Şimdi Ara

Ön inceleme: Türkiye'deki en güçlü tablet bilgisayar; Exper EasyPad (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
19.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dark-knight

android 2.2 li tabletler hala anlamlı gelmiyor bana
    ama fiyatı fena değil

Doğru. Ama kabul etmek gerek, 3.0 ile çıkacak tabletler araştırma-geliştirme sürecinda yazılımcılarla birlikte çalışması gerekir. Exper büyük firma ancak bu büyüklükte uluslararası bir firma değil. Kısacası hazırdaki 2.2 ile çıkması normal.

Ancak, Exper'in akıllı davranıp sıradışı donanım kullanmadığını varsayarsak, 3.0'ın uyarlanması zor olmayacaktır (yada bir şekilde port edilebilir). Bu aşamada bunu söylemek için erken. Eğer Exper bu pazarda pay istiyorsa 3.0'ı mutlaka yapmak zorunda. Haa tabi bu ürüne olmayabilir de ikinci modelinde olur, o ayrı mesele.
  • arkadaslar neden hicbirseyden memnun olamiyorsunuz??? Ben biraz once 1 saat kadar kullandim. Dokunmatigi cok cok guzel,menu gecisleri hizli,video performansi yeterli,sesi speakerlardan dusuk fakat kulaklikta gayet tatminkar. Android oldugu icin bayagi cok uygulama/oyun mevcut ve fiyatina gore cooook guzel. Oyun oynuyorsun,internete giriyorsun,muzik,film seyrediyorsun eee daha ne yapmasini bekliyorsunuz? Eminim android 3te gelse neden 4 degil dersiniz. Insanlari memnun etmek gercekten cok zor. Hadi 2-3 aya android 3 cikti ne bileyim 4gb ram koydular,cozunurluk 1920 yaptilar, 4 cekirdek oldu,hafizasi 250gb oldu. Bunlar oldugunda da dogal olarak fiyati 1500lu seviyelere cikacak. Bu seferde cok pahali diceksiniz. Hersey olsun ustunede ucuz olsun,nerdeeeeee? Elinizdekilerle yetinmesini lutfen bilin. Lafin kisasi, almak isteyen arkadaslara o paraya gercekten cok guzel bir secenek.
  • Exper ekran kalitesindeki vasat oluşu.. RAM ve ROM 512 MB oluşu ilerde Android 3.0 için yetersiz kalabilir.

Exper in ekran çözünürülüğü 10,1" için 1024x600 düşüktür... Daha yüksek çözünürlükte olmayıydı yani 12800x800 ... Ekranın görüş açısı çok kötü daha yüksek olmalıdır..

Android 3.0 bu ay çıkıyor... Exper EasypPad için sadece Android 3.0 desteği sunacağını teknik servisteki yetkililer ifade etmiştir..

HDMI performansı özellikle monitör olarak kullanılan LCD lerde görüntüsü berbat olduğu kullanıcılar ifade etmekte... Bu demek oluyorki Exper EasyPad FULL HD çıkış vermiyor...

Kırpılnan özellikler çok... Bu haliyle fiyat düşük oluyor aam sonuçta mevcut haliyle de pahalı kalmakta.. Kıyas yapılacak daha üst segmentekiler ise zaten donanımsal olarak daha yüksek ve güçlüdür...

Exper EasyPad sadece Tegra2 ile ömn eçıkıyor ama kırpılan olmayan özeliklerle de göze batıyor...

Exper kaliteli ekran daha yüksek ve güçlü eksik bileşenleri olmayan bir tableti UCUZA getirtebilirse anlam ifade edebilicektir...

Kötünün iyisi misali başlangıç tableti olarak birçok kişide beğenebilir...

• tanıtımda hdmi çıkışı ile 1080P video LCD üzerinde oynatılabiliyor denmiş.
    Bunu test eden var mı?

Benim diyen MKV'yi oynatabilmesi gerek TEGRA işlemci ile...
  • FULL HD LCD de yazılar net mi? Internet tarayıcısı netmi? Anca bu şekilde Exper EasyPAd in FULL HD çıkışı yapıp yapmadığı anlaşılır.

MKV lerin özellikle 4 GB tan büyük olanları desteklemediği biliniyor... Android ext3 ext4 desteklemesine rağmen Exper EasyPAd sadece FAT32 desteklemesi FULL HD desteği olan TEGRA2 li mobil grafik kartının hakkını vermeyecektir...

720P videoların çoğu bile 4 GB tan büyük olduğunu da hatırlatırsak NTFS desteği olmasa da ext3 ext4 desteği olmalı.. BU özellik Archos gibi tabletlerlerde var. Exper ext3 ext4 desteği sunmalı. NE de olsa yerli firma...
  • Exper easypad için google market uygulaması..

Google market
  • xfacts arkadaş her platformda her yerde exper easypad kötülüyor. Acaba archos satıcısı olarak kendini işine fazla mı kaptırmış diye düşünüyorum.
  • Arkadaslar birsey sormak istiyorum. Tablete yeni bir klasor acip resiim dosyalarimi attim daha sonra galeriye girdim ama resimleri goremedim. Resim dosyalarini nereye atmak lazim?

Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada Exper ürüne resmi olarak Türkçe Klavye desteğide saglamış , Bu çok iyi bir haber hemen kuruyorum.

Buyrun Ftp linki :

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/EASYPAD/Android%20APK/TR%20Soft%20Keyboard%20v0.10.apk

Exper Easypad Türkçe Q ve F Klavye Kullanımı

Videoya çekip size göstermeye çalıştım :) kamera makinası kötü o yüzden kullanıma odaklanalım , aceleyle nasıl q yada f klavyeye yada orjinal klavyeye geçeceginizi göstermek istedim , malum bu geçişte zorlanacak çok arkadaş çıkacaktır. üstte verdigim linkten klavyeyi kurup şöyle yapıyoruz.

Menü --->> Settings ---> Dil ve klavye ----> Türkçe Klavye yazan yere Tik atıp aktif hale geitiriyoruz. Türkçe Klavye ayarlarından da istediginiz gibi q klavye yada F klavye olarak düzenleyebilirsiniz.

Türkçe Klavye Kullanımı Videolu gösterim.

yada:

http://www.you-tube.com/watch?v=WBufAQo_kNI

Bu arada birkaç resim çektim kameradan kötü olsalarda , amaç türkçe klavyeyi göstermek o yüzden ekliyorum

Ön inceleme: Türkiye'deki en güçlü tablet bilgisayar; Exper EasyPad

Bu arada resimlerde q ,f , ingilizce klavye ve orjinal klavye resimleri sırayla çekilip eklendi. Çok okunmuyor benim kameradan , kötü dedigim gibi amaç nasıl oldugunu görmek. Güle güle kullanınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bakieryigit -- 18 Şubat 2011; 12:47:15 >

• Dün inceleme Firsatım oldu FP Bir çihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

Dün inceleme Firsatım oldu FP Bir çihaz

FP.. aynen öyle..
  • Arkadaslar bu ürünü nereden alabilirim ben ? Online kapıda ödeme filan olsa iyi olur ;) Konya'da ikamet ediyorum ben. Aslında alipta soguyan birileri varsa 2. El bulur muyum diye bakindim ama bulamadım.
    Konyada Migros 1 tane var ondada yokmuş malesef :-/
  • Exper'in kurumsal müşteriler için hazırladığı EasyPad P11MS modeli ise Intel Atom platformunu kullanıyor ve 1.66GHz'de çalışan Atom N450 işlemcisinden güç alıyor. 1GB bellek kapasitesine ve 32GB SSD depolama birimi ile donatılan cihaz, ekran kartı olarak işlemciye entegre Intel GMA3150 IGP'sini kullanıyor. 11.6-inç boyutunda ve 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde çoklu dokunmatik kapasitif ekranla geliyor, Windows 7 Home Premium işletim sistemini kullanıyor. Diğer özellikleri arasında 802.11n WiFi, Bluetooth 2.1+EDR, 1.3MP kamera, miniHDMI, 2x USB, kulaklık ve mikrofon konnektörleri ile 1.5 Watt gücünde stereo hoparlör yer alıyor. 288 x 190 x 13mm boyutlarında ve 990 gram ağırlığında olan EasyPad P11MS'de 649$+KDV olarak belirlenen satış fiyatı ile bu ayın sonuna doğru kullanıma sunulacak.

Bu mesaja göre Windows 7 li tablet çoktan satışta olmalıydı.. Demek ki yok...

Exper in eski tip Intel Atom lu tableti kullanması kabul edilemez... Nerdeyse 2 yıllık bir işlemci... Daha hızlı Atom işlemcilerinden kullanabilirdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

tablet pclerin yaygınlaşması için çok iyi bi adım atmış exper , hem ihtiyaçları karşılıyor hem de android avantajı var , fiyatı da baya uygunmuş

• Merhaba arkadaşlar,
    Exper easypad de Türlçe klavye kullanımı için programı yükledim. bakieryigit arkadaşımızın terif ettiklerini de aynen yaptım ama klavyeye girdiğim anda androidin kendi klavyesi çıkıyor. Türkçe Q ne yapsam yok :( Bu klavyede de ı ve I harflerini bastıramıyorum. Experi arayıp sorayım dedim. Ankaradaki bayilerinin hiçbirinin bu bunlardan haberi yok. Acil yardım lütfen
    quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

Bu arada Exper ürüne resmi olarak Türkçe Klavye desteğide saglamış , Bu çok iyi bir haber hemen kuruyorum.

Buyrun Ftp linki :

ftp://ftp.exper.com.tr/SURUCULER/EASYPAD/Android%20APK/TR%20Soft%20Keyboard%20v0.10.apk

Exper Easypad Türkçe Q ve F Klavye Kullanımı

Videoya çekip size göstermeye çalıştım :) kamera makinası kötü o yüzden kullanıma odaklanalım , aceleyle nasıl q yada f klavyeye yada orjinal klavyeye geçeceginizi göstermek istedim , malum bu geçişte zorlanacak çok arkadaş çıkacaktır. üstte verdigim linkten klavyeyi kurup şöyle yapıyoruz.

Menü --->> Settings ---> Dil ve klavye ----> Türkçe Klavye yazan yere Tik atıp aktif hale geitiriyoruz. Türkçe Klavye ayarlarından da istediginiz gibi q klavye yada F klavye olarak düzenleyebilirsiniz.

Türkçe Klavye Kullanımı Videolu gösterim.

yada:

http://www.you-tube.com/watch?v=WBufAQo_kNI

Bu arada birkaç resim çektim kameradan kötü olsalarda , amaç türkçe klavyeyi göstermek o yüzden ekliyorum

Bu arada resimlerde q ,f , ingilizce klavye ve orjinal klavye resimleri sırayla çekilip eklendi. Çok okunmuyor benim kameradan , kötü dedigim gibi amaç nasıl oldugunu görmek. Güle güle kullanınız.

• 3g olsa tm benlikmiş
  • Bir kaç yıl önce aldığım bu model elimde .Youtube ve Google play store (GPS) çalıştırmıyor,bence bir falso,piyasa vurgunu gibi bir şey. Sizlerde ricam bu Froyo yu nasıl yükseltebilirim ki,youtube veya GPS oynatıp kaydedebileyim...Firmanın web sitesinde var diyorlar ama bu konuda bir şey yok. Bu cihaza Avermedia Volar Go bağlayarak normal TV seyredebilir miyim ? Büyük hayalle almıştım... Yazıcıoğlunda tavsiye edilen bir yere Froyo yükseltmek için verdim; ya yapamadılar ya da ellemeden geri verdiler. En azından küçük TV gibi kullanabilmek. Gmail gibi epostaları alıp veriyor.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Not: 1960 lı yıllarda ,Doğukontuarının çıkardığı Radyo amatörleri ve Elektronik-Endüstri Dünyası dergilerine yazılar tercüme edip yayınlanırdı,Elektor dergisi vs. Sonradan Kimyaya döndüm,şimdi yaşdan YTÜ den emekliyim (74) gençler gibi performansım yok.Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Bir kaç yıl önce aldığım bu model elimde .Youtube ve Google play store (GPS) çalıştırmıyor,bence bir falso,piyasa vurgunu gibi bir şey. Sizlerde ricam bu Froyo yu nasıl yükseltebilirim ki,youtube veya GPS oynatıp kaydedebileyim...Firmanın web sitesinde var diyorlar ama bu konuda bir şey yok. Bu cihaza Avermedia Volar Go bağlayarak normal TV seyredebilir miyim ? Büyük hayalle almıştım... Yazıcıoğlunda tavsiye edilen bir yere Froyo yükseltmek için verdim; ya yapamadılar ya da ellemeden geri verdiler. En azından küçük TV gibi kullanabilmek. Gmail gibi epostaları alıp veriyor.
    Şimdiden teşekkür ederim.
    Not: 1960 lı yıllarda ,Doğukontuarının çıkardığı Radyo amatörleri ve Elektronik-Endüstri Dünyası dergilerine yazılar tercüme edip yayınlanırdı,Elektor dergisi vs. Sonradan Kimyaya döndüm,şimdi yaşdan YTÜ den emekliyim (74) gençler gibi performansım yok.Teşekkür ederim.

Konu 6 yıllık

Tablet de bi o kadar eski

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.