Şimdi Ara

Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: riaz

kafanıza takacağınız tek sorun sar değeri olsun,
    cihaz diğer konularda üzmez

Yüksek sar değeri içinde 2 sim kart bulunursa yüksek değerlere çıkıyor diyorlar tek simde 1’in altındaymış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Düşük ışık performansı konusunda kesinlikle üzmez. Gece modu zaten standart haline geldi. O konuda da 7plus i aramazsın kesinlikle. Gun içindeki ekran deneyimi muazzam. Beni aşırı derecede memnun ediyor.
    Hız konusu vs 7 den sonra dediğin gibi ohh be dedirtti. Seni üzecek tek bir konusu olduğunu düşünmüyorum. daha büyük ekrani biraz daha küçük cihazda keyifli kullanırsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bortecine09

Düşük ışık performansı konusunda kesinlikle üzmez. Gece modu zaten standart haline geldi. O konuda da 7plus i aramazsın kesinlikle. Gun içindeki ekran deneyimi muazzam. Beni aşırı derecede memnun ediyor.
    Hız konusu vs 7 den sonra dediğin gibi ohh be dedirtti. Seni üzecek tek bir konusu olduğunu düşünmüyorum. daha büyük ekrani biraz daha küçük cihazda keyifli kullanırsın.

Zaten hız kamera bir yana sırf daha büyük ekranı daha küçük cihazda kullanmak için istiyorum bu telefonu. Performans anlamında da şuan tokat atmadığı telefon yok, telefonun ekranını açma alternatifleri çok iyi. İster yüz tanıma ile(face id den daha hızlı) ister 2 tık ile(eski g2 kullanıcısıyım ve çok özlüyorum bunu) ister parmak iziyle.

Gerçekten dört dörtlük telefonmuş düşündüm de :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: riaz

kafanıza takacağınız tek sorun sar değeri olsun,
    cihaz diğer konularda üzmez

Yüksek sar değeri içinde 2 sim kart bulunursa yüksek değerlere çıkıyor diyorlar tek simde 1’in altındaymış

Alıntıları Göster
    kim diyor?yanlış bir bilgi bu.
    sim kart takılmasa bile acil çağrılar için 2. sim 'de baz istasyon ile haberleşeceği için bir fark yaratmayacaktır.

• Kamerasi nasıl sizce ip7 göre banada geldi yurtdısından satıp mate 10 ve ya op5t düsünüyorum
  • nediyonlasen kullanıcısına yanıt
    Hocam, ip7yi alırken kör müydük acaba diyorum. Kamerası çok güzel çekiyor falan diyorduk kendi kendimize. Kamera konusunda Huawei den biraz daha gerçekçi fotoğraf cekiyor. Ben mate serisi p serisi vs hepsini inceledim. En gerçeğe yakin ceken cihazlardan bi tanesi. Huawei biraz cırtlatiyor renkleri. Gördüğün rengi ceksin istiyorsan huawei tarafına bakma derim. Bi kaç örnek fotoğraf atabilirim istersen.

• Hocam sosyal medyaların akıcılığı nasil? Bildirim gelmeme sorunu vs var mi? Aynen hocam iphoneden cok sıkıldım 7 geldi avrupadan satıcam 64 düsünüyorum yeter bana pil durumu vs nasil güncellemelerle düsme oluyor mu? Cihaz illaki eskisi olucak senin beğenmedigin eski kısmı nedir? Birde ben iphone gibi direk bas çekiyorum ayar yapmadan iş görür mğ? Sosyal medyaya atınca beni tatmin etsin istiyorum..

Kamerada pro mod güçlü fakat ona ayar yapmaya zaman olmuyor çoğu zaman. Bas çek yapıyorsun. Bende öyle yapıyorum. Otomatik mod benim icin daha önemli. Kesinlikle tatminkar bu konuda.
    Pil konusunda hücresel hep açık spotify kullaniyorum. Twitter DonanımHaber uygulamasi rutin isler. WhatsApp vs. . 32 saat civarında yetiyor bana. Biraz fazlaca kullandığimda elimden düşmezse 24 saat Garanti.
    Güncelleme yapmıyorum. iOS faciasından sonra tovbeliyim 😂
    Bildirim sorunu hiç yaşamadım. Lakin dün eşim WhatsApptan yazmış aksam üzeri. İki mesaj gelmemis. Eve gelince geldi. Operatör kaynaklı veya WhatsApp kaynaklı olabilir. Onun dışında bildirinle alakali bisi yasamadim.

6 inch desen yalan telefona. Ekran kasa orani ve simetrik tasarimi hoşuma gidiyor. Kılıfsiz cok kayıyor cihaz.

Ekran parlaklığı biraz dsha iyi olabilirdi. Gündüz bi tık daha fazla olsun isterdim.

Rom temiz. iOS taki soldan sağa cekince gelen widget alanı var. Benim en sevdiğim şeylerden bir tanesi.

Eksi olarak başka, kutudan çıkmayan kulaklık. Dash şarj aletinin biraz büyük olması. Bildirim ekraninda ses scroll bar olmayışı (ios denetim merkezi gibi).

Fotoğraflar gerçek boyutta mi burda acaba. Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var!
    Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var! Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var! Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var! Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var! Oneplus 5t hakkında birkaç sorum var!

• Sıkıştırma var maalesef. Sosyal medyada böyle görünecek büyük ihtimalle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

Orijinalden alıntı: bortecine09

iPhone 7 yi sattim da geçtim. Epey bi söylenenler oldu. Gecme etme pisman olursun diye. Telefonu en uç noktalarına kadar kullanan biriyim. Geçiş sebebim şarj ve ekran kalitesi. Stabilite cok iyi desem sığ kalır. Henüz 15 20 gün oldu geceli. Uzun kullanımda ne olur sorusunun cevabi bende yok bu yüzden. Cihazın kamerasını görenin dibi düşüyor. Ekran muazzam. Parlaklığı beyazlığı netliği cok iyi. Ekran kasa orani budur. 7 den geçince biraz büyük mü olur acaba demistim ama iki güne alıştım.

Taşımak zor mu? 7 ye göre biraz iri ama ağırlığından rahatsız olmadım hic.
    Pil abanaraj kulkandigim halde 1.5 gün garanti. Hücresel mi acsam wifi mi demiyorum. Kafam rahatladı. 7 yi günde ortasinda sarj ediyordum.

Ses kalitesi beni memnun etti. Aracimda aux üstünden dinliyordum sürekli iPhone da. Ses farkı anında hissedildi. Eşim ses çok güzel geliyor teybe bisi mi yaptin dedi.

Arayüz saflığı güzel. Gereksiz makyaj vs efekt hiç yok.

iostaki soldaki widget alaninin benzeri var. Ona çok sevindim. Ekranda widget sevmiyorum. Sonra yukari kayabilen bir yapıda alt alta widget ekleyebiliyorsun.

Bildirim merkezinde ses kontrolcüsü yok. Ses ac kapat icin tusa basmayı sevmem. iOstaji control center in aynisini uygulama olarak yapmışlar. Onu kullanıyorum isimi çözdü gibi. Kilit ekranında hala yok ses aç kapat. Bir de ses profili degistirme icin soldaki iki kademeli tus vardı iPhone da. Bunda da var aynısı 3kademeli. Sesli - Sessiz- Rahatsız Etme modu olmak üzere.

Kilit ekraninda büyüktür isareti çiziyorum ekrana sonraki sarkiya geçiyor. Küçüktür isareti çiziyorum öncekine. İki parmak aşağı çekiyorum muzik duruyor. Bunlar sistemin icinde hep.

Bildirim ışığı var. Bence büyük kolaylık.

Always On Display denilen kilit ekranında bildirim saat ve göstermek icin olan özellik var.

Sarj olma süresi muazzam. 1saat 10dk civari doluyor pil. İlk şarj edişimde şaşkınlık icinde resmen pilin doluşunu izledik yok artik diye diye.

Telefonda ısınma namına zerrece bisi yok.

Ekrana cift tik ac kapat var. iPhone da olmasini hayli istedigim ama bir türlü gelmeyen özellik.

Titreşimin zayıflıgindan bahsetmisler bi kac yerde. Zayıf titreşimi severim. Zar zar öttü mü uyuz olurum.

Telefonun kullanimi sonrası bahsedebileceklerim bunlar kardesim. Aklina takilan baska soru varsa sor. Yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam seçiminiz için tebrik etmek lazım 7’den sonra size oneplus uçak gibi gelmiştir bence. 7’nin ekran kullanıcıları kabul etmesede gerçekten piksel piksel. Büyük fark hissetmişsinizdir.

Benim merak ettiğim 7 Plus kullanıyorum ve geceleri düşük ışık performansı konusunda üzer mi beni? Sizin deneyimleriniz neler?

Alıntıları Göster
    iPhone 7 kullanıyorum gayet memnunum her anlamda çok güzel telefon. Android bana göre almamak için yeterli bir sebep.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    1 in güzel 2 nin cok güzel olduğu durumda , 5 2'den büyüktür. Bende sen gibiydim. Telefonunu al tam parlaklıkta one plus 5T ile yan yana bi bak ekranlarına. Ne dedigimi anlayacaksin.

iPhone un bence tek artısı, ikinci elinin para ediyor oluşu.

• quote:

Orijinalden alıntı: bortecoder

1 in güzel 2 nin cok güzel olduğu durumda , 5 2'den büyüktür. Bende sen gibiydim. Telefonunu al tam parlaklıkta one plus 5T ile yan yana bi bak ekranlarına. Ne dedigimi anlayacaksin.

Maalesef iphone sahiplerinde satın alırken yüksek para verdiklerinden ötürü kabullenememe durumu var. Bende kullanıyorum iphone ama doğruları söylemek lazım. Gerçekten şişirilmiş cihazlar. Şuan android çok daha gelişmiş bir sistem ios’a göre.

• İphone 6s plustan gectim 5t ye. Alismam cok uzun surmedi. Kilit ekraninda iostaki gibi bildirimler gorunmekte zaten artik ios un oooo bu daha iyimis denilebilecek bir numarasi ve yeniligi kalmadi tekrar iphone almamamin en buyuk 2 sebebinden biri digeride artik bu paralari haketmemesi. Tek alisamadigim nokta uygulamalar arasi gecis oldu multitaskinge alismaya calisiyom.

• Kesinlikle katılıyorum. Alırken büyük bir beklenti ile alındığı için en iyisi olduğunu düşünüyordum hep. Ama bu tamamen yanılgı. Deve kuşu misali kendini iOS ekosistemine gömerek anlaşılacak bir konu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: bortecoder

Yıllarca Android kullandım ve şu an IOS'dan çok memnunum. Allah huzurumuzu bozmasın. iPhone'dan başka telefon kolay kolay almam.
  • Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Android in en büyük talihsizliği. Başlangıcı çok kötüydü. başlangıcı iOS gibi yapabilseydi iOS yanına yaklasamazdı. iOS da başlangıcı iyi yapmanın ekmeğini yiyor.

Gönlün rahatsa gerisi tırıvırı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Optimus Bayram

Çok teşekkür ederim sormak istediğim bir soru daha olacaktı.
    Telefonun Titreşim ve Zil sesi seviyesinin yetersiz olduğunu söylüyorlar acaba doğru mudur?
    Eski telefonum Z3 Compact idi ve bu ses-titreşim yüzünden telefondan soğumuştum.
    2 aydır kullanıyorum.. hala yurt dışındayım pek arayan olmadığı için tam test edemedim, ama ses yeterli gibi.. titreşime ise hiç dikkat etmedim ama ayarlarda titreşim yoğunluğu ayarı var; hafif, orta ve güçlü olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersoyb -- 8 Nisan 2018; 3:8:21 >
  • Arkadaslar. Gecen sene samsung c7 aldim. Bundan da cok memnunum. oyle cok sık telefon degistiren birde değilimdir ama bu telefon beni cezbediyor. Alsam en az 4-5 sene sıkıntısız idare eder mi? (telefonu temiz kullanirim.)

• StackOverflow S kullanıcısına yanıt
    Bende iphone 7 bugün 2000den sattim suan bu cihaz ve mate 10 aklımı çeliyor ama sanirim bu cihazi alicam arayüzü filan cok hos sirf kamerasi mate 10un iyi diyede performansdan vazgeçemem.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.