Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

ÖN DİŞLERİM ÇÜRÜK ACİL YARDIM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
29
Cevap
0
Favori
11.192
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> ÖN DİŞLERİM ÇÜRÜK ACİL YARDIM!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10 Not
    Bende eskiden fırçalamazdım 10 yaşımdamı ne 1 dişim çürüdü ve dolgu yaptırdım o günden beri günde en az 2 kere fırçalayıp listerine kullanıyorum. İnsanın moralini aşırı bozan birşey. Benim 10 yaşımdamı ne işte hiç görünmeyen en arka dişim çürümüştü ne kadar üzüldüğümü anlatamam o zaman bile.
    Tabi yaşında etkisi vardır o kadar üzülmemde ama kötü birşey.
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: JilberProduct

Bazı doktorlar uğraşmamak için direk kanal tedavisi diyorlar. Benimde ön dişte çürük vardı sağolsun doktorum hiç acı çekmeden yaptı ki bayağıda sorunluydu. Sonra arkada bir diş çürüdü gene aynı doktor bu çok daha kötü dedi ama gene kanal yapmadı. Şimdi çok iyiyim çok şükür. Ama arkadaki diş tekrar ağrı yaparsa bu sefer kanal olacak galiba yani gideceğin doktora bağlı biraz... Benim doktoru istiyorsan pm at

Uğraşmamak için kanal tedavisi diyorlar demek, peki uğraşmak isteselerdi hangi yöntemi kullanacaklardı?

• Yarbay
    2904 Mesaj

yanlış bilmiyorsam kanal tedavisindede kullanılan iğneden bile ince iğneler var. Biraz uzun sürüyor ama onlarla derindeki çürükleri bile temizliyor. Önce makineli dönen aletle etrafını ve görünen çürükleri temizliyor. Sonra iğne ile daha derindekileri alıyor. Temizlendikten sonra dolgusunu yapıp kapatıyor. Bende bunu yapmıştı. Son çare kanal tedavisi demişti doktor.

Ayrıca uzun sürdüğü için bende 2-3 seansta bitirmişti. İlk gittiğimde etrafını temizledi ve mikroplar ölsün diye naneden 10 kat daha acı tat veren bir ilaç koyup pamukla kapattı. 2 gün sonra gittiğimde iğne ile tamamen temizledi sonra kısa süreli dolgu yaptı bu dolgu bir süre sonra kendiliğinden parçalanıyor. 1 hafta sonra tekrar gittiğimde bu sefer son kez iğneyle tekrar bir temizlik yaptı sonrada 4-5 dk'da dolguyu yapıp dişi kapattı
    |
    |
    Gianuzzi Yarımayı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Denize bir dakika durup bakmaya vakitleri olmadığını söyleyen bu insanlar, ne zevksiz mahluklar...

• Teğmen
    201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: iDenis

İdil kanka napıyon

Şimdi ban yemekten korkuyorum
    |
    |
    idil abuzer ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: ismety öz

idil senin her türlü giderin var boşfer dişsiz daha iyi yaparsın anladın işte bebeğim

Bunlar babadan oğula nesil herhalde şimdi bişey diycem de ban yemek istemiyorum

yataktakilerdense sorun yok yaz idil yaz
    |
    |
    emo132 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
üniversite
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.