Şimdi Ara

OMERTA HAKKINDAKI HERSEY.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
3
Favori
182.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet Beyler ben bu oyunu 3 versiyondur oynuyorum ama gen tr de hiç oynamadım. Sizede yardımcı olmaya çalışıcam bu topicde.

Omertanın hikayesini zaten hepiniz biliyorsunuzdur yazmama gerek yok.
    bu oyun tamamen rank üzerine kurulmuştur. ilk kaydı açtığında empty suit

Ranklar
    Empty-suit
    Deliveryboy/girl
    Picciotto
    Shoplifter
    Pickpocket
    Thief
    Associate
    Mobster
    Soldier
    Swindler
    Assassin
    Local Chief
    Chief
    Bruglione
    Capodecina (Bir spot sahibi olup 7.5m$ kazanırsanız spottan capodecina olursunuz)
    Godfather

Oyunun Temel Amaçları
    Oyuna başladığınızda sizin için çok önemli olucak 3 şey vardır.

Rank: Rankınız ne kadar yüksek olursa o kadar güçlü olursunuz. Ama aile savaşlarında ölme riskiniz rankınıza göre artar.

Öldürme Becerisi (Killing skills) : Oyuna başlar başlamaz 36.000$ bularak marketten silah (tomy gun) alarak Sürekli şişeye ateş etmelisiniz. Ne kadar erken başlarsanız sizin için o kadar avantajlıdır. Öldürme becerin ne kadar yüksekse adam öldürürken o kadar avantajlı olabilirsiniz.

Mermi : Oyunda Mermi Çok önemlidir. Yerel mermi fabrikasında 1 veya 2 dk da bir 400 mermi çıkar bunları kaçırmamaya özen gösterin. günde 5 6 kere alırsanız 1 haftada bayağı merminiz olur. Yoksa adam öldürmeniz çok zor olur ve ölümünüz kolaylaşır.

Ve Oyun Boyunca Karşınıza Çıkıcak Suç Çeşitleri

E5 baskını (heist - Shoplıfter sevıyesı ve ustu yaapabılır) : 2 kişiyle yapacağınız bu e5 baskını hem rank atlamanızı hem para kazanmanızı hemde öldürme becerinizin yükselmesinde önemlidir. ama tabi bunlar olduğu gibi kayıplarınızda olabilir. Önemli olan heistte Herşeyi tam yapmalısınız.

Heist araçları : Bugatti Type 35 , Bugatti Type 50 Coupe Profile , Mercedes-Benz 320 Cabriolet , Bentley 4.5 Litre Barker 3 Position Drophead , Crossley Kegresse Half-Track Truck, Bentley 3.5 Litre Coup , Packard 740 Roadster , Packard 1100 Sedan , Hudson-Essex Super Six , Nash Standard 8 , Nash Big Six Town Sedan

Organize Suç (oc - thief ve ustu yapabılır.): 4 kişi ile yapılır.
    1 lider : en yüksek rankı olan lider olur. liderin oc nin olacağı şehirde bir villası olması iyi olur.
    2 sürücü: en düşük ranka ve araca sahip olan kişi sürücü olur. arabanın hasarsız ve safe housda olması gerekir.
    3 bombacı : bo yani hapisten kaçırma en yüksek olan kişi bombacı olur. c4 ve tnt koyabilir . c4 koyması daha iyidir.
    4 silahcı : Ks yani öldürme becerisi en yüksek olan kişi silahcı olur. 2 tomygun 50k ve 100 mermi koyar.

herkes aynı şehirde olur ve narkotik ve alkollü içki buundurmamaları ve kanlarının full olması paranın artmasını sağlar.

Organize suç araçları : Duesenberg J Rollston Berline , Bentley 3 Litre Vanden Plas Tourer , Alpha Romeo Sport Touring Berlinetta , Cadillac V16 Series 452 C Fleetwood Town. C. , Crossley Streamline , Rolls Royce Phantom III

Mega Organize Suç (Assassin ve üstü yapabilir): 8 kişi ile yapılır.
    1 Lider 3 Silahçı 3 Şöför ve 1 Bombacı ile yapılır. İyi bir mega oc nin geliri 12m$ civarındadır.

Shooting Range :

20 Dakikada bir shooting range yapabilirsiniz. Buna özellikle önem gösterin. Çünkü bunun sayesinde ks niz çok yüksek seviyelere erken gelebiliyor. Önce basit hedeflerden başlayın daha sonra orta ve ileri seviye hedeflere sıkıcaksınız. Zaten bir süre sonra ks niz yükseldiğinde basit hedeflere sıkarsanız vermiyor ks. Birde shooting range yapmak için para lazım. Sanırım her defasında 5 10k felan para gidiyor ama tam ne kadar bilmiyorum :D

Narkotik ve alkollü içki (narc/booze) :

Hızlı rank yapmak istiyorsanız kesinlikle her saat narkotik ve alkollü içki alıp satmanız gerekir. bunu yapmaya picpocket ken başlarsanız daha sonra rahat edersiniz. ilk başlarda çok hapse düşebilirsiniz ama daha soraları kolay alıp satarsınız.

narkotik ve alkollü içki size hem hızlı rank kasmanızda hemde para kazanmanızda çok yardımcı olucaktır. ama bunun için uçak (Douglas) almanız gerekir. çünkü uçak olmadan 1 saat 15 dakikada yolculuk yaparsınız ama 1.000.000$ lık uçağı aldığınızda 30 dakikada bir seyahat edebilirsiniz. narkotik ve alkollü içki fiyatları yarım saatte bir değişir. ucuz yerden alıp pahalı yerde satabilirsiniz yani 1 saat içinde.

AİLEYE GIRMEK
    Evet beyler bır cogunuzun merak ettığı aileye nasıl gırebılırım. aileye gırebılmek ıcın sol altta istatistiklere tıklayacaksınız. orada butun aileler vardır. onların aıle sayfasına bakıcaksınız. orada bır sevıye verılır aıleye gırıs ıcın mesela SHOPLIFTER ++ yazar bu shoplıfter sevıyesının ustundekıler anlamına gelır. gırıs ıcın ıse ya top3 e yani godfater . consig . sottocapo ya mesaj atarsınız. Yada orada verilen ailenin recruit kanalı olur. irc den /server irc.barafranca.com yazarak gırersınız ve orada kanal olarak o recruıt kanalına gırersınız. orada tabı turk aıle degılse ıngılızce olarak gırmek ıstedıgınızı fln soylersınız boylece aıleye gırebılırsınız ayda kabul etmezler rankın dusukse.

Suc Ve Surelerı
    Suç Girişimleri ======> 1.5 dakika
    Araba Çalma ======> 5 dakika
    E5 Baskını ======> 3 saat
    Organize suç ======> 12 saat
    Mega organize ======> 72 saat
    Mermi Satın alma ====> 60 dakika
    Cinayet ======> 60 dakika (kendi seviyenizden 2 aşşağı ve 2 yukarı arasında sıkarsanız)
    Araba Yarısı ======> 30 dakika

EVLİLİK
    Oyunda erkekler olduğu gibi bayan oyuncularda vardır. eğer birisiyle konuşup anlaşırsan ve ikinizinde seviyesi mobster üstüyse evlenebilirsiniz. ama evlenecek kişiyi bulmak kolay olmuo tabi :) . Oyunda o kadar çok bayan yok ne yazıkki.

Kumar
    Rulet : Rulet oynarsanız küçük kazançlar elde edebilirsiniz. aynı şekilde kaybedebilirsinizde. Kumar tamamen şans işidir. Ben 2.2 de 25.000.000$ kazanmıştım Ruletten. Ama aynı şekilde çok büyük kayıplarımda oldu kumardan. Asla kar edemezsiniz gibi birşey. Kar ettiğinizde oynamaya devam ederseniz o para kasaya geri döner ve zarar edersiniz. Diğer kumar oyunlarıda aynı şekildedir.

Sormak IStedıgınız Bırsey Olursa Yazın Cevap Verırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ru3acava -- 23 Mayıs 2009; 13:56:10 >

• bu yakında üst konu olabilir
  • Ya herkes okuyup geçiyo.
  • Omerta hakkındaki siteler

www.barafranca.com
    www.barafranca.gen.tr
    www.barafranca.de
    www.barafranca.nl
    deathmatch.barafranca.com
    www.omertaturk.com
    www.living-prices.com
    forum.barafranca.com

Kılavuz.
    http://faq.barafranca.com/index.php?lang=en

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ru3acava -- 7 Ekim 2006; 22:47:33 >

• Çok güzel olmuş arkadaşım ellerine sağlık.
  • selamun aleyküm..

ya kardeş.. ben omerta oyununa başladım..benim seviyem thıef..

herşeyi anladım..
    amaaaa
    şu capo meselesi varya ..birincisi o ne demek..
    ikincisi o bir çete ise ona nasıl gireriz..

veeeee şu aile alımlarında aile ile bağlantıya geçmek için chat adresleri veriolarya nası yapcaz onu..

teşekkür ederim.. :D
  • www.barafranca.com dan ben nasıl kayıtolabilir biriniz cevaplasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: aslanmemoli

www.barafranca.com dan ben nasıl kayıtolabilir biriniz cevaplasın

www.barafranca.com a girince yukarıda register var oraya tıkla ordaki bilgileri doldur. şehri fln hepsini seç. mailine bi mesaj geliyor orada senin kaydının şifresi veriliyor o şifreyle log in olabilirsin.

• quote:

Orjinalden alıntı: burockixman

selamun aleyküm..

ya kardeş.. ben omerta oyununa başladım..benim seviyem thıef..

herşeyi anladım..
    amaaaa
    şu capo meselesi varya ..birincisi o ne demek..
    ikincisi o bir çete ise ona nasıl gireriz..

veeeee şu aile alımlarında aile ile bağlantıya geçmek için chat adresleri veriolarya nası yapcaz onu..

teşekkür ederim.. :D

capo ailenin herbir spotunu kontrol eden kişi yani bi çete başkanı gibi bişi. sen aileye girdiğin zaman ailedeki capoların birinin rejimine veriyor zaten seni. bi chat programı indirip mesaj yerine /server irc.barafranca.com yazacaksın o adrese bağlanacak o kanal olarakda verilen adrese giriceksin. orada ingilizce olarak girmek istediğini vs vs söyleyeceksin onlar kabul ederlerse sana davet yollarlar girersin. türk ailelerine girmeyi dene daha rahat girersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ru3acava -- 23 Ekim 2006; 12:32:00 >

• gusel oyuna benziyo link werebilcek wartmı?_
  • sitesi ne
  • www.barafranca.gen.trwww.barafranca.com bir sürü war
  • Arkadaşlar sizdenbi yardım istiyorum. Bu gün oyunda kuzenimin adamını vurdular ve ben kimin vurduğunu öğrenmek istiyorum. Obaya baktım şahitlik belgesi yok. Kuzenimin seviyesi shoplifter dı. Kimin öldürdüğünü nasıl öğrenebileceğimi söylerseniz sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: REBEL1991

Arkadaşlar sizdenbi yardım istiyorum. Bu gün oyunda kuzenimin adamını vurdular ve ben kimin vurduğunu öğrenmek istiyorum. Obaya baktım şahitlik belgesi yok. Kuzenimin seviyesi shoplifter dı. Kimin öldürdüğünü nasıl öğrenebileceğimi söylerseniz sevinirim

Şahitlik belgesi obaya düşmüşse ordan alabilirsin eğer düşmemişse yapabileceğin birşey yok
  • Bu oyunda öldükmü hesap gidiyormu yoksa devam edebiliyormuyuz.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: c@neer

Bu oyunda öldükmü hesap gidiyormu yoksa devam edebiliyormuyuz.?

Öldüğün zaman sıfırdan tekrar başlaman gerekiyor yani oyunu oynarken dikkatli olmak gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: ares_turk

quote:

Orjinalden alıntı: c@neer

Bu oyunda öldükmü hesap gidiyormu yoksa devam edebiliyormuyuz.?

Öldüğün zaman sıfırdan tekrar başlaman gerekiyor yani oyunu oynarken dikkatli olmak gerek

sakatmış..
  • ya ben oyuna 500$ ile başladım hemen ardından hapise düştüm 250$ kaldı yardım edin nası güçlencem?
  • ALIN SIZE......... HEDIYE............

OMERTA HAKKINDAKI HERSEY.
  • o bayağı güçlüymüş
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.