Şimdi Ara

ÖNEMLİ: Son B450M-S2H F50a BIOS sürümüne terfi etmeyiniz - inventus (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
12.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • f50'den 42f e dönerken direk flashlasam oluo mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: top4ltilki

f50'den 42f e dönerken direk flashlasam oluo mu?
    f32'ye düştüm sorun olmadı
  • beyler iki gün önce bu anakartla sistem topladım fakat sistem açılmadı. sadece fanlar dönüyor, ekrana görüntü gelmiyor, muhtemelen başlatmıyor bile. 1600af ve corsair 2x8gb 3000mhz ram ile topladım sistemi. bios'u güncel gelmediği için açmıyor olabilir mi? sizler aktif kullandığınız için sorayım dedim
  • Kesinlikle fake olmadığını kabul ederek adamlara yürekten 'helal olsun' demek isterim. Türkiye'de araç üreticilerinin bile kendilerine intikal eden bültenleri tüketiciye iletmekten üşendiklerini hesaba katarsak bu hizmet Avrupa, Abd düzeyinde.

İnventus'un tek kusuru fiyatların aşırı pahalı olması. İtopya, QP, Sinerji veya Gamegaraj gibi sitelere göre minimum 2000 TL'ye kadar fark çıkıyor üst seviye sistem topladığında. O fark da bu eşsiz satış sonrası hizmetin gerçek bedelini aşıyor malesef.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Tarik

beyler iki gün önce bu anakartla sistem topladım fakat sistem açılmadı. sadece fanlar dönüyor, ekrana görüntü gelmiyor, muhtemelen başlatmıyor bile. 1600af ve corsair 2x8gb 3000mhz ram ile topladım sistemi. bios'u güncel gelmediği için açmıyor olabilir mi? sizler aktif kullandığınız için sorayım dedim
    1600 AF için BIOS güncellemesi gerekli değil diye biliyorum hocam. Kutusunun üzerinde Ryzen 3000 ready yazıyorsa zaten son sürümlerden biri yüklüdür sorun olmaması lazım kesinlikle.
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    İslemciyi arkadasimin sisteminde de denedim calistirmadi bilgisayari. Arkadasimdaki 3600x ile benim yeni topladigim sistem sorunsuz calisti. Biz de dogal olarak islemcinin bozuk olduguna karar verip garantiye gönderdim bugün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

İslemciyi arkadasimin sisteminde de denedim calistirmadi bilgisayari. Arkadasimdaki 3600x ile benim yeni topladigim sistem sorunsuz calisti. Biz de dogal olarak islemcinin bozuk olduguna karar verip garantiye gönderdim bugün.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143480480

böyle bir durum olabilir hocam. bu aralar "takoz" 1600 AF denk gelen çok, ben de dahil.
    Sistemin birinde gigabyte b450m s2h birinde msi b450m pro max vardi. Ikisinde de 1600af sifir tepki veriyor. Yani ne pc baslatiyor ne biosa giriyor ne görüntü veriyor. Baska islemciyle calistgini bildigimiz iki farkli sistemde de ayni sekilde hic calismayinca mecbur gonderdim

• quote:

Sistemin birinde gigabyte b450m s2h birinde msi b450m pro max vardi. Ikisinde de 1600af sifir tepki veriyor. Yani ne pc baslatiyor ne biosa giriyor ne görüntü veriyor. Baska islemciyle calistgini bildigimiz iki farkli sistemde de ayni sekilde hic calismayinca mecbur gonderdim
    hmm o zaman sizinki daha başka bir durum hocam. para iadesi alırsanız 2600 düşünün direk derim, onlarda bu kadar takoz yoktur sanıyorum, daha yüksek hızlarda çalışır manuel overclock için de daha uygun olur zaten 1600 AF'ye zam gele gele arada pek fiyat farkı kalmadı.

Haklısınız. Bu süreçte sogudum epey modelden. 2600 veya 3600e gececegim iade gibi bir durum olursa

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Arkadaşlar ben yeni bios için risk alıp güncelledim. En kötü ch341a ile bios yazmak gerekir dedim. Bir problem yok görünüyor.
    Ancak herkesin kendi bileceği iş tabii. Bende sorun olmadı diye başkasına garanti veremem. Sorumluluk sizin
    hocam ch341a denediniz mi siz bu anakartın bios çipiyle uyumlu mu? lehimli çipi şu mandal gibi şeyle sökmeden programlayabiliyor muyuz?
    https://n11scdn.akamaized.net/a1/450/elektronik/diger/usb-bios-flash-eprom-programlayici-ch341a-24-25-serisi__0746439814796136.jpg

Merhaba
    Yok denemedim ihtiyac olmamisti. Ancak %90 uyumludur sorun olmaz.

• 0ldskool kullanıcısına yanıt
    hocam am4 anakartlar için 1.8v adaptörü gerekiyormuş. onunla beraber satan bulamadım türkiye'de ama aliexpress'te var hem paket içinde hem ayrı olarak. sizin bildiğiniz satıcı varsa yazabilir misiniz türkiye'den satış yapan?
    1.8v ya da 3.3v olduğunu önceden kesin öğrenmek lazım. Tam modeliyle beraber datasheet yazıp google’da aratın. Her model farklıdır.

n11’de 1.8v adaptör yazınca bu ürün var.https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/18v-entegre-adaptoru-P247538678

şimdi baktım kartalotomasyon'da da var.https://www.kartalotomasyon.com.tr/urun/1-8v-entegre-adaptoru

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 22 Mayıs 2020; 16:4:46 >

• Arkadaşlar merhaba bu anakartı sıfır olarak alacağım r5 3600 ile kullanacağım fakat aklımda bir soru var. Anakart güncellenmiş olarak mı gelir yoksa güncellemek gerekli midir?
  • BirDHayranı kullanıcısına yanıt
    Uc hafta vatandan aldim son sürüm F50 ile geldi. Baska yerden alacak olsaniz da yine son surum gelir diye düşünüyorum çünkü 6-7 aydir yeni bir sürüm yayinlanmadi. Ama yine de alacağıniz yere sorun isterseniz

• 34Tarik kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim bilgilendirme için. incehesap'tan alacağım. demonte istedim parçaları, bios sürümü eski olursa üzer gerçekten. ryzen 5 3600 neredeyse 1 senedir piyasada haliyle bu versiyon da öyle. eski bir sürüm yollanması ilginç olur gerçekten.
    Bir sorum daha olacak team t-force vulcan tuf gaming alliance 3200mHz 8x2 ram aldım fakat anakartın destek listesinde bu ramleri göremedim. bu bir problem oluşturur mu sizce?
  • BirDHayranı kullanıcısına yanıt
    Benim corsair 3000 ramler de yok ama 3600x ile birlikte calistilar

• 34Tarik kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim tekrardan bilgilendirme için.
  • Aldığım firma F50 yükleyip göndermişti, henüz bir problem yaşamadım. Fakat yeni nesil anakartları ilk defa kullanıyorum masaüstü tarafında. Bu nedenle birçok ayarı bilmiyorum. RAM için XMP ayarını aktif ettim sadece, farklı ne yapmam gerekiyor? Örneğin SIV uygulaması ile fanları kontrol ederken sanki bana hep aynı devirde kalıyorlar gibi geliyor. Bunun için anakarttan bir fan ayarı gerekiyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.