Şimdi Ara

Önce PİM sonra UKİM ve sonra tekrar PİM'e gitti.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
867
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Aliexpress'ten elektronik sigara aldım. Önce PİM sonra UKİM ve sonra tekrar PİM'e gitti. Gümrüğe mi takıldı?

• Gümrüğe takılmamış ukim demek gümrük demek gümrüğe göndermişler takılmammış fakar bu sayfanın az yukarısında vergi fiyatı yazıyor oraya da bir bakın maliyeti yüksekse vergilendirmiş olabilirler
  • birkan2096 B kullanıcısına yanıt
    Nasıl takılmıyor ki? Paketi açtılar büyük ihtimalle. Elektronik sigara sonuçta...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhemoli

Nasıl takılmıyor ki? Paketi açtılar büyük ihtimalle. Elektronik sigara sonuçta...

orayı daha güncellememişler olabilirler paketler tek tek gitmiyor çünkü toplu halde gidiyor toplu halde geliyor gelince ptt sistemine düşüyor tek tek üzerinde ne yazıyorsa sisteme giriyorlar.

• Gümrüğe takılsa da sonuçta tekrar dağıtım için pim e gitmeyecek mi? 4-5 sene önce telefon almıştım takıldığında bulunduğum şehirdeki posta dağıtım merkezine gelmişti, bi imza alıp geri gönderdiler.

Artık gümrük ukim doğrudan yurt dışına mı gönderiyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Hiç bilgim yok. Sanırım bu gün girilen ilk güncelleme ile belli olacak. Eğer İzmir PDM'ne gelirse sıkıntı yok. Ama yurt dışına sevk olursa takılmıştır. Gümrüğe takılan çoğu üründe UKİM'den sonra "Zimmet Edilmiştir" bilgisi girilmiş.
  • Mhemoli M kullanıcısına yanıt
    Gelişme var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de zimmet alındı durumundaydı şimdi gümrükten çıktı olarak güncellenmiş. Bakalım ne zamana gelecek İstanbul'dan..
    Yalnız şunu çok aşikar söyleyebilirim bu vergilendirme olayı tamamen keyfi ya da şans, siz adına ne derseniz artık :)
  • coolman7 C kullanıcısına yanıt
    maalesef geri döndü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.