Şimdi Ara

Önemli!! Çamaşır makinesi Tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 13 yıllık çamaşır makinem pert olmak üzere. Yeni bir makina almam lazım. Üç çocuk olduğu için makina neredeyse her gün, bilemediniz iki günde bir çalışıyor.
    Bu Extra Elektrik, su masrafı demek.
    1000tl. 1500tl. civarı, gerek varsa eğer değerse max. 2000tl. civarı bir makina almayı düşünüyorum.
    Bosh, Siemens gibi makinalar tercihim. Kurutmalı istemiyorum.
    Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle şu makinayı alın diyebilecek bir uzman bir yiğit aranıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: PiRaMit61

Arkadaşlar 13 yıllık çamaşır makinem pert olmak üzere. Yeni bir makina almam lazım. Üç çocuk olduğu için makina neredeyse her gün, bilemediniz iki günde bir çalışıyor.
    Bu Extra Elektrik, su masrafı demek.
    1000tl. 1500tl. civarı, gerek varsa eğer değerse max. 2000tl. civarı bir makina almayı düşünüyorum.
    Bosh, Siemens gibi makinalar tercihim. Kurutmalı istemiyorum.
    Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle şu makinayı alın diyebilecek bir uzman bir yiğit aranıyor...

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-siemens-wm12s765tr-fiyati,813845.html

Adam gibi makine arıyorsanız.

• Sırasıyla AEG L87494EFL, Electrolux EWF1286LEW, Bosch WAS24765TR, Siemens WM12S765TR.
  • eteksen ve candogan62 önerdiğiniz 5 adet makina arasında kaldım.
    Bu beş makina arasında hangisini seçmeliyim. Aeg ve Electrolux sün servis parça olayı nasıl acaba?
    Maddi durumda çok fazla yüksek olmadığı için bir kere almak istiyorum. Seçimde hata yapmak istemiyorum...
  • Profilinizde İstanbul'da olduğunuz yazmış. İstanbul'da iseniz servis sorununuz her iki markada da olmaz.

Bu önerdiklerimiz ithal olduğundan parça fiyatları yüksektir. Bu açıdan aldıktan sonra garantisini uzatmakta fayda var.

Madem bütçenizi zorlamak istemiyorsunuz; EWF1286LEW'i alın geçin. Bu modeli bulamazsanız alternatif olarak EWF1486GDW veya L75280FL modelleri de alınabilir. EWF1286 modelini öncelikli önermemin sebebi su jeti olması. Yoksa diğerlerinden pek farkı yoktur. Hangisi ucuzsa onu alın.
  • Bütçede 2000tl ye kadar bir sıkıntı yok.
    AEG de hoşuma gitti. Teknosada mevcut var. EWF1286LEW den ne gibi üstün yanı var acaba? Biraz fiyat farkı var onun için soruyorum.
    Birde AEG ve Electrolux Bosh ve Siemensten daha mı iyidir? özellikle başta onları tercih etmemi istemiştiniz..
  • Hala tam bir sonuca, karara varmış değilim..
  • quote:

Bütçede 2000tl ye kadar bir sıkıntı yok.
    AEG de hoşuma gitti. Teknosada mevcut var. EWF1286LEW den ne gibi üstün yanı var acaba? Biraz fiyat farkı var onun için soruyorum.
    Birde AEG ve Electrolux Bosh ve Siemensten daha mı iyidir? özellikle başta onları tercih etmemi istemiştiniz..

Butceniz 2000 TL civari ise bosch logixx 9 kg alin kafaniz rahat etsin derim

http://m.boschevaletleri.com/Product.aspx?Code=WAS24765TR

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hala tam bir sonuca, karara varmış değilim..

Siemens WM12S765TR modelini alın. Önemli olan nereden nasıl ucuz alırım?

Ondan sonra duanızı isterim.
  • Tavsiyelerinize göre bir makine tercih edeceğim.
    Bosh siemense göre biraz daha iyi diyorlar, birde motorlarda fırçalı fırçasız diye bir şey varmış.
    Bunlar yeni nesil makinalar mı acaba?
  • quote:

Tavsiyelerinize göre bir makine tercih edeceğim.
    Bosh siemense göre biraz daha iyi diyorlar, birde motorlarda fırçalı fırçasız diye bir şey varmış.
    Bunlar yeni nesil makinalar mı acaba?

Motor yeni tip fırçasız sessiz dayanıklı motordur.

http://www.siemens-home.com/tr/10-y%C4%B1l-motor-garantisi.html

10 yıl motor garantisi onda!
    Siemens iQdrive motorlu çamaşır makineleri tam 10 yıl garantili.
    iQdrive teknolojisi sayesinde Siemens çamaşır makineleri, enerjiden daha fazla tasarruf etmenizi sağlar; daha güçlü ve daha sessizdir. Üstelik Siemens, çamaşır makinelerinin motorlarına o kadar çok güveniyor ki iQdrive motora tam 10 yıl garanti veriyor.

Garanti koşulları
    - iQdrive çamaşır makinelerinin kanuni ürün garantisine ek olarak motoru için ayrıca 10 yıllık bir garanti sunulmaktadır.
    - Garanti süresi nihai tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve 10 yıldır, garanti belgesinin ibrazı zorunludur.
    - Bu garanti yükümlülüğü, ne ürüne ait kanuni garanti süresini uzatır ne de yeni bir garanti süresi başlatır.
    - Bu garanti, tüketicinin kullanım kurallarına aykırı davrandığı durumlarda geçerli değildir ve yetkili olmayan birinin cihaza müdahale etmesi garantinin yükümlülüğünü ortadan kaldırır.
    - 01.03.2012 tarihinden itibaren satılan iQdrive çamaşır makineleri bu garanti kapsamındadır.

Siemens ile Bosch aynı birebir. Kalite olarak fark yok. Bosch/Siemens/Profilo aynı grubun. Motor vs hepsi aynı teknoloji.

• Yardımınız için teşekkürler, önerdiğiniz ürünlerden birini en kısa zamanda alacağım inş...
  • Size bir sorum daha olacaktı,
    Benim evde kullandığım makine BEKO 2518 CP çamaşır makinası.
    Geçen gün yıllardan beri Bosch servisliği, beyaz eşya tamiri yapan arkadaşla konuştum.
    Bana 2000tl. gibi bir para vermemin gereksiz olduğunu, elimdeki bu makinayı yenilemenin daha iyi olacağını söyledi.
    Rulmanını, amortisörlerini, vs. komple yenilemem 150tl. gibi bir şey tutuyor. Motorunu, pompasını daha önce değişmiştim.
    Yıkama olarak eskiler daha iyi yıkıyor diyor. Yıkamada yenilerle arasında bir fark göremezsin dedi.
    Elektrik tasarrufu yenilerle arasında %5-%10 fark eder dedi, oda ayda 10tl. gibi bir fark ediyormuş, 15 yılda falan kendini amorti ediyor dedi, gerek yok diyor.
    Kilo olarak ta seninki 5 kilo, onlar 7 kilo alıyor dedi, benim için 2000tl. ye 2kg. fark önemli değil gibi.

Söyledikleri biraz beni makina almam konusunda tereddütte bıraktı.
    Sizce makinamı mı yenilemeliyim, yoksa değmezmi?
    Yardımcı olursanız sevinirim...

• Yardım...?
  • Evet sizde haklısınız, fakat işin aslını tam olarak deneyimli arkadaşlardan öğrenip te hareket etmek istiyorum.
  • Yok mu bu konuda yardımcı olabilecek?
  • Arkadaşlar merhaba bi sorum var cevaplarsanız çok mutlu yakında düğünüm var 5-6 ay önce Siemens ten beyaz eşyalarımı aldım fakat çamaşır makinesini 9 kilo almışım ama sonradan annelerimiz dedi çift kişilik yorgan atılır yada başka ağır şeyler yıkanır diye 10 kg ye çevir dediler
    Ben Siemens e gittim sordum 9 kg ile 10 kg nin kazan boyları aynı dediler ama 9 kg ye 10 kg çamaşır atarsan kazan çöker dediler değişim için de benim çamaşır makinesinin 10 kg modeli yokmuş üst modele 1550 lira fark istediler
    Sizce ne yapmalıyım kazan çökerse masrafi 1500 liradan fazlamı olur yoksa 1500 lira farkı ödeyip 10 kg mi alayım kazan boyları aynı zaten aldığı çamaşır miktarı da aynı
    Kazan boyları aynı belkide 9 ile 10 kg nin taşıma kapasitesi de aynı sadece satış stratejisi olarak 10 kg diyorlar
    Cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.