Şimdi Ara

ÖNEMLİ BİR SORUM VAR: Film Rip'leriyle Alakalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben genelde 4 ‚ 5 gb‘lık mp4 veya x264 uzantili‚ 4.000 veya 5.000 kpbs Bitrate'ye sahip‚ 1920*1080 (rip) filmler izliyorum.

Benim deneyimledigim‚ gercek bir 1080p kalitesi midir?

Cunku orijinal bluray'lerde bitrate oranı 4.000 veya 5.000 mpbs oluyor.

Benim izledigim 1080p film ripler'indeki 4.000 kpbs'ye nazaran‚
    aradaki bitrate farkı‚ gözün idrak edebilecegi bir fark midir?

Sözün özü: 1080p'lik ripler‚
    sozkonusu en az 4.000 kpbs'lik ripler....
    Gercek bir 1080p kalitesine sahip midir?

Cok merak ediyorum lutfen yardimci olun.
    Bilhassa bu konularda ehil olanlarin yardimina ihtiyacim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi measlody -- 4 Şubat 2014; 19:07:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu esirgemeyin bilginizi.

• Up.

• Upppppp

• up

• elbette kalite farkı oluyor, olmaz mı? ben çok rahat seçebiliyorum bunu.. ama herkes aynı şekilde görebilir mi, bilmiyorum.. en iyisi; çok sevdiğiniz bir filmin yüksek bitrate değerine sahip ripini indirin ve seyredin.. aradaki farkı görebiliyor ve bu fark izleme kayfinde bir fark yaratıyor mu? buna göre karar verirsiniz..

bd disklerin 45000 kpbs lere çıktığı oluyor.. elbette çok fazla yer kaplıyorlar ama bana göre izleme zevki buna değer
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

elbette kalite farkı oluyor, olmaz mı? ben çok rahat seçebiliyorum bunu.. ama herkes aynı şekilde görebilir mi, bilmiyorum.. en iyisi; çok sevdiğiniz bir filmin yüksek bitrate değerine sahip ripini indirin ve seyredin.. aradaki farkı görebiliyor ve bu fark izleme kayfinde bir fark yaratıyor mu? buna göre karar verirsiniz..

bd disklerin 45000 kpbs lere çıktığı oluyor.. elbette çok fazla yer kaplıyorlar ama bana göre izleme zevki buna değer

Sizce 5.000 kpbs lik 1080p lik ripler kafi midir? Cunku her seferinde 30 gb’lik download'lar yapmak biraz zor olacak ta:)

• measlody kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi aynı filmin daha yüksek birrate değerlisini indirin ve seyredin.. seyredecek olan sizsiniz.. ben bitrate değerine bakıyorum.. .mp4 uzantılı dosya yoktur arşivimde hiç.. bddisk ya da 1080p olmasına özen gösteriyorum.. çok nadir arada 720p ya da dvd9 olmadı dvd5..

ama bu benim kendi seçimim.. siz buna gerek görmüyorsanız indirip seyredin.. bana göre bitrate herşeydir.. ne kadar yüksek ise o kadar iyidir..
  • quote:

dediğim gibi aynı filmin daha yüksek birrate değerlisini indirin ve seyredin.. seyredecek olan sizsiniz.. ben bitrate değerine bakıyorum.. .mp4 uzantılı dosya yoktur arşivimde hiç.. bddisk ya da 1080p olmasına özen gösteriyorum.. çok nadir arada 720p ya da dvd9 olmadı dvd5..

ama bu benim kendi seçimim.. siz buna gerek görmüyorsanız indirip seyredin.. bana göre bitrate herşeydir.. ne kadar yüksek ise o kadar iyidir..

Yani siz boyut olarak 30-40 gb tan asagi inmiyorsunuz di mi? Yuksek bitrate olup ta bes on
    Gb yer kaplama ihtimali olmaz?

İsin asli bir yerde 1080p lik ripler izleyecekseniz en az 4000 5000 kpbs tercihiniz olsun‚ tarzinda bir tavsiyeye rastlamistim. O yuzden bu minimum degerin altina hic inmiyorum. Tabii sizin tercih ettikleriniz isin maksimum tarafi.

• Son olarak sunu sorayim. Bazi ripler neden 1920*800... Neden 1920*1080 deil?

işte riplerken boyuttan kıssınlar diye o şekilde oluyor.. çoğu rip bu şekildedir..

13-14 mpbs lik 1080p leri indirip deneyebilirsiniz.. illle 30 gb lıkları indirimenize egrek yok.. .mkv uzantılı olanlara bakın derim..
  • 13-14 mpslikler kac gb oluyor hocam? Bilgim yok ta ondan soruyorum. Benim icin daha avantajli bi durum.

12-13 gb oluyorlar.. belk biraz daha fazla..
  • quote:

Saolun hocam

• quote:

http://kickass.to/the-bourne-legacy-2012-bdrip-1080p-h264-ita-eng-ac3-ita-eng-dts-sub-ita-eng-t8031314.html

Mesela bu sizin dediginize uyuyor mu?

8.8 mpbs bitrate var.. indirip dene..

bu tür linklerin de burada paylaşımı yasak diye biliyorum. haberin olsun.
  • quote:

8.8 mpbs bitrate var.. indirip dene..

bu tür linklerin de burada paylaşımı yasak diye biliyorum. haberin olsun.

Anladim hocam bu noktada yogun olarak tercih ettiginz torrent sitesi veya siteleri varsa pm atarsanz sevinirim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.