Şimdi Ara

Onda v812 Destek ve Geliştirme (Ana Konu) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
10
Favori
28.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufukson

Dün bende tabletime kavuştum sonunda.
    Tablet fiyat performans açısından araştırdıklarımın arasında en iyisi.

-Ekran parlaklığı,çözünürlüğü,dokunmatik hassasiyeti gayet iyi.4K videoları takılmadan çok rahat oynatıyor.
    -Ses bence tablet için tatmin edici düzeyde.Youtubedan video izlerken iyi ses alıyorsun ama bazı hd rip filmlerde sesi duymak güçleşiyor o da filmin boyutunu düşürmek için ses kalitesini düşürdüklerinden dolayı oluyor.
    -Wifi performansına gelince bir kez wifiyi tekrar açıp kapatmak zorunda kaldım onun dışında modeme 3 oda uzaklıkta bendeki S3 mini den daha iyi çekiyor.
    -Isınma konusunu daha test edemedim çünkü daha çok yüksek performanslı oyunları kurupta oynamadım ama android markette herkesin oynadığı oyunları temple run gibi; oynadım herhangi bir ısınma yaşamadım.
    -şarj konusuna gelince akşam 8 buçuktan gece 1e kadar tableti elimden hiç düşürmedim ki elime aldığımda şarj oranı yüzde 70lerdeydi.Bugün kaç saat şarj gidiyor daha net bilgiler çıkar ortaya.
    -http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-root-custom-firmware-v1-33-2013-02-28/ sitedeki rootlu v 1.33 custom romu yükledim.overclock ile işlemci hızını 1.2 ghz yaptım antutu testte 14400 civarı bir puan aldı tablet.
    -USB den şarj olması iyi,çoğu çin tabletlerinde bu özellik yok diye biliyorum.
    -Şarjdayken kısa bir süre denedim sıkıntı çıkaracakmı diye ama herhangi bir problemle karşılaşmadım.
    -2.5" WD harddiski hemen tanıdı içindeki FullHD videoları takılmadan sıkıntısız oynattı.
    -Ön ve arka kameralarıda fena değil,bence tek eksiği flaş olmaması.Dış çekim gayet iyi ama akşam evde çok güzel fotoğraflar çıkmıyor ortaya ama bir tablette kamera performansı aramak saçma olur tabiki.

Şimdilik bu kadar herhangi bir sıkıntı yaşarsam ve test ettiğim diğer özellikleride buradan paylaşacağım(oyun,hdmi gibi)

edit:buarada tabletim şansıma gümrüğe takılmadı,10 günde Türkiyeye geldi 13 günde elime ulaştı.Açıklama olarak electronic photo frame yazdırdım.Gift ve 48$.

hayırlı olsun şans işi gercekten bende de 48$ e-reader yazıyordu kaldı :)

• eyvallah abi sağolasın.Tablette değişiklik yaptıkça burada paylaşacağım.Türkçe olarak çok fazla açıklama yok...
  • onda v 812 bende almayı düşünüyorum önereceğiniz güvenilir site ve satıcı varmı?
    bide bazı ilanlarda 4500 mah bazılarında 6000mah pil yazıyor çeşidi mi var bunun?
    wifi ve ses konusunda biraz terddütlerim var ama kullananlar genel olarak memnun sanırım
  • 4500 mAh batarya ile ortalama kaç saat kullanılıyor? Benim dual core 8 inç tablet 4500 mAh bataryası en çok 5 saat kullanabiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

4500 mAh batarya ile ortalama kaç saat kullanılıyor? Benim dual core 8 inç tablet 4500 mAh bataryası en çok 5 saat kullanabiliyorum.

Ortalama 1gun.. Surekli kullanim oyun 5saat

• quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

quote:

Orijinalden alıntı: frux

4500 mAh batarya ile ortalama kaç saat kullanılıyor? Benim dual core 8 inç tablet 4500 mAh bataryası en çok 5 saat kullanabiliyorum.

Ortalama 1gun.. Surekli kullanim oyun 5saat

Sürekli oyun için, 5 saat çok iyi.. Sanırım bataryası çok kaliteli..

• Evet ilk aldigimda 3.5 saatti duzgun sarjlar ile actim bataryayi

• Sanırım ben de bu tabletin kullanıcılarından biri olacağım gerçekten güzel bir alet
  • 10 gün sonra türkiyedeki yetkili satıcısı vasıtası ile geliyormuş ben bir tane alacağımı söyledim fiyatı net olmamakla beraber 450-500 TL gibi olacakmış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_tr369

10 gün sonra türkiyedeki yetkili satıcısı vasıtası ile geliyormuş ben bir tane alacağımı söyledim fiyatı net olmamakla beraber 450-500 TL gibi olacakmış

yetkili satıcıları kimmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgili_bilgili

onda v 812 bende almayı düşünüyorum önereceğiniz güvenilir site ve satıcı varmı?
    bide bazı ilanlarda 4500 mah bazılarında 6000mah pil yazıyor çeşidi mi var bunun?
    wifi ve ses konusunda biraz terddütlerim var ama kullananlar genel olarak memnun sanırım

arkadaşım ben alibaba.com danhttp://www.aliexpress.com/item/in-stock-Onda-v812-quad-core1-5Ghz-8-IPS-Android-4-1-1-2GB-DDR3-16GB/730355737.html bu siteden aldım.ama ben aldığımda 169 usd idi ayrıca ben 1.5 ay önce almıştım o zamandan bu zamana kur farkından dolayıda bi artış oldu yaklaşı 400 tl civarında şu anda. bu arada ben gümrük falanda ödemedim. Bu arada Tablet hakkında en güvenilir gerçek bilgiyi de burada bulabilirsinizhttp://www.onda-tablet.com/onda-v812-quad-core-tablet-pc-android-allwinner-a31-wifi-hd-2160p-dual-camera-16gb.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkonuk -- 10 Mart 2013; 14:18:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: musert1121

quote:

10 gün sonra türkiyedeki yetkili satıcısı vasıtası ile geliyormuş ben bir tane alacağımı söyledim fiyatı net olmamakla beraber 450-500 TL gibi olacakmış

quote:

Orijinalden alıntı: musert1121

quote:

ben bu linkteki kadıköydeki satış yapan bir yer üzerinden alacam

http://www.ondaturkiye.net/satis_noktalari.html

• onda v812 içi buymuş  Onda v812 Destek ve Geliştirme (Ana Konu) :)

v 812 yok bu sitede v711 ve v811 var onda türkiye ithalatçısı olduğunu iddia ediyorlar ama ellerinde sadece bu modeller var ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgili_bilgili -- 11 Mart 2013; 14:58:20 >
  • aliexpressden bugün onda v812 siparişi verdim bakalım ne zaman gelecek :)
  • http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-root-custom-firmware-v1-35-2013-03-09/

v1.35 güncellemesi geldi bu paylaştığım rootlanmış ve çin programları silinmiş hali.1.33ten daha stabil vaziyette.v1.33 ü pek beğenmedim kamerada ve bazı programlarda zorla kapanma yaşandı.Fakat 2 gündür v1.35 kullanıyorum herhangi bir hatayla karşılaşmadım tablet daha hızlandı diyebilirim.
    1.2ghz overclocklu vaziyette şuanda

Çok fazla yüksek performansı olan oyunlar oynamadım sadece nfs most wanted oynadım ve hiç takılma yaşamadım.
    Kendi internet tarayıcısını yavaş buldum dolphin browser yükledim memnunum.
    oyun oynarken tablet arkasında hissedilebilir bir ısınma var ama rahatsız edici boyutta değil.

• quote:

http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-root-custom-firmware-v1-35-2013-03-09/

v1.35 güncellemesi geldi bu paylaştığım rootlanmış ve çin programları silinmiş hali.1.33ten daha stabil vaziyette.v1.33 ü pek beğenmedim kamerada ve bazı programlarda zorla kapanma yaşandı.Fakat 2 gündür v1.35 kullanıyorum herhangi bir hatayla karşılaşmadım tablet daha hızlandı diyebilirim.

Çok fazla yüksek performansı olan oyunlar oynamadım sadece nfs most wanted oynadım ve hiç takılma yaşamadım.
    oyun oynarken tablet arkasında hissedilebilir bir ısınma var ama rahatsız edici boyutta değil.

Hocam ben ota ile update edemiyorum phoneix ile baslamiyor siz nasil yapiyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

quote:

http://www.arctablet.com/blog/forum/onda-v812/onda-v812-root-custom-firmware-v1-35-2013-03-09/

Hocam ben ota ile update edemiyorum phoneix ile baslamiyor siz nasil yapiyorsunuz

Sendeki cihazda rootluydu sanırım.Rootlu olduğu için ota update alamazsın zaten.Phoenix ile yükleme yapıcaksan aşağıdaki linki bir incele derim.

http://www.arctablet.com/blog/featured/phoenixsuit-flashing-tutorial-onda-v972-v812-allwinner-a31-tablets/

eğer bunları yaptıysanda önce v1.33e yükselt daha sonra v1.35 dene.Bazen o şekilde işe yaradığını okumuştum.Ben hiç sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar.

• onda v812 için kılıf hangisini öneririsiniz klavyeli kılıflar kötü mü , bana tableti pek tutumuyormuş gibi geldi
    bide silikon koruyucu kılıflar var onlar nasıl bazıları çok sert plastik oluyor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgili_bilgili -- 16 Mart 2013; 23:56:27 >
  • up
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgili_bilgili

onda v812 için kılıf hangisini öneririsiniz klavyeli kılıflar kötü mü , bana tableti pek tutumuyormuş gibi geldi
    bide silikon koruyucu kılıflar var onlar nasıl bazıları çok sert plastik oluyor ..

klavyeli kotu hıc kullanıslı değil tutmuyor ayrıca ben deri kahverengi aldım gelecek yolda 12dolara aldım güzel bişeye benziyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.