Şimdi Ara

Ömür Boyu Harita Güncelleme Ücretsiz yalanı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
24.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki bir şey sorayım. Refurbished ürünlerle olmayanlar arasındaki Firmware'leri incelediğiniz mi? Gerek üzerine install edilmiş gerekse donanımsal yazılımlarında hiç bir update (versiyon farkı) yok mudur?

Veya Garmin'le birebir iletişime geçip refurbished'lerle olmayanlar arasında ne gibi bir fark olduğunu sordunuz mu?
  • arkadaşım bak bu durum çok ciddi yenilenmiş bir üründen bahsediyoruz eğer öyle senin dediğin gibi bir FİRMWARE GÜNCELLEMESİ YAPILDIYSA NEDEN O CİHAZLARA AYRI BİR AMBALAJ YAPILMIŞ BEN ŞAHSEN BU DURUMU GARMİN'E YAKIŞTIRAMADIM BAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN GARMİN BU KONUDA GPS KONUSUNDA EN KÖKLÜ FİRMALARDAN BİRİ BEN BURADA BİR FİRMA ADINADA YAZMIYORUM YAZMAMDA GARMİN ÇOK BÜYÜK FİRMA AMA ORTADA BÖYLE BİR SORUN VARSA bu eleştirilmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: kim_ister

arkadaşım bak bu durum çok ciddi yenilenmiş bir üründen bahsediyoruz eğer öyle senin dediğin gibi bir FİRMWARE GÜNCELLEMESİ YAPILDIYSA NEDEN O CİHAZLARA AYRI BİR AMBALAJ YAPILMIŞ BEN ŞAHSEN BU DURUMU GARMİN'E YAKIŞTIRAMADIM BAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN GARMİN BU KONUDA GPS KONUSUNDA EN KÖKLÜ FİRMALARDAN BİRİ BEN BURADA BİR FİRMA ADINADA YAZMIYORUM YAZMAMDA GARMİN ÇOK BÜYÜK FİRMA AMA ORTADA BÖYLE BİR SORUN VARSA bu eleştirilmeli

Sevgili Kim_ister,

Gonderdiginiz resimden anladigim kadari ile cihazin ustunde zaten cok acik bir sekilde bu urunun Refurbished urun oldugu belirtilmis. Dolayisi ile musteriyi kandiriyorlar diye bir sey yok anlasilan. Cunku bu kutu orijinal Garmin kutusundan da farkli neredeyse tamami beyaz, yani Refurbished bir Garmin'in yanlislikla normal bir Garmin ile karismasi mumkun degil... Dolayisi ile kotu niyet de soz konusu degil. Bunu teknoloji satin alan birinin kacirmasi, karistirmasi pek kolay degil.

Benim bildigim kadari ile de refurbished urun ile orijinal urun arasinda fiyat farki da var... bu oran sanirim %15-25 arasi bir sey.. Garmin ci arkadaslar daha net bilirler, veya siz satici oldugunuza gore bir Mediamarkt'ta siz de kontrol edebilirsiniz, diger urunlere bir bakarsiniz. Eger durum boyle ise, yani fiyati daha ucuz ise, yine bir kandirma soz konusu degil.

Peki Refurbished nedir?
    Benim bildigim kadari ile mesela Mediamarkt, Vatan, Teknosa gibi magazalarda teshir icin kullanilan, veya acilip iade edilmis olan urunler, elden gecirilip tekrar kutulanip belli bir kaliteyi sagliyorsa tekrar paketlenip satilmasi ile olusuyor... burada ise, Garmin'e gecmiste benim sordugumda aldigim ustu kapali cevap, stok fazlasi urunleri fiyatta oynama yapmamak icin ve bu tur beklentileri olusturmamak icin farkli bir kutuda satiyorlar diye bir cevap almistim (Yani bu tum dunyada mevcut bir sistem)... bu da mumkun, Simdi Mesela 2011 model arabalar ciktiginda, 2010 modelleri nasil ucuzluyorsa, benzetmeleri tam yapamamis olabilirim, ama ticari bir metod sonucta...

Bununla birlikte, kutusunun resmini cektiginiz urunu acip, orijinal urun kutusundan cikardiginiz bir urunle yanyana koydugunuzda bir fark goruyorsaniz, kalite farki, bariz ikinci el, vb. gibi bir izleniminiz varsa, bunlarin magazalarda satilmasi tabiki yanlis...

Boyle bir izleniminiz var mi acaba??? bir bakar misiniz??

Saygilarimla,

Alim K.

• Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım;

İsmim Volkan Özdil ve Garmin marka GPS-navigasyon cihazlarının 1996 yılından beri tek yetkili Türkiye mümessilliğini yapan Baytekin Teknik Cihazlar firmasının satış ve pazarlama koordinatörüyüm.

Forumda bu konu başlığı altında yapılan yorumlar hakkında açıklama yapmak isterim.

1- ) 01.09.2010 da başlatmış olduğumuz kampanya ile Tüm Garmin marka navigasyon cihazlarımızda " Ömür boyu harita güncellemsi ücretsiz " kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere cihazlarımızda Başarsoft haritası bulunmakta ve bu kampanya da Başarsoft ile yapılan anlaşma neticesinde hayata geçirilmiştir. Bu sebeple bazı arkadaşların dediği gibi Kesinlikle Yalan bir uygulama değildir. Konu hakkında herhangi bir bilgimiz yok ise, yorum yaparken kullandığımız ifadelere ( Yalan bir uygulama tarzında ) dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Ayrıca cihazların üzerinde bulunan " Ömür Boyu Ücretsiz Harita Güncellemesi " etiketi için de bazı arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapılıyor demiş. Bunu şu şekilde açıklayayım, bu kampanya cihazın ömrü kadar yada kullanıcını ömrü kadar ( kullanıcı vefat ederse, yerine bir başkasıda cihazı kullanmaya devam edebilir ve ömür boyu güncelleme hakkını kullanmaya devam edebilir ! ) .

2- ) Bir arkadaş ürünlerimizden Nuvi 205W ürününün resmini koymuş ve bu ürün "REFURBİSHED UNİT" diye ifade ederek Garmin ' e yakıştıramadığını belirtmiş. Sizlere şöyle bir açıklama yapayım arkadaşlar;

Garmin, dünyada yıllık 20 milyon adetden fazla GPS cihazı satışı yapan, 10.000 den fazla çalışanı olan, uluslararası standartlara ve kurallara göre üretim yapan, dünyanın en çok bilinen, en çok satış yapan GPS markasıdır. Garmin firması, yazılım tarafında sorun olan ürününün yazılımını tekrar yükleyip sorunu çözerek, herhangi bir hardware parça değişikliği kesinlikle yapmadan "REFURBISHED UNIT" etiketini de yapıştırarak ve mavi-beyaz kutu uygulamasını kullanarak normal kutulu cihazlarına oranla daha ekonomik fiyatla tüketicilere sunmaktadır. Bu yapmış olduğu etiket ve kutu uygulaması da kullanıcıyı bilgilendirmek amaçlıdır. İstesede bu ürünleri de kolaylıkla normal kutulayabilir ve etiket yapıştırmayabilirdi. Bu uygulama Garmin firmasının ne kadar ciddi olduğunu, kullanıcısına ve uluslararası kurallara ve standartlara ne kadar önem verdiğinin de göstergesidir. Cihazlar yine 2 yıl garantilidir ve yazılım versiyonları normal kutular ile birebir aynıdır.

Güncel Garmin Kampanyalarıda ( !!! %100 doğru ve gerçek olan !!! ) ayrıca aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

a) Tüm Garmin marka cihazlarda " Ömur Boyu Türkiye Haritası Güncellenmesi Ücretsiz " olarak vermekteyiz.

b) Tüm Garmin marka cihazlarda ürünlerde " a " maddesine ek olarak " 1 aylık Teknokasko(çalınma, kırılma, ıslanma...vs. ) " hizmetini ücretsiz olarak vermekteyiz.

c) Nuvi 3760 TR + EU modelinde yukarıdaki " a " ve " b " maddesine ek olarak " 3 aylık Backup Yol Yardım Paketi Üyeliği " de ücretsiz olarak vermekteyiz.

d) Nuvi 1410 modelinde yukarıdaki " a " ve " b " maddelerine ek olarak " Iriver E30 modeli mp3/mp4 hediye " olarak vermekteyiz.

Ürünlerimiz ve aklınıza takılan tüm sorularınız için yardımcı olabileceğimi belirtir, iyi günler dilerim.

Volkan Özdil

• quote:

Orijinalden alıntı: Garmin-Volkan

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kendimi sizlere tanıtayım;

İsmim Volkan Özdil ve Garmin marka GPS-navigasyon cihazlarının 1996 yılından beri tek yetkili Türkiye mümessilliğini yapan Baytekin Teknik Cihazlar firmasının satış ve pazarlama koordinatörüyüm.

Forumda bu konu başlığı altında yapılan yorumlar hakkında açıklama yapmak isterim.

1- ) 01.09.2010 da başlatmış olduğumuz kampanya ile Tüm Garmin marka navigasyon cihazlarımızda " Ömür boyu harita güncellemsi ücretsiz " kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bildiğiniz üzere cihazlarımızda Başarsoft haritası bulunmakta ve bu kampanya da Başarsoft ile yapılan anlaşma neticesinde hayata geçirilmiştir. Bu sebeple bazı arkadaşların dediği gibi Kesinlikle Yalan bir uygulama değildir. Konu hakkında herhangi bir bilgimiz yok ise, yorum yaparken kullandığımız ifadelere ( Yalan bir uygulama tarzında ) dikkat etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Ayrıca cihazların üzerinde bulunan " Ömür Boyu Ücretsiz Harita Güncellemesi " etiketi için de bazı arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapılıyor demiş. Bunu şu şekilde açıklayayım, bu kampanya cihazın ömrü kadar yada kullanıcını ömrü kadar ( kullanıcı vefat ederse, yerine bir başkasıda cihazı kullanmaya devam edebilir ve ömür boyu güncelleme hakkını kullanmaya devam edebilir ! ) .

2- ) Bir arkadaş ürünlerimizden Nuvi 205W ürününün resmini koymuş ve bu ürün "REFURBİSHED UNİT" diye ifade ederek Garmin ' e yakıştıramadığını belirtmiş. Sizlere şöyle bir açıklama yapayım arkadaşlar;

Garmin, dünyada yıllık 20 milyon adetden fazla GPS cihazı satışı yapan, 10.000 den fazla çalışanı olan, uluslararası standartlara ve kurallara göre üretim yapan, dünyanın en çok bilinen, en çok satış yapan GPS markasıdır. Garmin firması, yazılım tarafında sorun olan ürününün yazılımını tekrar yükleyip sorunu çözerek, herhangi bir hardware parça değişikliği kesinlikle yapmadan "REFURBISHED UNIT" etiketini de yapıştırarak ve mavi-beyaz kutu uygulamasını kullanarak normal kutulu cihazlarına oranla daha ekonomik fiyatla tüketicilere sunmaktadır. Bu yapmış olduğu etiket ve kutu uygulaması da kullanıcıyı bilgilendirmek amaçlıdır. İstesede bu ürünleri de kolaylıkla normal kutulayabilir ve etiket yapıştırmayabilirdi. Bu uygulama Garmin firmasının ne kadar ciddi olduğunu, kullanıcısına ve uluslararası kurallara ve standartlara ne kadar önem verdiğinin de göstergesidir. Cihazlar yine 2 yıl garantilidir ve yazılım versiyonları normal kutular ile birebir aynıdır.

Güncel Garmin Kampanyalarıda ( !!! %100 doğru ve gerçek olan !!! ) ayrıca aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

a) Tüm Garmin marka cihazlarda " Ömur Boyu Türkiye Haritası Güncellenmesi Ücretsiz " olarak vermekteyiz.

b) Tüm Garmin marka cihazlarda ürünlerde " a " maddesine ek olarak " 1 aylık Teknokasko(çalınma, kırılma, ıslanma...vs. ) " hizmetini ücretsiz olarak vermekteyiz.

c) Nuvi 3760 TR + EU modelinde yukarıdaki " a " ve " b " maddesine ek olarak " 3 aylık Backup Yol Yardım Paketi Üyeliği " de ücretsiz olarak vermekteyiz.

d) Nuvi 1410 modelinde yukarıdaki " a " ve " b " maddelerine ek olarak " Iriver E30 modeli mp3/mp4 hediye " olarak vermekteyiz.

Ürünlerimiz ve aklınıza takılan tüm sorularınız için yardımcı olabileceğimi belirtir, iyi günler dilerim.

Volkan Özdil

hoş geldiniz volkan bey detaylı güzel açıklamalarınız olmuş ben igo ve piranha kullanıyorum ama 2-3 arkadaşım garmin aldı ama güncellemesini halen bekliyolar biz alalı çok oldu isyanlardalar bende sebep olmuş gibiyim ondan yazma gereği duyuyorum bu konuda bilgileri yoktu benim tavsiyemle sizin cihazlardan aldılar hemde benim aldığım fiyattan pahalıya güncellemeleri ne zman yayınlayacaksınız teşekkürler

• Şu anda satılan cihazlarda 2010.06 kodlu haritalarımız yüklü vaziyettedir. 10 gün içerisinde bu haritayı internet sayfamıza da koyacağız ve kullanıcılar internet sayfamızdan haritalarını güncelleyebilcekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garmin-Volkan

...Garmin firması, yazılım tarafında sorun olan ürününün yazılımını tekrar yükleyip sorunu çözerek... ..."REFURBISHED UNIT" etiketini de yapıştırarak ve mavi-beyaz kutu uygulamasını kullanarak normal kutulu cihazlarına oranla daha ekonomik fiyatla tüketicilere sunmaktadır...

Ben konuyu açan arkadaşı bu noktada uyarmaya çalışmıştım.
  • kim_ister adlı arkadaşımı yürekten kutluyorum ücretsiz harita güncelleme tutmadı milletimiz inanmıyor bu REFURBİHSED durumunu herşeye rağmen GARMİN'E yakıştıramadım
  • Babama hepsiburada.com 'dan navitech 210 siparişini verdim. Ömür boyu harita güncellemesi güzel bir olay.

Sanırım üreticiler şöyle ince bir hesap yapıyorlar. Sonuçta bu cihazların çoğu mobil ve elektronik, eninde sonunda garanti bitiminden sonra bozulacak ve belkide masrafı çok olduğundan kullanıcı yenisini almak isteyecek.

(Düşme, aşırı sıcak, sıvı teması vs vs etkenler bu tür cihazların da ömrünü azaltıyordur.)

Yılda 4 harita masrafı toplu alındığında belkide çok yüksek değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 12 Kasım 2010; 16:45:51 >
  • Sevgili Volkan Bey,
    Bu denli itici bir konu başlığına rağmen bu denli kibar bir şekilde açıklama yaptığınız için teşekkür ederim. Bu bile firmanız hakkında iyi fikirler oluşturuyor.

Türkiye'ye nadiren gelen bir uzakyol denizcisiyim. Yurtdışında satın alınan (faturalı elbette ki) cihazları Türkiye'deyken kullanmak için neler yapmak gerekiyor? Sanırım bu ömür boyu güncelleme hakkın Türkiye'de satılan cihazlar için geçerli? Eğer yanılıyorsam daha da mutlu olurum, orası ayrı :)

Sevgiler...
  • bilmiş mi dersiniz başka bir şey mi bilmem ama ithamlar KORKUNÇ! henüz olmamış bir şeyin ihtimali için YALAN demeler nasıl bir mantığın, zihniyetin ürünüdür anlam veremiyorum. " benim düşüncem bu" demişsiniz, düşünce ile hakareti, ithamı bir birinden ayırt edemeyen bir insanın bunu sürdürmesi çok normal tabi. şimdi ben o firmanın müdürü olsam çok basit bir şekilde sizi mahkemeye verebilirim ve inanın çok sürmeden özür peşinde koştururum.

- unutulan bir nokta olarak; kartuş örneği ile harita desteğini karıştırmak abestle iştigal etmektir. birinde bir "ürün" perakende olarak son kullanıcıya satılıyor ve tüketiliyor. oysa harita desteğinde zaten yeni ürünler için güncellenen haritalar, pazara hakim olmaya çalışan firmalar tarafından tercih edilme avantajı olarak sunuluyor.

- Refurbished ürünleri keşke tüm alanlarda ve etik olarak bulabilsek. bir firmanın ürününün refurbished olarak satması, hem malına güvendiğini (devam eden garanti ile) hem kullanıcının zararını telafi etmesi hem de ürünü sıfır diye tekrar satmaması açısından çok güzel bir olaydır. firma garantili ikinci elden bahsediyoruz, otomobil firmalarının yaptığının aynısı aslında. ha eğer siz bu bilgiyi tüketiciden gizlediklerini ve bu yolla haksız kazanç sağladığını düşünüyorsanız, bulunduğunuz yerdeki en yakın belediye encümen heyetine ve notere onaylatarak mahkemeye veriniz.

yazık..

• "ömür boyu ücretsiz güncelleme" bir satış tekniğidir. çoğunlukla bu işin içinde olmayanlar yani elektronik sektöründe amatör diyebileceğimiz kesim için insan ömrü anlaşılma ihtimali yüksektir. firmaların içinden bunu cihaz ömrü ya da şu kadar süre diye belirtenler bence daha iyi olur. örneğin next 2 yıl güncelleme diyor.
  • Konu ile ilgili olarak cihazımın Türkiye temsilcileri ve içindeki haritaya ait firmayla temasa geçtim.

Çok kısa zamanda GARMIN - BAYTEKİN ve BAŞARSOFT yetkillierinden konu ile ilgili cevaplar almış bulunmaktayım.

Öncelikle tüm forum nezdinde, GARMIN - BAYTEKİN ve BAŞARSOFT yetkililerine, ilgileri, hızlı geri dönüşleri ve tatminkar cevapları için çok teşekkür ederim.

İlgili yetkililer Türkiye de satışa sunulan GARMIN Navigasyon cihazlarında ÜCRETSİZ NAVCITY BAŞARSOFT ÖMÜR BOYU HARİTA GÜNCELLEMESİ nin olduğunu yazılı olarak taahüt etmişlerdir.

Bahsi geçen firmalara ve markalara olan güvenim daha da artmış bulunmaktadır.

Tüm forum üyelerine duyurulur.
  • Çinden Getirdiğim Noname bir GPS cihazının Ben Manuel Olarak Sürekli güncel tutabilirmiyim ? Harita Güncelleme olayı nasıl oluyor bu noname cihazlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilgrimage

Çinden Getirdiğim Noname bir GPS cihazının Ben Manuel Olarak Sürekli güncel tutabilirmiyim ? Harita Güncelleme olayı nasıl oluyor bu noname cihazlarda

Olmuyor malesef...
  • ben cihazımı aldığım zaman başarsoft ücretsiz harita güncellemesi 1 yıldı. sonradan ne olduysa ömür boyu güncellemeye döndü.

şu an cihazım nerede ise 2 yıllık oldu ve ben hala ücretsiz güncelleme yapabiliyorum. sanırım uzun bir süre daha (birkaç sene) bu güncellemeyi yapabileceğim. birkaç sene cihazı kullanıp (teknolojik olarak)yenisi ile değiştirmeyi düşünüyorum. yenisini aldığım anda otomatikman haritayı da satın almış olacağım.

ömürboyu ücretsiz harita olayını destekliyorum;

1. sebebi ömürboyu ücretsiz güncelleme yasal olmayan kırık harita kullanımının sonu olur.

2. sebebi gps müşterisinin, haritaların daha sonra çok pahalı fiyattan satılacağı endişesini gidermiş olur.

3. sebebi ülkemizdeki GPS piyasasını hareketlendirir. kısa sürede birkaç sene de satılacak cihaz sayısına ulaşılır ki harita üreten firma da bu artıştan payını mutlaka alacaktır..

4. sebebi satıştan dolayı kısa sürede elde edilen gelirle daha iyi haritalar yapılabilir..

5. sebebi satılan cihazların belkide büyük coğunluğu garanti süresinin bitmesinden sonra düşürme kırılma sıvı teması gibi çeşitli sebeplerden tamiri pahalı olacağı için, tüketici yeni bir cihaza yüneleceği ve yeni bir ürünle yine harita sağlayıcıya bedel ödemesidir.

ancak ömür boyu harita kapsamının opsiyonel olması bana göre daha doğru bir yöntemdir. mesela 2 yıl ücretsiz güncelleme verilebilir, eğer tüketici cihaz bedeli ile birlikte atıyorum 50-60 tl exra ödeme yaparsa ömür boyu ücretsiz güncelleme satın alabilir. bu extra bedel de doğrudan başarsofta iletilebilir. başarsoft da markadan bağımsız harita güncelleme garantisi verebilir..

bu konudaki duyarlılığından dolayı başarsoft ve piranha firmasına teşekkür ederim..

• Bu sistemde 3 farklı firma varken bu taahüdü verene allah zeval vermesin Bakalım ilk 3 yıl bitiminde neler olacak, 2 tane farklı modeli alıp dolaba koymuştum şimdi bu süreleri bekliyorum bakalım
  • Ben de görüş belirteyim;

Piranha kafadan kıvırtanlardan, eski kullanıcılarına sırtını dönerek ilk vefa borcunun üzerine çizik çeken firma olarak yazıldı mitolojiye

Bakalım devamı nasıl gelecek. Ben Navitech ile devam edecek diyorum... Zaten başka da güçlü firma kalmadı, gerisi leblebi çekirdek

Bu yarışı Next ile Garmin devam ettirir
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Bu sistemde 3 farklı firma varken bu taahüdü verene allah zeval vermesin Bakalım ilk 3 yıl bitiminde neler olacak, 2 tane farklı modeli alıp dolaba koymuştum şimdi bu süreleri bekliyorum bakalım

güncelleme olayı benim için farketmez.. ne zaman isterlerse o zaman ücretsiz güncellemeyi durdurabilirler.

ben cihazı aldığımda 1 yıl ücretsiz güncelleme hakkım vardı.. bu süre dolalı çok oldu. sonradan ömür boyu'na geçenlerden olduğum için ücretsiz ne kadar güncelleme kullanırsam, o kadar BONUS almış gibi oluyorum..

yere düşmüş kırılmışı var yapıştırılmışı var ne diyeyim buluruz biyerlerden artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Ben de görüş belirteyim;

Piranha kafadan kıvırtanlardan, eski kullanıcılarına sırtını dönerek ilk vefa borcunun üzerine çizik çeken firma olarak yazıldı mitolojiye

valla ne kadar kıvırırsa kıvırsın umurumda değil. ben artık BONUS haritalarımı kullanıyorum. ömür boyu ücretsiz güncellme alıpta güncelleyemeyenler dava açarlar artık. benim dava açmaya hakkım bile olmuyor..

adamlar demezmi ki ''senin ücretsiz güncelleme hakkın bir yıldı zaten neyi istiyorsun'' diye.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.