Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.754
Cevap
103
Favori
447.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JrMaster

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpcuvas

cevaplariniz icin cok tesekkurler bana soylenen ithalatci garantili alirsam 4.5 g kullanmazsin ek net paketi alamazsin ve hd ses olmaz...

genel sorum şu ben pazartesi siparisini versem telefon gelse mevcut hatti taksam hizli ve guzel sekilde kullanicam oylemi :)

son soru 128 ve 64 luk modelde cok fark varmi cunku fiyat farki 500 tl :)

1- 4.5G ile uyumlu bir sim kartın var ise sıkıntı olmaz
    2- Ek internet paketi alma ile ilgili böyle bir kısıt yok zaten telefonun 4.5g desteklemiyor birader sana internet yok denilen bir yer duymadım ...
    3- HD ses olayı tamamen operatörlerin işgüzarlığı.. ayrıca HD ses olsa nolur olmasa ne olur ... şarkımı söyleceksin telefondan :)
    4- ilk aldığımda 64/6 almıştım silahlı gasp'a uğradım telefon gitti.. 128/8 aldım bu sefer ikisininde hiç bir sıkıntısını görmedim.. çok yerim olsun dersen 128'al gerek yok 64'de yeter dersen 2gb'lık ram farkını hissetmiyorsun..
    5- Telefonda abudik gubidik uygulamalar olmadığı için gereksiz yer işgali yok
    6- Kamerasını deneme fırsatım olmadı o yüzden objektif bir yorum yapamayacağım... Ön kamerası da gayet iyi görüntülü toplantılar yaptığımda oo ne kadar net görüntünüz var denilmesi hoşuma gitti :)
    7- Ahize ve hoparlör sesi fazlasıyla yeterli.. Mi5s'den sonra gümbür gümbür geliyor hoparlör..Kalite dersen orta-üst diyebilirim
    8- Telefonun hızı mükemmel, Eski telefonlardan vs alışınca sürekli bir bekleme hissiyatı var ama bam bam affetmiyor vallahi, kendimi kötü hissediyorum :) Telefonda işlerini çok hızlı halledince bir şey mi eksik kaldı diye düşünmüyor değilim.
    9- Ekran için diyebileceğim olumsuz bir şey yok her şartta çok iyi görüntüsü var.
    10- Oyun oynamadığımdan o konuda yorumda bulunmayacağım..
    11- Pil yoğun kullanımda sabah 7 akşam 12 temiz çıkartıyor 7 saate yakın ekran açık süresi.. tabi şartlara göre değişir :) mesela bugün tüm gün ofisteyim, yemek harici şuan şarjım %57 ve 3 saat 28dk da ekran açık olmuş..
    12- Dash şarj ve benim powerbank ile telefon çok hızlı şarj olmakta. Dash şarj ile 15 dakika bir yerde takıp şarj etsen, yarım gün+ şarj süren olabilir..

Bu saydıklarım olumlu düşüncelerim.

Olumsuzlar ile

İkonların üzerinde bildirim sayısı göstermemesi,
    Aramaları kayıt altına alamıyor olması, bu beni çok üzdü.. sonradan konuşmaları dinleyip notlar alıyordum artık alamıyorum..
    Her hangi bir cloud tabanlı yedekleme özelliği olmaması bunun ile birlikte telefonu kitlemek için tamamen google'a muhtaç olmak.. xiaomi bu konuda daha iyi sanırım.
    Topluluk uygulamasının çok kötü olması :))
    Mesajlaşma ve Rehber (yeterli ama ) ayarlarının kısıtlı olması..

Önemsiz bir kaç şey daha var :) xiaomiden alışkanlık kalan ..

Telefon hakkında sorulan ve sürekli sorulan aynı sorular hakkında artık cevap vermek sıkıcı geldiği için yazmıyorum.
    Son 20 sayfadır belki daha fazla telefon anlatılıyor ama kimsenin 2 sayfa okumak için parmağını kımıldatmaya niyeti yok görüyorum ki armut piş ağzıma düş :).. Bu tembellik hiç iyi bir şey değil.

Buranın amacı bir şeyler öğrenmek bilgi edinmek ama öncesinde kaynağı incelemek ve araştırmak gerekir.

155. sayfada yazmışım :)

@SeagateWD evet home butonu sağında ve solunda yer alan kapasitif tuşların fonksiyonunu değiştirebiliyorsun ve birden çok görev ataya biliyorsun @SeagateWD .. Son mesajı göremediğim için buraya ekliyorum

DH'de düzgün çalışan bir yer var mı acaba..

Peki arayüzü bir süreden sonra sıkıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar çok garip bir durum mevcut bende şimdi muzik calardan bir muzik aciyorum cihaz gumbur gumbur guzel tok bir sesle sesi veriyor ekolayzir vs yok ama ayni muzigi zil sesi yaptigim zaman ses sanki bass kismini kaybedip tiz bir sekilde caliyor hadi muzik calar belki eko fln kapaliyken sapitti acik tuttu diyerek ayni sarkiyi youtubeden aciyorum orasida gumbur gumbur ama zil sesi yapinca yine tiz ve biraz dusuk cikiyor ses tum sesler son seviyede fakat durum bu şekilde :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

Cihazın ahize ses kalitesi nasıl peki ? İphone veya Sony ler gibi yanımızdakiler konuşmayı duymasın diye yarı seviyeye çekme ihtiyacı oluyor mu 😂

• Arkadaşlar benim cihaza QR kod okutamıyorum. Whatsapp Web kullanamıyorum var mı bu sorunu yaşayan?
  • arkadaslar sadece son 30 sayfayi okuyun

• Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    denemedim bilmiyorum ama alisveriste Qr kode okuttum okudum problem yok

şu an denedim bende problem yok pat diye girdi 😂😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barebelyum -- 22 Aralık 2017; 1:12:27 >
  • Cihaz performansı

İşlemci/Ram/Depolama birimleri cihazın oldukça performanslı zaten bir çok Benchmark da sonuçlar ortada.

Ekranı güzel ben beğeniyorum sıkıntısı yok kişiye göre değişir görsel şeyler sonuçta.

Ahize sesi yüksek kısmak zorunda kalıyorum

Kulaklık sesi yüksek birkaç kulaklık var ve gayet de güzel sonuç alıyorum bu yüzden sıkıntı yok. Hatta kulaklıklarımdan biri gerçekten güçlü bir çıkış da iyi ses verecek düzeyde ve istediği gücü bu telefon karşılayabiliyor.. şarja etkisi var tabi..

Hoparlör sesi en yüksekte bariz aşırı ses veriyor fakat kaliteden de ödün veriyor zaten çok rahatsız edici o kadar yüksek olması. Ben orta ayarda kullanıyorum bazen o bile yüksek geliyor.

Kamera şuan için üstün bir deney ve kullanım yapmadım ama açıkçası kötü değil çok harika da değil. :) Yazın göreceğim artık güzel havalarda. Oreo ile daha iyi hale geldiğini belirten forum mesajları da var (oneplus forumlarında)

Kamera flaşlı çekimleri güzel.. Flaş için kullanılan ledler epeyce güçlü.

Ön kamara çılgın birşey gerçekten :) acayip sevdim diyebilirim

Batarya süresi harika ben gerçekten 24 saatte bir kere telefon şarj eder hale geldim. Halen bazen inanamıyorum :))

Uygulama performansı harika ne açarsan aç miss.. Bazı arkadaşlar şu uygulama sıkıntı yaratıyor vs gibi şeyler yazıyorlar. Telefondan değil uygulamanın kendisinden kaynaklı.. özellikle Instagram ve Microsoft outlook... Çevremde Android kullanan kişiler de bunlardan şikayetçi..

Oyun oynamadığım için bu konuda yorum yapamıyorum.

Telefon üzerinden yer alan parmak izi okuyucu resmen 2x iPhone kalitesinde böyle birşey yok ya dokunma ile açılması arasındaki farkı algılamak zor...

Işık sensörü çok iyi çalışıyor ve geçişleri çok nadir fark ediyorsunuz..

Led ışığı biraz daha güçlü olabilirdi bildirimler vs bazen fark etmiyorum.

Telefonun kapasitif ve ana ekran tuşu fonksiyonları yapılandırılabilir seçenekler sunmaktadır.

Gece modu fonksiyonu ile ekran ışık ve renk dengesi otomatik olarak telefon tarafından ekstra müdahale edilerek daha az göz yorar hale geliyor.

Okuma modu ile telefon ekranı monogram oluyor. Bazı arkadaşlar mürekkep ekran vs gibi olmasını bekliyor sanırım ama öyle değil :) sadece monogram oluyor ve renkleri gri tonlarda çekiyor.. siyah ve beyaz hariç.. O yüzdendir ki tam bir e-okuyucu cihaz hissiyatı vermiyor.

Mobil şebeke çekim gücü ve wifi çekimi iyi.. bazı arkadaşlar wi-fi gücü düşük gibi şikayetleri gördüm ama ben sıkıntı yaşamadım.. Birşey diyemiyorum..

Oyun modunda bazı fonksiyonları devre dışı bırakıyor veya yanlış dokunmayı rahatsız edilmeyi engelliyor gibi şeyleri mevcut. Kullanmadım.

Programlı açma kapama mevcut.

Cep modu mevcut ve işe yarıyor sensör üstü geniş bir şekilde kapandı mı cep modu uyarısını görebilirsiniz.. Bazen de toz ve yağlanma artar ise temizlik uyarısı göstermektedir.

Arayüz gayet sade. Sıkıldım, sıkılırım, sevmedim, diyen olursa Google Play'dan nova launcher indirsin.

Arayüzün badge icon desteği yok. Yani bu demek oluyor ki simgeler üzerinde bildirim sayısını görmüyor olacaksınız.

Cihazın malzeme kalitesi de yüksek öyle dandik bir hissiyatı yok.

JellyEffect denilen olay.. Yani gerçekten bunu bahane edip cihazı almayan adam ^^zaten almasın bize özel kalsın. Ciddi düşüncem bu artık. ^^ Bir kere bile gözüm takılmadı şu olaya ki akşama kadar mail döküman mail döküman...

Özetle telefon uçuyor.

Eksik olduğunu düşündüğüm şeyler.

# Dahili bir e-posta uygulaması yok.

# Konuşma ses kaydı yok.. var aslında ama operatör ayarınamı ne bırakmışlar. Sadece destekleyen operatörlerde ses kayıt özelliği çıkıyor.

# İkonla üzerinde bildirim sayısını gösterme yok.

# Galeri resim düzenleme yeteneği düşük.

# Cloud destekli bir yedekleme hizmeti yok (iCloud gibi)

# Dahili bir güvenlik hizmeti yok.. en azından bir antivirüs programı ile anlaşmalı olabilirdi.

# Arama ve mesajlaşma uygulamaları yeterli ama az özellikli.

# Son uygulamar ekranında kaç GB ram tüketimi var vs göstermiyor.

# Forum uygulaması dandik. Karma karışık bir ortamı var.. :)

Not: Eklemeler Yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 22 Aralık 2017; 10:48:59 >

• cok guzel yazmissin ha ha ha forum vallahi alaha emanet gidiyor ha ha ha

• quote:

Orijinalden alıntı: SeagateWD

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alpcuvas

cevaplariniz icin cok tesekkurler bana soylenen ithalatci garantili alirsam 4.5 g kullanmazsin ek net paketi alamazsin ve hd ses olmaz...

genel sorum şu ben pazartesi siparisini versem telefon gelse mevcut hatti taksam hizli ve guzel sekilde kullanicam oylemi :)

son soru 128 ve 64 luk modelde cok fark varmi cunku fiyat farki 500 tl :)

1- 4.5G ile uyumlu bir sim kartın var ise sıkıntı olmaz
    2- Ek internet paketi alma ile ilgili böyle bir kısıt yok zaten telefonun 4.5g desteklemiyor birader sana internet yok denilen bir yer duymadım ...
    3- HD ses olayı tamamen operatörlerin işgüzarlığı.. ayrıca HD ses olsa nolur olmasa ne olur ... şarkımı söyleceksin telefondan :)
    4- ilk aldığımda 64/6 almıştım silahlı gasp'a uğradım telefon gitti.. 128/8 aldım bu sefer ikisininde hiç bir sıkıntısını görmedim.. çok yerim olsun dersen 128'al gerek yok 64'de yeter dersen 2gb'lık ram farkını hissetmiyorsun..
    5- Telefonda abudik gubidik uygulamalar olmadığı için gereksiz yer işgali yok
    6- Kamerasını deneme fırsatım olmadı o yüzden objektif bir yorum yapamayacağım... Ön kamerası da gayet iyi görüntülü toplantılar yaptığımda oo ne kadar net görüntünüz var denilmesi hoşuma gitti :)
    7- Ahize ve hoparlör sesi fazlasıyla yeterli.. Mi5s'den sonra gümbür gümbür geliyor hoparlör..Kalite dersen orta-üst diyebilirim
    8- Telefonun hızı mükemmel, Eski telefonlardan vs alışınca sürekli bir bekleme hissiyatı var ama bam bam affetmiyor vallahi, kendimi kötü hissediyorum :) Telefonda işlerini çok hızlı halledince bir şey mi eksik kaldı diye düşünmüyor değilim.
    9- Ekran için diyebileceğim olumsuz bir şey yok her şartta çok iyi görüntüsü var.
    10- Oyun oynamadığımdan o konuda yorumda bulunmayacağım..
    11- Pil yoğun kullanımda sabah 7 akşam 12 temiz çıkartıyor 7 saate yakın ekran açık süresi.. tabi şartlara göre değişir :) mesela bugün tüm gün ofisteyim, yemek harici şuan şarjım %57 ve 3 saat 28dk da ekran açık olmuş..
    12- Dash şarj ve benim powerbank ile telefon çok hızlı şarj olmakta. Dash şarj ile 15 dakika bir yerde takıp şarj etsen, yarım gün+ şarj süren olabilir..

Bu saydıklarım olumlu düşüncelerim.

Olumsuzlar ile

İkonların üzerinde bildirim sayısı göstermemesi,
    Aramaları kayıt altına alamıyor olması, bu beni çok üzdü.. sonradan konuşmaları dinleyip notlar alıyordum artık alamıyorum..
    Her hangi bir cloud tabanlı yedekleme özelliği olmaması bunun ile birlikte telefonu kitlemek için tamamen google'a muhtaç olmak.. xiaomi bu konuda daha iyi sanırım.
    Topluluk uygulamasının çok kötü olması :))
    Mesajlaşma ve Rehber (yeterli ama ) ayarlarının kısıtlı olması..

Önemsiz bir kaç şey daha var :) xiaomiden alışkanlık kalan ..

Telefon hakkında sorulan ve sürekli sorulan aynı sorular hakkında artık cevap vermek sıkıcı geldiği için yazmıyorum.
    Son 20 sayfadır belki daha fazla telefon anlatılıyor ama kimsenin 2 sayfa okumak için parmağını kımıldatmaya niyeti yok görüyorum ki armut piş ağzıma düş :).. Bu tembellik hiç iyi bir şey değil.

Buranın amacı bir şeyler öğrenmek bilgi edinmek ama öncesinde kaynağı incelemek ve araştırmak gerekir.

155. sayfada yazmışım :)

Merhaba, home butonundaki geri ve menü tuşlarını tam tersi yapabiliyor muyuz samsunglardaki gibi?

Dans bile ettirirsin...

• Oneplus cihazlara yeni geçenler için samsungtaki smart switch tarzında bir veri aktarma programı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

Oneplus cihazlara yeni geçenler için samsungtaki smart switch tarzında bir veri aktarma programı var mı?

yanlış hatırlamıyor isem kurulum sırasında başka bir cihazdan alma işlemini yapıyor ama google drive kullanıyor diğer cihazı google drive a yedeklemek gerekiyor sanırım.

Saygılar
  • Naçizane bu da benim pil sürelerim ilk defa bir telefon ile iki gün çıkarttım. Ekran kullanımım günlük rutin işlerimi yapıyorum. oyun oynamam whatsapp wechat telefon görüşmesi ve bluetooth kulaklığım bağlı idi 24 saatte.

Kullanılan rom xXx custom rom oreo beta. ben memnunum. custom rom düşünen olursa düşünmeden geçsin.

Saygılarımla

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

• SeagateWD S kullanıcısına yanıt
    Evet değiştirebiliyorsunuz. Görseldeki seçeneği aktif edin

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

• Bu cihazı rootlarsak garantisi gider mi?

@barebelyum seni çok yorduk ama 1-2 haftaya şu Android'e yeniden alışırsam kendime gelecem şuan bilgilerimi kazanmaya çalışıyorum 😀😀

• ne kadar güvenilir bilmiyorum ama antutu'da 4.5.14'te 183500 puanı görürken, 4.5.15'te 172.000'den yukarısını görmüyorum.

gözle görülür bir fark var mı, şimdilik yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Admdgnx

Bu cihazı rootlarsak garantisi gider mi?

@barebelyum seni çok yorduk ama 1-2 haftaya şu Android'e yeniden alışırsam kendime gelecem şuan bilgilerimi kazanmaya çalışıyorum 😀😀

root cihazı garanti dışı yapar ama tekrar stock yüklemek çok zor olmadığı için root'lamanızı tavsiye ederim

saygılar
  • JrMaster kullanıcısına yanıt
    @JrMaster :
    Programlı açma kapama mevcut. demişsiniz

yanlış anlamadıysam, belirli bir saatte kapan, sonra belirlenen saatte açılma özelliği gibi bir şey mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pinarbey -- 22 Aralık 2017; 11:21:23 >
  • Beyler ram temizleme ve guvenlik icin yuklu bir uygulamasi yok onerisi olan varmi

• burcink kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabınız için, stock rom cmd'yle mi yükleniyor komut girerek? 1 yıldır iOS kullanıyordum uzak kaldım Android'e.
    Saygılar.
  • Admdgnx A kullanıcısına yanıt
    ben sideload ile yüklüyorum üstad. onun haricindekileri twrp ile atıyorum. gerekli dosyaları usb ye atıp, otg ile bağlanıp yüklüyorum.

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.