Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (377. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.754
Cevap
103
Favori
447.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayır orjinal olmadığı kesin aslında. ama yorumlar tatmin edici. en azından ömrü bitmiş orjinal pilden iyidir sanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar buraları boşladığım için kusura bakmayın.
    Öncelikle pil değiştirmeyi düşünen arkadaşlar değiştirin.Ben değiştirince bir tık rahatladım.Orjinal pilin yerini tutmuyor daha doğrusu ilk zamanlarındaki yerini tutmuyor ama sağlığı düşmüş bir pilin yerine takınca iş görüyor.%20de kapanma sorunuyla hiç karşılaşmadım umarımda karşılaşmam.Genel olarak 1 günü normal kullanımda çıkarıyor.Oyun oynamadığımı belirtmek isterim ama yoğun şekilde sosyal medya, YouTube, Google,discort kullanıyorum.7-8 saat civarı ekran süresi alıyorum.Ama genelde parlaklık ful çünkü dışarıda oluyorum.Garip bir şekilde bu pilin sağlığı orjinale göre 3 kat falan daha hızlı düşecekmiş gibi gelmeye başladı.Umarım uzun süre götürür çünkü telefon alma gibi bir niyetim yok.Eğer sıkıntı çıkarmazsa bir 3-4 yıl daha oneplus 5 kullanırım sanırım.Ama baktım uğraşamayacağım sorunlar oldu yada sıkıldım değiştiririm.

• arkadaşlar merhabalar 3 hafta önce telefonumun(one plus 5) dokunmatigi bozuldu telefoncuya verdim ekran denedi fakat sorun düzelmedi yazılım attı oda işe yaramadı başına böyle bi sorun gelip düzelten var mı?

• Arkadaşlar yeni batarya aldim sozde orjinal zanla gorucegiz
    ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: sweet81

Arkadaşlar yeni batarya aldim sozde orjinal zanla gorucegiz

link var mı?

• inferior İ kullanıcısına yanıt

OnePlus 5 / OnePlus 5T Pil Batarya ve Tamir Seti BLP637 126,40 TL yerine 94,80 TL

https://urun.n11.com/batarya/oneplus-5-oneplus-5t-pil-batarya-ve-tamir-seti-blp637-P416131477

• Arkadaşlar merhaba 3 yıldır oneplus 5 kullanıyorum ama şarz kablosu bozuldu hepsiburada dan yan sanayi aldım bir tane hızlı şarzı bırak normal şarz bile etmedi direk çöpe attım

Bir türlü orjinal yada orjinale yakın kablo bulamadım varmı tavsiye edecek biri yada elinde fazla kablosu olan biri acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: asil1425

Arkadaşlar merhaba 3 yıldır oneplus 5 kullanıyorum ama şarz kablosu bozuldu hepsiburada dan yan sanayi aldım bir tane hızlı şarzı bırak normal şarz bile etmedi direk çöpe attım

Bir türlü orjinal yada orjinale yakın kablo bulamadım varmı tavsiye edecek biri yada elinde fazla kablosu olan biri acaba

amazonda baseus un 5A kablosu var, üstelik indirimde işinizi görür muhtemelen

edit link;

https://www.amazon.com.tr/Baseus-Cafule-Serisi-Type-C-Kablosu/dp/B00YRWJ5DK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho81 -- 18 Ekim 2020; 12:50:26 >

• Arkadaşlar pil kötü çıktı.Gerçek yüzünü gösterdi.Önermiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

Mrb arkadaşlar gösterilen parça kırıldı ve bulamıyorum telefonu hurdaya çıkar arkadaş varsa yardımcı olabilir mi ahmt.evrn.64@gmail.com

• Arkadaşlar telefonum hızlı şarj yapmıyor, 3 tane kablo denedim, sarja taktıgımda batarya simgesinde yıldırım işaretide cıkmıyor ama telefon normal şarj oluyor bildirim ışığı yanıyor o kadar, pc ye bağlıyorum onuda görmüyor sadece sarj oluyor ne gibi bir sorunu olur,
    Birde bunun teknik servisi nerde var telefonu alalı 3 yıl oldu ne belgesi var ne faturası nerede yaptırabilirim izmirde oturuyorum

• Orijinal kablo dışında önerebileceğiniz kablo var mı? O kadar type c kablo denedim. Hiçbiri şarj etmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeybekovski

Orijinal kablo dışında önerebileceğiniz kablo var mı? O kadar type c kablo denedim. Hiçbiri şarj etmedi.

Kesin çözüm. Orijinal OnePlus kablosu ile rengi hariç aynı kablodur.

https://www.hepsiburada.com/oppo-vooc-serisi-type-c-sarj-amp-data-kablosu-1m-dl129-pm-HB00000SVMSK

• OxygenOs güncellemesi hazırmış.

https://www.xda-developers.com/oneplus-5-finally-gets-oxygenos-10-0-1-bug-fixes/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yükledik..kasmalar oluyor. henüz başka bir şey tespit edemedim

• 2-3 hafta önce 9 a geri döndüm 3 senedir hiç sıfırlamamıştım telefonu pili kendine geldi şu an memnunum ama eğer yeni güncelleme stabilse geçebilirim. Kullanan arkadaşlar değerlendirebilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: rahatbek

arkadaşlar yeni güncellemeyle volte sorunu yaşadık, eski PDC yöntemi hata veriyor. bir kaç yerde başka bir yöntem gördüm, önce yapamadım, windowsta command director'u kullanmayı bilyorsanız hiç sıkıntılı işlem değilmiş.
    1. adım: bunu buraya tıkla , ve buraya tıkla indirip masaüstünde yeni bir klasöre ikisini de açıyoruz.

2. adım: *#801# tuşlayıp serial ve full port switch düğmelerini on durumuna getiriyoruz ve telefonu bilgisayara bağlıyoruz.

3. adım: ekranın sol alt köşesinde arama kısmına CMD yazında komut dizini çıkıyor. mevcut dizine "cd desktop" yazın masaüstüne geçiyorsunuz, açtığınız klasörün adını biliyorsanız "cd (klasör adı)" yazın, kolay olsun diye AA dedim. klasörün içine girecek, yine dizini devam ediyoruz: "EfsTools.exe efsInfo" yazıyoruz, tırnakça içindekini kopyala yapıştır yapabilirsiniz. entere basınca ekranda telefonun bağlandığı port numarası ve bazı yazılar çıkar.

4. adım: mcfg dosyasını bu şekilde değiştiriyoruz: "EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim" bu komut dizinine yazıyoruz ve entere basıyoruz, sonra tekrar bunu yazıyoruz: "EfsTools.exe writeFile -i mcfg_autoselect_by_uim -o /nv/item_files/mcfg/mcfg_autoselect_by_uim -s 1"

5. adım: buraya tıkla bu dosyayı indirip önceki efs klasörünün içine açıyoruz.

6.adım: "EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -v" dizine bunu yazıyoruz ve entere basıyoruz.
    2.nci sim için de
    "EfsTools.exe uploadDirectory -i mcfg_sw.mbn -o / -s 1" yazıyoruz.
    bu kadar. telefonu recoveryye alıp wipe cache yapıp tekrar açıyoruz. tam açılınca biraz bekleyin volte yazısı çıkar, çıkmıyorsa başka usb port ile aynı adımları deneyin, bende ilk denemede oldu.

Bu yöntemi yaparken qualcomm driverlerı yüklü olsun bilgisayarda.

Kesinlikle başarılı bir yöntem. İlk yapışta volte aktifleşti.

Teşekkürler hocam.

• inferior İ kullanıcısına yanıt

Başta bende de çok fazla takılmalar oldu. Wipe cahce yaptım düzeldi şimdi. Eskisine göre daha akıcı geldi telefon bana göre

• tamirci çiraği kullanıcısına yanıt

şarj durumu nasıl memnun musunuz?

• Bana da geldi güncelleme fakat biraz beklemek niyetindeyim, stabilse ya da sorunları varsa bikaç güne belli eder güncelleyenler bilgilendirirse müteşekkir kalırım.

• 
Sayfa: önceki 375376377378379
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.