Şimdi Ara

'One Night in Karazhan' [Yeni adventure paketi] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
3.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oyunu öğrenip yorum yapmakta fayda var.

mystreious challenger oynayan var mı şuanda?
  • kirin tor mage: 3mana 4-3 ve oynandığı turn 1 secretı bedelsiz kullanabiliyorsun. Şuan metada olmaması kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. Sırf statları bile kullanılabilmesi için yeterli. İleride oyuna girecek kartlarla metada yer bulabilir.

cloaked huntress: 3 mana 3-4 ve turnden bağımsız olarak masada kaldığı sürece farklı secretları bedelsiz kullanabilmenizi sağlıyor.

* İkisini karşılaştırırsak cloaked huntress bariz üstün. kirin tor mage sadece 1 secret kullanabiliyorken, cloaked huntress ile masada kaldığı süre boyunca istediğiniz kadar farklı secret kullanabilirsin. Statları 3-4 olmasıda masada daha fazla durabilmesi ihtimalini arttırıyor.

1. Yanlışınız ben yukarıda " Facehunter veya secrethunter destesi baya can yakacak." demiştim. Siz bu kartı kendi(veya meta) destenize direk sokmaya çalışmışsınız. Her gelen kartı direk metada destesine sokmaya çalışarak kıyaslamanız oyuna ne kadar dar açıdan baktığınızı gösteriyor.
    2. Yanlışınız 3 mana kartlarıyla karşılaştırmak olmuş. Hunter'in heropower'ı rakip üzerinde direk baskı kurabildiğinden dolayı istediği kadar 3 mana kart kullanabilir, kolay kolay tempo kaybetmez.
    3. Yanlışınız bu kart bu pakette metaya giremese bile kartın kötü olduğu anlamına gelmez. 2 yıl boyunca kullanılabilir olacak. Yeni kartlarla daha iyi kombinasyonlar yakalayabilir.

**Bu kart secratı ile birlikte kendi temposunu yaratır. Bear Trap ,Cat Trick ve Snake Trap birlikte masa hakimiyetinizi güçlendirir.
    -- Tek negatif yanı tek turnde birden fazla kart harcadığınız için kart sıkıntısı çekilebilir. Kart sıkıntısını aşmak için Loot Hoarder, Gnomish Inventor ve Polluted Hoarder gibi kartlarla aşılabilir veya yerdeki minionlarla Cult Master ile iyi bir kombo veya unleash + Cult Master kullanılabilir.

*** Siz benim oyun bilgimi sorgulayabilecek seviyede değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 9 Ağustos 2016; 15:21:16 >

• quote:

Hunter'in heropower'ı rakip üzerinde direk baskı kurabildiğinden dolayı istediği kadar 3 mana kart kullanabilir, kolay kolay tempo kaybetmez.

hero power ile ancak dmg pushlanır tempoya katkısı yok. hunter hero power olarak priest ve warriorla birlikte boarda hiçbir etki etmeyen classlardan biridir bu yüzden arenada kötüdür. warlock hero power da board etki etmez ancak card draw oyundaki en iyi hero power. midrange hunter da diğer midrange desteler gibi her tur curve e uygun kartlarla board temposunu elinde tutmaya çalışır. ayrıca hunter secretları mage'e nazaran çok daha kötü. coin yoksa counterspell veya ufak minionun yoksa mirror etrafından oynamak çok sıkıntı olabiliyor.

freezing gibi en iyi hunter secretı bile 1 tane oynanıyor çünkü mad scientist wild'da kaldı. ona bakılırsa bear trap de 2 mana 3/3 iyi gibi duruyor ama değil. board rakipteyken çok rahat başa çıkabilir 3/3 statlı bi minionla. freezingten daha iyi hunter secretı geleceğini de sanmıyorum bundan sonra.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyderrath

Sanırım blackrocktan sonraki en kötü ek paket bu olacak. Rogue,Priest hiç mi bu ikisini güçlendirmezler anlamıyorum. Varsa yoksa warlock,warrior. Madem diğerlerine oranla kötü o classlar, geliştiremiyorsunuz silin gitsin ya.

Priest lightbomb gitmeden önce teror estiriyordu wildde devam edebilirsin aşırı güçlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

kirin tor mage: 3mana 4-3 ve oynandığı turn 1 secretı bedelsiz kullanabiliyorsun. Şuan metada olmaması kullanılmayacağı anlamına gelmiyor. Sırf statları bile kullanılabilmesi için yeterli. İleride oyuna girecek kartlarla metada yer bulabilir.

cloaked huntress: 3 mana 3-4 ve turnden bağımsız olarak masada kaldığı sürece farklı secretları bedelsiz kullanabilmenizi sağlıyor.

* İkisini karşılaştırırsak cloaked huntress bariz üstün. kirin tor mage sadece 1 secret kullanabiliyorken, cloaked huntress ile masada kaldığı süre boyunca istediğiniz kadar farklı secret kullanabilirsin. Statları 3-4 olmasıda masada daha fazla durabilmesi ihtimalini arttırıyor.

1. Yanlışınız ben yukarıda " Facehunter veya secrethunter destesi baya can yakacak." demiştim. Siz bu kartı kendi(veya meta) destenize direk sokmaya çalışmışsınız. Her gelen kartı direk metada destesine sokmaya çalışarak kıyaslamanız oyuna ne kadar dar açıdan baktığınızı gösteriyor.
    2. Yanlışınız 3 mana kartlarıyla karşılaştırmak olmuş. Hunter'in heropower'ı rakip üzerinde direk baskı kurabildiğinden dolayı istediği kadar 3 mana kart kullanabilir, kolay kolay tempo kaybetmez.
    3. Yanlışınız bu kart bu pakette metaya giremese bile kartın kötü olduğu anlamına gelmez. 2 yıl boyunca kullanılabilir olacak. Yeni kartlarla daha iyi kombinasyonlar yakalayabilir.

**Bu kart secratı ile birlikte kendi temposunu yaratır. Bear Trap ,Cat Trick ve Snake Trap birlikte masa hakimiyetinizi güçlendirir.
    -- Tek negatif yanı tek turnde birden fazla kart harcadığınız için kart sıkıntısı çekilebilir. Kart sıkıntısını aşmak için Loot Hoarder, Gnomish Inventor ve Polluted Hoarder gibi kartlarla aşılabilir veya yerdeki minionlarla Cult Master ile iyi bir kombo veya unleash + Cult Master kullanılabilir.

*** Siz benim oyun bilgimi sorgulayabilecek seviyede değilsiniz.

benimle sdik yarışı yapacaksanız önce size statlarımı göndereyim, sonra konuşacak birşeyiniz varsa devam edin.

'One Night in Karazhan' [Yeni adventure paketi]

daha önce söylemiştim, oyun hakkında ne kadar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan insanlar var. burada başka bir örneği görüyoruz.

secret hunter metaya girecekmiş, evet kesinlikle girecek (özellikle dandik secretları ile) ama önce secret hunter için en gerekli kart olan starving buzzardın tekrar 2 manaya inmesi için ben brode ekibiyle konuşun ki, card draw özelliği neredeyse "0" olan bir hero ile oynamak istiyorum, ancak o kadar zekiyim ki card draw için pek seçeneğim olmasa da "lock and load" dışında kendime alternatif yaratmak istiyorum.

o zaman diyecekler ki, bizim gadgetzan auctioneer diye bir kartımız var, siz huntress i oyunda tutup bunu da koyduğunuz zaman yanına "0" mana spell ile bir sürü kart çekebilirsiniz. ama ben ikisini de oyunda tutamıyorum, bir yandan da "call of the wild" oynamak istiyorum.

yanlış olduğum yer face hunter ve secret huntermış, hmm evet yanlışım; çünkü zaten yeterince aggro yok sanırım metada hiç aggro shaman görmüyorum, 4 mana da "faceless" çıkıp "tunnel trogg" un sürekli buff alması yetmiyor aggro oyuncularına, hunter ile aggro oynayacaklar? hatta inanmazsın face warrior var metada, hunterdan da iyi iş yapıyor, ama ne gerek var ki, her yer secret ve face hunter dolacak değil mi?

hunter hero power konusunda inanılmaz bir tespit olmuş, gerçekten ilkokul seviyesinde oyun oynayınca böyle oluyor demek ki. hunter heropower baskı kuruyor? belki şuanda ölü olan priest için bu söz konusu olabilir, her turn 2 taraf da hero power kullanarak güle oynaya yaşamaya devam ederler. ne de olsa 2 taraf da 2 mana harcayacak değil mi? tempo denen şeyin ne olduğunu anlatmakla uğraşmak bile istemiyorum.

2 yıl boyunca değerlendirmek gerekiyormuş kartı, evet doğru ben oyuna başladığımda yıl 2014 hazirandı galiba. o zaman magma rager diye bir kart çıkmıştı bana classic pack den (zaten başka pack yoktu o zaman), 2,5 sene bekledim bu kart metaya girer diye... bir de ne göreyim sadece bir kaç adventure da karşıma çıktı, şimdi de nadir olarak "arena" oynarken faceless summoner çağırıyor.

bir zahmet infest ve lock and load gibi kartların ne işe yaradığını öğrenip ondan sonra konuşmaya devam edin, yoksa daha komik şeyler söylemeye evam edecek ve gülmekten yazamamı sağlayacaksınız.

ufak bir not, defalarca legend rank oldum, 7 tane golden heroya sahibim (öyle rank 20de farmlama ile de değil). diyorsanız ki ben muhteşemim, o zaman bu muhteşem tespitlere devam etmenizi istiyorum. biraz eğlenmeye ihtiyacımız var ülke olarak.

• Yazılacak çok şey var ama üslubunuzdan dolayı tartışmamızın pek bir anlamamı olmayacak. Kart çekme konusunda benim sunduğum çözümleri görmezden gelerek farklı çözümler üretip kendi ürettiğiniz çözümleride kötülemişsiniz. Tespitlerimi merak ediyorsan forumda bolca mevcut. Seviyenizi bozmadan yorum yaparsanız sevinirim. Bu arada tebrik ederim statlarınız benimkinden iyi.

@ANDREI Hocam sizin bu kart hakkında ve genel olarak bu adventure hakkında görüşleriniz nelerdir ?
  • quote:

Textleri iyice oku bir daha yorumla. kirin tor mage manasına göre iyi bir kart.

Böyle emir kipi ile cümle kuracaksın, sonra da üsluptan bahsedeceksin?

Bence karşındakinin senden çok daha büyük biri olabileceğini düşünerek konuşmayı öğrenmede fayda var.

Hunter decklerde card draw için söylediğin hiçbir kart yıllardır kullanılmıyor çünkü hunter class'a ters. Bu sıkıntısı olduğunu gördükleri için "infest" ve "lock and load" kartlarını çıkarttılar.

Bunu anlamak da bu kadar zor olmasa gerek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  'One Night in Karazhan' [Yeni adventure paketi]

• quote:

@ANDREI Hocam sizin bu kart hakkında ve genel olarak bu adventure hakkında görüşleriniz nelerdir ?

Oyunun Wild ve Standard olarak ikiye bölündüğü bu aşamada oluşan mevcut kart eksikliklerini de göz önüne aldığımızda (ki diğer Adventure'lara nispet dahi etmeden) bu Adventure'u genel bağlamda yetersiz bulduğumu diğer konuda belirtmiştim lakin genel oyuncu kitlesinin oyundan beklentileri ile yapımcıların oyundan beklentilerinin farklılığını kaç Patch'tir ısrarla yapmaya çalıştıkları başarısız yönlendirmelerden (Warlock/Discard, Druid/Beast...vs) açıkça görebiliyoruz.

Adventure'un içerdiği diğer çoğu kartın niteliğine ve öngörülebilir kullanışsızlıklarına nispetle Cloaked Huntress'ı, teorik açıdan değerlendirdiğimizde Karazhan'ın "efekt" olarak öne çıkan kartlarından buluyorum. Üzerine kurulan desteler pratikte akan metada ne denli iş yapar, birlikte göreceğiz.

Ek olarak yorum yazan herkesi biraz daha sakin olmaya davet ediyorum. "Altı üstü bir oyun" söyleminden de öte, herkesin her konuda ortak bir paydada buluşması gibi bir zaruriyetin olmadığının da hatırlanması gerek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Fool's Bane+Violet İllusionist Çok güçlü bi kombo olmuyor mu?
    Hem ragnoros gibi büyük minyonları hem de küçük minyonları temizleyebiliyor bi de board'a minyon koymuş oluyoruz.
  • sadece o 2 kart olunca çok iyi bu da 4 kart yapar desteye koymak için. hangi 4 kartı kesip onları koyacaksın. çünkü o silah tek başına çok kötü çok fazla health harcıyorsun
  • Daha önce belirtmiştim ama dediğim gibi bu silah en çok "malkorok" kullananları etkileyecek.

Finisher olarak silah bekleyen tempo warrior bir bakacak elinde fool's bane, cursed blade bile duruma göre iş yaparken bu şekilde bütün tempoyu bitirmiş olacak.

shaman'ın silahını anlamak da pek mümkün değil, 25% şans ile totem çıkıyorsun zaten. hadi onun dışında ek olarak spell dmg veren kartlar dolu elinde. "malygos" destesi yapmışsın o kadar önemli kartları kesip o silahı sokman da mümkün değil desteye.

herşey çok güzel olacak filmindeki replik gibi bilemiyorum altan, bilemiyorum bu adamlar ne yapmak istiyor anlamıyorum.
  • WTB kullanıcısına yanıt
    Naxx'dan sonra kalite her defasında düşüyor.Bizi kötü kartlara alıştırma aşamasındalar.Bundan sonra çıkacak bütün kartların kalitesi bu civarda olur.
    Ayrıca beast dragon ve murloca +1/1 vermek nedir ? 5 yaşındaki yeğenim daha güzel kart tasarlar

• ne zaman açılacak acaba??????????
  • Amerikada da çıkmamış galiba. Preordera falan da açmadılar. İlginç.
  • Nerede bu Karazhan
  • 12'sinde ve eu'ya yine geç gelecektir serverların çökme ihtimali de yüzde 90 falan
    http://eu.battle.net/hearthstone/en/blog/20228506/hearthstone-update-august-10-09-08-2016
  • Ne güldüm ya

'One Night in Karazhan' [Yeni adventure paketi]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UstaUser -- 11 Ağustos 2016; 21:31:54 >
  • Ilk maci benim kadar camuk gecen olmamistir heralde.ilk denemede 4.turdayim 1 manaya legend antonidas geldi ustune spell cost 0 olan karti bastim son olarak +5 spell dmg.gerisi fireball spam

• Adventure'nin temasını baya beğendim ben ilk oyundaki konuşmalar falan baya eğlenceliydi. Adventurelar eğlenceli geçmeye başladı loe'deki espriler de baya iyiydi bunda da iyi başladılar. Umarım böyle devam eder.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.