Şimdi Ara

One UI 6.0 alacak Samsung telefonlar netleşmeye başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • One UI 6.0 alacak Samsung telefonlar netleşmeye başladı

One UI 5.0 güncellemesi konusunda elini hızlandıran Samsung, One 5.1’in ardından odağını Android 14 tabanlı One UI 6.0'a çevirdi. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Google, Pixel cihazlar için Android 14 beta testini başlattı. Peki One UI 6.0 güncellemesi alacak ilk Samsung telefonlar hangileri olacak? İşte bildiklerimiz

Android 14 tabanlı One UI 6.0 alacak telefonlar

Samsung’un yol haritasına göre, bir sonraki büyük One UI sürümünü alacak ilk cihazlar Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra olacak. Ancak her yıl olduğu gibi Samsung, One UI 6.1 programını tüm Galaxy S, Note ve katlanabilir amiral gemilerini de kapsayacak şekilde genişletecek. Ek olarak listeye bu yıl tanıtılacak Galaxy Z Fold 5 ve Flip 5’in de dahil olacağını hatırlatalım.

Ayrıca Bkz.Android 14 güncellemesi almayacak Samsung telefonlar belli oldu

Hatırlayacak olursak One UI 5.0 beta, geçen yılın ağustos ayı başlarında piyasaya çıktı. Android 14 tabanlı One UI 6.0 betanın ise önümüzdeki birkaç ay içerisinde erişime açılması bekleniyor. Ayrıca yeni listenin henüz resmiyet kazanmadığını belirtelim. Bu nedenle güncelleme alacak cihazlarda değişiklikler görebiliriz.  

Ayrıca Galaxy A53 ve A54 gibi bazı orta sınıf telefonların da One UI 6.0 beta sürümüne dahil olacağı belirtiliyor. İşte Android 14 OneUI 6.0 alması beklenen modeller:

Galaxy S serisi

• Galaxy S23 Ultra

• Galaxy S23 Plus

• Galaxy S23

• Galaxy S22 Ultra

• Galaxy S22 Plus

• Galaxy S22

• Galaxy S21 FE

• Galaxy S21 Ultra

• Galaxy S21 Plus

• Galaxy S21

Galaxy Z serisi

Galaxy A serisi

• Galaxy A73

• Galaxy A72

• Galaxy A53

• Galaxy A52 (A52 5G, A52s)

• Galaxy A33

• Galaxy A23

• Galaxy A14

• Galaxy A13

• Galaxy A04s

Galaxy M serisi

• Galaxy M53 5G

• Galaxy M33 5G

• Galaxy M23

Galaxy Tab serisi

Kaynak:https://www.sammobile.com/news/samsung-one-ui-6-0-update-which-galaxy-device-will-get-it-first/

• Maalesef millet bu işletim sistemi güncellemesi olayına çok takık. İşletim sistemi güncel olunca "Virüs girmez, her şey harika olur" diye saçma sapan bir düşünce var.

Google Pixel telefonlar çok yakında Android 14 kullanacak, Samsung kullanıcılarına 8-10 ay sonra gelecek. Bize daha mı hızlı virüs bulaşacak?

Aynı donanıma sahip 2 telefonun birine Android 10, diğerine Android 14 koysan anlamayacak adamlar burada ahkam kesiyor.

Ben iddialıyım, şuanda 2019'da çıkan Android 10 kullanan bir telefon/tablet'in açamayacağı, çalıştıramayacağı hiçbir şey yok.

• M52 nerede.

SD 778g 5G cihazı çöp edersen yazıklar olsun Samsung.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bi güzellik yapıp son anda s20fe ye verirse helal olsun derim yoksa da, s23 ailesi ya da s23fe almak lazım ilk indirimde

• Klasik samsung hareketi. 2 yıl sonra güncellemeyi kesiyor. Sonra neden iphone çok satılıyor deniyor. Adamlar 5 yıl boyunca güncelleme veriyor.

• sake_16 kullanıcısına yanıt

Samsung yeni çıkardığı telefonlarına 5 yıl güncelleme desteği veriyor artık ama s21 sonrası için geçerli sanırım bu.

• Anladığım kadarıyla note 20 ultra one ui 6 alacak ama android 14 almayacak, doğru mu anladım? A14 olmasada olur mesela ui 5 ile ekran bölme yönetimi muhteşem olmuştu. Umarim one ui 6 ile daha iyisi olur.

• Çipset A52s ile birebir aynı,şu an değil ama gelecekte A52s'e göre belki 1 yıl önce destek kesilebilir.O da A serisi M serisine göre daha öncelikli olduğundan.

• Çöp mü? İşletim sistemi güncellemesi almayan bir telefon ne zaman çöp olmuş.

Galaxy M51 cihazım var. OneUI 5.0 şuanda. Herhangi bir telefonda yapılabilecek ne varsa yapıyor.

Merak etmeyin, Android'in 12'si bile çoooooook yetenekli. Azıcık hayal gücünüz güçlü olsun, istediğiniz her şeyi yaparsınız.

• Alsa ne olacak almasa ne olacak sanki one ui 6 almayan telefon Netflix çalıştıramayacak mı yada Google markete erişimi kapanacakmı.

• S20 serisi bile gitmiş. M52 gidince mi çöp oluyor.

S20
    S20 Plus
    S20 Ultra
    S20 Lite (FE) 6.0 güncellemesi almayacak.

Daha belli değil güncellemenin durumu. İyi mi olacak, kötü mü olacak. Kötüyse iyi ki gelmemiş dersin. İyiyse kedinin ciğere baktığı gibi bakarız.

• Kardeş bilgi seviyenizi bilmiyorum fakat;
    güncelleme ile yeni teknolojilere uyumluluk, zaman içinde ortaya çıkan güvenlik açıkları yamaları, optimizasyon sorunlarını çözer.

Siz hayal gücünüz ile bu sorunları çözebilirsiniz.

Lütfen teknik bilgi gerektiren konularda yazmak için yazmayınız.

• M52 ile bayağı optimizasyon yaparsınız.

Sağda solda "İşletim sistemi güncellemesi beni her türlü nazardan korur" diye okuyorsunuz, ben size bu işlerin böyle yürümediğini söylüyorum.

İşletim sistemi güncelleme olayı app güncellemeye benzemez. Daha kötü olmayacağını garanti edebilir misiniz?

Halihazırda hangi cihazla uyumsuzluğunuz var? Android 9 kullanan biri hangi BT cihaza bağlanmaz, hangi akıllı saati kullanamaz?

İşletim sistemi güncellemeleri çoluk çocuk eğlensin diye yapılan, "Üretici arkamda yeaa" densin diye sisteme eklenen kodlardan başka bir şey değil. Özellikle özelleştirmenin sonsuz olduğu Android ekosisteminde "İşletim sistemi güncellemesi yeaaa" denmesi benim için komik.

Ya laf olsun diye yazmışsınız, ya da kullandığınız cihazın kapasitesinin farkında değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGatakan -- 22 Nisan 2023; 20:59:4 >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt

Maalesef millet bu işletim sistemi güncellemesi olayına çok takık. İşletim sistemi güncel olunca "Virüs girmez, her şey harika olur" diye saçma sapan bir düşünce var.

Google Pixel telefonlar çok yakında Android 14 kullanacak, Samsung kullanıcılarına 8-10 ay sonra gelecek. Bize daha mı hızlı virüs bulaşacak?

Aynı donanıma sahip 2 telefonun birine Android 10, diğerine Android 14 koysan anlamayacak adamlar burada ahkam kesiyor.

Ben iddialıyım, şuanda 2019'da çıkan Android 10 kullanan bir telefon/tablet'in açamayacağı, çalıştıramayacağı hiçbir şey yok.

• m13 alacak mi acaba yeni cihaz çünkü

• Kardeş bilgi seviyenizi bilmiyorum fakat;

Güvenlik ve optimizasyon guncellemesi almaya devam ediyor. Sadece android guncellemesi almiyor.

Hayal gucune gerek yok. Ayarlardan telefonu guncelleyebilirsiniz.

Lutfen tecrübe etmediginiz konularda yazmak için yazmayiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KaleyDeskop kullanıcısına yanıt
    Vermezlerse ui 6yi yazık ederler. S21 fe bile aliyorken bu cihaza verilmemesi saçma olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dogecoin kullanıcısına yanıt
    Insanda utanma olur, yazık kafanıza.

ilk android cihazı version 1.6 ile kullanmaya başladım. Custom rom ile ilgilendiğimde ise android version 4 'tü.

Bana mı nasıl güncelleme yapacağımı anlatıyorsunuz.

Her hafta hack haberi ve donanım - yazılım açıkları ortaya çıkıyor.

Siz çok bilmiş kişiler için google açsın yeterli olarak düşünebilirsiniz.

Medeni dünyada kişisel verilerin güvenliği, sistem açıklarının kapanması önemlidir.

Donanım üretici güncelleme vermediğinde ne yapacaksınız.
    Custom rom arayacak millet. Onu kaç kişi geliştirebilir yâda yükleyebilir.

Yazık cidden yazık.

• LGatakan kullanıcısına yanıt

Aynenn katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum samsung resmi forum da bir editör s20fe snapdragon lu modelin android 14 güncellemesi alacağını söylemiş

• hom€lander kullanıcısına yanıt
    Evet hocam onu kimseye söylemiyorum. Kimse inanmasa da S20 FE (G780G) olan model OneUI 6.1'e kadar güncelleme alacak. Sonrası güvenlik güncellemeleri devam edecek.

Bu dediğim G780G modeli için, G781B ve G780F modelini bilmiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.