemdwn fabrika ayarlarına dönerseniz magisk kalkmaz diye tahmin ediyorum.

font değiştirmek için de gplay üzerinden i font uygulamasını deneyebilirsin

• 6T kullanıyorum, çok memnunum ama kamerası daha iyi olan ve optik zoom yapabilen bir telefon araştırmaya başladım. Aklımda 7T veya p30 pro var. 2020 nin amiral gemileri çok pahalı çıktılar onları alamam. 7T nin kamera kalitesi p30 pro nun çok gerisinde mi? 6T yi doğubanktan almıştım, 7T yi de belki aynı şekilde alırım çünkü imei olayı kolay halloluyormuş. p30 pro nun da yurtdışından gelen versiyonu bulunuyor mu yoksa huawei lerde imei olayı zor mu garantili mi almak lazım ( 7000 tl ve üstüne satılıyor )
    Hocam o zaman nasıl kaldırmalıyım magiski? Kendi içindeki magiski kaldır seöeneğini mi kullanmalıyım?

evet

aklıma gelmişken, mauronofrio'nun recovery modu ile magisk flashlamak mümkün artık.

• Eu roma da geldi 10.011 | OnePlus 7T VE 7T PRO |    [ANA KONU  & KULLANICILAR KULÜBÜ](GÜNCELLENDİ)

Bu işlem nasıl oluyor hocam link felan varsa bir inceleyeyim :)

normal twrp olarak kur, magisk.zip flashla. o kadar. bahsettiğim recovery xda da mevcut

• Selamlar arkadaşlar, aranıza OnePlus 7T ile katılmayı planlıyorum fakat IMEI konusunda çekingelerim var vaktiniz varsa bir iki soru soracaktım. Ayrıca telefonu kullananlar önerir mi ve herhangi bir kronik sorunu var mı cevaplarsa sevinirim.

1-Şuan kullandığım telefon J7 2015'in IMEI'sini atarak cihazı sorun yaşamadan kullanabilir miyim?
    2-Hatay içerisinde bu işlemi yapan güvenilir bir yer var mıdır bildiğiniz?
    3-Uzun ömürlü olmasını (yaklaşık 3-4 yıl) istiyorum bu telefon yeterince dayanıklı mıdır?

Telefonu hor kullanan biri değilim şuan kullandığım Samsung Galaxy J7 telefonumu 4.5 yıldır kullanmaktayım.
    Stabil ve çok oyun oynamayan bir kullanıcıyım. Kamerası, ekran kalitesi ve kullanıcı dostu olmasına önem gösteriyorum.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoloFantasma -- 1 Haziran 2020; 16:51:49 >
  • Arkadaşlar merhaba, bugün telefonum yere düşerek ekranı iç yandan kararmaya başladı kısacası ekranı kırıldı. ONEPLUS 7T ekran değişimi yapan bir yer veya birileri var mıdır. veya 7t ekranının temin edebileceğim. ACİLLLL??? YARDIMCI OLABİLECEKLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
  • SoloFantasma kullanıcısına yanıt
    7t ve 7t pro ayrı ayrı kullandım, son derece hızlı ve sorunsuz cihaz. yazılımsal ve donanımsal olarak her türlü ihtiyacınızı fazlasıyla karşılar. ayrıca eski telefonunuzun imei numarasını kullanabilirsiniz. Hatay'da var mıdır bilmiyorum fakat dilerseniz imei konusunda uzaktan TeamViewer ile yardımcı olurum

• takashiii kullanıcısına yanıt
    Facebook forumlarında bu işlemi yapan arkadaşlar var, bi oraya bakın isterseniz

Çok teşekkürler. Telefon bir akrabam tarafından Temmuz - Ağustos arası Bahreyn'den getirilecek, cihaz geldiğinde yine yazarım teşekkür ederim.
    Son olarak geçenlerde birden fazla 7T'de ekranda bir sorun olduğunu okumuştum yanılmıyorsam pixel burn idi siz de gördüyseniz yorumunuz nedir merak ettim kullanıma bağlı bir sorun mudur yoksa kronik midir? Tekrardan ellerinize sağlık teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.