Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.754
Cevap
103
Favori
447.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    128 lik 8 gb li satılıyor mu o fiyatlara?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adnadnan

128 lik 8 gb li satılıyor mu o fiyatlara?

Siz belirlemişsiniz mesajınizda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ordan Geçenbay kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız düzelteyim.

• Telefonun arka plandaki tüm uygulamaları kapattım.
    Son 3 saat deki ortalama bellek kullanımı 3,3 gb toplam bellek 5,6 gb boş bellek 2,3 gb.. % 59 kullanılıyor. (işl sist. göre)

CPU Z programına göre total Ram 5719 mb Available RAm 3310 mb ( % 57 ) Available müsait kalan ram anlamında olduğundan telefonun işletim sistemiyle tam zıt veriler oluşuyor.

Bu durumda hangisi doğru ?? sistem % 59 kullanılıyor diyor. CPU Z % 43 kullanılıyor diyor...

Oran açısından bakarsak eski telefonumda 3gb ram ile aynı oranlar söz konusu.. Bu durumda 6 gb ram ddr4 olması dışında bir avantaj teşkil etmiyor mu ?

yorumlarınızı bekliyorum...
  • MAS207 M kullanıcısına yanıt
    Sagolun hocam. Aslında note5 te çok acil olmamakla beraber sıkıntılar var. Sensor çalışmıyor. Ve de ekranda boşluk oluştu. Yaptirip satma niyetim var.

• quote:

Şimdi Note5 kullanıyorum. Oneplus 5 e geçmek üzereyim. 8 gb ram 128 gb li versiyonunu yurtdışından 2000 TL ye aldırabiliyorum şu anda. Sizce geceyim mi hemen yoksa kısa sürede fiyatta düşüş olur mu?

BENDE dün note 5den one plus 5 e gectim cihaz manyak bişey cok hızlı yaw note 5i 2 ye katlıyor 2 arkadasım daha note 5 den one plus a gececek hayran kaldılar cihaza
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaviraf

Telefonun arka plandaki tüm uygulamaları kapattım.
    Son 3 saat deki ortalama bellek kullanımı 3,3 gb toplam bellek 5,6 gb boş bellek 2,3 gb.. % 59 kullanılıyor. (işl sist. göre)

CPU Z programına göre total Ram 5719 mb Available RAm 3310 mb ( % 57 ) Available müsait kalan ram anlamında olduğundan telefonun işletim sistemiyle tam zıt veriler oluşuyor.

Bu durumda hangisi doğru ?? sistem % 59 kullanılıyor diyor. CPU Z % 43 kullanılıyor diyor...

Oran açısından bakarsak eski telefonumda 3gb ram ile aynı oranlar söz konusu.. Bu durumda 6 gb ram ddr4 olması dışında bir avantaj teşkil etmiyor mu ?

yorumlarınızı bekliyorum...

ne kadar cok uygulama yuklersen o kadar ram kullanır cihaz boştaki ram cok bir işe yaramıyor adı gibi boşta kalıyor cihazda kullanmıyor o ram i 8 gb la 6gb ram arasındaki farkda budur atıyorum birine 500 uygulama yuklersin belki kasmaya baslar diğerine 700 yuklersin aradaki fark budur aşırı uygulama yükleyenler 8gb almalı aksi halde 6 gb cok yeterli

• quote:

Sagolun hocam. Aslında note5 te çok acil olmamakla beraber sıkıntılar var. Sensor çalışmıyor. Ve de ekranda boşluk oluştu. Yaptirip satma niyetim var.

Telefonundan memnun değilsen sıkıntı varsa op5 tavsiye ederim ben çok memnunum

• Arkadaşlar bugün şöyle bişey yaşadım %100 den %96 ya çok hızlı düştü hatta %98 den 96 ya o kadar hızlı düştü ki %97 yi görmedim şimdi ise %96 da normal pili nasıl şarj etmeliyiz

%100 olunca hemen çekmeli miyiz

Şarj için %5 altına kadar beklemeli miyiz

Sürekli dash ile değilde arada birde normalmi şarj etmeliyiz

Arada bir kapalimi şarj etmeliyiz

Bu hususlardan neye dikkat edersek pil ömrümüz uzar

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

Arkadaşlar bugün şöyle bişey yaşadım %100 den %96 ya çok hızlı düştü hatta %98 den 96 ya o kadar hızlı düştü ki %97 yi görmedim şimdi ise %96 da normal pili nasıl şarj etmeliyiz

%100 olunca hemen çekmeli miyiz

Şarj için %5 altına kadar beklemeli miyiz

Sürekli dash ile değilde arada birde normalmi şarj etmeliyiz

Arada bir kapalimi şarj etmeliyiz

Bu hususlardan neye dikkat edersek pil ömrümüz uzar

Buna ben de dikkat ettim. Tam doluyken %98 lere çok çabuk düşüyor. Bir önceki telefonum op 3 de de durum aynıydı. Ben geceleri kapatıp öyle şarj ederim hep. Aslında telefon kapalıyken hızlı şarj yerine normal hızda şarj etse. Bu batarya ömrü için daha sağlıklı olurdu. Farklı bir şarj aletiyle şarj etmeyi çok düşündüm. Aslında değerleri yakın olan bir şarj aletiyle yavaş şarj yapsak zararı olmaz sanırım.

• Arkadaşlar merhaba,

Konuşuldu mu bilmiyorum. Bu tlefonun çalan zil sesinin kademeli olarak artmasını sağlamanın bir yolu var mı?

sesi açıkken çok bağırıyor, her seferinde kısmam gerekiyor.

yardımcı olanlara teşekkür ederim.
    Başka bir şarj aleti ile şarj etmek lazım. Aynı sorun bende de var zaten%100 de tutsan bile her türlü düşüş oluyor.

• Ram kullanımına nereden bakıyorsunuz?

• RAM için Ayarlar/depolama ve bellek açılan sayfadan bellek üzerini tıklayın Ram e geçiyor..
  • Ama dikkatinizi biseye çekmek istiyorum oradaki bellek değerleri ile geliştirici secenekleri altındaki çalışan hizmetler birbirini tutmuyor

Ve çalışan hizmetler bana daha doğruyu ve anlık durumu gösteriyor gibi geldi

Doğrudur hocam, yanlız galiba şuan stoktan gönderim yapmıyor, ben 19 unda sabah sipariş verdim hala işleme alındı olarak gözüküyor, tahmini kargoya veriliş zamanı 21 i yani bugün, yeni siparişler içinde en geç 25 eylül gözüküyor.

• Ram Kullanımı için buraya bakabilirsiniz. ekranı sola kaydırıp.

• quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Ram Kullanımı için buraya bakabilirsiniz. ekranı sola kaydırıp.

Sen yenisin galiba? Ekranı sola kaydiriyorum birşey çıkmıyor.

• arkadaşlar 2.el alcam yarın da dikkat etmem kontrol etmem gereken neler var
  • Beyler faceden bildirim gelmiyor face e girince goruyorum bildirimleri varmi cozumu

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.