Şimdi Ara

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°° (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.092
Cevap
28
Favori
118.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar. bizim ufaklık telefonu kurcalarken sim yuvasını yerinden çıkarmış ve kaybetmiş. bunun yedek parçası var mıdır bulabileceğim. yoksa son çare aliexpress olacak
  • Oneplus 6 kullanan kişi sayısı az değil lakin bu telefon için donanım haber forumu neredeyse hiç kullanılmıyor. Telegram, Whatsapp vs... gibi gruplarda genel gruplar şeklinde ilerliyor... Teknolojinin artmasıyla forum sitelerinin kullanımı bir hayli azalmış.

• Samsung Health uygulamasini kullanan var mi oneplus 6 da ?
    Uzun zamandir calismaz oldu hata veriyor ve acilmiyor .
    Slklnti nedir ?
    Daha önce bi sorun yoktu :(😟
  • Bataryayı değiştirmek istiyorum, daha önce değiştirten var mı acaba İstanbul da
  • JosSeven kullanıcısına yanıt

Ne yaptınız değiştirdiniz mi bilmiyorum hocam tavsiyem bataryayı değiştirme için ayrı fiyat alın bataryayı siz kendiniz temin ederseniz sadece işcilik için ayrı fiyat alın. Facebookta biri vardı "xioami enes budak" olması lazım ismi o yapıyor bu işi diye biliyorum. Neden ayrı teklif alayım diyeceksiniz çünkü; bataryalar zamanla kullanılmasa da aşınır. O sebeple kendiniz aliekspress üzerinden 2021 yılına veya 2022 yılına ait üretim tarihi batarya alırsanız çok daha memnun kalırsınız. İsterseniz sizin için bir iki link bırakabilirim.

• lazye kullanıcısına yanıt
    Değiştirmedim daha hocam teşekkürler bilgilendirme için link bırakırsanız çok iyi olur göz gezdiririm.
  • Arkadaşlar bataryayı işim olduğu için küçük bir ilçede değiştirttim fakat arka kapak bir türlü yapışmıyordu, adamlar orjinal 6t bataryası takmış şaka gibi bu şekilde kullanıyorum şimdilik. Ve ekran gevşemeye başladı daha önceden de bu sorun vardı, aranızda bu sorunu yaşayan var mı? Ekran alt taraftan kalkıyor, ekran yapıştırıcısıyla iki kere yapıştırdım yine kalktı.
  • Arkadaşlar Bayadır araştırdım ancak orjinal oneplus 6 batarya bulamadım. En azından muadil de olsa batarya değiştirip memnun kalan varmı? Batarya alacağımız tavsiye edeceği biyer olan varsa süper olur. Cihazdan memnunum sırf şu pili bulamadığım için yeni telefon alıcam. Aliexpres ide araştırdım ama ordada hangi satıcıdan alıcaz karar vereemedim
  • Oneplus 6/6T için debloat listesi hazırladım kullanımda en az %30-40'a kadar batarya tasarrufu sağlamaktadır. Kullanmak isteyenler için;

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°°miui türkiye forumu
    Rehber - OxygenOs [ADB - DEBLOAT] [OOS 12, 11, 10] [2023.01.26 - v1.0]
    https://forum.miuiturkiye.net/konu/oxygenos-adb-debloat-oos-12-11-10-2023-01-26-v1-0.137423/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 26 Ocak 2023; 13:54:39 >
  • must@fa M kullanıcısına yanıt

Pil bulamayacağız, anlaşılan.

şöyle diyeyim deji batarya ülkemizde oneplus 6 için batarya üretmediğinden Samsung a51 veya Redmi7a bataryasını deneyenler olmuş tam lehimeleme yapmışlar dash charge çalışıyor ama pil daha uzun sürede doluyor ve %100 şarj akımını kesmiyor. a51 ve redmi7a da daha yüksek mah batarya var tandığınız yapacağınıza inandığınız telefoncuda değiştirmenizi tavsiye ederim şuan benim elimdeki oneplus 6 pil de yerlerde sürünüyor.

Türkçe dile çevirirseniz çok daha iyi anlayabilirsiniz.

4pda.to
    Энергопотребление (автономность) OnePlus 6 - 4PDA
    https://4pda.to/forum/index.php?showtopic=906984&st=2020#entry115743052

Öncelikle cvp için çok teşekkürler. Baya araştırıp pil bulamayınca yeni telefon almak zorunda kaldım. Çok memnundum oneplus cihazımdan ama bu pil olayı artık bıktırmıştı. Oneplusımda hala duruyor. Tanıdığım telefoncuda var bu dediğinizi araştıracağım. Ama keşke orjinal pilini bulabilseydik değerdi bu telefona. Aliexpresede baktım oradada orjinal batarya bulamadım. Adamlar ne güzel cihaz yapmış ama yedek parça yok maalesed

Hayırlı olsun. Hangi cihazı aldınız

Aslında aliekspresste var gümrük vergisi vs diye Türkiyeye gönderim yapmıyorlar başka sebebi yok yani cyprus yani kıbrıs yaparsanız ülkeyi aliden pil bulabilirsiniz.

Ordada hangisi orjinal anlamak çok zor. Kıbrıs yapınca Türkiye'ye gönderim yapıyorlarmı? bunu bilmiyordum. Ben gümrük vergisinede razıyım yeterki pil orjinal olsun

Hayır hocam direk Türkiye'ye gönderim yapmıyor. Demek istediğim aliekspresste var ama gönderim yapmıyor.

TRY 308.85 35%OFF | Oneplus 7 için Oneplus pil Pro 6 T 5 8 5T 6 T 7Pro 8Pro 1 + BLP685 BLP699 A6000 BLP637 BLP657 BLP761 BLP759 A5010 A5001 Bateria

https://www.aliexpress.com/item/1005003635218601.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60263289998&aff_fcid=f08fb4f89a734b17968fcf52e53b8edd-1675585103227-03146-_Ey00eVX&tt=MG&aff_fsk=_Ey00eVX&aff_platform=default&sk=_Ey00eVX&aff_trace_key=f08fb4f89a734b17968fcf52e53b8edd-1675585103227-03146-_Ey00eVX&shareId=60263289998&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=f6f9948e2a284338bad45d6bd93412b6&afSmartRedirect=y

Nohon marka var mesela orjinal bataryası piyasada bulamazsın zaten hepsi yan sanayi baya övülmüş. Lakin dediğim Türkiye adam göndermiyor özelden iletişime geçerseniz belki gönderir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazye -- 5 Şubat 2023; 11:18:22 >

• ben de batarya konusundan muzdaribim. deji marka olsaydi hiç tereddütsüz alir takardim ama uretmemisler maalesef. ben de bu bataryayi aldim bakalım nasil çıkacak deneyimlerimi paylaşırım

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°°

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 4 Mart 2023; 9:3:51 >
  • yukaridaki yan sanayi bataryayi cihazima taktim. orijinal bataryaya gore genişliği ve kalinligi ayniydi. sadece uzunlugu 2-3 mm kadar kisaydi. montajda bir sorun yasamadim. batarya sağlığı %78 şu an. 3-4 doldur boşalt sonrasi batarya performansı bu şekilde. ortalama 6 saat eksan süresi veriyor. su an icin %10 civarı kapanmasini saymazsak bataryadan memnun sayılırım

edit: 5-6 doldur bosalt sonrasi %10 civari kapanma sorunu duzeldi. cihaz artik tam %0 da kapanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 7 Mart 2023; 21:5:50 >

• cmert kullanıcısına yanıt

Batarya sağlığı %75 çok düşükmüş, yalnız 2022 yılında üretilmiş batarya temin etmeniz çok şaşırtıcı ayrıca sanırsam Android 8 kullanıyorsunuz nedenini öğrenebilir miyim ?

Ayrıca batarya linkini ve ne kadara aldığınızı da paylaşır mısınız ?

belki biliyorsunuzdur ama batarya sagligi sarj ettikce yukselir, şu an %85 mesela. android 8 degil 13 kullaniyorum. (crdroid 9.2). esnafligini cok begenmedigim icin paylasmak istemedim ama linkteki vatandastan temin ettim. orijinal arka kapak diye fotosunu ekledigi urun yan sanayi cikti. o yuzden pek memnun kalmadim. batarya fiyati 200 tl idi.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-yedek-parca-oneplus-6-blp657-batarya-pil-sifir-3300mah-one-plus-1050335495/detay

guncel batarya performansi da bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 8 Mart 2023; 15:4:18 >

• 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.