Şimdi Ara

°°° ONEPLUS 6 [ANDROID 11 GELDİ] °°°

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.092
Cevap
28
Favori
118.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu @~Lion King~ ten devir aldım, şimdiye kadarki katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederim.

ONEPLUS 6 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yeni model 6.28 inç büyüklüğünde ve 19:9 formatında çentikli bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Şirketin bugüne kadar kullandığı en büyük boyuttaki bu AMOLED ekran, 2280×1080 piksel çözünürlüğü bizlere sunuyor.

İşlemci tarafında Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden güç alan akıllı telefon, 6 GB veya 8 GB RAM ( LPDDR4X ) seçeneği sunuyor. Ayrıca, 64 GB / 128 GB ve 256 GB depolama alanı seçenekleri ile gelen cihaz, depolama tarafında UFS 2.1 teknolojisini kullanıyor.

Cihazın arka kısmında yer alan 16 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 ana kameraya, 20 Megapiksel çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor. OIS desteğine sahip olan bu kamera ile 4K / 60 fps video kaydı gerçekleştirilebiliyor.

720p çözünürlükte ise 480 fps video kaydı yapılabilmesine imkan tanıyan akıllı telefon, Smart Capture sayesinde çekim kalitesini otomatik olarak en uygun hale getiriyor. Ayrıca, cihazda geliştirilmiş bir HDR algoritması yer alıyor.

OnePlus 6’da kamera tarafında yapay zekanın gücünden faydalanıyor. Cihazın 16 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kamerası portre modu için yapay zekadan faydalanıyor.

Ayrıca, şirket ön kamera ile telefonun kilidinin 0,4 saniye gibi bir sürede açılabileceğini belirtiyor. Tabi, isteyen kullanıcılar arka kısımda yer alan parmak izi okuyucuyu kullanmaya devam edebilirler.

OnePlus 6’da, 3300 mAh kapasiteli bir bataryaya yer veriliyor. Kullanıcılara hızlı şarj imkanı ( 4A / 5V ) sunulurken, cihazın cam arka yüzeyine rağmen kablosuz şarj desteği bulunmuyor.

155.7 x 75.4 x 7.8 mm ve 177 gram ağırlığında olan akıllı telefon, üç farklı renk seçeneği sunuyor. Android 8.1 Oreo işletim sistemiyle kutudan cihaz OnePlus 6, OxygenOS 5.1 kullanıcı arayüzüne ev sahipliği yapıyor.

6 GB RAM / 64 GB depolama alanı sunan model 519 Euro, 8 GB RAM / 128 GB depolama alanı sunan model 569 Euro ve son olarak 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı sunan model ise 619 Euro fiyat etiketine sahip.

Ekran: 6.28 inç, 19:9, 2280×1080 piksel çözünürlük, AMOLED, çentikli ekran

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 845

Grafik Birimi: Adreno 630

RAM: 6 GB / 8 GB RAM LPDDR4X

Depolama: 64 GB / 128 GB / 256 GB

Arka Kamera: 16 Megapiksel ve 20 Megapiksel, f/1.7, OIS ( 4K / 60 fps )

Ön Kamera: 16 Megapiksel f/2.0, EIS

Pil: 3300 mAh

İşletim Sistemi: Android 8.1 Oreo

Bağlantı: Wi-Fi, BT 5.0, NFC, GPS/GLONASS, USB Type-C, 3.5 mm jack

Boyut ve ağırlık: 155.7 x 75.4 x 7.8 mm ve 177 gram

ONEPLUS 6 ETKİNLİK VİDEOSU

ONEPLUS 6 İNCELEME VİDEOSU

ONEPLUS HIZ TESTLERİ

ONEPLUS 6 DAYANIKLILIK TESTİ

ONEPLUS 6 ORJIİNAL YEDEK PARÇA FİYATLARI

https://www.oneplus.com/bg/support/repair-pricing/details?code=8

VOLTE NASIL AKTİF EDİLİR?

Oneplus 3/3T, Oneplus 5/5T, Oneplus 6 Volte açma.

1)Öncelikle mutlaka EFS yedeğinizi alın. Telefonunuzun başına herhangi bir şey gelirse sorumluluk kabul etmiyorum.

2)
    Çeviriciye gidin ve şunu girin: * # 800 #
    - Enter a basın ve sırası ile şu menülere girin
    - OnePlus Logkit - function switch
    - Sonra VoLTE, VoWiFi anahtarını işaretleyin ve yeniden başlatın.

3) Aşağıdaki dosyaları indirip (bilgisayara) kurulum yapın.:

https://mega.nz/#!r9kgya5A!7mNcxfquPVKyuk9psI6-4-G56ecMTl-w3Mt-w2uEzUs

https://mega.nz/#!n98UgQZb!8fQ0gASaOBAtH2fdVKlWNhOLqL0aDUZfBFWf8Nr70KQ

4) Telefonu bilgisayarınıza bağlayın.

5) Arama ekranından *#801# i tuşlayın ve açılan menüden
    - Set Serial
    - Full-port switch seçeneklerini AÇIK konuma getirin.

6) Başlangıç menüsünde yer alan az önce yüklediğimiz programlardan ismi "PDC" olan programı sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştırın"

Daha sonra Device: yazan menüden telefonunuzu seçin. Bir çok dosya gelecek ekran "Oversea-Commercial_DS" isimli dosyayı üzerine sağ tıklayarak Deactiv (Sub0 ve Sub1) edin. Deactiv olduktan sonra aynı dosyayı (Oversea-Commercial_DS) seçin ve programda alt tarafta bulunan "Remove" butonu yardımı ile dosyayı silin.

7) Sonra programı kapatın ve yeniden yönetici olarak çalıştırın. Yine kendi telefonunuzu seçin

8) Listede aşağıya doğru ilerleyin

Telefonica_UK_Commercial, bulun ve sağ tıklayın SetSelectedConfig menüsünden Sub0 ve Sub1 i sıra ile aktif edin.

9)Hata da alsanız işlemleri sıra ile takip edip tamamlayın ve telefonu yeniden başlatın.

Mutlu son!

Alıntıdır :

@jamal2367
    http://ww38.jamal2367.com/

DAHİLİ ARAMA KAYDI NASIL AKTİF EDİLİR? (ROOTSUZ)

1- En son adb sürüclerini indirip bilgisayarınıza kurun

https://zetamods.com/download-minimal-adb-fastboot-all-versions/

2- Ayarlar / Sistem / Geliştirici Seçenekleri nden Usb Hata Ayıklama yı aktif edin.

3- ADB yi çalıştırın (Shift + Sağ Clik yaparak açın)

4- Telefonunuzu bağlayın.

5-
    adb devices
    yazın ve "e49815ec device" gibi telefonunuzun görünüyor olması lazım. Görünüyorsa 6. adıma geçin. Görünmüyorsa 2. adımdan itibaren tekrar kontrol edin.

6- Şimdi bu kodu giriyoruz

adb shell settings put global op_voice_recording_supported_by_mcc 1 

7- Sonra "Telefon" uygulaması ayarlarından kayıt özelliğini açabilirsiniz. Bu aşamaya kadar telefon yeniden başlatılana kadar konuşma kaydı yapabilirsiniz. Yeniden başlattıktan sonra bu özelliğin kapanmaması için 8. adımdan sonrasını yapmanız gerekiyor.

8- Marketten aşağıdaki uygulamayı indirin ve telefonunuza kurun.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

9 - Aşağıdaki kodu adb ile girin.

adb shell pm grant net.jroot3d.joneplustools android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS 

10- Sonra indirdiğimiz uygulamayı açıyoruz ve Call Recorder kısmını aktif ediyoruz. İndirdiğimiz uygulamanın Ayarlar / General / Restore Call Recorder at Boot seçeneğini aktif ediyoruz. Telefonu açıp kapatsakta call recorder yeniden aktif oluyor. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMistanbul -- 26 Eylül 2021; 15:40:0 >

• Merhaba yaklasık 4 aydır kullanıyorum ve custom romlar olarak baya zengin içeriğe sahip ama hepsinin farklı farklı bugları olup insan ister istemez yeniden stock roma geri dönüş yapıyor. Rom konusun da AOSP ve CAF olmak üzere ikiye ayrılan düzende AOSP tabanlı çok var CAF tabanlı romlar genellikle donanımı kullandıgı için stabil şekilde çalışıyor ama bazı 3. parti uygulamalar google play store uzerınde kı uygulamalar sorun yaratabılıyor. ben sürekli LDAC destekli bluetooth kulaklık kullandıgım ıcın CAF romu tavsıye etmıyorum. AOSP romlardan da Omni rom Treskmod rom tavsiyem olur kernel olarak suan pek bakmadım diyebilirim. Ses takıntım oldugu ıcın biraz oos 5.1.11 e android 8.1 e geri döndüm ve kullanmaktayım gayet stabil ve güzel şekilde çalışıyor. android 9 da kendi kanaatimce hala oturmayan taşlar olup ufak ufak güncellemelerle gideriyorlar. 9.0.5 güncellemesinde hala buglar mevcut. bilgisi olan custom rom kullanıp guzel bır sekılde tadını cıkarsın cihazın :)
    yıllar önce biz xiaomi telefon alın süper telefon derken tepkiler hep "şayomi neymiş lan? ben bilmediğim telefona para vermem!!!!" seklindeydi... yıllar gecti millet kullandı baktı anladı iyi telefon oldugunu biz söylediğimizle kaldık...

şimdide diyorum ki xioami çinin en ucuz ve resmen karaborsaya düsmüs telefonudur. tamam fiyat ucuz ama talep cok olunca fiyat ucuyor... ayrıca sunu net bir sekilde söylemek istiyorum oneplus 6 mi 8 den cok net daha güzel bir telefondur. simdi xiaomi fanboyluk yapanlara sorun bakalım yıllar önce nerdelermiş???

mi 8 ve oneplus 6 nın arasında 100 dolar fark olmasına ragmen ülkemizde aynı fiyata satılıyor bu yüzden oneplus 6 yı tercih edin asla pişman olmazsınız. bir kere bbk nın cihazı arkası saglam...

simdi siz illaki mi 8 diyenlere sorun bakalım oppo yu vivo yu duymuslarmı? tartısmasız oneplus 6 mi 8 den iyi cihazdır nokta.
  • Yeni konumuz hayırlı olsun Umarım saygı çerçevesi içerisinde faydalı paylaşımlarla burayı doldururuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Lion King~ -- 25 Mayıs 2018; 11:38:49 >
  • iphone 8 plus kullaniyorum.

İphone u, eşime verip oneplus 6 ya gecmeyi dusunebilirim 8gb versiyonu 3000 tl bandının altında bulursam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Golden Gate

iphone 8 plus kullaniyorum.

İphone u, eşime verip oneplus 6 ya gecmeyi dusunebilirim 8gb versiyonu 3000 tl bandının altında bulursam.
    Aynı fikri paylaşıyorum. Minimum 8 gb ram'li versiyonu alacağım ve fiyatlara bakarsak 2999 TL bandında olacak üzerine paralel ithalat karı eklendiğinde.

Listeye ekliyorum
  • 64gb'lıktan alacağım. Tek beğenmediğim şeyi bataryası oldu. O kasaya 4.000 mah'lık batarya çok rahat sığardı bence.

Bu arada, telefonun yanında ücretsiz olarak verilen bluetooth kulaklık ülkemize de gelir inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 17 Mayıs 2018; 12:57:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ginga Bishounen

64gb'lıktan alacağım. Tek beğenmediğim şeyi bataryası oldu. O kasaya 4.000 mah'lık batarya çok rahat sığardı bence.

Bu arada, telefonun yanında ücretsiz olarak verilen bluetooth kulaklık ülkemize de gelir inşallah.
    Lansmanının her saniyesini izledim. Oneplus sitesinden sipariş verenlere bluetooth kulaklık hediyeymiş. Bizim ülkemizde olur mu? Zor..

Daha zor olanı kime güvenip kimden alacağız bu telefonu? Hepsiburadaya çıkış tarihinden 1 ay sonra filan düşer sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oneplus5T 16 Kasım'da tanıtılmış, 3 Ocak'ta da Hepsiburada'da satışa sunulmuş. Hiç garanti olmayacağına Hepsiburada üzerinden ithalatçı da olsa garantili telefon beklerim. Büyük ihtimalle Temmuz başı gibi ithalatçı garantili olarak satışa çıkar. Telefonum nerdeyse çalışmıyor o kadar bozuk, umarım OP6'ya kadar dayanabilirim. Yoksa Zenfone5 alacam maalesef...
  • İş yerinden bir telefon daha verdikleri için çift hatlı bir telefona geçmek farz oldu. Tam geçen gün Teknosa'da 5t alacaktım ki, biraz daha bekleyip 6 alayım dedim.

Şimdi gelişmeleri yakından takip ediyorum. Galaxy s7'den gayet memnunum ama alicam bu telefonu.

Birde bu telefonda Türkiye tipi prizlere uyumlu şarj cihazı çıkmıyor dimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berden -- 17 Mayıs 2018; 13:45:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8+128 likten alacağım iphone 5 ten geçiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: berden

İş yerinden bir telefon daha verdikleri için çift hatlı bir telefona geçmek farz oldu. Tam geçen gün Teknosa'da 5t alacaktım ki, biraz daha bekleyip 6 alayım dedim.

Şimdi gelişmeleri yakından takip ediyorum. Galaxy s7'den gayet memnunum ama alicam bu telefonu.

Birde bu telefonda Türkiye tipi prizlere uyumlu şarj cihazı çıkmıyor dimi?
    O tip şarj aleti çıkmaz. Elimizdeki hızlı şarj eden adaptörle idare edeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: terliktengiiriyorum

Oneplus5T 16 Kasım'da tanıtılmış, 3 Ocak'ta da Hepsiburada'da satışa sunulmuş. Hiç garanti olmayacağına Hepsiburada üzerinden ithalatçı da olsa garantili telefon beklerim. Büyük ihtimalle Temmuz başı gibi ithalatçı garantili olarak satışa çıkar. Telefonum nerdeyse çalışmıyor o kadar bozuk, umarım OP6'ya kadar dayanabilirim. Yoksa Zenfone5 alacam maalesef...
    Bende facebook üzerinden telefoncu birisinden alacaktım ancak dediğiniz gibi paralel de olsa yine de garantilisini almak lazım. Sonrasında karşında hiç bir muhattap bulamıyorsun.
  • Yüz tanıma özelliği bunda nasıl çalışıyor? özel bir sensör mü var, yoksa önceki model gibi fotograf üzerinde mi tanıyor?

Haziran ayında gelirse ben alırım, yoksa başka huawei mate 10 şu anda iyi seçenek.
  • Alt kısımda bulunan tekli hoparlörün 5T üzerindeki hoparlörden daha kötü sesler verdiğini ve tamamen vasat olduğunu okudum.https://www.gsmarena.com/oneplus_6_hands_on-review-1764p2.php
    Fiyatına göre iyi bir telefon ancak stereo ses satın almada önemli bir kriter. Keşke Asus zenfone 5z modelinde amoled ekran kullanılsaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafer Kemal -- 18 Mayıs 2018; 16:9:3 >
  • Yine T modeli beklenmeli anlaşılan. Tek kayda değer fark OIS.

Arka taraf cam, ancak kablosuz şarj yok.

O kadar suya karşı dayanıklılık dediler, tık yok.

Yine 2.kamera vasıfsız.

Nedense ses kalitesini düşürmüşler.

OnePlus 5/5T kullanıcılarının geçmesi için hiçbir sebep yok ortalıkta. 3/3T kullanıcılarının da 6T'yi beklemesi daha mantıklı.

• Ses kalitesi düştüyse benim gözümden düşer. İphone 8 plusin hoparloru cok iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selamlar herkese, ay sonu yurtdışına çıkacağım. Eğer bulabilirsem kendime 1 adet 6 alacağım. Belki 1 ya da 2 adet daha getirebilirim. Aldığım fiyat neyse üzerine sadece %10 ilave ederim. İsteyen arkadaşlar pm atabilir.

• Gürcistan, Azerbaycan veya Türkmenistan'da var mıdır? Babam oralardayken aldırayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

Selamlar herkese, ay sonu yurtdışına çıkacağım. Eğer bulabilirsem kendime 1 adet 6 alacağım. Belki 1 ya da 2 adet daha getirebilirim. Aldığım fiyat neyse üzerine sadece %10 ilave ederim. İsteyen arkadaşlar pm atabilir.
    %10 eklenmiş fiyatıyla bana geri dönüş yaparsanız sizden alışveriş yapabilirim.

• Pm gönderdim.

• Iphone 6s'ten geçicem bende. 5 haziranda şu kablosuz kulaklığı satışa çıkardıklarında beraber sipariş vericem.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.