Şimdi Ara

OnePlus 5 için Android 8.0 sürümü ve OxygenOS 5.0 arayüz güncellemeleri yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    OnePlus 5 için iki adet Android Beta derlemesinden sonra Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlandı. Firma, ayrıca güncelleme paketiyle birlikte OxygenOS 5.0 arayüz sürümünü de OnePlus 5 kullanıcılarının hizmetine sundu. Önemli yenilikleri bünyesinde barındıran güncellemeye gelin hep birlikte yakından bakalım.

Güncellemede Launcher optimizasyonlarının yanı sıra yenilenen tasarımıyla yeni kullanıcı arayüzü de OnePlus 5 kullanıcılarına merhaba diyor. Birtakım iyileştirmeleri de bünyesinde barındıran güncelleme fotoğraf kalitesi için optimizasyonlar ve Portre Modu için yeni eklenmiş güzellik efekti gibi kamera uygulamasında bazı değişiklikleri beraberinde getiriyor.

• Paralel Uygulamalar özelliği eklendi: OnePlus kullanıcıları; Facebook, WhatsApp ve LinkedIn gibi uygulamalarda aynı anda birden fazla hesabı kullanabilecek.
    • Hızlı Ayarlar için yeni tasarım.
    • Uygulama kaldırma ekranının tasarımı yenilendi.
    • "Uyarlanabilir model" ekran kalibrasyonu eklendi.
    • Wi-Fi için optimizasyonlar yapıldı.
    • Pil tasarrufu için çeşitli optimizasyonlar yapıldı.
    • Android, Aralık ayı güvenlik yaması eklendi.

Güncelleme şimdilik bazı bölgeler için yayınlanmış durumda. Güncelleme, ülkemiz dahil diğer bölgeler için birkaç gün içerisinde indirmeye sunulacak.

Güncellemenin cihazınız için yayınlanıp yayınlamadığını Ayarlar > Sistem güncellemeleri sıralamasını takip ederek öğrenebilirsiniz.

• Güzel telefon ama şu ekranı da bir 2K yapsalar yıl olacak 2018 hâlâ 1080p günlük kullanımda rahatsız etmez de VR kaskları kullanınca çamur oluyor görüntü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rachsuchtig

Güzel telefon ama şu ekranı da bir 2K yapsalar yıl olacak 2018 hâlâ 1080p günlük kullanımda rahatsız etmez de VR kaskları kullanınca çamur oluyor görüntü.

vr kullanan kaç kişi var? ben söyliyeyim 100 kişiden 5 kişi ya kullanıyordur ya da kullanmıyordur, ekran çözünürlüğü artsa bu aynı zamanda pile yansıyacak ve uzun zamanda performansada etki edecek o yüzden çokta gerekli bir şey olduğunu sanmıyorum.
  • 1080p pentile ekran beni normal kullanımda da rahatsız ediyor. Özellikle bazı renklerde aradaki boşluklar bariz görünüyor.
  • Şimdilik öyle ama biraz da geleceğe bakmalı VR çok hızlı gelişiyor ve ben telefonu bir seneliğine almıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncellemek isteyen VPN indirip Canada'yı seçip indirebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hobar kullanıcısına yanıt
    Onun sebebi PenTile ekranlarda üç alt piksel yerine iki alt piksel barındırması. RGB dizilimli FHD ekranda aynı sorunları yaşamazsın. Ama FHD PenTile ekranda bu boşlukların görünmesi normal.

FHD çözünürlüğe sahip TFT ekran kullanılan modellerde keskinlik daha fazla iken aynı çözünürlükte OLED ekranlarda keskinlik düşüktür. O yüzden VR için TFT ekranlarda 2K gereksiz ama OLED ekranlarda 2K olması gerekir. Ben de VR'yi gereksiz gördüğüm için OLED ekranlarda FHD de benim için yeterli. Pil tüketimi de daha azdır.

FHD PenTile OLED ekranın gerçek çözünürlüğü 720*1280 (HD) pikseldir. QHD yani 2K (1440p) PenTile ekranın gerçek çözünürlüğü ise ~960*1707 pikseldir. Yani gerçekte PenTile 2K ekranlar aslında FHD bile değiller.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.