Şimdi Ara

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!! (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.920
Cevap
43
Favori
238.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • luffy'e ne olmus oyle, yalnız sanjinin arc'ı cok fazla naminin arlongla olan arc'ına benziyor

haftaya yine ara var..
  • Sanji'den artık birşeyler bekliyoruz kızlara dayak gibi
  • Oh be şu yumruğa içimin yağları eridi,hala neyin tribindesin Sanji ?

Neyse tatlıya bağladılar sonunda..

• Bu durumdan nasıl kurtulacaklar acaba?
  • Valla ben adadan en akıllı yöntemlerle kaçmalarını bekliyordum ama adamlar düğünü dağıtmaktan bahsediyorlar.

Çok fena.
  • Ulan Sanji 'Onlar benim ailem, arkada bırakamam' dedin ya senin kafanı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne ağladın be Sanji
  • Puding'in kimliğinin açıklandığı bölüme kadar favori arclarımdan biri olan arc, o bölümde en yükseği görüp artık iyice düşmeye başladı. Oda saçmalıyor 2017'ye girdiğimizden beri. Her şeyi Hasır Şapkaların şansına göre hızlıca çözüme kavuştur, sonra hadi dağıtalım ortalığı. Madem ortalığı dağıtacaktın niye işleri bu kadar kolay bir şekilde hallediyor tayfa?. Ortalığı dağıtıp istediklerini alıp karmaşadan sıvışsalar daha iyi olurdu.
  • Big Mom'ın koynundan Brook kaçırmalar,Vinsmoke'ların tedbirsizlikleri falan gerçekten kalite düşüşte son bölümlerde.
  • Fakat sanji nin ailesinin bütün olanlardan haberi nasıl olmaz ? Ben bir ters köşe bekliyorum. Adamlar güçlü olduğu kadar akıllıda.

Sanjinin ailesini orada bırakmamak en mantıklısı. Big mam ın planları tutarsa gerçekten çok güçlenecek, dediği gibi korsanlar kralı bile olabilir. Bu arada luffy nin elinde artık bu eski el yazmalarının fotoğraflarıda var. Çok büyük bir gelişme tayfa ve korsanlar krallığı yolunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Haki kullanımı, Goku nun SSJ olduğunda (ki) enerjisinin tükenmesi ya da Toriko nun kendine özel tekniklerini kullandığında bir noktadan sonra o hareketleri kullanacak enerjisinin (kalorisinin) kalmaması gibi bir durum sanırım.

Eğer durum bu şekildeyse gerçekten; "Marineford ta neden Beyazsakal haki kullanmadı" sorusunun cevabını bulmuş oluyoruz kanımca.
    Çünkü yaşlı bedeni haki kullanımına bağlı olarak uzun süre savaşacak enerjiye sahip değildi.
    O da daha uzun süre savaş vermek için hakisini kullanmadı.

Mesela Luffy nin G4 ten sonra hareket edememesinin nedeni de bu olabilir. Çünkü kullanıcının enerjisini çok fazla harcadığından geri toplaması uzun sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 22 Şubat 2017; 8:2:36 >

• Amirallerin o kadar güçlü olmaması lazım ama oda saçma olur o zaman açılırlar 3 amiral ne kadar yonko varsa birer birer indirirler 3 ü bile alamaması lazım bence bir yonkouyu hatta o yüzden şu salak kabasakalı yonko yapmaları çok saçma oldu ula venom amca tek attı hem kendine hem tayfasına şiryu olmasa hepsi ölmüştü,sonra amiral gelince topuklaması filan halbuki bi shank öylemi be adam kaidoyu dövüp 3 amiralin hatta fazlasının olduğu yere hadi comon diyerek geliyor demekki öyle incek biri değil gerçi adamlarıda iyidir heralde tabide,sonra kaido desen adam ölümsüz gibi bişey 3 amiral kombo saldırı yapsa çizik atamazlar adam kendini öldürtmeye uğraşıyo gene ölmüyo.
    Haki kullanamamsı yaşlı diye olsaydı king hakisiyle shanksle göğü yaramazdı o yüzden ona ihtimal vermiyorum,adamın ölmesi lazımdı o şekil harcadılar resmen,sonra ace de haki ile sırtını kaplayıp hem kendini hem luffyi korumaya çalışabilirdi he akanıuyu durduracak kadar olmasada en azından az bi yarayla kurtaracak kadar olmalıydı yoksa zaten her amiral indirirdi yonkonun en has adamlarından bi tanesini ama elmas jozu çizik almadı mesela.
    Sonra roger zaten hastalıktan ölecekti yoksa zaten onu kimse yakalamadı herif kendi teslim oldu çağ başlatmak için ki ben bunu gene senin gibi sevdiğim bi arkadaşa daha bunlar açıklanmadan önce bence adamın hastalığı vardı nasılsa ölcekti ondan teslim olmuştur dedim aynısı çıktı,orda oda doğru olanı bulmuş o kadar kimsenin alamadığı bir adam yakalanması idam edilmesi zaten saçma olur zaten buna kızan shiki inamayıp gidip marine fordun yarısını tek başına yokediyor garp ve sengoku ile çarpışarak.
    Özeldekini burayada yazyım dedim konu canlansın biraz.

• redoracle R kullanıcısına yanıt
    Karasakal güçsüz değil ki?
    Adam zehir kullandı ama bizimki bir şey yapmadı.
    Bu mantıkla Sugar en güçlüsü olur zaten

Şimdi bir şey yapmadan yenilmek ile, karşıt güç kullanarak yenilmek farklıdır.
    Karasakal karşıt güç kullandığında ACE i rahatlıkla devirdi.
    Meyve yemeden önce SHANKS in gözünü yaraladı.
    Bunlar basit başarılar değil.

Marco Karasakala kafa tutabilir tarzında bir muhabbet geçmişti bir ara; ama o adam amiralleri yenemedi.
    Yani amiraller aşırı uçuk bir noktada.

Bizim doflamingo bile onlara sataşamıyor.
    Mesela big mom ile doflamingo arasında da çok çok uçuk farkların olduğunu düşünmüyorum şahsen.
    Hatta Luffy big mom u G4 ile indirirse şaşırmam da
    Öyle yani

''Haki kullanamamsı yaşlı diye olsaydı king hakisiyle shanksle göğü yaramazdı o yüzden ona ihtimal vermiyorum''

Marineford farklı, teke tek farklı.
    Shanks ile teke tek attı.
    Marinefordta ise yüzlerce adam vardı, 10 larca da üst düzey güçlü kişi.
    Yani enerjisini doğru kullanması gerekiyordu savaşın ortasında bitkin düşmemek için.

Bunlar çok farklı değerlendirilmeli.
    Bu adama dünyanın en güçlü insanı deniyor, dünyadaki tüm insanların toplamından daha güçlü değil.
    Bu demek oluyor ki, teke tekte alamayacağı kimse yok.

''ace de haki ile sırtını kaplayıp hem kendini hem luffyi korumaya çalışabilirdi he akanıuyu durduracak kadar olmasada en azından az bi yarayla kurtaracak kadar olmalıydı yoksa zaten her amiral indirirdi yonkonun en has adamlarından bi tanesini ama elmas jozu çizik almadı mesela. ''

Ace in vivre kartını hatırlarsan, enerjisi düşüktü, yani nereydese ölmek üzereydi, dikkat edelim.
    Bu ayrıntlar çok önemli aslında.
    En azından tahminimin doğruluğu açısından
    Bu yüzden sırtını düşük enerjiyle kaplasa bile bir şeyi değiştiremezdi.

Elmas Jozu nun enerji sıkıntısı yoktu, bu da başka bir önemli nokta

Roger örneğini ondan vermedim bu arada yav
    Beyazsakal haki kullanmadığı için kılıç darbelerinden hasar aldı dedim, aynı roger gibi.
    Yani Haki kullanmıyorsan gayette normal oluyor hasar alman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 22 Şubat 2017; 2:28:14 >

''shank öylemi be adam kaidoyu dövüp''

Ben dövdüğünü hatırlamadım
  • Evet kaygan honbuda bi ton adam vardı ama hiçbiriyle dövüşmediki sakal abi adamalrı girdi araya hep teke tekte akanıu ile baya bi dövüşü oldu sadece ondada adama magma sokup çıkardılar zaten ama zaten adamın bitik olduğunu marco demişti eskiden uykusunda bile acei tokatlardı artık vücudu pert olduğundan karşılık veremiyor diye yani eskiden evet teketekte olsa orduda gelse alacak adamdı ama marineforddaki o hali en güçlü filan deildi bence hatta en güçsüz deseler inanırdım adam adama daha kendini koruyamadı.

Vala şimdi borucu eleman pekte güzel kapıştı hakisiyle meteorcu amiral dedeyi gayette zorladı e şimdi acete bence bu kadarını yapabilmeliydi yada bi tık aşağısını en azından hakiyle ölmeyecek kadar sırtını kaplayabilecek eviyede olmalıydı bi yumrukta bi hamlede bir amiral tarafından ölüyorsa biri yonkonun sağ kollarından has adamlarından biri olamaz bence ahada marco,ahada jozu çizik almadı adamlar nerdeyse o bilekliği takmasalardı marcoya ışık adamıda gayet ordan oaraya uçuruyodu tekmeleriyle zaten çoğu adamdan üstün marco bence adam yara alsada kuş olunca hop iyleşiyor az bişey değil e uçuyo kaçıyoda az bide haki kassa amirallerle başabaş kapışır rahat.

• Valla bişeyde yapsa venom amcamın karşısında pek etkili olacağını sanmıyorum he bu sadece kabasakal için değil ha pekçok adama tek atar istediği kadar haki meyve olsun çünkü 1 sefer değmesi yeterli elemanın sonra direk morktasın zaten,adamın nefesini bile çeksen gene zehirden gidiyon tek zayıf tarafı sürekli tuvalette adam yoksa çoğu adamadan daha amiral olur dokunamıyon bile adama.

Kabasakal yonko gücündeyse neden kaçıyo şu obur kızı yakalamışken akanıuyu görünce o zamn yani,shanks kaçarmıydı,yada kaido,yada big mom hiç sanmıyorum.

Zaten momın o gösterdiğin kareden sonra en güçlü yonkou heraldeki böyle demiş dediydim,enteresan güçleri var kadının,şu hayatını çalma olaayını istediği gibi yapabiliyorsa kaido filan bile dayanamaz heralde.

Vivre kart olayına gelince ace esir ve bağlı olduğu için o kart öyleydi ama kelepçelerden kurtulunca gördük hikeni daıttı ortalığı zayıflamış değildi yani ama kelepçeliyken gücü yoktu tabi,hey gidi ace o kadar karizmaydı öyle olmamalıydı.

Kidoyu dövdü dediğim de orda savşta sahanksin kaygınhonbuya kaidoyla savaşa girip ondan sonra oraya geldiği birliklerini yendiği gibi bişey diyodu denizcinin biri.

Nasıl dövüşmedi ya

Atladı ortaya daldı millete, saf kas gücüyle koca gemiyi bile durdurdu, tekrar izle bence

"en azından hakiyle ölmeyecek kadar sırtını kaplayabilecek eviyede olmalıydı bi yumrukta bi hamlede bir amiral tarafından ölüyorsa biri yonkonun sağ kollarından has adamlarından biri olamaz b"

Hayır o olay bu değil ki benim dediğimde.
    Sen bitkin değilsen hakinde daha sağlam oluyor.
    Ölmeye yakınsan pek bir anlam ifade etmeyecek sertlikte oluyor gibi duruyor diyorum.
    Bu durumda da gayet normal.

Ayrıca AMİRAL diyon Amiral, adamlar yonkou indirdi bir zahmet etrafındakileri de temizleyecek güçleri olsun

"ahada jozu çizik almadı"

Jozu dediğin adam Doflamingo ile aşık atamıyor
    Lütfen, amirallerle falan karşılaştırmayalım, çizik almadı gibi muhabbetlere de girmeyelim.

"adamlar nerdeyse o bilekliği takmasalardı marcoya ışık adamıda gayet ordan oaraya uçuruyodu tekmeleriyle "

Tekme atabilir, uçurabilir, mesele Kizaru bu adamdan hasar aldı mı?
    Hayır.
    Gerisi mühim değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 22 Şubat 2017; 2:40:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Kabasakal yonko gücündeyse neden kaçıyo şu obur kızı yakalamışken akanıuyu görünce o zamn yani,shanks kaçarmıydı,yada kaido,yada big mom hiç sanmıyorum. "

Amiraller ÇOK GÜÇLÜ.
    Ondan
    Gereksiz "büyük" bir savaşa da gerek yok

Shanks hariç diğerleri direk savaş başlatırdı

"Vivre kart olayına gelince ace esir ve bağlı olduğu için o kart öyleydi ama kelepçelerden kurtulunca gördük hikeni daıttı ortalığı zayıflamış değildi"

Kelepçeler çıktıktan sonra vivre kartının düzeldiğini hatırlamıyorum açıkçası.
    Hatta vivre kartının olayının da kişinin dayanma sınırıyla alakalı olduğu muhabbetleri geçiyordu. Yani o kart küçüldükçe kullanıcı ölüme yaklaşıyordu ki, kart hiçbir zaman düzelmedi.

Hiken i atabilir, bu bir şeyi değiştirmiyor ki.
    Luffy de ölümden döndü savaştan önce, ama bu bitkin olmadığı anlamına gelmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 22 Şubat 2017; 2:46:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1 kereden fazla izlemişimdir zaten teketek dövüştümü yada dalıp yara yara gittimi pek yapmadı o kadar gemiyi durdurdu evet ama kaç adamı öldürdü sıfır yada ağır yaraladı kendisi parçapinçik oldu ama zaten bitiiğini marco söylemişti o ayrı konu ama o haliyle güçsüz olduğu kesin kendi adamı bile diyo vücudu bitti moruğun diye gene o haliyle o kadarı bile adamın eskiden canavar olduğunu belli eder,gerçi şu yaşlı yamuk kafalı amcada yaşlıydı,garpta öyle onlar niye hala ta gibiyken dede bu kadar ölmüş onuda anlamak zor,hele o kıta yarıcı dede haki şov yaptı luffyle ama oyajiden görememek üzücüydü.

İyide ace bitkin yada bitik ölüme yakın deildiki herif hikenle yeri göğü patlattı zaten bitik olsa zaten meyve gücünüde o kadar kullanmazdı heralde luffynin açken kedi abiye delinmesi gibi.

E marcoda hasar almadı iyleştirdi kendini,jozudada hasar göremedim ben he kalleşce arkasından sinsice ip kullanarak dof elemanı yakaladı adam başka yerdeyken dikkati teketek olsalar ne olurdu bilmek zor herif buz abinin ağzını yamulttuydu bi yumrukla amiral bu adam dofun direkt dötün dötün kaçtığı.

Kizaru hasar almadıysa niye uçsun ki bide oda var içinden geçerdi tekmesi ama belli etmedi o kadar hemen kalktı filan,aynı buz adamın hakili mızrağı yiyince bişeyim yok demesi gibi ki ordada hasar almıştır ıce man yoksa haki ne işe yarıyacak.

Sonra diğer bir has adam shanksin dur yoksa çizerim dedi anında korkudan taş oldu ışıkadam hatırlarsan ben beckmanda shnaksin has adamı ve demekki amirallerle ölmeyecek kadar savaşabilecek belkide marco gibi jozu gibi tokatlayacak seviyede tüm bu adamlar bu kadar güçlüyken bunların kaptanı bu denli zayıf olmamalı.

Ama genede oda güç dengesini bu kadar karmaşık olması normal sonuçta super kahramanlaredada oluyor bakıyosun aman o adam tek atar dediğn adamı çöp adamlara yendiriyorlar vs
    Oda nın gizemli yolculuğu karakterlerinin yaşadığı hayat dram esas sevdirenler bunlar zaten bana one piecei,yoksa bi ton saçmalama var mı var enel gibi mesela adam ısıdan luffyi rahat ısıtıp çorba yapabilecekken luffy yanmıyor nedense o adam sadece elektrik deilki bildiğin trafo gibi bişey milyon volt diyo kül etmesi lazım çarpılmasa ne yazar luffy lastik erimiyormu.

• Amiraller güçlüde işte yonkolar bence 3 amiralle bile başedecek güçte olması lazım yada yanındaki elemanlarla beraber,yoksa 3 amirali sal denizlere tek tek yonkoları indirsinler niye uğraşsın adamlar schibukai düzeniydi vs ile.

Sonra amiraller güçlü ama yeni hikenli sabo gayette başetti yeterince amiralle,sabo başediyorsa bu kadar dragon rahat yenmesi lazım en azından bir tanesini teketekte rahat olmazda üstün gelmesi lazım yoksa onuda buldularmı bi yerde işini bitiriler anında,noldu acaba bak şimdi hatırladım yeride buldulardı elemanın.

Benim hatırladığım normal gibiydi vivresi ama yımrıktan sonra yavaşça kül oldu gittiydi ah ace ah,dumanlı abi bitkinin kralıydı virgoyla kapşırken adamı sırtladılar filan hatta o kadar bitkin deildi yani gayette her gücünü kullanabiliyodu.
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.