Şimdi Ara

Onca öğretmen intahar etti kimse tınlamadı Defne Joy öldü millet yasa büründü!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amacım kesinlikle ölü birinin arkasından konuşmak değil keza kendisini sempatik bulurdum. Ölümü beni de üzdü.

Ancak asıl kafamı karıştıran bugüne kadar atamalar ve haksızlıklar ile ezilen ve inthar eden 21 öğretmen hakkında çeşitli yerlerde açtığım onca başlığa rağmen yorum yazma cürretine bulunmayan halkımız neden vöyle bir olayda duygu seline kapılır?

Onlarca öğretmen çalışma hakkı verilmediği için ve başka bir iş de bulamadığı için intahar ediyor ve bu olayı kimse umursamıyor...

Hoş şehit haberleri bile zam haberlerine dönmüşken bilinçli bir tepki beklemek salaklıktır.

Umarım bu millet ne yaptığını nereye gittiğini bir gün anlar!

• Sonunda beni anlayan biri +1 kardeşim
  • Şehitleri veya öğretmenleri tanımıyorduk ki, tanısak üzülürdük.Bir yakının şehit olsa üzülürsün ama tanımadığın bilmediğin adama neden üzüleceksin '' aa yazık olmuş'' der geçersin.

Ama ünlüleri çoğumuz tanıyoruz, o yüzden üzülüyoruz.Kimsenin de öyle ağlayarak falan üzüldüğünü sanmıyorum.Yazık olmuş diyor geçiyoruz yine.2 gün önce ekranda izlediğin genç ünlü kız bugün ölünce insan kötü oluyor tabii.En fazla 3 gün üzülürüz sonra unutur zaten herkes.
  • değerlerimiz artık internetteki tepkiyle mi ölçülecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netell -- 3 Şubat 2011; 11:06:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genesis.

Şehitleri veya öğretmenleri tanımıyorduk ki, tanısak üzülürdük.Bir yakının şehit olsa üzülürsün ama tanımadığın bilmediğin adama neden üzüleceksin '' aa yazık olmuş'' der geçersin.

Ama ünlüleri çoğumuz tanıyoruz, o yüzden üzülüyoruz.Kimsenin de öyle ağlayarak falan üzüldüğünü sanmıyorum.Yazık olmuş diyor geçiyoruz yine.2 gün önce ekranda izlediğin genç ünlü kız bugün ölünce insan kötü oluyor tabii.En fazla 3 gün üzülürüz sonra unutur zaten herkes.

Facebook hesabın varsa gir ağlamaktan beter ediyolar bütün sayfalar Defne joy foster diye doldu.

Seni asla unutmayacağız defne joy foster :'( diye doldu heryer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHXS -- 3 Şubat 2011; 11:03:04 >

• Çünkü o Defne Joy bla bla bla... Toprağı bol olsun ne diyelim ama tipik ölmeden önce kusur arayan eleştirilen kişi öldükten sonra başımızın üstüne koyup tanıyan tanımayan herkesin baş tacı olarak göstermek haber kanallarında günün her saatinde onu anmak bilemiyorum bence bunu hak ediyor olabilir ama böyle şeyleri hak etmesi gereken insanlarında hakları yeniliyor.. çok değişik bir yorum gerektiriyor böyle konular

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jaraxxus -- 3 Şubat 2011; 11:06:37 >
  • ölümler şüphesiz herkesi üzer ama intihar edeni pek sallamam kendi seçimi sonuçta kendi hayatına son vermek nasıl bir zekanın ürünüdür
  • @Solu
    Çok özür dileyerek birşey düşüncemi paylaşmak istiyorum.

Üniversiteye girerken devlet öğretmenlik okuyanlara "okuyun ben size kesin iş vericem" mi diyor?
    herkes hayatının bir bölümünde mutlaka sıkıntılara, içinden çıkılamayacak durumlara gelmiş ve mutlaka haksızlığa uğramıştır.
    Zorluklarla mücadele etmek yerine intihar etmek ne kadar mantıklı? Her dara giren intahar etse memlekette adam kalmaz.
  • ben de şuna üzülelim daha doğru, buna üzülelim daha bilinçli olalım diyenleri anlamıyorum. sen ne yaparsan yap yapıcı değilsin. bu ülkede bir anda 20 şehit verildi, herkes artık her şey değişir dedi, değişen ne? sen yapıcı bir şey göster bize, bugün mısırda olanların onda birini vaad et, ben de arkandan geleyim. ama yok yaptığınız şuna ağlamayın, buna ağlayın daha iyi demek. ama o öğretmenlerin hepsi intihar etse de, herkes hepsine ağlasa da yine de düzen aynı düzen olmaya devam edecek... sen diyor musun siz ağlarsanız her şey daha iyi olur diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

ben de şuna üzülelim daha doğru, buna üzülelim daha bilinçli olalım diyenleri anlamıyorum. sen ne yaparsan yap yapıcı değilsin. bu ülkede bir anda 20 şehit verildi, herkes artık her şey değişir dedi, değişen ne? sen yapıcı bir şey göster bize, bugün mısırda olanların onda birini vaad et, ben de arkandan geleyim. ama yok yaptığınız şuna ağlamayın, buna ağlayın daha iyi demek. ama o öğretmenlerin hepsi intihar etse de, herkes hepsine ağlasa da yine de düzen aynı düzen olmaya devam edecek... sen diyor musun siz ağlarsanız her şey daha iyi olur diye?

senin bu yazdığınla da bir yere varamadık

benim sana senin bu yazdığınla bir yere varamadık dememle de bir yere varamayacağız

bu internette bir yere varmak zor
  • Millet yasa büründü dediğin ne ya..Ben niye görmedim hiç..Sizin sokakta defne için yürüyüşmü yaptılar..5-10 arkadaşın facebookta durmadan bunu paylaştı diye herkes yasta sanma..Haberlerde 1 gün komle verdi diye herkesi yasta sanma..Ne kadar çok abartıyorsunuz ya millet yastaymış..Hee oldu Türkiyenin %90 bugun işe gitmedi hatta ..Hey allahım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: netell

quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

ben de şuna üzülelim daha doğru, buna üzülelim daha bilinçli olalım diyenleri anlamıyorum. sen ne yaparsan yap yapıcı değilsin. bu ülkede bir anda 20 şehit verildi, herkes artık her şey değişir dedi, değişen ne? sen yapıcı bir şey göster bize, bugün mısırda olanların onda birini vaad et, ben de arkandan geleyim. ama yok yaptığınız şuna ağlamayın, buna ağlayın daha iyi demek. ama o öğretmenlerin hepsi intihar etse de, herkes hepsine ağlasa da yine de düzen aynı düzen olmaya devam edecek... sen diyor musun siz ağlarsanız her şey daha iyi olur diye?

senin bu yazdığınla da bir yere varamadık

benim sana senin bu yazdığınla bir yere varamadık dememle de bir yere varamayacağız

bu internette bir yere varmak zor

işte ben de onu diyorum. bir yere varmak için bir şey yapmıyoruz madem, sanki bir yere varacakmışız gibi önermeler, yakınmalar yaptığımızı sanmayalım diyorum bu başlıktaki gibi. ayrıca internetten bir yere varmak kolay. tunus'taki olaylar iyi ya da kötü farketmez facebook ve twitter sayesinde ayarlandı.

• yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Solu

Amacım kesinlikle ölü birinin arkasından konuşmak değil keza kendisini sempatik bulurdum. Ölümü beni de üzdü.

Ancak asıl kafamı karıştıran bugüne kadar atamalar ve haksızlıklar ile ezilen ve inthar eden 21 öğretmen hakkında çeşitli yerlerde açtığım onca başlığa rağmen yorum yazma cürretine bulunmayan halkımız neden vöyle bir olayda duygu seline kapılır?

Onlarca öğretmen çalışma hakkı verilmediği için ve başka bir iş de bulamadığı için intahar ediyor ve bu olayı kimse umursamıyor...

Hoş şehit haberleri bile zam haberlerine dönmüşken bilinçli bir tepki beklemek salaklıktır.

Merak etme dostum 2-3 haftaya kalmaz Defne Joy Foster'in adını bile anmazlar. Duygu seli falan yalan yani, bu kolpalıkla millet biryere gidemez. Yanlış anlamayın ölü birisinin arkasından bende konuşmam ama gerçek yani. Sırf etiket yapmak için facebook'ta grup falan açıyolar gösterişten başka birşey değil. Bu millet kolay kolay toparlayamayacak kendini buna eminim.

• tanımadığım biri öldüğü için niye üzüliyim, niye tınlıyım lann, malmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Banzai! -- 3 Şubat 2011; 11:49:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genesis.

Şehitleri veya öğretmenleri tanımıyorduk ki, tanısak üzülürdük.Bir yakının şehit olsa üzülürsün ama tanımadığın bilmediğin adama neden üzüleceksin '' aa yazık olmuş'' der geçersin.

• quote:

Amacım kesinlikle ölü birinin arkasından konuşmak değil keza kendisini sempatik bulurdum. Ölümü beni de üzdü.

bilader kime üzülüp kime sevineceğimizi sana mı soracaz...

bu konu yu öğrende gel.. baban anan ölür karşı mahallede düğün vardır koparlar. sen yastasın.. ne yapacan polis mi çağıraacan. düğünü mü basacan...

her insan yakın hissetiğine üzülür unutma.. sokakda biri ölür anan ölmüş gibi üzülür müsün.. anan gibi olurmu...

dikkaet et hep anan olarak verdim örnekleri.

• quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.