Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.754
Cevap
103
Favori
447.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 5T var. Açıkçası tasarımı hâlâ güncel bence. Batarya bulsam 2 sene daha götürür donanım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fox_doctor F kullanıcısına yanıt
    Götürür ama emekli edersin 2 yıl sonra o zamana belki kaç güncelleme gelicek ve batarya sıkıntısı olduğu için gidermi bilinmez yaşam destek ünitesine bağlı gibi şarj cihazı ile gezebilirsin.

Zaten firmalar bu yüzden gömülü batarya yapıyor az çok hem batarya üretilmiyor yada gömülü olduğu için batarya alsan bile ilk günkü gibi olmuyor....

• yeni batarya aldım 1300 mah çıktı. 2 saat ekran süresi her 8 saatte sarj ediyorum Almanya dan bir tanıdık gelirken batarya getirecek eğer iyi çıkarsa 1 2 yıl daha götürür beni kamera hariç telefon dan memnunum.

• benimde 2,5 sene oldu alalı gayet memnunum 9.0.11 sürümünden sonra batarya daha hızlı gitmeye başladı.Keşke kamerası 1-2 tık daha iyi olsaydı diyorum
  • Selamlar

Oneplus telefonları oldum olası çok sevmişimdir. Xiaomi mi8se telefonum var. Bu telefonla takas yapmak mantıklı olur mu? Yoksa saçma bir iş mi olur?

Bir de bu batarya mevzusu cok mu sorunlu, n11 vs baktım 2018 üretim olması performansi cok etkiler mi

Not : hiç oyun oynamam

• En son yüklediğim romun ekran süresini paylaşmak istiyorum.
    Orjinal romdaki arkadaşların dikkatini çekerim :)

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

• m4 kullanıcısına yanıt
    Orjinal değil onlar gerçek değerini yansıtmıyor kısaca. Batarya süresi daha berbat olur.
  • m4 kullanıcısına yanıt
    Söylediğin model ile kıyaslama yapmam doğru olmaz ama one plus tan hertürlü memnun kalacağını garanti ederim. Ben bugüne kadar kullandığım en iyi telefon markası olduğunu düşünüyorum.i phone da kullanmış biri olarak söylüyorum bunu. Bir sonraki telefon modelim de kesinlikle one plus ın bir modeli olacak. Bataryaya gelirsek telefonu çok yormazsan batarya ile ilgili bir sorunu yok telefonun,sadece Türkiye'de resmi satışı olmadığı için parça bulmak daha doğrusu orjinal parça bulmak zor oluyor. Ben 2,5 yıldır one plus 5 kullanıyorum herhangi bir en ufak sorun yaşamadım. Ara da oyun oynamışlığım var ama aşırı derecede oyun oynamadığım için batarya konusunda henüz bir sorun olmadı. yani şarjı gün aşırı gidiyor çok rahat hâlâ.

• CheckVizoR kullanıcısına yanıt
    hangi rom hocam ve bug vs durumu nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptosy

hangi rom hocam ve bug vs durumu nasıl
    https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/development/rom-theone5os-v5-0-5-0-4-v8-0-ob8-t3776574
    Bu rom hocam. 2 haftayı geçti kullanma sürem. Herhangi bir olumsuzluk yaşamadım hocam. Denemek isteyene tavsiye ederim. Şaşkınım şahsen. Daha önce de kullandım. Bu kadar ekran süresi almamıştım.

• Çok teşekkürler, birçok marka kullandım ama hep oneplus içimde kaldı. Bakalım uygun bir takas bulursam ins alırım

• Beyler kaç saat ekran süresi alıyorsunuz 3 saat falan anca alıyorum 1 gün zor çıkıyor vallahi batarya iyice mezara girecem beni rahat bırak diyor. Telefonun çalışma prensibinde bir sıkıntı yok ben bayadır wipe falan yapmadım ama arada bir kasmalar olunca reset atıp o şekilde devam ediyorum diyebilirim.
  • Merhabalar,

İki yıldır sadeliğinden ve hızından memnuniyetle kullandığım OnePlus 5'im geçen gün durup dururken donmaya, ekranlar arası geçişlerde duraksamaya başladı. Ekran kilidini açarken de karıncalanmalar çıkmaya başladı.

Önce otomatik güncellemeyle yakın zamanda güncellenen programları yoklayıp sildim. İşe yaramayınca yedeğimi alıp factory reset denedim ama bana mısın demedi.
    Markanın kendi sayfasındaki ve forumundaki yöntemleri denedim, onlarda işe yaramadı. Mesaj attım dönen olmadı.

Bu başlık içerisinden de aramalarda bulundum ama çok eskiye dayalı şeyler çıktı.

Bu durumun son gelen güncellemeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama bunu bilecek kadar da bilgili değilim.

Kısacası; bu duruma yardım edebilecek, çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar?
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    1 ay önce 7 saat aldığımı hatırlıyorum hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider03

Merhabalar,

İki yıldır sadeliğinden ve hızından memnuniyetle kullandığım OnePlus 5'im geçen gün durup dururken donmaya, ekranlar arası geçişlerde duraksamaya başladı. Ekran kilidini açarken de karıncalanmalar çıkmaya başladı.

Önce otomatik güncellemeyle yakın zamanda güncellenen programları yoklayıp sildim. İşe yaramayınca yedeğimi alıp factory reset denedim ama bana mısın demedi.
    Markanın kendi sayfasındaki ve forumundaki yöntemleri denedim, onlarda işe yaramadı. Mesaj attım dönen olmadı.

Bu başlık içerisinden de aramalarda bulundum ama çok eskiye dayalı şeyler çıktı.

Bu durumun son gelen güncellemeden kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama bunu bilecek kadar da bilgili değilim.

Son güncel romu indirip twrpden factory reset yapıp ardından flashlarsaniz düzelir diye düşünüyorum. Bu arada kapatmadiysaniz geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatın hıza baya etkisi var

• quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Beyler kaç saat ekran süresi alıyorsunuz 3 saat falan anca alıyorum 1 gün zor çıkıyor vallahi batarya iyice mezara girecem beni rahat bırak diyor. Telefonun çalışma prensibinde bir sıkıntı yok ben bayadır wipe falan yapmadım ama arada bir kasmalar olunca reset atıp o şekilde devam ediyorum diyebilirim.
    3 saat az. 1 saattir arkada idm çalışıyor şuan yüzde 45 şarjım var. Gerçi benimki 5t modeli ama fark yok zaten 5 ile arasında. Hard reset şart gibi. Xceed kernel kullanıyorum bir de bununda az buçuk etkisi vardır. Oneplus diagnostic indirip batarya sağlığına bakın birde. Yüzde 80in altına düştüyse degisitirin bataryayı
    ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peaky -- 6 Nisan 2020; 1:3:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Son güncel romu indirip twrpden factory reset yapıp ardından flashlarsaniz düzelir diye düşünüyorum. Bu arada kapatmadiysaniz geliştirici seçeneklerinden animasyonları kapatın hıza baya etkisi var

Alıntıları Göster
    Rom olaylarına girmemiştim, pek bilgim yok lakin animasyon olayını kapatmayı deneyim. Teşekkür ederim öneriniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider03

Merhabalar,

@Spider03
    Bootloader kilidini açarak twrp yükleyip rom atabilir misin hocam?

@ICromwelleI
    Ben yukarıda paylaştım hocam. 8 saati geçiyor benim ekran süresi. Rom varsa telefonda bir de benim söylediğim romu dene istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

@Spider03

@ICromwelleI
    Ben yukarıda paylaştım hocam. 8 saati geçiyor benim ekran süresi. Rom varsa telefonda bir de benim söylediğim romu dene istersen.

Alıntıları Göster
    O denli hiç bilgim yok. Bir de rom atınca orijinalliği gitmiyor mu? Yani illegal veya korunmasız olmuyor mu? Zira mobil bankacılık işlemlerini aktif olarak kullanıyorum. Güvenlik açığı olmasın öyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

@Spider03

@ICromwelleI

Alıntıları Göster
    O denli hiç bilgim yok. Bir de rom atınca orijinalliği gitmiyor mu? Yani illegal veya korunmasız olmuyor mu? Zira mobil bankacılık işlemlerini aktif olarak kullanıyorum. Güvenlik açığı olmasın öyle?

• 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.