Şimdi Ara

ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0 Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.692
Cevap
19
Favori
82.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!

Renk seçenekleri

Gunmetal

ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!

Soft gold

ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!

Teknik özellikler

Boyutlar 152.7 x 74.7 x 7.35 mm
    Ağırlık 158 g
    Malzeme Alüminyum
    Renk Metal – Altın
    Ara Yüz Oxygen OS
    İşletim Sistemi Android™ 6.0 Marshmallow
    İşlemci Qualcomm® Snapdragon™ 821 Quad Core, Kryo™: 2x 2.35 GHz, 2x 1.6 GHz
    GPU Adreno™ 530
    Ram Bellek 6 GB LPDDR4
    Depolama Alanı 64GB / 128GB UFS 2.0
    Parmak İzi Okuyucu Var
    Şarj – Data Girişi Type-C
    Sim Kart Çift Sim – Nano Sİm
    3.5 mm Çıkış Var
    Batarya 3,400 mAh Çıkarılamaz
    Şarj Sistemi Dash Charge (5V, 4A)
    4G LTE Var Cat. 6
    Wi-Fi Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
    Bluetooth Bluetooth® 4.2
    NFC Var
    GPS Var GPS, GLONASS, BeiDou
    Ekran Boyutu 5.5 inc
    Çözünürlük 1080p Full HD (1920 x 1080) 401 ppi
    Kaplama Corning® Gorilla® Glass 4
    Ekran Tipi AMOLED
    Arka Kamera 16 MP/OIS+EIS
    Sensör Sony IMX 298 Sensor
    Video Kaydı 4K Çözünülük 30 FPS
    Slow Motion 720p – 120 FPS
    Raw Çekim Var
    Ön Kamera 16 MP
    Sensör Samsung 3P8SP Sensor
    Auto Focus Var
    Video Çözünürlüğü 1080p – Full HD

Hız karşılaştırma testleri

Batarya tüketim testi

Kamera karşılaştırması

Telefonun günlük batarya kullanımını iyileştirmek için bilgiler;

1.Ayarlar-Yedekle ve sıfırla-Verilerimi yedekle kesinlikle kapalı olacak.
    2.Ayarlar-Bildirimler-İstediğin uygulamaya tıklayıp ardından Tümünü engelleye tıkla. Önemli takip ettiğiniz uygulamalar haricinde geri kalan hepsinin bildirim vermesini bu şekilde engelleyin çünkü arkaplanda şarj yiyor.
    3. Ayarlar-uygulamalar-istediğiniz uygulamayı seçin ve izinlere basın. İzinlerden konum olanları deaktif edin. Haritalar, swarm, face gibi check in yaptıklarınız haricinde diğer uygulamaların konumunuzu kullanması mantıksız, kapatın.
    4. Ayarlar-uygulamalar-istediğin bir uygulama seç-veri kullanımına gel-Arka plan veriler seçeneğini deaktif edin. Sadece bildirim almak istediğiniz sosyal medya whatsapp vs.uygulamalar aktif kalsın. Açık olması çok şarj yer. İki üç ve dördüncü maddedekileri her uygulama için tek tek kontrol edin zahmetli olsa da işe yarar.
    5. Ekran parlaklığı otomatikte olsun hep, yeterli parlaklık veriyor her zaman.
    6. Bluetooth nfc gerekmedikçe kapalı dursun
    7. Oynamadığınız oyun veya kullanmadığınız uygulamaları direk silin telefonda tutmayın.
    8. Root yapabiliyorsanız yapın. Ardından greenify programını kurup aktif kullanmadığınız uygulamaları uyutun. bu çok etkili oluyor.
    9. Ayarlar-uygulamalar-google play hizmetleri-depolama-alanı yönet-tüm verileri temizle. Bunu haftada bir yapabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra restart atın.
    10. Pil kullanımında özellikle gereğinden fazla şarj yiyen uygulamanız varsa playstore'den kaldırıp tekrar kurun.
    11. Siyahi duvar kağıtları ve temalar daha az şarj yer amoled teknolojisinden dolayı, ama bariz fark görünmez.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_mero -- 1 Ekim 2018; 8:24:46 >

• Telefonu birkaç saattir kullanıyorum ilk izlenimlerim gerçekten çok iyi oldu. İnternette gördüğüm videolardan ve fotoğraflardan çok daha şık bir cihazmış gerçekten. Sandığımdan daha ince ve malzeme kalitesi çok kaliteli. Cihazı aldım diye abartı şekilde övmem kesinlikle, daha önce kullanmadığım marka kalmadı. Xiaomi,ZTE,ZUK amiral gemileri geçti elimden, Samsung ve iPhone saymıyorum bile, Oneplus 3T deki sağlamlık hissi ve kalite gerçekten hissettiriyor kendisini. iPhone 6S ile HTC arasında bir kalite hissi veriyor, Xiaomi Mi5S de inceleme fırsatı bulmuştum ama 3T kesinlikle Mi5S den daha kaliteli malzemeye sahip, Mi5S almayı düşünüyordum ama ekrandaki iç çerçeve olsun, band 20 nin olmayışı gibi nedenlerden dolayı vazgeçmiştim, Mi5S in malzeme kalitesini beğenmiştim ama 3T gerçekten çok daha şık ve oturaklı bir tasarıma ve malzemeye sahip.

Neyse gelelim kameraya, internette bazı yorumlarda kameradan memnun kalmayanları görmüştüm ama kamera gerçekten harika. Şuan elimde Samsung S7 EDGE var onunla karşılaştırdığımda gerçekten 3T nin kamera konusunda öyle ezildiği büzüldüğü falan yok, tamam S7 edge daha iyi kamera konusunda ama S7 den 3T ye geçen biri mutsuz olmaz yani kamera konusunda. Ön kamera zaten efsane. Öyle hastalık derecesinde kameraya önem veren biriyseniz bişey diyemem ama benim gibi bir çok cihaz ve marka kulllanmış teknoloji hastası biri çok beğendi öyle söyleyeyim.

Pil performansı için henüz bişey diyemem ama şarj olma hızı gerçekten çok iyi Dash charge olayı çok iyi, cihazı şarja taktım ilk dolmuşmu diye ilk baktığımda %100 olduğunun gördüm. Gerçi quick charge olayı artık bir çok cihazda var ama 3T bu konuda da lider sanırım.

Parmakizi okuyucu gerçekten çok hızlı, şimdiye kadar gördüğüm en iyi parmakizi okuyucu iphone 7 de vardı ama 3T de kesinlikle bu konuda iphone 7 ayarında bir hız sunuyor, andoroid dünyasında zaten daha hızlı parmakizi okuyucu görmedim sanırım android cihazlar içinde en iyisi. Parmakizine dokunduğunuz anda ana ekranda buluyorsunuz kendinizi, siz cihazı değil cihaz sizi bekliyor:) Cihazı yanıltmak için farklı parmaklar ile çeşitli denemeler yaptım ama yanılmadı gayet stabil çalışıyor.

Performansa zaten diyecek bişey yok, tek kelimeyle harika ve şuan android dünyasının en iyisi diyebilirim.

Ekranda jelatinle geliyor bu güzel düşünülmüş bir detay. Şarj aleti, şarj kablosu falan kaliteli. Bildirim ışığı çok renkli ve kaliteli.

Ses seviyesi konusunda da bazı memnuniyetsiz yorumlar okumuştum ama ses seviyesi ve kalitesi bence çok iyi. Daha önce kullandığım xiaomi ve zuk gibi cihazlardan amiral gemilerinden çok daha iyi. Kulaklık tuşları da çalışıyor. Alert slider çok kullanışlı.

Sonuç olarak şimdilik uzun yıllar kullanılabilecek bir cihaz izlenimi verdi bile. Parasını sonuna kadar hakeden bir cihaz, iphone SE den bu cihaza geçtim bu yüzden benim için tek sıkıntı ekran boyutunun fazla büyük olması, eğer 5.5'' ekrana alışabilirsem gerçekten efsane cihaz, almayı düşünenlere tavsiye ederim.
  • Allah sahibine bağışlasın güzel telefon :) Yok yok desek yeridir. Kamera optimizasyonu biraz zayıf sanırım ama donanımsal olarak fena olmadığı için belki güncelleme ile daha iyi sonuçlar alabilir. Bir üst model lens kullansa tadından yenmezdi. En fazla 4-5 dolar fark olurdu. Yazık etmiş şu güzelim donanıma.
  • merhaba arkadaşlar görünüşe göre konu daha doğum aşamasında:)

Ben de Almanya' ya sipariş verdim. 13 Ocak ta gelecek telefon. 439 euro, 1646 tl.ye mal oldu.

Rhino shield kılıf oldukça başarılı askeri standartta koruma sağlıyor, benim gibi senede 2-3 ekran kıran biriyseniz ilginizi çekebilir.

Ben hala daha nubia Z11, Axon 7 ve Huawei MAte 9 arasında gidip geliyorum da.

Z11 yanları sıfır çerçeveli tasarımı ile ele alınca farklı bir tecrübe.

Axon 7 HiFi ses çipleri ve hoparlör çekici geliyor.

Mate 9 ise 5.5" kasaya 5.9" sığdırması, çift lensli kamerası ve kullanıcı alışkanlıklarını öğrenen akıllı arayüzü ile dikkat çekiyor.

Cihazımı aldım ama hala acaba var aklımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

merhaba arkadaşlar görünüşe göre konu daha doğum aşamasında:)

Ben de Almanya' ya sipariş verdim. 13 Ocak ta gelecek telefon. 439 euro, 1646 tl.ye mal oldu.

Rhino shield kılıf oldukça başarılı askeri standartta koruma sağlıyor, benim gibi senede 2-3 ekran kıran biriyseniz ilginizi çekebilir.

Mate 9 ise 5.5" kasaya 5.9" sığdırması, çift lensli kamerası ve kullanıcı alışkanlıklarını öğrenen akıllı arayüzü ile dikkat çekiyor.

Hocam nereden sipariş verdiniz acaba?
  • KilliKarpuz kullanıcısına yanıt
    https://oneplus.net

buradan aldım, avrupada dükkanda satılan bir telefon değil zaten. İngiltereden yollanıyor.
  • quote:

merhaba arkadaşlar görünüşe göre konu daha doğum aşamasında:)

sizin modellerin haricinde benim aklımda ayrıca htc 10 da vardı. ben oneplus3t ile htc arasında gittim geldim htc de karar kıldım.
  • 2017 de ki hedefim bakalım nasip
  • Ben de dün sipariş verdim. 4-5 ocak gibi elimde olur telefon. Şu an telefon elinde olan biri varsa izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada kılıf önerisi ala bilirmiyim? Çok kararsızım o konuda.
  • quote:

https://oneplus.net

buradan aldım, avrupada dükkanda satılan bir telefon değil zaten. İngiltereden yollanıyor.

İngiltere'de o2 magazalarinda satilmaya baslandi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Last Beerbender kullanıcısına yanıt
    iyi olmuş, gelecek vaat eden opsiyonları arttıran firmaların gelişmesi lazım
  • Askeri derecede koruma sertifikası olan, bumper case tarzı bir kılıf.

https://rhinoshield.io/products/oneplus-3-3t-bumper-case?variant=21813759553

incelemeler:

https://youtu.be/89M4AdgVSmE

https://youtu.be/GhmoxjptZcM
  • Allah nasip ederse salı günü elimde olacak cihaz
  • deneyimlerini yazarsan seviniriz.
  • Özellikle kamera gece çekimi konusunda detaylı tecrübe aktarımına ihtiyacım var. Nedense kimse bu telefon hakkında görüş bildirmiyor. Kimse memnun değil herhalde :)
  • Hız ve batarya karşılaştırma testleri ilk mesaja eklendi. Forum nedense fotoğrafları göstermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Regionella -- 18 Aralık 2016; 20:21:51 >
  • Bir hız testi daha

• selam arkadaşlar nasipse 2 ocakta one 3t ingiltereden bir arkadaşıma aldırdım ve geliyor ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!ONEPLUS 3T KULLANICILARI KULÜBÜ OREO 8.0  Oxygen OS 5.0.6 ANDROİDİN EN HIZLI TELEFONU!
  • Hayırlı olsun kardeşim, geldiğinde burda bir incelemesini yaparsan sevinirim. kılıfı ayrı mı aldın paketle beraber mi geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Hayırlı olsun kardeşim, geldiğinde burda bir incelemesini yaparsan sevinirim. kılıfı ayrı mı aldın paketle beraber mi geliyor?

Saol dostum kılıf ayrı aldırdım yanında vermiyorlardı tabi hatta şuan İphone plus 7 256gb kullanıyorum geldiginde kıyaslamada yaparım saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.