Şimdi Ara

OnePlus 7/8 serisi root&rom güncelleme ve çözümler -REHBER- (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
22
Favori
15.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ender

Merhaba arkadaşım, ben akşam halettim rootsuz şekilde android 11 de repair oldu modem driver olarak 9091 olanı seçin

Bu mesajı başa sabitleyelim. Bu önemli bir detay yapmak isteyenler için

• quote:

Merhaba arkadaşım, ben akşam halettim rootsuz şekilde android 11 de repair oldu modem driver olarak 9091 olanı seçin

Android 11'de de ender arkadaşımızın bulduğu işlemle bu yöntem çalışıyor:

1- Temel olarak ilk mesajda bahsedilenler yapılıyor. Farkı aşağıdaki maddede yazacağım.

2- Engineering Mode'da en alttaki seçeneği seçip cihazı PC'ye usb ile bağladığınızda Windows'un Device Manager (Türkçe Windows'ta Aygıt Yöneticisi) da iki cihaz ekleniyor. Bende biris 90A1 modemdi. Bir tane de soru işaretli cihaz beliriyordu. İkisi içinde sürücü sağ tık menüsünden Update Driver--> Browse My Computer For Drivers -->Let Me Pick..-->Qualcom Incoorparated -->Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 seçeneğini seçerek bu sürücüyü yükledim. Soru işaretli olan cihazı hiç tanımamıştı onda önce "Ports (COM & LPT)" cihaz tipine girip oradan sürücüyü seçtim. Sonuçta bende şöyle bir durum ortaya çıktı:

OnePlus 7/8 serisi root&rom güncelleme ve çözümler -REHBER-

3- QPST Configuration'a girdiğimdeyse durum aşağıdaki gibiydi. COM13 tanınmış durumda.

4- Backup almak için Software Download'a girdiğimde üstte port alanını Browse seçeneği ile COM13 yaptım. Bu aşamadan sonra herşey çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 5 Aralık 2020; 18:44:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

Android 11'de de ender arkadaşımızın bulduğu işlemle bu yöntem çalışıyor:

1- Temel olarak ilk mesajda bahsedilenler yapılıyor. Farkı aşağıdaki maddede yazacağım.

2- Engineering Mode'da en alttaki seçeneği seçip cihazı PC'ye usb ile bağladığınızda Windows'un Device Manager (Türkçe Windows'ta Aygıt Yöneticisi) da iki cihaz ekleniyor. Bende biris 90A1 modemdi. Bir tane de soru işaretli cihaz beliriyordu. İkisi içinde sürücü sağ tık menüsünden Update Driver--> Browse My Computer For Drivers -->Let Me Pick..-->Qualcom Incoorparated -->Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 seçeneğini seçerek bu sürücüyü yükledim. Soru işaretli olan cihazı hiç tanımamıştı onda önce "Ports (COM & LPT)" cihaz tipine girip oradan sürücüyü seçtim. Sonuçta bende şöyle bir durum ortaya çıktı:

3- QPST Configuration'a girdiğimdeyse durum aşağıdaki gibiydi. COM13 tanınmış durumda.

4- Backup almak için Software Download'a girdiğimde üstte port alanını Browse seçeneği ile COM13 yaptım. Bu aşamadan sonra herşey çalıştı.

Alıntıları Göster

Modem işini halettim, yedekte aldım fakat malum işlem için şu hatayı veriyor sürekli bilginiz var mı?

Error security password not accepted nasıl halledebilirim bunu

cihaz 8t sürüm 11.0.5.6

• quote:

Orijinalden alıntı: utkueren

Modem işini halettim, yedekte aldım fakat malum işlem için şu hatayı veriyor sürekli bilginiz var mı?

Error security password not accepted nasıl halledebilirim bunu

cihaz 8t sürüm 11.0.5.6

Alıntıları Göster

Bu hata hakkında bilgim yok maalesef. Imei repair OK demiş. Telefon reboot'tan sonra IMEI güncellenmemiş mi oluyor?

• yok hocam eski imei gözüküyor

• port kisiminda tiklayip d'[er portu deneyin bazen ikinci ucunc] defada atiyor

• utkueren kullanıcısına yanıt

*#801# yapıp, engineer mode'a girip full-port switch açacaksınız. Daha sonra driverları tanıtıp işleme devam edeceksiniz. Muhtemelen full port açık değil. Bu da olmazsa, enigeer mode'da en alttaki Rndis,diag switch açıp deneyin.

Bu arada rootsuz port açmayı da buldular. Komutları aşağı yazıyorum.

''cihazda usb debugging aç.

adb reboot ftm

cihazda çince yazılar falan gelicek biraz bekleyin boot edicek ama ekran yok.

Adb shell

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Sonra ne istiyosanız yapıp adb reboot komutuyla çıkabilirsiniz

Ftm modundaki shell elevated olduğu için setprop kullanabiliyor

Superuser lazım değil.''

Alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 7 Aralık 2020; 14:23:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

*#801# yapıp, engineer mode'a girip full-port switch açacaksınız. Daha sonra driverları tanıtıp işleme devam edeceksiniz. Muhtemelen full port açık değil. Bu da olmazsa, enigeer mode'da en alttaki Rndis,diag switch açıp deneyin.

adb reboot ftm

Adb shell

Superuser lazım değil.''

Alıntıdır.

teşekkürler, hallettim sorunu benden kaynaklı problemmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Khalasar

adb reboot ftm

Adb shell

Superuser lazım değil.''

Alıntıdır.

diğer engineer mode ilede rootsuz port acılıyordu ? bunun farkı ne ola kı ?

• quote:

diğer engineer mode ilede rootsuz port acılıyordu ? bunun farkı ne ola kı ?

Alıntıları Göster

Bu Android 11'de PDC bağlantısı yaparak Volte ve VoWifi'yı aktive etmek için kullanılıyor. Turkcell'de Android 11'in 1. ve 2. patchlerinde Volte çalışmıyordu maalesef. Ben bu yöntemle Volte ve VoWifi'yı sorunsuz aktive ettim. detayı linkte anlatılmış:

https://oneplusturkey.club/oneplus-cihazlarda-volte-vowifi-aktiflestirme/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 20 Aralık 2020; 10:11:15 >

• Bende sipariş verdim oneplus 8 pro cihaz buradaki bilgilerle imei işlemini sonrada @buyukbang verdiğiniz linkden volte ve vowifi aktif edicem. Birinci hattım Turkcell ikinci hattım İngiltere hattı olacak.Paylaşımlar için herkese teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar,

Youtubedaki videoda gördüğüm şekilde işlemleri yaptım fakat Opening Port.. COM4 (Qualcomm HS-USB Diagnostics 9091 hatası alıyorum.

Karşılaşan oldu mu ?

• İşlem oneplus 8t de denendi mi çalışıyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8t sanırım bir tek sizde var.siz deneyin bilgi verin

• merhaba, dahaönce 7t de sorunsuz kullanmıştım. kurulum aynen duruyordu laptopumda tekrar yapmam gerekti ama start button aktif olmuyor bu sefer. yardım lütfen.

• Merhaba dostlar; 8 Pro ana konusunda bir iki soru sordum, henüz cevap alamadım. Burada da tecrübeli arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla.

Amerika'dan ikinci el veya refurbished Oneplus 8, 8 pro, 7T ya da 7T Pro' dan 1 veya 2 cihaz almak gibi bir düşüncem var. Tecrübeli arkadaşların bileceği üzere; bu modellerin kendi içlerinde farklı model kodları mevcut. Oneplus 8 için örnek; IN2010, IN2011, IN2013, IN2015, IN2017, IN2019 gibi. Bu model kodlarının "uluslararası, hindistan, çin, amerika" gibi bölge kodları olduğunu gözlemledim. ebay'de ilanlara baktığımda çoğunlukla T-Mobile kod sonu "7" ile biten (örnek: Oneplus 8 IN2017) telefonlar görüyorum ve çoğu tek sim. Kod sonu "5" ile biterse (örnek: Oneplus 8 IN2015) yine USA model, T-Mobile olabiliyor fakat bu kez dual sim görünüyor. Bu kodlamalardan yola çıkarak aşağıdaki konularda sizlere danışmak istedim.

• T-Mobile unlocked IN2017 tek sim alırsak bu telefona Imei repair yapabilir miyiz? Yapılabilirse ilgili cihazı çift sim haline dönüştürebilir miyiz? Bu kodlar donanımsal farklılıklar getiriyor mu acaba?
    • IN2019 Verizon unlocked bir cihaz International yapılabilir mi? Imei repair olur mu?

Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

Merak edebilecek arkadaşlar için güncelleme:

Oneplus 7T HD1907 T-Mobile (Unlocked) tek sim ikinci el olarak satın aldık. T-Mobile yazılımı mevcut (pembe ekran ile açılıyor.) Rahatlıkla tek sime IMEI repair yapabildim ve sorunsuz çalışıyor.

Araştırdığım kadarıyla, bootloader açılarak MSMDownloadtool ile globale dönülebiliyor ve çift sim aktif edilip uygun sim tepsisiyle çift hat repair yapılabiliyor. TMobile yazılımı 2. simi kapatıyor. Miracle üzerinde işlem yaparken cihazda çift IMEI olduğu ve ikisinin de aynı koda sahip olduğu görülebiliyor. İlerleyen günlerde bu işlemleri de deneyebilirim.

Gelişme oldukça güncellenecektir.

Güncelleme 2:

Aşağıdaki xda linkinde anlatılan yöntemle global versiyon oxygen os yükleyebildim. Cihaz artık çift sim ve T-mobile'den eser yok. Miracle thunder ile 2. IMEI'yi de repair yapabildim. Çift taraflı sim tepsisini takarak cihazı çift sim olarak kullanabiliyorum.

https://forum.xda-developers.com/t/t-mobile-7t-conversion-to-international-without-unlocked-bootloader-sim-unlock.4153943/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eroerg -- 21 Temmuz 2021; 14:56:11 >

• Dostlar merhabalar. Yeri burası mı bilmiyorum ama yine de danışmak istedim.
    Oneplus 8 makinemin bluetooth çalışmıyor. Daha doğrusu çalışıyor ama kulaklığa ses vermiyor. Bilgisayarla dosya alışverişi yapamıyor. Birkaç gündür böyle bir sorunum var. Rom Root falan anlamıyorum gerçi ama çözüm ya da tavsiyesi olan var mı?

• oneplus nordda işe yaradı.

• merhabalar arkadaşlar.

android 10 atılan imei android 11 e yükseltildiğinde problem çıkarıyor mu bunu anlamadım. ben de alacağım yakın zamanda gelecek olan cihaz android 10 lu problem yaşar mıyım güncellemede. cevaplarsanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.