Şimdi Ara

ÖNEMLİ: Son B450M-S2H F50a BIOS sürümüne terfi etmeyiniz - inventus (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
12.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her BIOS guncelleme arefesinde BIOS/UEFI in fabrika ayarlarina donulmesi tavsiye edilmektedir. Klasik UPS gibi tedbirlerin yaninda ... Malum elektrik kesintileri veya dalgalanmalari da olumsuz etkileyebilir...

Keske denilecek bir detay ise dual BIOS olmasidir ki burada da biri bahsetmisti bir sekilde de olsa ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 18 Kasım 2019; 11:31:26 >
  • Inventus'un müşteri yaklaşımı her zaman olumluydu. Eskiden fiyatları da rekabetçi seviyedeydi ve bence ürün gamı da daha makul seviyedeydi.

Fiyatlarda bir miktar iyileştirme ürün çeşitliliğinde bir miktar artış ile çok iyi seviyelere gelirler.
  • Bendede b450 auros elıte var acaba guncelemmesekmı
  • gigabyte ab350 gaming anakart, a8 9600 işlemci ve corsair ram ile bios güncellemesinden sonra 2400 çalışan ram 2133e düştü bir süre sonra bir güncelleme daha yaptım bu sefer hiç görüntü vermedi gittim asus aldım. bu markayı sevsem de çok baştansavma iş yapıyorlar bir daha bu firmadan anakart ve ekran kartı almayı düşünmem.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Yanlış düşünüyorsun. Servis hizmetini inventus vermez. Servispoint verir. İnventus sadece servise yönlendirir kullanıcıyı değişimi yapılsa dahi inventusluk bir sıkıntı yok inventusta aynı şekilde distribütörden parasını iade alıyor. İnventusun kendi kafasına göre iade almam deme şansı yok zaten inventusun vereceği bir karar değil bozulsa bile dahi servisine gider servisten karar çıkar inventusa bu kararı götürürsün oda distribütöre gösterip onaylatır bak servis böyle böyle dedi iade alıcam ürünü size iade edicem onaylayın diye distribütör onaylar süreç böyledir. Bu kadar olumsuz düşünmeyin :)
  • Bir urunun fiyatlandirilmasinda anlasmali servis veya kendisi veya sozde organik bagi olmayan ama bagi bir sekilde olan yetkili/anlasmali servis firmalariyla aralarindaki anlasmalar geregi fiyatlandirmalari yapmaktalardir. Yani servispoint Gigabyte vs sirketlerin kendi servisleri degildir :) .

Yuksek ihtimalle yaygin anlasma turu olan : "Franchising" ile anlasilmistir .

Franchising bilhassa Turkiye'de pek saglikli islemiyor! Diger ulkelerdeki Franchising sistemi gibi ideal degillerdir.

Ben olumsuz dusunmedim sadece temkinli olun dedim :) .

Yani meseleyi Polyannacilik da ele alinmamali ( boyle de olunsun diyorsunuz manasinda degil :) ) ... Yani Turkiye olunca herseyin tonlari vardir. Siyah beyaz otesi gri tonlarin varligi gibi ...

Isterseniz bir urunde satis fiyatinda belirleyici kistaslardan biri de servis maliyetini hatirlatirim. Donanimsal hizmet en pahalisidir. Yazilimsal genel de merkezi ortak yayinlandigindan ulkelere ozel fazladan bir maliyeti de olmaz ...

Nuanslar onemli ...

• itopya ve teknobiyotikle ilgili yaptığım yorumlar yönetim tarafından habersizce defalarca silindi.
  • Bu arkadaşlar yıllardır var, gram kalite bozulmadı, helal olsun adam gibi adamlara
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Bu anakartta dual bios ozelligi yok maalesef
    İlginç gerçekten yokmuş
  • cagdas9292 C kullanıcısına yanıt
    Aynı anakart diyebileceğimiz aorus pro kullanıyorum. Ryzen 3600 ve f50a biosla sorunsuz çalışıyor.
  • Satmış olduğu ana kartın bios yazılımında olan sorunu müşterisi için takip bildirim yapması helal olsun ...
  • Bendede 2600 varda dedım anakartı guncel tutayım 3.nesıle gecınce ugrasmayım ama F50a sorunlu falan okuyunca bı sorayım dedım
  • cagdas9292 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bende daha önce 1600x vardı. F5 sürümünden sonra hiçbir bios sürümü tat vermedi. 3600 e geçmesem hala F5 sürüm nolu biosu kullanırdım. Ryzen 3000 bir işlemci kullanmayacaksanız tavsiyem F5 biosu kullanmanız.
  • INVENTUS sağlam sitedir anakart ve soğutucuyu oradan almıştım çok nadir indirim yapar keşke fiyatları hep uygun olsa da hep oradan alırdım
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bugün Hb yi Hb yapan Amazonu Amazon yapan müşteri memnuniyetinin yanında depo usulü çalıştıklarından uygun fiyatlı ürün satıp kendilerini geliştirdiler. Ama şimdi A markalı firmaya bakıyorsun Vatanla aynı yada daha pahalı satıyor birde buna taksiti katınca fark iyice açılıyor.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    aynen ama hb de artık baya taksite vade farkı koymaya başladı gerçi buna da şükür bir ara süper zeka devletimiz taksiti neredeyse kaldırıp milleti senet sepet ve krediye mahkum edeceklerdi de dediğime gelip bu saçmalıktan vaz geçtiler vatan zaten hep kazık hiç alışverişim olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Kasım 2019; 0:46:13 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Vatandan %18 kdv indirimlerinde kasa, güçkaynağı, işlemci soğutucu haricinde uygun fiyatlı ürünler oluyor birde bu firma mağaza usulu çalışıyor mağaza demek fazladan tonca masraf demektir ama bir inventus bu depo usulu avantajini kullanıp zamanında adını herkese duyurabilirdi yapmadılar. Aynı bu dediklerim sinerji gibi firmalar içinde geçerli.
  • MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    vatana ne zaman baksam hep kazık genelde indirime hiç denk gelmedim demek inventus büyümek istemiyor belki de belli bir çizgisi var öyle devam ediyor. zaten fazla çeşitte yok ilk çıkan ürünleri 1 kez getirip satınca pek yenisini getirmiyor gördüğüm kadarıyla
  • Benım suan F4 te ozmn F5 yapayım oyle kalsın zaten 3.nesıle gecersem komple anakart ıslemcı set halınde alırım ya artık
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.