Şimdi Ara

Ön cam değişimi hakkında bir kaç soru ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar çok fazla para vermek istemediğim için interntten ön cam alıp kendim değiştirmek istiyorum lakin aşagıdaki linkteki kullantıki ip benzeri şey nedir ? teşekkürler.https://youtu.be/HKcu0KerCEA?t=813

• Merhaba. Dış camı çıkarırken iç ekrana zarar vermemek için iple sadece yapışkanı zorluyor. Diğer türlü kenardan plastik bir şey sokulduğunda iç ekran kırılabiliyor, ben kırdım. Özel bir ip mi dersen sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonun dokunmatiği çalışıyor sadece ön cam kırılmış ise bunu değiştirebilirsin.

Öncelikle videodaki gibi ince misina ile bu işlemi gerçekleştireceksin. Tüm telefonlarda uyguladığımız bir yöntem lakin sen telefonu düz tut videoda ters konulmuş. Nedeni telefon üst kısmında ince bir film olur misina buna zarar verebiliyor o nedenle ilk girişini görerek ve dikkatli yapmalısın. eğer çok zorlanırsan misina kesemez ise yarım saat sürer zaten bu işlem hiç ilerleyemezsen telefona üstten ısı vermen gerekir. hava tabancası ile yapıyoruz ama sen fön makineside kullanabilirsin. ısı uyguladığında daha kolay ayrılır ön cam. ayırma işi bittiğinde dokunmatik yüzeyini özenle temizle.

Diğer camı eklemek için cam silikona uv jel olarakta geçer ihtiyacın var şeffaf bununla ekran üzerine bir x çiz camı koyduğunda her yere dağılacak eşit dağılması lazım candan taşmasın çok bastırma ama ekrana tam yayılsın. ultraviyole ışın altında kuruması gerekiyor cihaz yoksa tabi güneş ışığı telefonu 2 saat güneşe koyabilirsin cihazımız yokken güneşle hallediyorduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: TrLucifer

Telefonun dokunmatiği çalışıyor sadece ön cam kırılmış ise bunu değiştirebilirsin.

Öncelikle videodaki gibi ince misina ile bu işlemi gerçekleştireceksin. Tüm telefonlarda uyguladığımız bir yöntem lakin sen telefonu düz tut videoda ters konulmuş. Nedeni telefon üst kısmında ince bir film olur misina buna zarar verebiliyor o nedenle ilk girişini görerek ve dikkatli yapmalısın. eğer çok zorlanırsan misina kesemez ise yarım saat sürer zaten bu işlem hiç ilerleyemezsen telefona üstten ısı vermen gerekir. hava tabancası ile yapıyoruz ama sen fön makineside kullanabilirsin. ısı uyguladığında daha kolay ayrılır ön cam. ayırma işi bittiğinde dokunmatik yüzeyini özenle temizle.

Diğer camı eklemek için cam silikona uv jel olarakta geçer ihtiyacın var şeffaf bununla ekran üzerine bir x çiz camı koyduğunda her yere dağılacak eşit dağılması lazım candan taşmasın çok bastırma ama ekrana tam yayılsın. ultraviyole ışın altında kuruması gerekiyor cihaz yoksa tabi güneş ışığı telefonu 2 saat güneşe koyabilirsin cihazımız yokken güneşle hallediyorduk.

Selamlar cevaplarınız ilginiz için hepinize teşekkür ederim hocam bana paneli kırmamak için önereceginiz şeyler varmıdır acaba ? saygılar.

• 50 denemede 4 kez falan dokunmatik ekranı kırmışızdır. 1 kezde filmi kesmiştik Hepside aceleye getirmekten kaynaklandı. Yavaş yavaş yaptığında sıkıntı çıkmıyor. Birde ısı iyi olursa kırılmıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.