Şimdi Ara

Ömrüm Boyunca Evliliği Düşünmüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
3
Favori
6.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 ay
  • Cevaplayan Üyeler 45
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 45 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 9
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Zer0_0 (19 mesaj) İnspiredTiger (9 mesaj) elvedakonsol (7 mesaj) DrakeMcCain (6 mesaj) mrslimshady (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (82 mesaj) Mobil (11 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
51 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Ömrüm Boyunca Evliliği Düşünmüyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 21 gün cezanın, 20 gün 22 saat 46 dakika kadarı kaldı.

Ne evliliği ? Ben kafayı yemedim.

Neden mi ?

Bizim ülkemizde ki insanların çoğu arabası var mı , işi nasıl , evi var mı kızımı bu adam rahat yaşatacak mı kafasında , hadi onu geçtim kızın sizin üzerinizde ki ilgisi bitti sizi sümüklü mendil parçası gibi atıp nafaka almaya çalışır aldatır o topa girmek istemiyorum.

O yüzden asla evlenmeyeceğim. 21 yaşındayım muhtemelen ölene kadarda aynı şekil yaşayacağım , zor bir durumunuzda size tekme basmayacağı ne malum boynuzlanmayacağınız ne malum ?

Hayır birde evlenip çoluğa çocuğa karışanlar bekar insanları neden böyle eziklemeye çalışır onuda anlamıyorum abi size ne ?

Hala forumda birileri evlenin diye akıl veriyor , istemiyoruz kardeşim al aklını kendine sakla !

Haberlerde bile çıkıyor evlendiği kadının xxx sitelerinde bile videoları çıkıyor bu devirde kimseye güvenmeyecen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zer0_0 -- 7 Ocak 2021; 23:4:57 >

• Valla ne yalan söyliyim ben de üzülüyorum hallerine, evlat kokusu başka falan diyorlar da, ulan ben de yeğenimi kokluyorum bir tatlı geliyor böyle dünyayı verseler değişmem, demek ki bu işin babalıkla alakası yok, illa çocuk sahibi olmak lazım değil yani. Kendilerini kandırıyorlar, çoğu da zaten doğru düzgün babalık falan yapamıyor

kedi alıp beslesinler daha hayırlı olur hem kendilerine hem dünyaya :D çocuk yapıyorlar veriyorlar ellerine tablet hiç ahlaki olsun insani olsun hiçbir eğitim yok 12 saat çalışıp 2 3 saat yollarda zaman kaybedip geri kalan zamanla tabiki çocuğuna karına bakamassın ama gel görki bu hayatı bile bile seçiyorlar neyin açlığıdır bu anlamış değilim geçenlerde yenge çocuğu ile uğraşırken bana diyor ki kesin iyi ki çocuk sahibi değilim diyorsundur diyor hahaha agalar herşey paradır bakım paradır eğitim paradır günün 12 saatini kendine ailene ayırmak paradır allah aşkına insanlara sesleniyorum paranız yoksa evlenmeyin lan evlenmeyin hadi evlendin kiraya çıktın borçlandın lan BARİ ÇOCUK YAPMAYIN... demek istiyorum ama bu ezikler sanane diyor çilesini hem kendisi hem dünyaya getirdiği zavallı çocuk çekiyor sanane diyor

Yahu istesek de kızlar bakmıyo ki ? Ya evliler, yada peşlerinde 1000 tane adam var. Sanarsın 50 milyon erkeğe karşı, 5 milyon kız var.. niye ben böyle gözlemledim ?

Haklı olabilirsin hocam.

Özellikle türkiye gibi bir yerde baba olmak da saçmalık.

Geçim derdi, kadın dırdırı, çocuğun masrafları, kendine adam gibi vakit ayıramaman. Bak ayıramaman demiyorum adam gibi vakit ayıramıyorsun. Çünkü en azından 10 yaşına kadar çocuğa bakıcılık yapıyorsun. Sen artık ahmet mehmet değilsin sen artık alinin babasısın ayşenin babasısın. Senin adın artık 35, 36 40. Artık başrolde değilsin.

Evlilik ve çocuk yapmak, kendini topluma kanıtlama aracıdır. Evliliği bir üstünlük aracı olarak görürler.

Evlenen birey, topluma hitaben: "Bakın ben evlendim, büyük adam oldum. Bakın çocuk bile yaptım. Padişah soyundan gelen neslimin devamını sağladım."

Paran varsa evleniceksin paran yoksa evlilik köle hayatıdır.Ömür boyu borç öde herzaman çocukların eşinin ihtiyacını karşıla kendine hiç vakit ayırama Kölelik mutluluk değildir.
    Toplum baskısı ve birazda cinsel ihtiyaç.Çoğu insan cinsel açlığını bastırmak için evlenir ki onunda çözümü var ararsan.Toplum baskısı daha baskım geliyor heralde.Öteki türlü hep mutsuz insanlar başta mutlu geliyor ama evlendikten sonra hergün kavga ve dövüş bilemiyorum.Evlilik zorunlu birşey değil.Bir insan kendi tek başınada yaşayabilir bakma seb klasik bahenlere birgün yanlız kalıcaksın bu işin hastalığı var yaşlılığı var eee Evlendin eşin kanser oldu kaybettin gene yanlız kalınacak senden önce öldü gene yanlız kalınacak ne olursa olsun yanlız tek başına ölüceksin kimse senin yanında olmuyacak yani bir mantık yok.
  • Teğmen
    219 Mesaj

Araba, para, mal, mülk; bunların hepsi bir milyon sayısındaki sıfırlar gibidir. O sıfırların önündeki bir rakamı ise özgüvendir. Kendini pazarlayamıyorsan, gerisinin bir önemi kalmıyor. Mesela 27 yaşında doktorum, eee sonuç? Çekingen olduğum için elde var sıfır!

• Yarbay
    2123 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DrakeMcCain

Araba, para, mal, mülk; bunların hepsi bir milyon sayısındaki sıfırlar gibidir. O sıfırların önündeki bir rakamı ise özgüvendir. Kendini pazarlayamıyorsan, gerisinin bir önemi kalmıyor. Mesela 27 yaşında doktorum, eee sonuç? Çekingen olduğum için elde var sıfır!

hocam eminim tek sorun çekingenliktir

• Teğmen
    219 Mesaj

Başka sorun ne ola ki? Fena olmayan bir tipim var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrakeMcCain -- 7 Ocak 2021; 12:52:6 >
    |
    |
    mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yahu sorun orada ben neden kendimi pazarlayayım ? Hani çoluk çocuğa karışınca çok mu iyi olacak ? Ben güvenmiyorum abi insanlara hele bu dönemde hiç güvenmiyorum , insanlar parası olanları nasıl yolarız kafasında.

O yüzden gönül işi benlik değil , evde kalsamda sorun etmem zaten bu yolu ben seçiyorum umurumda değil yani  

|
    |
    DrakeMcCain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj

Öyle deme be kardeşim, daha 21 yaşındasın. Muhtemelen annen, baban hayattadır. Onlar ölünce yalnız kalmak zor gelir adama. Mesela ben sahilde el ele tutuşarak yürüyen çiftlere çok özeniyorum. Böyle bir şeye sahip olabilmek için her şeyimi verirdim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrakeMcCain -- 7 Ocak 2021; 12:54:23 >
    |
    |
    Zer0_0 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yalnız olmak iyidir , gereksiz insanların hayatında tatava yapmasındansa 80 yıllık ömrüm var diyelim geriye kalan 59 yılını kafam rahat bir şekilde yaşarım sorun değil yani zaten kafamda Bilgisayar Mühendisliğine tamamlamak var yazılım , donanım , hacking ile uğraşacağım , yazılım teknikeriyiz bir parçam eksik hissediyorum.

Yani kısaca güzel bir kariyer yapmak varken ,akademik olarak gelişmek varken ne gerek var aşka meşke geçiniz.  

|
    |
    DrakeMcCain kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1303 Mesaj

Evlilik kendine hayat dostu edinmektir. Şuan genciz evlenmesek de olur ama yaş 50 lerden sonra insan neden ben yalnızım kimsem yok demeye başlıyor.

Evlenmeyecekseniz bile size birşey olduğu zaman arkanızda olacak birisi lazım. Yarın bir gün yaşlandığımızda ailemizden annemiz, babamız da olmayacak.

Evliliği sadece çocuk yapmak veya bir kadınla yaşamak olarak görmüyorum.

• Yarbay
    2123 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İnspiredTiger

Evlilik kendine hayat dostu edinmektir. Şuan genciz evlenmesek de olur ama yaş 50 lerden sonra insan neden ben yalnızım kimsem yok demeye başlıyor.

Evlenmeyecekseniz bile size birşey olduğu zaman arkanızda olacak birisi lazım. Yarın bir gün yaşlandığımızda ailemizden annemiz, babamız da olmayacak.

hocam 50 yaşında mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    219 Mesaj

Aynen be kardeşim konu sahibinin yaşı küçük, henüz anlamıyor bu mevzuyu. Ben şimdiden yalnızlığın rahatsız ediciliğini hissetmeye başladım, hem de şiddetli bir şekilde.

|
    |
    İnspiredTiger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    mrslimshady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam hayat dostu edinmekte , güvenilecek insan yok sorun orada , herkes egosunu tatmin ediyor , instagram , twitter , snapchat derken çok saçma bir şekilde ego tatmini yapıyor insanlar yani bir kız olduğunuzu düşünün 20'li yaşlarda 30-40 tane abaza yazıyor size ve bu sebepten kendinizi prenses gibi hissetmeye başlıyorsunuz ama o insanların tek istediği şey çıplak fotolarınız ile kendini tatmin etmek.

O yüzden sosyal medya kullanmıyorum erkek olsam dahi kullanmıyorum çok gereksiz insanlar var.

İşte bu yüzden kafam rahat , boş bir insanla bir ömür geçirmekse yalnız yaşar nirvanaya ulaşırım bana yeterde artar  

|
    |
    İnspiredTiger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: İnspiredTiger

50 yaşındayım

yapayalnızım

heç de yokluk vs çekmiyom

lazım olunca getirtiyom bi rus olyo  

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Kaç sevgilin oldu hocam? Hiç oldu mu?

0 KM'yiz olmasını istemiyorum gözlemlerimden sonra.

|
    |
    askmeafavour kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    219 Mesaj

Aslında ilişkilerin en güzeli nasıl bence biliyor musun? İki tarafın cinsel tecrübesi hiç yoksa iyidir. O anın hazzını hiçbir şey veremez diye düşünüyorum. Tabi ben hiç yaşamadım ilişki falan; yanlış anlaşılmasın. Sadece fakültede psikiyatri dersleri aldığım için insan psikolojisinden iyi anlıyorum.

|
    |
  • Çavuş
    64 Mesaj

Lince uğrayacağım belki ama ben çocuğu olan erkekleri ezik olarak görüyorum.

• Yarbay
    6355 Mesaj
    Öldükten sonramı evleneceksin
    Başlığa istinaden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.