Şimdi Ara

One Alma Konusunda Kararsiz Olanlar...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar selamlar oncelikle. Hemen hemen 20 yillik konsol oyuncusuyumdur forumda da uzun suredir uyeyimdir ama cok aktif gorunmem. Bu basligi da PS4 ile Xbox One konsollari arasinda arada kalmis arkadaslara bir nevi fikir verme amacli olarak aciyorum. Bu baslikta kesinlikle bir karalama veya hakkindan fazla deger verme yapmayacagim elimden geldigince objektif olmaya calisacagim.

Ilk olarak belirtmek isterim ki ben de dun Xbox One kervanina katildim hicbir sekilde aklimin ucunda yokken. Bir arkadasim Xbox 360 konsolu alacakti ben de ona yaklasik 50 oyunla birlikte benim 250gb X360 konsolumu sattim ve uzerine biraz ekleyip One alabildim. Sansima konsol da bekledigimden ucuza geldi; indirimdeydi.

Kagit uzerinde PS4 kesinlikle guclu bunu asla inkar etmem. Hatta ben planladigim sekilde konsol alsaydim kesinlikle onceligim Playstation 4 knosolu olacakti. Forumdaki gecmis mesajlarima bile bakabilirsiniz bunu hemen her zaman soylemisimdir uygun yerlerde. Ama Xbox faniyimdir bunu da asla inkar etmem. Dun, butcem el verdigi icin Xbox One konsoluna yoneldim. Tamamen ekonomi on planliydi dun kararimi verirken. 2 tanesi hediye, 2 tanesi ikinci el promosyonlu bir tane de sifir oyunla geldim eve.

Battlefield 4, GTA 5, Watch Dogs, Dying Light ve Halo MC Collection. Direkt grafiklerle baslamak istiyorum. Tek tek oyunlara deginmeyecegim. Oyunlari yazma sebebim 5'de 4'u multiplatform oldugun belirtmek icin. PS4 ile One arasinda kalan arkadaslarimiz meshur 1080p muhabbeti arasindan kalmakta. Oyunlari oynarken kesinlikle bu cozunurluk dusuklugune dair en ufak bir sey hissetmedim. Zaten normal bir insanda 46" TV'ye kadar hissetmez bence. Hatta bu ise sadece teknik bilgi ile girersek 42" uzerinde cozunurlukler fark etmeye baslar, boyle bir makale okumustum daha onceden. Ee aramizda da kim gidip 1-2 metreden oyun oynuyor bilmiyorum.. Bu yuzden bence 1080p muhabbeti bir kenara koyulmali. Bu aklinizi kurcalamamali gercekten. Cozunurluk ile bu kadar detaya inecekseniz zaten konsol dogrui platform degildir. Bu dusunce ile konsol alirsaniz kesinlikle tatmin olmazsiniz zira PS forumunda ara ara PS4 performansini begenmeyen arkadaslar var. Hepsi de PC oyuncusu aslinda. O konsola da bu yuzden burun kiviriyorlar.

Bunun disinda joystickden bahsedebilirim. PS4 joysticiki ile uzun sure oyunlar oynamadim. Magazalarda bakmak icin bakmisligim vardir. Gectigimiz nesilde PS3 exclusive oyunlari haric hemen her oyunu Xbox 360'da oynadigim icin Xbox joysticki her daim benim icin basarilidir. Xbox One'da da beni hayal kirikligina ugratmadi ama ve lakin kesinlikle ve kesinlikle Xbox 360 joysticki benim icin daha basarili idi. Bilmiyorum bu konuda baska benim gibi dusunen var mi..

Exclusive oyunlara kesinlikle girmeyecegim bu tamamen kisisel zevktir. Suan PS4 konsolunda ilgimi ceken tek exclusive oyun The Order. 3 yil kadar once Uncharted, Gran Turismo, MGS oyunlari icin PS3 almistim. Sonradan Heavy Rain ve The Last of Us ile Beyond Two Souls oyunlari da listeme eklendi. Bunun disinda tarzda oyunlar pek oynamam ben. Ote yandan Forza 4 icin gidip Xbox 360 almistim. Benim icin Forza serisinin yeri bambambambaskadir. Hele hele bir de sonradan Horizonlar geldi ki evlere senlik.. Bunun disinda Halo var ve Xbox One konsoluna bekledigim Quantum Break var. Yani burada kisisel oyun tarzlari onplana cikiyor. Hangisinde cok exclusive var degil. Size gore kisisel olarak nitelik ve nicelik yani.. Listedeki isimlere bakip oyle dusunun...

Son olarak belki bazi arkadaslara kucuk, alakasiz hatta sacma bile gelebilir; HDMI-In soketi.. One konsoluna HDMI cikisli cihazlarimizi baglayabiliyoruz arkadaslar. Ben de laptopunu TV'ye bagli kullanan biriyimdir. Bazen hem oyun oynuyorum hem de PC ile ilgileniyorum mecburen. Bilgisayarimi, One konsoluna bagladiktan sonra joystickten iki iki dugmeye basarak bilgisayarima saniye gecis yapabiliyorum ve ayni sekilde oyunuma da kaldigim yerden saniyede devam ediyorum. Kisisel olarak belirtmek istedim. Eger bu tarz bir kurulumunuz varsa ya da buna benzeyen bir kurulumunuz varsa baska cihazlarla kesinlike Xbox One en iyi cozumu sunuyor.

Simdilik aklima gelenler genel olarak bunlar. Baska sorusu olan arkadaslar varsa musait oldukca seve seve, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim. Iyi forumlar....

• özet

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofsayttan gol veren hakem -- 20 Nisan 2015; 11:00:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xbox One'ın kumandasında ne kötü Allah aşkına? 360 da olup da onda olmayan nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: gultekinlive

Xbox One'ın kumandasında ne kötü Allah aşkına? 360 da olup da onda olmayan nedir?

LB ve RB tuslari. Tek kusur o benim icin. O tuslari joysticke bitisik yapmislar. muhtesem gorunuyor ama X3360'daki gibi olmasini isterdim acikcasi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

quote:

Xbox One'ın kumandasında ne kötü Allah aşkına? 360 da olup da onda olmayan nedir?

LB ve RB tuslari. Tek kusur o benim icin. O tuslari joysticke bitisik yapmislar. muhtesem gorunuyor ama X3360'daki gibi olmasini isterdim acikcasi.

Dostum ilk başta bana da öyle geliyordu ama bazen Gears oynamak için 360'ı açıyorum , 360 gamepad'i garip geliyor , One'ın gamepad'i kesinlikle daha konforlu ve hassas bunu 1-2 ay sonra anlayacaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan 117

quote:

Orijinalden alıntı: Ygal

quote:

Dostum ilk başta bana da öyle geliyordu ama bazen Gears oynamak için 360'ı açıyorum , 360 gamepad'i garip geliyor , One'ın gamepad'i kesinlikle daha konforlu ve hassas bunu 1-2 ay sonra anlayacaksın..

Dediginiz gibi olabilir hocam sonucta kol iki gundur elimde..

• Elinize sağlık.

Şu Gamepad'de LB ve RB tuşlarından şikayetçi olanlar kesinlikle doğru basımı anlayamamış olanlardır bana göre, konu sahibi üzerine alınmasın. One kontrolcüsünden sonra eskiden favorim olan 360 kontrolcüsü hantal ve rahatsız geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinusHuman -- 20 Nisan 2015; 15:09:31 >
  • LB ve RB'yi beğenmeyenler büyük ihtimalle şu şekilde tutuyor.
    https://postmediacanadadotcom.files.wordpress.com/2013/08/img_62151.jpg

Bu tutum yanlış tutumdur. RB ve RT tek parmakla basılması için dizayn edilmiş. İki tuşa da işaret parmağı ile basmak gerekiyor. Bence böylesi daha pratik. Doğru tutum şu şekildedir.http://st1.bgr.in/wp-content/uploads/2013/11/xbox-one-controller.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: ledlebi

LB ve RB'yi beğenmeyenler büyük ihtimalle şu şekilde tutuyor.

Bu tutum yanlış tutumdur. RB ve RT tek parmakla basılması için dizayn edilmiş. İki tuşa da işaret parmağı ile basmak gerekiyor. Bence böylesi daha pratik. Doğru tutum şu şekildedir.http://st1.bgr.in/wp-content/uploads/2013/11/xbox-one-controller.jpg

bence şekil 1 doğru olan. bu şekilde bütün tuşlara aynı anda hakim olunabilir.

• Take That kullanıcısına yanıt
    Zaten 2.'de bütün tuşlara hakimsin. Ayrıca el için daha ergonomik. RB LB tuşlarını incelersen zaten yukarıdan basarken hissediğin direncin fazla olduğunu görürsün. Tuşun ucuna basman gerekli. En kolay o şekilde basılıyor. İşaret parmağının ortasıyla basacaksın, rt ve lt'lerden parmağını kaldırmadan.
  • quote:

Zaten 2.'de bütün tuşlara hakimsin. Ayrıca el için daha ergonomik. RB LB tuşlarını incelersen zaten yukarıdan basarken hissediğin direncin fazla olduğunu görürsün. Tuşun ucuna basman gerekli. En kolay o şekilde basılıyor. İşaret parmağının ortasıyla basacaksın, rt ve lt'lerden parmağını kaldırmadan.

kardeş benim orta parmak daha kuvvetli orta ile kullanıyorum alt tuşları. Kişiye göre değişir. nasıl rahatsan öyle oynarsın. şu doğru şu yanlış diye bi tanım olamaz bence
  • Millette ne parmak varmış arkadaş...

• quote:

LB ve RB'yi beğenmeyenler büyük ihtimalle şu şekilde tutuyor.

Inkar edemem hocam %100 yanlis olan sekilde kullaniyorum.

Ama zaten kolu o sekilde kullanmayinca bir sure sonra ikinci resime kayiyorsunuz ister istemez. Yukarida dedigim gibi daha iki gunluk kullanici oldugum icin yavas yavas isiniyor olabilirim. Kisiye gore kullanilan parmak degisebilir ama kesinlikle ikinci resimdeki gibi hakim olmak lazim kola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7ender -- 20 Nisan 2015; 19:03:05 >

• Xbox One; PS4 ün ağzını, burnunu kırar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Attila the Great -- 21 Nisan 2015; 0:41:52 >
  • Hayırlı olsun kardeşim , konsol kimilerinin karalamak için söylediği gibi oyunlari 300 liralık, berbat grafiklere kotu FPS değerlerine sahip aletler değil , bende epey bir süre xbox one da kararlıydım paketinin daha dolgun olmasi 4 oyun veriyordu kinect vardı vs ama sonra dh deki PS 4 topluluğunun daha canlı oldugunu fark ettim , zaten reel yalnızım bari konsolda rahat rahat es dost bulayim diye ps4 tercih ettim ilk sebebim ise türkçe altyazı veya dublajla gelen oyunlar başka çok önemli farklar yok , yok biri 950p biri 1080 p imis .ikisi de 2. El pazarlarının büyümesi ve kullanım ömrünü doldurana kadar, artik firmalar oyun çıkartmayana kadar götürecek aletler , ben bu oyunu acamam , ayarları kisayim dedirtmeyecek aletler , uzun ömürlü ve ekonomik , tekrar hayırlı olsun ama ne konsol ovdum ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutunkolonyasi -- 21 Nisan 2015; 1:07:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutunkolonyasi

Hayırlı olsun kardeşim , konsol kimilerinin karalamak için söylediği gibi oyunlari 300 liralık, berbat grafiklere kotu FPS değerlerine sahip aletler değil , bende epey bir süre xbox one da kararlıydım paketinin daha dolgun olmasi 4 oyun veriyordu kinect vardı vs ama sonra dh deki PS 4 topluluğunun daha canlı oldugunu fark ettim , zaten reel yalnızım bari konsolda rahat rahat es dost bulayim diye ps4 tercih ettim ilk sebebim ise türkçe altyazı veya dublajla gelen oyunlar başka çok önemli farklar yok , yok biri 950p biri 1080 p imis .ikisi de 2. El pazarlarının büyümesi ve kullanım ömrünü doldurana kadar, artik firmalar oyun çıkartmayana kadar götürecek aletler , ben bu oyunu acamam , ayarları kisayim dedirtmeyecek aletler , uzun ömürlü ve ekonomik , tekrar hayırlı olsun ama ne konsol ovdum ya

Cok cok tesekkur ederim hocam.

Dedikleriniz dogru konsol alirken tabii ki cevre faktoru de onemli bir noktada. Ozellikle Turkiye'de oyunlarin ikinci el olarak kolaylikla bulunmasi yonunden tabii ki PS bir adim onde. Dediginiz gibi hic dert tasa yok konsollarda. Birkac ay onceye kadar bu nesil icin Pc toplamayi dusnuyordum ciddi ciddi ilk firsatta. Ama o gunden bugune yeni ekran karti modelleri gelmeye basladi ki bir yil bile olmadi.. Bir an konsol yolundan sapacaktik ama cok sukur ait oldugumz yerdeyiz.

• Merhaba arkadaşlar bende dün yeni bir xbox one aldım eve gelip kurulum yapmak istediğimde ilk hayal kırıklığım mecburi olarak guncelleme yapması bulunduğum yerde internet yoktu artık cepten wifi vs. Bağlantı kurduk neyse kurulumu tamamladık Forza 5 cdsini taktığımda 2hayal kırıklığı direk cdden oynayamiyoruz kurulum yapmak gerekiyo hddye birsüre kurduktan sonra başlayabilirsiniz uyarısı ile oyuna giriyoruz arka planda kurulum devam ediyo oyun esnasında küçük takilmalar oldu sanırım yüklemeye arka planda devam etmesindendir 3 hayal kırıklığı illaki online olmanız gerekiyo oturum açmadan oyun başlamıyor oyunu nasıl kapatacagimi bulamadım surekli menüde açık. oyun tamamen yüklendikten sonra oyun esnasında gene küçük takilmalar gördüm birazda bu konuda hassas olduğum için sanırım ama cidden offline oynayamamak çok kötü bir durum.

Birde arkadaşlar xbox one görüntü ayarlarinda 50hz. 24hz. 30hz. Diye sanki seçenekler vardı bunların hepsi işaretli idi burda yapmam gereken bi ayar varmı hepsi işaretli dursunmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkx -- 21 Nisan 2015; 10:03:14 >

• mkx M kullanıcısına yanıt
    offline oynayabilirsin, ayarlardan my home xbox diye işaretlemen gerekli kullandığın profili. Yani kullandığın profili xbox a ana profil olarak gir, o profilde yüklü tüm oyunları offline oynatacaktır artık
  • Kararsız olmayın One harika bir konsol. Ayrıca online sistemi de gayet iyi. Hem PS4 ü hem X1'i tavsiye ederim. Ayrıca o exc. oyunlarda öyle fark falanda yok. Grafikler arasında da fark yok. İkisini de alırsanız memnun kalacağınızdan eminim. Bence One'ın tek eksiği Türkiye'de aparatların kolay bulunmaması onu da internetten falan halledebilirsiniz. O tuğla falan diyenlere de takılmayın. Sanki gamepad ile değil adaptörle oynuyorlar.

Not: PS4 sahibiyim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.