Şimdi Ara

ONEPLUS 2 KULLANICILARI KULÜBÜ (OxygenOS 3.5.8 OTA GELDİ) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
17
Favori
20.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, OnePlus 2 için elimde orjinal bambu ve kevlar kapak ayrıca microusb-usb type-c dönüştürücü bulunmaktadır. Kapaklar için tanesi 30 TL ve dönüştürücü için 15 TL talep ediyorum. ilgilenenler pmden irtibata geçebilir.
  • Selam arkadaşlar bende de ONE A2005 var 64 GB Çift simli ama çok sorunlarım var.

1- IMEI kayıt için uğraştım BTK ya kaydedecektim fakat sadece 1 IMEI kaydedebilirsin dediler... Hangi IMEI kaydedilecek dedim farketmez dedi arkadaş
    2- Bende kutu arkasında yazan IMEI2 yi kaydettim. Fakat bu sefer telefonum asla arama yapmıyor. Slot 2 ye takınca internete felan giriyor fakat arama yapmıyor (Hücresel Ağ kullanılamıyor) diyor
    3- Slot 1 e takınca simi bu sefer Yalnızca Acil Çağrılar diyor.

Son güncelle yüklü. Nerde hata var? Imei 1 imi kaydettirmem gerekirdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pandemic

Selam arkadaşlar bende de ONE A2005 var 64 GB Çift simli ama çok sorunlarım var.

1- IMEI kayıt için uğraştım BTK ya kaydedecektim fakat sadece 1 IMEI kaydedebilirsin dediler... Hangi IMEI kaydedilecek dedim farketmez dedi arkadaş
    2- Bende kutu arkasında yazan IMEI2 yi kaydettim. Fakat bu sefer telefonum asla arama yapmıyor. Slot 2 ye takınca internete felan giriyor fakat arama yapmıyor (Hücresel Ağ kullanılamıyor) diyor
    3- Slot 1 e takınca simi bu sefer Yalnızca Acil Çağrılar diyor.

Son güncelle yüklü. Nerde hata var? Imei 1 imi kaydettirmem gerekirdi?

Çift sim kullanmak için her iki imei de kaydetmeniz gerekiyordu. İki imei aynı anda kaydederken sorun yaşıyorsanız 1. imei kaydedilmeliydi. Artık tek çözümü başka bir pasaporta imei 1 kaydı yaptırmanız.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    BTK daki arkadaş farketmez hangi IMEI kaydedersen kaydet demişti. Bende 2. IMEI kaydettim ama arama vs hiçbirşey yapılmıyor. Her iki sim yuvasınıda denedim ama olmadı.

Beni yanlış yönlendirdiler. Diğer IMEI yani 1. imei ile değiştirirler umarım. Arayacağım.

Uğraştığımız rezilliklere bak. BTK bile bizi yanlış yönlendiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 7 Ekim 2016; 12:15:53 >
  • quote:

BTK daki arkadaş farketmez hangi IMEI kaydedersen kaydet demişti. Bende 2. IMEI kaydettim ama arama vs hiçbirşey yapılmıyor. Her iki sim yuvasınıda denedim ama olmadı.

Beni yanlış yönlendirdiler. Diğer IMEI yani 1. imei ile değiştirirler umarım. Arayacağım.

Uğraştığımız rezilliklere bak. BTK bile bizi yanlış yönlendiriyor.

Liyakata göre memur almadığımız için normal bunlar. Fakat değiştirme işi çok zahmetli olabilir. Değiştirebilirseniz sadece sim 1 kullanılacak zaten. Sim 2 yine çalışmayacak.
    Sonuç olarak Kutu arkasında yazan IMEI 1 mi kaydedil meliydi?

Yani sorun bu mu? Diğer imei yi de kaydetsem %100 çalışır mı?

Neden 2. IMEI kayıtlı ise çalışmaz bu telefon onu da anlamadım. Yazılımsal bir sorun mu?
  • quote:

Sonuç olarak Kutu arkasında yazan IMEI 1 mi kaydedil meliydi?

Yani sorun bu mu? Diğer imei yi de kaydetsem %100 çalışır mı?

Neden 2. IMEI kayıtlı ise çalışmaz bu telefon onu da anlamadım. Yazılımsal bir sorun mu?

Her iki imei de kaydedilmeliydi. Fakat oneplus 2 lerin bazılarında iki imei aynı anda kayıt olmuyor. (Sorun vardı) Bu şekilde olanlar imei 1 i kaydederek 1. simde telefonlarını kullanıyorlar. Sim 2 kayıtlı olsa da tek başına çalışmıyor. Diğer imei yi başka pasaporta kaydederseniz %99.99 çalışır.
  • selam

Oneplus kullanıcıları arasında Resurrection Remix ROM kullanan kimse var mıdır? performans karşılaştırması yapmanızı istesem Oxygen OS ile RR yi karşılaştırıp yorum yazabilirmisiniz?
    ROM da sıkıntı olan bir şeyler var mı(çalışmayan herhangi bir program-donanım (NFC-FM Radio vb)? pil süresi nasıl? sürekli güncel RR sürümü yayınlanıyormu? destek veren çok kişi var mı ROM'un geliştirilmesine?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jazzer

selam

Oneplus kullanıcıları arasında Resurrection Remix ROM kullanan kimse var mıdır? performans karşılaştırması yapmanızı istesem Oxygen OS ile RR yi karşılaştırıp yorum yazabilirmisiniz?
    ROM da sıkıntı olan bir şeyler var mı(çalışmayan herhangi bir program-donanım (NFC-FM Radio vb)? pil süresi nasıl? sürekli güncel RR sürümü yayınlanıyormu? destek veren çok kişi var mı ROM'un geliştirilmesine?

Oneplus 2 de FM radyo ve NFC yok. Dolayısı ile bunların olması imkansız. Romu da hiç denemedim.
  • Oneplus2 her açılışta "Android yeni sürüme geçiriliyor" Uygulamalar Başlatılıyor diyor altında da.

Nedendir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pandemic -- 14 Ekim 2016; 15:18:31 >
  • quote:

Oneplus2 her açılışta "Android yeni sürüme geçiriliyor" Uygulamalar Başlatılıyor diyor altında da.

Nedendir?

benim de öyle. 3.1 versiyonu ile geldi. ben root'lu ve xposed modül ile kullanıyorum. zannediyordum onlar yüzünden böyle bir uyarı veriyor. alakası yoksa bilemedim. çünkü xposed üzerinde program kurunca da aynı yazı çıkıyordu. bir sorun yaşatmıyor ama çıkıyor yazı.
    kaydettirdim 2. imeide. Şimdi 2 imei de kayıtlı fakat hala yalnızca acil çağrılar yazıyor... Daha 3 saat oldu kaydedeli ama ne zaman açılır bilemedim.
  • quote:

kaydettirdim 2. imeide. Şimdi 2 imei de kayıtlı fakat hala yalnızca acil çağrılar yazıyor... Daha 3 saat oldu kaydedeli ama ne zaman açılır bilemedim.

Yarına kadar açılır diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    açıldı şu an
  • quote:

açıldı şu an

Hayırlı olsun :)

kemal arkadaşım oneplus 3 aldım çok güzel 2 den daha güzel herkese tavsiye ederim. bilginiz olsun. kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muratvw38

kemal arkadaşım oneplus 3 aldım çok güzel 2 den daha güzel herkese tavsiye ederim. bilginiz olsun. kolay gelsin

Hayırlı olsun, ben değişimi oneplus 4 ile yaparım artık. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: jazzer

selam

Sorunsuz olsun diyorsanız RR çöpü yerine Paranoid Android, Dirty Unicorns, AICP kullansanız kat kat daha iyi. Neredeyse her telefonda sorunlu rom.
  • Litendria kullanıcısına yanıt
    bu bahsettiğiniz romları araştırıp deneyeceğim inş.
    ben rr den çok memnundum dediğiniz gibi bunlar daha iyiyse beğeneceğimi umuyorum

tekrar teşekkürler...
  • Arkadaşlar TWRP kuruyorum ilk seferde çalışıyor sonra telefonu aç kapat yapıyorum orjinal recovery e dönüyor. Kaçırdığım bir şey mi var?
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.