Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Ömür boyu garanti..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Ömür boyu garanti..
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1147 Mesaj
    bu konuyla ilgili anısı olan var mı arkadaşlar.. Hani şu ramlarde twinmos ve kingston gibi ömür boyu garanti felan yazıyolar.. walla ben aldım 2*256 kingston ama kimse garanti belgesi felan vermedi bana:)

hatta birinin bozuk olduğunu düşünüyorum; kime gidicem?
    anısı tecrübesi olan varsa annatabilir mi?

|
    |
    Gigabyte MA78GM-S2H ; AMD 5600+ X2 ; PALIT 9600GT SONIC ; OCZ Platinum 2x1GB 800Mhz DDRII ; Samsung 320GB SATAII ; LG 20X SATA ; AEROCOOL M40 HTPC ; Enermax 370W ; Logitech S510 Klavye+Mouse ; RT-205 ADSL ; Panasonic TH-42PV70F Plazma
  • Yüzbaşı
    555 Mesaj
    walla benim bildiğim kingstonlarda yurtdışında ömürboyu garanti ama türkiye de sadece 2yıl garantili
    |
    |

STSL 2011-2012 ŞAMPİYONU GALATASARAY!
  • Yüzbaşı
    726 Mesaj
    fason olmayan veya tezgah diye tabir edilen bir yerden almadı iseniz tabiiki ömür boyu garantisi var.
    |
    |
    ya o garanti isi turkiyede pek sallanmıor mesela her satıcı bu isin garantisini vermior
    sen malı alıosun sonra kullanıcı hatası deyip almıor malı geri
    bole yapan cok adam var ama kingstonun turkiye distiribitoru kim bakmak lazım onlara direk yolarsan sanırım sorunun kalmaz
    |
    |
    1147 Mesaj
    Peki bilen var mı kimdir distribitoörü felan? Bi de kim anlar bi ram bozuk mu veya hatalı mı diye? (mavi ekran problemim var da ramdan diye düşünüyorum.. )
    |
    |
    Gigabyte MA78GM-S2H ; AMD 5600+ X2 ; PALIT 9600GT SONIC ; OCZ Platinum 2x1GB 800Mhz DDRII ; Samsung 320GB SATAII ; LG 20X SATA ; AEROCOOL M40 HTPC ; Enermax 370W ; Logitech S510 Klavye+Mouse ; RT-205 ADSL ; Panasonic TH-42PV70F Plazma
  • Yüzbaşı
    308 Mesaj
    sureklı explorer sayfası ac.eger hata verırse ram bozuktur.veya ram test programları var onlarla dene.super pı ac.onu calıstır.
    |
    |
    ewt yaa; sık explorer açınca mavi ekran verme olasılığı artıyo.. ve tam bi sene önce aldım makineyi ve bir senedir var yani.. demek ki arızalı ram takmışlar bana; harbiden takmışlar..

peki kontrol programı olarak ne diyosunuz?
    bi de distribütör sorumu yinelemek istiyorum..
    |
    |
  • Yüzbaşı
    308 Mesaj
    distrubıtor olarak koyuncu falan var.bılmıyorum kıngston a bakıyolarmı.ona bı yanıt veremıcem ama explorer acınca hata verıyosa arızalıdır.

Super pi bul bı yerden onunla dene
    |
    |
    bu arada o ömür boyu garantiler sizin ömrünüz kadar diil haberiniz olsun üretici firmanın belirlediği bi kullanım süresi var o süre içinde garantili ramler için 12 yıldı yanlış hatırlamıyosam
    |
    |
    |
    |
  • Yüzbaşı
    752 Mesaj
    Ramlerini ancak aldığın yer değiştirir.Distribütör firma uğraşmaz.Kingston gibi markalı rami alırken dikkat edeceğin şey kutulu olması ve kutunun üzerinde orjinal kingston bantı olmasıdır entegre üzerinde kingston yazmasıdır. En önemli şeyde fatura alman ki aldığın firma üzerinde baskı yapabilesin. Ama Türkiyenin genel dağıtıcı distribütörü As-Net tir. Bir firma daha vardı Armada ydı yanılmıyorsam.www.asnet.com.tr adresine bakarsan asnetin telefon numarasından gerekli bilgiyi alabilirsin.
    |
    |
    peki bu ramlarin de seri numaraları felan var mı sizce üzerinde veya içinde felan? yani ramle ilgili ne biliim üretim bilgilerini felan içerebilicek.. (çok mu bilimkurgu izliyorum yoksa:)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    752 Mesaj
    Kardeş ramlerin kingston ise entegreler üzerinde kingston yazar veya kingstonun küçük bir etiketi olur ve şöyle bir model no yazar KVR333XC25/512, KVR400X64C3A/1G gibi . Dediğim gibi as-netin sitesine gir ve telefonla orayı ara. Sana gerekli bilgiyi vereceklerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssayin72 -- 18 Mayıs 2005, 15:39:02 >
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

bu arada o ömür boyu garantiler sizin ömrünüz kadar diil haberiniz olsun üretici firmanın belirlediği bi kullanım süresi var o süre içinde garantili ramler için 12 yıldı yanlış hatırlamıyosam

Ben ölünce ramleri torunlara bırakacaktım
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
google reklamları
son dakika
Masal
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.