Şimdi Ara

One Piece (1999- ) | Wano Arc (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.480
Cevap
42
Favori
201.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya beyler Luffy ve Roger acayip benziyor birbirine.Hem karakter olarak hem tip olarak.Bu ikisi arasında nasıl bir bağlantı var acaba?Benim ilk aklıma gelen D. olanların böyle olması ama bunu BB bozuyor.
  • D'ler benziyor hakkaten bb hariç. One piece wiki de marshall d teach için gerçek bir D. değildir diyor ama...

• Link verir misin hocam?İlk defa duyuorum bu dediğinizi.
    Beyazsakal Teach'e "Roger'in beklediği kişi sen değilsin" demişti onu mu diyorsun acaba?

Bu arada kafamda daha çok soru var.Mesela Roger'in iradesi o kadar güçlüydü ki nesnelerle bile konuşabiliyordu.Dragon ise fırtınalar çıkartabiliyor,Loguetown'da yeşil rüzgar oluşturarak Luffy'i kurtarmıştı.Bence şeytan meyvesi kullanmamış,kesinlikle irade gücüyle alakalı bir şey.Bu D. lerin anormal güçleri oluyor.D. nin sırrını çok merak ediyorum.Aklıma en çok yatanı will of D. teorisi.Okursanız acayip mantıklı gelecek.Bu teoriye göre Dragon neden bir devrim gerçekleştirmek istiyor buna cevap olabilir.
  • teach'in D si sahte diye bir teori bende duydum. ya kendisi D ismini vermiştir yada atalarından gelen bir sahtekarlıktır bilemicem ama karakteri D orta isimli karakterlere benzemiyor hiç. dragonun oluşturduğu rüzgarda houshoku sayesinde oldu bencede. meyve gücü sayesinde değil. houshoku bu kadar korkulan saygı duyulan bişey savaşta 50 bin tane adamı yere sermek çok da fark yaratacak bişey değil. teke tek tede çok güçlü özellikler sağlamalı.
  • Şu ana kadar gördüğüm en sağlam teoriyi koydum okursanız muhtemelen size de mantıklı gelecektir.

Gerçek Tarih’te(Kayıp Yüzyıl) tabii ki korsanlar vardı ve bunlar krallığı ele geçirmeye çalıştı. Krallık antik silahları(pluton, poseidon falan) kullanarak kendini savunmaya çalıştı. Ama korsanların da antik silahları vardı, ve krallığı ele geçirdiler. Korsanlar daha sonra antik silahları okyanusu karalardan ayırmak ve karayı ulaşılmaz yapmak için antik silahları kulandı. Bu olay karanın bölünmesine, ve 4 denizi(Kuzey mavi, güney mavi, batı mavi ve güney mavi), Red Line ve Grand Line’ın oluşmasını sağladı. Korsanlar Dünya Hükumeti Korsanları(5 ihtiyar yıldız, asiller ve denizciler) adını aldı, bu yüzden kendi (korsan) bayrakları var ve Dünyaya hükmediyorlar(?). Antik krallık yaşadığı bütün olayları bugün bilinen adıyla ponegliflere kaydeti, ama dünya hükumetiyle aralarındaki savaşı ve bu sırada olan olayları sadece Rio Ponegliflerine kaydettiler.

Yüzyıllar sonra Roger, Grand Line’ın sonunda Rio Poneglifini buldu. Rio Poneglifini okuyarak, kendisiyle birlikte adında “D”yi taşıyanların antik krallığın “Descendents”(Aynı soydan gelen kişi) olduğunu keşfetti. Büyük savaştan kurtulanlar herkese bir gün “Dethrone”(tahtı geri almak) yapacaklarını hatırlatmak için isimlerine “D” koydular, “Will of D.”(D.’nin arzusu) buydu.

One Piece’in sonunda, Hasır Şapka’lar Raftel’e ulaşacak ve Rio Poneglifini okuyacaklar(Robin’in hayali). Gerçek tarihi bilerek, Luffy “Will of D.”(D’nin arzusu)nu gerçekleştirmek ister ve bir devrim başlatır. Bundan sonra Hasır Şapkalar(ve onlara katılmaya karar verenler) ve Dünya hükumeti(Shichibukai’ler, Amiraller, 5 ihtiyar yıldız vs. birlikte) arasında büyük bir savaş olacak. Sonunda, Hasır Şapkalar galibiyet alacaklar, ve Pluton’u(Veya başka bir antik silahı) ateşleyecekler. Silahı ateşledikten sonra Dünya sallanacak, ve bir şekilde Red Line adalarla birleşecek, büyük ve bütün bir toprak oluşturacak, ve bunun adı “One Piece”(tek parça) olacak(Luffy’nin hayali). Ayrıca, 4 deniz birleşecek, Kuzey, Güney, Doğu, Batı diye ayrılmak yerine kısaca “All Blue”(Bütün Mavi) olarak adlandırılacak(Sanji’nin hayali). Ve tüm dünyayı birleştiren kişi “Korsanlar Kralı” olarak anılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkratoss

Şu ana kadar gördüğüm en sağlam teoriyi koydum okursanız muhtemelen size de mantıklı gelecektir.

Gerçek Tarih’te(Kayıp Yüzyıl) tabii ki korsanlar vardı ve bunlar krallığı ele geçirmeye çalıştı. Krallık antik silahları(pluton, poseidon falan) kullanarak kendini savunmaya çalıştı. Ama korsanların da antik silahları vardı, ve krallığı ele geçirdiler. Korsanlar daha sonra antik silahları okyanusu karalardan ayırmak ve karayı ulaşılmaz yapmak için antik silahları kulandı. Bu olay karanın bölünmesine, ve 4 denizi(Kuzey mavi, güney mavi, batı mavi ve güney mavi), Red Line ve Grand Line’ın oluşmasını sağladı. Korsanlar Dünya Hükumeti Korsanları(5 ihtiyar yıldız, asiller ve denizciler) adını aldı, bu yüzden kendi (korsan) bayrakları var ve Dünyaya hükmediyorlar(?). Antik krallık yaşadığı bütün olayları bugün bilinen adıyla ponegliflere kaydeti, ama dünya hükumetiyle aralarındaki savaşı ve bu sırada olan olayları sadece Rio Ponegliflerine kaydettiler.

Yüzyıllar sonra Roger, Grand Line’ın sonunda Rio Poneglifini buldu. Rio Poneglifini okuyarak, kendisiyle birlikte adında “D”yi taşıyanların antik krallığın “Descendents”(Aynı soydan gelen kişi) olduğunu keşfetti. Büyük savaştan kurtulanlar herkese bir gün “Dethrone”(tahtı geri almak) yapacaklarını hatırlatmak için isimlerine “D” koydular, “Will of D.”(D.’nin arzusu) buydu.

One Piece’in sonunda, Hasır Şapka’lar Raftel’e ulaşacak ve Rio Poneglifini okuyacaklar(Robin’in hayali). Gerçek tarihi bilerek, Luffy “Will of D.”(D’nin arzusu)nu gerçekleştirmek ister ve bir devrim başlatır. Bundan sonra Hasır Şapkalar(ve onlara katılmaya karar verenler) ve Dünya hükumeti(Shichibukai’ler, Amiraller, 5 ihtiyar yıldız vs. birlikte) arasında büyük bir savaş olacak. Sonunda, Hasır Şapkalar galibiyet alacaklar, ve Pluton’u(Veya başka bir antik silahı) ateşleyecekler. Silahı ateşledikten sonra Dünya sallanacak, ve bir şekilde Red Line adalarla birleşecek, büyük ve bütün bir toprak oluşturacak, ve bunun adı “One Piece”(tek parça) olacak(Luffy’nin hayali). Ayrıca, 4 deniz birleşecek, Kuzey, Güney, Doğu, Batı diye ayrılmak yerine kısaca “All Blue”(Bütün Mavi) olarak adlandırılacak(Sanji’nin hayali). Ve tüm dünyayı birleştiren kişi “Korsanlar Kralı” olarak anılacak.

Bu teori senin mi şimdi ?

Çünkü bu 2-3 sene ( daha da önce olabilir ) önce ekşi de yazılanla aynı da o bakımdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karpuzcu. -- 10 Temmuz 2013; 15:39:31 >
  • @Brain Burst
    Evet mantıklı gerçekten.Bu çakal Teach'in D. olmasına imkan yok zaten

@kkratoss
    Hocam yukarda ben de bu teoriden bahsetmiştim.Will of D.(D.'nin Arzusu) teorisi.Şu ana kadar ki en mantıklı teori.Zaten bu yüzden Dragon'un devrim gerçekleştirmek istediğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jorji -- 10 Temmuz 2013; 16:23:31 >
  • Beyler okumak isteyenler için güzel bir teori daha.Will of D. daha yüzeysel bir teori,bu ise daha açıklayıcı.

KARANLIK ÇAĞ
    öncelikle 800 yıl önce "void century" dedikleri karanlık bir çağ olduğunu hepimiz biliyoruz bu dönemde çok güçlü bir krallık yani bütün dünyaya hükmedebilecek güçte olan bir krallığın olduğunu Ohara bilgini Clover söylemiştir. ismini verirken de dünya hükümeti tarafından öldürüldü. bu çağda olup bitenleri sadece rayleigh korsanları beyazsakal doktor kureha ve luffynin şehrindeki başkan biliyor. ben garpın da bildiğine inanıyorum ancak kesin olarak bildiğini diyebileceğimiz kanıtlarla sadece bu saydıklarım var. bunlar dışında kimse o yüzyılda ne yaşandı ne bitti nedir ne değildir bilmiyor.

ANTİK KRALLIK

Bu antik krallık her türlü imkana sahip olan gelişmiş ve insanların refah içinde yaşamasını isteyen bi krallık.

Fakat bilindiği üzere one piece dünyası 4 büyük denizden oluşuyor. Her bir denizden diğerine geçmek imkansız denecek kadar zor. Calm belt ile kenarları kapanan Grand Line ve Red Line ile ortadan ikiye ayrılan bir dünya.

Bu antik krallık insanların dünyayı daha rahat dolaşabileceği ve hiçbir zorluklarla karşılaşamayacağı bir düzene sokmak ister. Bunun için bilimadamlarını toplar ve araştırmalara başlar. Sonuç olarak ortaya ONE PIECE projesi çıkar

ONE PIECE
    Bu proje raftelin de ilerisinde Red Line ile Grand Line'ın kesiştiği yerdeki Reverse Dağı ile kutsal şehir Mariejois'in altında bulunan balıkadam adasını patlatarak ve Calm beltteki vahşi yaratıkları dağıtarak sağlayabilirlerdi

Bunun için 3 gerekli şey

-Birincisi kitle imha silahı reverse dağını ve balıkadam adasını patlatmak üzere "Pluton"
    -İkincisi calmbeltteki vahşileşmiş deniz yaratıklarını dizgine getirecek "Poseidon"
    -Üçüncüsü yeni dünyadaki anormal hava şartlarını düzene sokabilecek "Uranus"

Antik krallık bu projeyi dünyaya sunduğunda politik nedenlerden ötürü diğer krallıklar buna karşı çıkıp projenin yapılmasının tehlikeli sonuçlanacağına inandılar. Fakat projede kesin ve karalı olan bu antik krallık bunu yapmakta ısrarcıydı. Plutonu tasarladılar sonra balıkadam adasında yaşayan Poseidon'la anlaştılar. Posedion'a balıkadam adasının patlatılması karşılığında dünyada insanlarla birlikte yüzeyde yaşayabileceklerini söylediler. Böylece balıkadam adasında yaşayanlar "Noah(Nuh)"u inşa ettiler bu gemi sayesinde bütün balıkadamlar yüzeye taşınacaktı.

Bu antik krallığın kralı olan Joy Boy bütün ayarlamaları yaptıktan sonra projeyi hayata geçirmek isterken bir diğer yandan dünyadaki kalan bütün krallıklar bir olup bu antik krallığa savaş açtı ve antik krallığın bu projesini engelledi. Zayıflayan ve yok olacağına inanan bu krallık projeyi yazıtlara dökerek bütün dünyaya dağıttı. Bir gün birilerinin bu projeyi hayata geçireceğine inanarak. Birleşip antik krallığı yok eden bu diğer krallıklar da bu günkü World Goverment'ı kurdular ve o tarihte yaşanan herşeyi ortadan kaldırmak istediler. Antik krallık bir yazıt da balıkadam adasına gönderdi. Onlara başarısız olduklarını söyleyip onlardan özür diledi ve altında Joy Boy imzası vardı. Robinin bunu seride okuduğunu biliyoruz. Ancak bu yazıtlar ikiye ayrılır birisi "gerçeğin yazıtları" diğerleri ise "kanıt yazıtlar". Roger skypia da "We came here, followed the guidance and we went to the end of the world" demiştir yani "Rehbere uyduk dünyanın sonuna gittik" aslında dünyaya dağıtılan yazıtlar one piece projesini değil ona nasıl ulaşılabileceğini gösteriyor diğer bir deyişle asıl proje Raftelde yatıyor.

Madam Sharley ( geleceği gören kadın) luffy'nin balıkadam adasını yokedeceğini söylediği anı düşünün her şey biraz daha oturuyor mu? O görüşü diğer görüşleri gibi doğru ancak farklı bir tarih için. Will of D. geçmişten kalan bir miras.

Luffy one piece projesini gerçekleştireceğini dünyaya yeni bir düzen getireceğini Madam Sharley bu geleceği görüşünde bir spoiler olarak söylemiştir bir nebze.

Will of D. nin yaşadığına inanlar

Doktor Kureha Luffy'nin adında D. olduğunu öğrenince "chopper çok tehlikeli bir adamın peşinden gitti, demek will of D. hala yaşıyor" demiştir.

Luffynin memleketindeki belediye başkanı Luffy'nin korsan olarak denize açıldığını duyduğunda şakına döndü ancak onun hayalinin korsan olduğunu söyleyen kıza karşılık hayali mi yoksa kaderi mi cevabını verdi kendi kendine

Beyazsakal ölmeden önce, birisinin gelip o hazineyi bulacağına ve dünyanın altını üstüne çevireceğini söylemiştir.

Roger ölmeden önce Rayleigh'e "ölmeyeceğim ortak" demiştir. Birisinin gelip o kaderi tamamlayacağını biliyordur.

Luffy bu projeyi hayata geçirtikten sonra ne olacak peki?

-Reverse Dağı patlayacak ve Red Line o kısımdan ikiye ayrılacak. Bütün denizler orada kesişecek ve ortaya efsanevi "ALL BLUE" ortaya çıkacak.
    -Aynı şekilde balıkadam adasını patlatınca da kutsal şehir Mariejois ortadan kalkacak (bütün dünya hükümeti ile birlikte) red line o kısımdan da ikiye ayrılacak orada sadece Adam Ağacı kalacak(Adam Ağacı'nın çok dayanlıklı olduğunu biliyoruz) ve burası balıkadamlara ayrılacak muhteşem bir diğer all blueda balıkadam adasını buraya kuracaklar. Güneşin tam altına.

Böylece her iki taraftaki manyetik akım dengelenecek uranus ile hava akımları düzgünleşip yeni dünyanın anormal manyetik alanına maruz kalıp çalışmayan pusulalar tekrar çalışır duruma gelecek. Poseidon sayesinde deniz kralları denizdeki vahşileşmiş yaratıkları kontrol altına alabilecek
  • @Karpuzcu.

Yok hocam benden böyle teori hayatta çıkmaz.Zaten duyduğuma göre Endonezyalı bir elemanın teorisiymiş bu.

@Bartholomew Kuma

Aynen hocam çok mantıklı bir teori hatta spoiler bence. Son mesajındaki teoriyi görmemiştim bu biraz daha derli toplu olmuş.Animenin sonlarında muhtemelen bu tarz olayları göreceğiz ama Oda reyiz eserinin sonunu herkesin bildiği şekilde bitirir mi ondan emin değilim belki de ters köşe yapacaktır.
  • 475. kalmıştım en son başlamak istiyorum şuan altyazılı kaçıncı bölümde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuffyBey -- 10 Temmuz 2013; 18:06:17 >
  • Oda reyiz kesin ters köşe yapar. Aslında inşallah ters köşe yapar,dediğin gibi herkesin bildiği bi sonla biterse benim için hayal kırıklığı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bartholomew Kuma

Oda reyiz kesin ters köşe yapar. Aslında inşallah ters köşe yapar,dediğin gibi herkesin bildiği bi sonla biterse benim için hayal kırıklığı olur.

Gerçi bu hızla devam edersek 10 yıldan anca biter o zamana da unuturum bunları zaten.

@Luffy1907

En son 603. bölüm çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkratoss -- 10 Temmuz 2013; 18:10:26 >
  • 10 yıl sonra ben çoktan çoluk çocuğa karışmış olurum heralde. Oda,Kuma'nın benliğini geri getirse keşke,tek isteğim bu.
  • kkratoss kullanıcısına yanıt
    150 bölüm neredeyse çok sğl
  • quote:

10 yıl sonra ben çoktan çoluk çocuğa karışmış olurum heralde. Oda,Kuma'nın benliğini geri getirse keşke,tek isteğim bu.

Valla daha çok beklersin Kuma gitti artık Android oldu zavallım.
  • Kaderin böylesine yazıklar olsun.

Luffy için kendini feda etti adam,bugün Luffy bu haldeyse yatsın kalksın Kuma reyize dua etsin.Kuma-sama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jorji -- 10 Temmuz 2013; 18:52:38 >
  • Konu açtım ama benim gibi otomatik one piece konusuna giren arkadaşlar için tekrar yazmak istiyorum .

Aklıma bir son takıldı ..

Zoro dünyanın en iyisi olmak istiyor ve onun gözünde dünyanın en iyisi Mihawk.

2 Yıl Mihawk yanında çalışıp eğitim alan zoro acaba mihawkında yenemediği birini mi varda , ona eğitim verdi ?

Eğer böyle birşey olursa daha epic ve gaza getirici bir olay olur gibi
  • quote:

10 yıl sonra ben çoktan çoluk çocuğa karışmış olurum heralde. Oda,Kuma'nın benliğini geri getirse keşke,tek isteğim bu.

Belki vegapunk kumanın hafızasını harici diske felan atmıştır hocam
  • Ya şu Sanjinin aranıyor posteri değişecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

quote:

Belki vegapunk kumanın hafızasını harici diske felan atmıştır hocam

O zalımus Vegapunk kesin harici diske şeytan meyvesi yedirmiştir.

@W7K2D

Mihawk'tan daha iyi anca Shanks olur hocam.Gerçi belli olmaz,Oda bu Mihawk'tan da daha iyi birini çıkartabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jorji -- 11 Temmuz 2013; 17:34:52 >
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.