Şimdi Ara

Omuz Çıkması ve Omuz Ameliyatı olan varmı???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
28.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Omuz çıkması yaşayan ve tadaviler
    ve Ameliyat olan

• bi aralar survivor metin vardı devamlı omuzu çıkıyodu.
  • Arkadaşımın gözüm önünde basketbol maçında ters düşmesi sonucunda omzu çıkmıştı ama geri takıyorlar sonra sarıyolar ama istirat veriyorlar baya bir süre ayrıca eskisi gibi olmuyor en ufak bir olayda omuz yeniden çıkıyor.
  • Ameliyat olan yokmu
    nasıl risklimi ameliyatları vb............
  • Sağ omzumdan kapalı ameliyat oldum. Herhangi bir riski yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kene.

Sağ omzumdan kapalı ameliyat oldum. Herhangi bir riski yok.

kapalı ameliyat

• Artroskopi
    neşterli vb........................
  • Bi kere çıktıysa gerisi gelir.Kuzenimden arkadaşımdan biliyorum.Yalama oluyor.
  • Omuz çıkması nasıl birşey arkadaşlar biraz bilgi verir misiniz?

2 ay önce sol koluma araba çarptı , ilk çarptığı günün akşamı sol kolumla sırtımı kaşırken omuzumda müthiş bi acı hissettim , kolumu kıpırdatamadım. Sağ kolumla bişeyler yaptım "tık" etti bir süre sonra acı geçti. Ve aynı şey dünde oldu.. Sol kolumu hareket ettirirken omuzumda acayip bir şekilde acıdığını hissettim, tekrar sağ kolumla biraz oynadıktan sonra küt etti bir süre sonra acı geçti , şu an sanki tekrar biraz zorlasam sol kolu omuzumda yine aynı problem olucak gibi. Bu omuz çıkması mıdır ? Başka bişey mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: InTheEnd

Omuz çıkması nasıl birşey arkadaşlar biraz bilgi verir misiniz?

2 ay önce sol koluma araba çarptı , ilk çarptığı günün akşamı sol kolumla sırtımı kaşırken omuzumda müthiş bi acı hissettim , kolumu kıpırdatamadım. Sağ kolumla bişeyler yaptım "tık" etti bir süre sonra acı geçti. Ve aynı şey dünde oldu.. Sol kolumu hareket ettirirken omuzumda acayip bir şekilde acıdığını hissettim, tekrar sağ kolumla biraz oynadıktan sonra küt etti bir süre sonra acı geçti , şu an sanki tekrar biraz zorlasam sol kolu omuzumda yine aynı problem olucak gibi. Bu omuz çıkması mıdır ? Başka bişey mi ?

omuzun çıkarsa olduğun yerde sabit kalırsınnn
    bir nevi diz üztü çökersin öylece dururusun acıyla
  • lost ta jack in çıkmıştı charlie tek hamleyle düzeltmişti
  • Ne ameliyatı bizim sınıftan bir arkadaşın basket oynarken 1 kere omzunu 2 kerede farklı parmaklarını çıkartmıştım. Omuzu çıktığı gün yerine taktı 3-4 gün sızlamış o kadar. Parmakta takınca şişiyor oyunumuz yarıda kesiliyor o ayrı.
  • Sınıfımızdan bi kızın voleybol oynarken omzu çıkmıştı yaz başlangıcında ameliyat olmuş. Pzt günü sana ameliyat hakkında ayrıntılı bilgi getirebilirim
  • Kolum çıkmıştı benimde. Takması için hocaya kadar kolumu arkadaşıma taşıtmıştım kolunu kasınca çok acıyor Neyse tam hocaya geldik cuk diye bir ses geldi acı kesilmişti ama hafif sızladı tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRyldz

lost ta jack in çıkmıştı charlie tek hamleyle düzeltmişti

yok la julietin çıkmıştı kate takmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Hot_Fusion-

Sınıfımızdan bi kızın voleybol oynarken omzu çıkmıştı yaz başlangıcında ameliyat olmuş. Pzt günü sana ameliyat hakkında ayrıntılı bilgi getirebilirim

.
  • Omuz 1 defa çıktıysa %80 15-40 yaş arası tekrar çıkıyor. Omuz artık iyice yalama yaptığı için çıkma olayları basitleşiyor yerine oturtma zorlaşıyor gitgide... Labrum denilen birşey var genelde o kemiği artık tutamıyor ve en ufak ters harekette omzu çıkartıyor. Sürekli tetikte gezmektense ki çok sinsidir en mutlu en eğlenceli anınızda çıkar ve hem o günü hemde ondan sonra 1 ay omzunuzda kalacak sargıyla o 1 ayı rezil edersiniz. Bunun yerine artık 3 yada 4kez omzunuz çıktıysa cerrahi müdahale için uzman bir ortopedi doktoruna başvurun. Omuz artroskopisi yapılarak omzunuz diğer kol gibi sağlığına kavuşuyor. Tabi ameliyattan sonra dikkat etmek gerekli ilk 1 sene özellikle... Cerrahi operasyon sonrasdıda omuz tekrar çıkabiliyor çünkü... Daha detaylı bilgi isteyen olursa yazarım.

Saygılarımla
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.