Şimdi Ara

One SV - Xperia SP (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Avorlair

quote:

Orijinalden alıntı: Optimus4x06

Bazı arkadaslar sunu anlamak istemıyor kesınlıkle samsung fanı değilim cunku xperia u kullanıyorum ve s3 alıcam bende herkes gibi s3 ve sp arasında kaldım 4 aydır telefon arastırıyorum sp yi görünce asık oldum ama sonynin güncelleme sıkıntısı var bunu herkes biliyor bu konuda lg cok büyük ayıplanıyodu ama onlar sorununu cozdu ama sony gecen seneki amiral gemısı olan xperia s ye ve iona destek vermedı 1. sebep bu 10mm kalınlıkta 8gb dahili belleği var ve 5.8i kullanılabilir 1200tl ye ben daha iyisini beklerım sizi bilmem galxy s3 ne kadar herkeste olsada sen kendıne bakıcaksın bı telefon 50 milyon sattı diye almıcakmısın :D samsung arkasında güncelleme destegı 2yıl kesın devam eder s2 30 milyon sattı ve daha 4.2.2 alcak test sonucları iyi diye alıcaksan cın telefonları var markasını tam hatırlamıyorum ama 800tl ye s4 xperia z kadar puan alıyodu test sonuclarından onlardan al s3 varken ne one sv nede xperia sp alınır bunlar benım gorusum gerisi sana kalmıs

Xperia S ve Ion un Android 4.1 güncellemesinden sonra 4.2.2 güncellemesi ve yeni güncellemeler de alacağını açıkladı Sony, bu nasıl desteği kesmektir? S3 işlemcisi gereği eski bir cihazdır, yeni nesil işlemciye sahip Xperia SP nin yanında gerçekten sönük kalmaktadır, S3 kullanan 4 tane arkadaşım ( 2 tanesine geçen sene S3 aldırmıştım ) Xperia SP aldı ve gerçekten çok memnunlar S3 ten kat kat hızlı ve kaliteli olduğunu söylediler, tek şikayetleri kameradan ötürü şikayet bile denmez gerçi kötü demiyorlar ama tam randımanlı değil diyorlar, zaten her telefon yeni çıktığında kamerası randımanlı olmaz yakın bir zamanda güncelleme ile düzeltilecek, güncelleme olayı ise Samsung S3 e hadi sana da bi kıyak yapayım 4.2 vereyim der gibi zar zor güncelleme kararı verdi, 5.0 güncellemesini alacağı aşikar, ama SP Android 5.0 ve ondan sonra çıkacak yeni bir güncellemeyi daha alacağına, sonra güncellemenin kesileceğine kesin gözüyle bakabiliriz, bu demek ki 2014 ve 2015 e güncel girecek bir telefondur SP, size tavsiyem S3 almamanız yönündedir

verse ne olcakki samsung vereli 9 ay oldu daha xperia s alamadı 4.2.2 ye gececekler xperia s ve ion daha 4.1.2 peşinde

• Samsung s3 ile birlikte note 2 ve sonrasına android 5 vereceğini açıkladı. Ama bu demek değil ki xperia sp ye güncelleme gelmeyecek. Xperia s gecen senenin amiral gemisi olabilir ama sony xperia s ile ilk çift cekirdekli android telefonunu çıkardığında diğer firmalar coktan 4 cekirdekli telefonlara gecmisti. Ayrıca 720 p cozunurluklu bir ekrana snapdragon s3 ve adreno 220 koyarak pek performanslı bir telefon elde edemedi. Mesela xperia p ye güncelleme daha erken geldi çünkü her ne kadar xperia s testlerde daha iyi bir puan alsa da öyle bir ekrana o donanım yetmedi. Ayrıca sony tabiri caizse akıllandığını ve xperia z ile birlikte yeni jenerasyon tüm telefonlarına destek sözü verdiğini ve android 4.1.2 ile çıkan xperia z ye bu ay içerisinde 4.2.2 gelecegini açıkladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StarDusT -- 11 Haziran 2013; 23:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bazı arkadaslar sunu anlamak istemıyor kesınlıkle samsung fanı değilim cunku xperia u kullanıyorum ve s3 alıcam bende herkes gibi s3 ve sp arasında kaldım 4 aydır telefon arastırıyorum sp yi görünce asık oldum ama sonynin güncelleme sıkıntısı var bunu herkes biliyor bu konuda lg cok büyük ayıplanıyodu ama onlar sorununu cozdu ama sony gecen seneki amiral gemısı olan xperia s ye ve iona destek vermedı 1. sebep bu 10mm kalınlıkta 8gb dahili belleği var ve 5.8i kullanılabilir 1200tl ye ben daha iyisini beklerım sizi bilmem galxy s3 ne kadar herkeste olsada sen kendıne bakıcaksın bı telefon 50 milyon sattı diye almıcakmısın :D samsung arkasında güncelleme destegı 2yıl kesın devam eder s2 30 milyon sattı ve daha 4.2.2 alcak test sonucları iyi diye alıcaksan cın telefonları var markasını tam hatırlamıyorum ama 800tl ye s4 xperia z kadar puan alıyodu test sonuclarından onlardan al s3 varken ne one sv nede xperia sp alınır bunlar benım gorusum gerisi sana kalmıs

Xperia S ve Ion un Android 4.1 güncellemesinden sonra 4.2.2 güncellemesi ve yeni güncellemeler de alacağını açıkladı Sony, bu nasıl desteği kesmektir? S3 işlemcisi gereği eski bir cihazdır, yeni nesil işlemciye sahip Xperia SP nin yanında gerçekten sönük kalmaktadır, S3 kullanan 4 tane arkadaşım ( 2 tanesine geçen sene S3 aldırmıştım ) Xperia SP aldı ve gerçekten çok memnunlar S3 ten kat kat hızlı ve kaliteli olduğunu söylediler, tek şikayetleri kameradan ötürü şikayet bile denmez gerçi kötü demiyorlar ama tam randımanlı değil diyorlar, zaten her telefon yeni çıktığında kamerası randımanlı olmaz yakın bir zamanda güncelleme ile düzeltilecek, güncelleme olayı ise Samsung S3 e hadi sana da bi kıyak yapayım 4.2 vereyim der gibi zar zor güncelleme kararı verdi, 5.0 güncellemesini alacağı aşikar, ama SP Android 5.0 ve ondan sonra çıkacak yeni bir güncellemeyi daha alacağına, sonra güncellemenin kesileceğine kesin gözüyle bakabiliriz, bu demek ki 2014 ve 2015 e güncel girecek bir telefondur SP, size tavsiyem S3 almamanız yönündedir

verse ne olcakki samsung vereli 9 ay oldu daha xperia s alamadı 4.2.2 ye gececekler xperia s ve ion daha 4.1.2 peşinde

S ve ion bu ay güncellendi, o mantığı ben de henüz anlamadım ilk çıkan xperia s iken en son güncellemeyi de s aldı, geçen sene firma toparlanma aşamasındaydı o yüzden güncellemelere odaklanamamış olabilirler ama bu sene toparlanmakla kalmadı aldı başını gidiyor desek yeridir büyük bir başarı yakaladılar Z den sonra çıkardıkları telefonlarda, gerek SP gerek L olsun rakiplerinden önce çıkıp f/p canavarı oldular hatta SP öyle bir konumda ki S4 mini ve One mini den de iyi bir işlemcisi var, artık güncellemelere önem vereceklerinden eminim

• benim gibi herkes güncelleme durumunu merak ediyor malzeme kalitesinden memnunum samsung a asla para vermem her elime aldığımda oyuncak gibi geldi. ama sp öyle değil. 1200 lira vereceğim arkasında sony var diyerek iyidir diyerek 2 gün sonra destek olmazsa hiçbir işe yaramaz ama bende düzeldiğini düşünüyorum sony bu işi iyice kıvırdı.
  • Xperia SP.
  • quote:

Orijinalden alıntı: €pisod€

Samsung s3 ile birlikte note 2 ve sonrasına android 5 vereceğini açıkladı. Ama bu demek değil ki xperia sp ye güncelleme gelmeyecek. Xperia s gecen senenin amiral gemisi olabilir ama sony xperia s ile ilk çift cekirdekli android telefonunu çıkardığında diğer firmalar coktan 4 cekirdekli telefonlara gecmisti. Ayrıca 720 p cozunurluklu bir ekrana snapdragon s3 ve adreno 220 koyarak pek performanslı bir telefon elde edemedi. Mesela xperia p ye güncelleme daha erken geldi çünkü her ne kadar xperia s testlerde daha iyi bir puan alsa da öyle bir ekrana o donanım yetmedi. Ayrıca sony tabiri caizse akıllandığını ve xperia z ile birlikte yeni jenerasyon tüm telefonlarına destek sözü verdiğini ve android 4.1.2 ile çıkan xperia z ye bu ay içerisinde 4.2.2 gelecegini açıkladı.

z ye bi zahmet artık 4.2.2 versin geç bile kalındı diğer firmalar s4 direk 4.2.2 cıktı htc one de cıktıktan 1.2 hafta sonra aldı sony güncelleme vercektır ama geç verir bakalım sp ye ne zaman gelcek temmuza kadar beklycem sony bi acıklama yapması lazım artık diye düşünüyorum güncellemeler hakkında

• quote:

Orijinalden alıntı: lestet

benim gibi herkes güncelleme durumunu merak ediyor malzeme kalitesinden memnunum samsung a asla para vermem her elime aldığımda oyuncak gibi geldi. ama sp öyle değil. 1200 lira vereceğim arkasında sony var diyerek iyidir diyerek 2 gün sonra destek olmazsa hiçbir işe yaramaz ama bende düzeldiğini düşünüyorum sony bu işi iyice kıvırdı.

aynen oyle temmuza kadar beklemekte fayda var cünkü firmaların kongre gibi biseyleri var ayrıca xperia sp su anda 1200tl den alınmaz 1100 ü görür temmuza kadar ben beklıcem xperia sp de kıpırdanma yoksa s3 alıcam htc one sv zaten sp nın de yanına yaklasamaz 4.3 inç ekran 480 800 cozunurluk adamlar 1.000 tl den satıyo :D
  • @Optimus4x06 Evet biliyorum hocam root işleminin gerektiğini. Nexus 4'de alsam Xperia SP'de alsam illaki root atıcam yani telefona SP'de uygulamayı hafıza kartına taşımak için, Nexus 4'de otg için

@Avorlair İkisini de elime alıp inceleyeceğim öyle karar vereceğim artık büyük ihtimalle Ben SP'nin 1yıl sonra Sony tarafından unutulacağını düşünüyorum bu yüzden uzak kalıyorum bu cihaza. Artık bana ne olduysa Nexus serisi dışındaki cihazların 1yıl sonra desteksiz kalacağını düşünmeye başladım paranoyak oldum İkisini de incelerim eğer SP hoşuma giderse onu alırım güncelleme falan gelmezse Rom'larla falan işimize bakarız artık ne yapayım

• quote:

Orijinalden alıntı: Elitforce

@Optimus4x06 Evet biliyorum hocam root işleminin gerektiğini. Nexus 4'de alsam Xperia SP'de alsam illaki root atıcam yani telefona SP'de uygulamayı hafıza kartına taşımak için, Nexus 4'de otg için

@Avorlair İkisini de elime alıp inceleyeceğim öyle karar vereceğim artık büyük ihtimalle Ben SP'nin 1yıl sonra Sony tarafından unutulacağını düşünüyorum bu yüzden uzak kalıyorum bu cihaza. Artık bana ne olduysa Nexus serisi dışındaki cihazların 1yıl sonra desteksiz kalacağını düşünmeye başladım paranoyak oldum İkisini de incelerim eğer SP hoşuma giderse onu alırım güncelleme falan gelmezse Rom'larla falan işimize bakarız artık ne yapayım

güncelleme istiyosan tabıkı nexus 4 ama s3 de düşünebilirsin samsung baya desteklikcek gibime geliyo cünkü s2 ye verdigi destegı bilmeyen yoktur sanırım ztn usttede anlattım kamerada sıkıntı yaşamasın hafıza kısmındada sıkıntı yaşamazsın zaten 12 13 gb kalıyo ve micro sd sana kalmış hangisi kafana yatıyosa nexus 4ün avantajları ise 2gb ram ve güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Optimus4x06 -- 12 Haziran 2013; 13:01:04 >

• quote:

quote:

@Optimus4x06 Evet biliyorum hocam root işleminin gerektiğini. Nexus 4'de alsam Xperia SP'de alsam illaki root atıcam yani telefona SP'de uygulamayı hafıza kartına taşımak için, Nexus 4'de otg için

güncelleme istiyosan tabıkı nexus 4 ama s3 de düşünebilirsin samsung baya desteklikcek gibime geliyo cünkü s2 ye verdigi destegı bilmeyen yoktur sanırım ztn usttede anlattım kamerada sıkıntı yaşamasın hafıza kısmındada sıkıntı yaşamazsın zaten 12 13 gb kalıyo ve micro sd sana kalmış hangisi kafana yatıyosa nexus 4ün avantajları ise 2gb ram ve güncelleme

http://www.donanimhaber.com/cep-tel-yazilimlari/haberleri/Samsung-Galaxy-3-ve-Note-2-icin-Android-422-gecikebilir.htm
    şu habere bir bak istersen, 4.2.2 güncellemesi gecikecek, ve büyük ihtimalle de S3 için son güncelleme olacak

• quote:

quote:

quote:

http://www.donanimhaber.com/cep-tel-yazilimlari/haberleri/Samsung-Galaxy-3-ve-Note-2-icin-Android-422-gecikebilir.htm
    şu habere bir bak istersen, 4.2.2 güncellemesi gecikecek, ve büyük ihtimalle de S3 için son güncelleme olacak

Hocam bence yanlış düşünüyorsun. Samsung 50 milyon satan bir cihaza güncelleme desteğini keser mi hiç ? Gecikir fakat illaki gelir güncelleme. Bence s3'ün 5.0'a kadar yolu var hatta 5.0 alacak cihazlar listesinde s3'ün adı da vardı.

• quote:

quote:

quote:

http://www.donanimhaber.com/cep-isletim-sistemleri/haberleri/Android-422-ve-Android-50-guncellemesi-alacak-Samsung-modelleri-listesi-sizdirildi.htm bu eski olabilir ama senın paylastıgın haber bana göre yalan haberdir .'' Samsung, TouchWiz kullanıcı arayüzünün yeni sürümünü henüz bu iki cihazda tam olarak test etmediği için güncellemeyi biraz daha erteleme kararı aldı. '' diyor adamlar s3e test romu cıkardı kullanıcıların denemesi icin ve bu haberde aynen boyle yazıyor samsung kendısı denemeden niye kullanıcılarına test romu cıkarsın bu haber asılsızdır sammobilenin sitesindede böyle bişi yazmıyor ve hazıranda vericeği yazıyor galaxy s3 için ayrıca 4.3 de gelicek diyor bakablrsn

• Elitforce kullanıcısına yanıt
    söz konusu güncelleme olunca, Nexus, iPhone ve WP8 den başkasına fazla güvenmeyin, S3 ün 5.0 alma ihtimali var yüksek de olabilir, ve bu güncellemeyi vermesi de lazım dediğin gibi devasa boyutta satmış bir cihaz, ama ne olacağı belli olmaz çünkü S4 mini modeli geldikten sonra S3 e destek çıkmayacaktır, S3 ün arayüzündeki kasmalar da bitmeyecektir ki insanlar yeni telefonlar alsın, bütün firmalar aynısını yapar, her zaman derim yeni çıkan telefonlardan alın diye
  • Optimus4x06 O kullanıcısına yanıt
    test romlarına bakarsak Xperia S için 4.2.2 sürümü 5 ay önce xda forumunda yerini aldı ama 4.1 güncellemesi resmi olarak bu ay dağıtıldı, Xperia Sola için 4.1 güncellemesi xda forumunda çıktı ama resmi olarak çıkmıcak :) güncelleme işi sakat iştir, söz konusu Android olunca Nexus dışında hiçbir cihaza güven olmaz, ama dediğim gibi satış politikaları ve işlemcinin eskiliği yüzünden S3 ün arayüzündeki donmalar kasmalar falan geçmeyecek, 4.1 çıkınca geçecek dendi ama geçmedi, işlemci mimarisinde bitiyor iş
  • quote:

test romlarına bakarsak Xperia S için 4.2.2 sürümü 5 ay önce xda forumunda yerini aldı ama 4.1 güncellemesi resmi olarak bu ay dağıtıldı, Xperia Sola için 4.1 güncellemesi xda forumunda çıktı ama resmi olarak çıkmıcak :) güncelleme işi sakat iştir, söz konusu Android olunca Nexus dışında hiçbir cihaza güven olmaz, ama dediğim gibi satış politikaları ve işlemcinin eskiliği yüzünden S3 ün arayüzündeki donmalar kasmalar falan geçmeyecek, 4.1 çıkınca geçecek dendi ama geçmedi, işlemci mimarisinde bitiyor iş

kardesım senın dediklerin custom rom test romu degil benım dedıgım resmı test romu :) baska bi siteden daha detaylı haber okudum evet ertelemısler ama s4deki cogu ozellıgı katmak için ve optimizasyoon için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Optimus4x06 -- 12 Haziran 2013; 14:22:29 >

• Optimus4x06 O kullanıcısına yanıt
    ha doğrudur o zaman :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.