Şimdi Ara

Once Upon a Time In Hollywood | Leonardo DiCaprio & Brad Pitt & Al Pacino & Margot Robbie (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
7
Favori
13.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filme bugün gidebilme şansı buldum ve izlediğim sinema salonu tek kelimeyle rezaletti. Sahne o kadar karanlıktı ki filmi zar zor görebiliyordum. Bir daha kolay kolay Cinemaximum Pendorya'da film izlemeyeceğim sanırım. Filme gitmeden önce olumsuz yorumların, Tarantino'nun en kötü filmi mi? tarzı youtube başlıklarının etkisiyle beklentiyi biraz düşürmüştüm ama yine de bu bir Tarantino filmi ve bu adam ne çekerse çeksin mutlaka sinemada izlerim düşüncesiyle filme gittim. Sonuçta kaç tane bu şekilde farklı, çektiği filmlere kendi anlatım tarzını yedirebilen yönetmen var ki? Beklentiyi düşürerek gittiğim için filmden memnun kaldım. Bir Django, Hateful Eight veya Inglourious Basterds gibi seyir zevki çok yüksek izleyiciyi koltuğa yapıştıran bir yapım olmasa da üst düzey oyunculuklar, kaliteli diyaloglar ve başarılı atmosfer sebebiyle tekrar izlenebilecek bir yapım olmuş bence. Nasıl ki Christopher Nolan'ın Dunkirk'ini izleyince bir Interstellar, Inception gibi çarpıcı bir film görmediysek bu film de yönetmenin önceki filmlerine kıyasla daha düz bir film olmuş. 7.5/10

• _Türkolog_ kullanıcısına yanıt
    türkiye'deki genel sinemalarda öyle bir sorun oluşmaya başladı sanırım. anlamıyorum valla çin malı projeksiyon mu alıyorlardır nedir.
  • son kısmı hariç sıkıcıydı biraz, tarantinodan daha iyi şeyler beklerdim hele de bu kadroyla.
  • 10/6 film tarantino yerine başkası yapsa ımdb puanı 4 olurdu.Filmin tek güzel yanı 50-60-70 dönemi amerikayı çok sevmem , onu güzel yansıtmışlar başka da bir şey yok zaten filmde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hâlâ düşmedi mi

• WEBDL 1080p düştü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bruce lee hikayesi gercek mi arkadaslar?

• Son 10 dakikası hariç hiç beğenmedim.
  • ilk 1 saati izleyip kapadım.

bakalım bi ara devamını zorlucam.

sharon tate cinayeti ve manson tarikatı hakkında 3-5 şey okudum belki şimdi filmi izlemek daha anlamlı olur
  • Klasik Tarantino filmi yavaş tempoda ilerleyen ama kadrosu ile izleten finale doğru dozu artan film olmuş. Tarantino severler kaçırmasın.

• 30dk izleyip kapatmak zorunda kaldım zamanım olmadığı için ama çok beğendim ilginç ve kaliteli bir çekiciliği var filmin neden bu kadar olumsuz yorum almış anlayamadım en kısa zamanda devam edeceğim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üstad kalitesini konuşturmuş gene, uzun süresine rağmen kılçıksız tertemiz bir film çıkarmış ortaya. Harika kamera kullanımı, Leo'nun müthiş oyunculuk performansı, seyirciye batmayan Tarantino'nun kendine has özenle yazdığı replikleri, vahşet kan olmadan Tarantino filmi mi olur derken sonlara doğru masterpiece sahnesini ortaya koyması ve bu sahnenin az olması bir parmak balı çaldı ve film bitti. Vahşet konusunda ne kadar usta olduğunu tekrar gördük, o sahneleri daha da uzatabilirdi ama bu filmin diğerleri gibi olmasını istemediği çok bariz. Önceki filmler kadar müzikler o kadar iyi değil ama final sahnesini ve orada çalan parçayı beğendim.

Leo'nun Al Pacino ile olan sahnesi ve Manson'ın adamlarının arabada ki sahnesi enfesti.
  • 10 dalda oscar adaylığı alarak Tarantino'nun en çok adaylık alan filmi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sen Aydınlatırsın Geceyi

10 dalda oscar adaylığı alarak Tarantino'nun en çok adaylık alan filmi oldu.
    bu filmi genelde gömüyorlardı birde
  • Biraz gereksiz uzun + finale dokunan bağlantı noktası da biraz zayıf ama finaldeki vahşet muhteşem. Margot sahnelerini ekrana ekmek banarak izledim. Ödül/adaylık konuları tartışılır ama hayvan gibi de kötü değil. 7.5/10.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu filmde en göze çarpan performans Brad Pitt'indi. sonunda hak ettiği oscarı aldı.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Brad Pitt (Once Upon a Time... in Hollywood)
  • filmi izlemedim izlemeyide düşünmüyorum.N.B.k in veya True romance nin üstüne ne koyabilirki...tarantino...bitmiş bknz eto bitmiş...literatür..olaraktan yani ….evt prdn düzeltidi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pacanga -- 12 Şubat 2020; 21:3:57 >
  • Filmi daha demin bitirdim filmde surukleyicilik yok olaylar arasi fazla kopukluk var. Ancak son 40 dakikasi eglenceli. Brad Pitt taşımış filmi adam gerçekten aktör olmak için doğmuş.

George un olayi ne belli degil mesela hippiler orayi habersiz ele mi gecirmis suistimal mi ediyorlar ben anlamadim ilerleyen dakikalarda ne oldugu da aciklanmiyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rahatlatıcı bir filmdi ben beğendim. izlerken kendimi orada hissettim yaz, güneş, gömlek :) sigarayı bırakanlar için sıkıcı sahneler çok :)
  • sinemada izledim şimdi de netflix'e 4k düşmesini bekliyorum umarım çabuk düşer. ara ara fragmanını izlerim, keyif veriyor bana.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.