Şimdi Ara

ÖNEMLİ w8.1 Microsoft Ms veya İş Ortaklarına Bilgi Göndermesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güncellemeleri kapattım, antivirüs güncelleştirmelerini kapattım. Demek istediğim 1 kb bile olsa karşıdaki sunucuya(her ne kurum olursa olsun) bilgi yollamasın.

İnternetimin kullanılmaması için neler yapmam gerekli. Sırayla yapılacakların listesi mevcut mudur ?

Not : Windows 8.1. Farklı fikirlerinizi belirtmenize gerek yok. Lütfen biliyorsanız yazınız

• uyeismi kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Bu konuda yapabileceğiniz birşey yok. Eğer bilgi gitmesin istiyorsanız tamamen offline kullanacaksınız. İnternete bağladığınız anda windows microsoft ile sürekli iletişim halinde kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oduranli

Merhaba;

Bu konuda yapabileceğiniz birşey yok. Eğer bilgi gitmesin istiyorsanız tamamen offline kullanacaksınız. İnternete bağladığınız anda windows microsoft ile sürekli iletişim halinde kalır.

Zamanınızı almamak adına hızla yazacağım

Konu ile alakalı windows 8.1 sıfır kurulum yaptım. Önerilen ayarları değilde Özel ayarlardan OneDrive, Ürün geliştirme, uygulama güncelleştirmesi, windows update kapattım. Bütün bunlara rağmen Ms ye bilgi gönderir mi Windows ?

Anlamadığım konu bu kadar paranoyak insan varken düyada Ms'nin bununla ilgili bir ayar yapmış olacağını düşünüyorum.

Cevabınızı beklemedeyim.
    Guncellestirmeleri kapatmaniz, onedrive kullanmamaniz yetmez. Paranoyaksaniz internete cikmayacaksiniz. Zaten guncellemeleri kapattiginiz anda kabak gibi ortadasiniz. Microsoft'a her turlu bilgi gonderilir ancak bu sandiginiz gibi bilgisayarin icindeki bilgiler degildir. Cokme raporlari, sisteminizde yuklu olan yazilimlar ve bunlarin cokme raporlari, donanim bilgileriniz ve suruculeri. Bu tur anonim bilgiler gonderilir ki windows bir sonraki surumde bu problemlere onlem alsin diye. Siz zaten guncellemeleri kapatmakla butun herkese acik davet yollamissiniz ben buradayim seklinde :)
  • oduranli kullanıcısına yanıt
    Beni yanlış anladınız. Çevrede o kadar paranoyak varken ms nin pc yi dışa tamamen kapatmaya yönelik bir seçeneği olmalı diyorum.

Ben kullanımı denetleme amaçlı kotalı nete geçtim. Amacım ise net trafiğini denetleme.

Anonnim blgi gönderimi kapatmak mümkün müdür? Değilse tşk ederim ilgin için
    Anonim bilgi gonderimi dediginiz sey ayda anca 10 mb yer kaplar :) kotaniz icin korkulacak bir durum yok yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.